Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Másodpercenként valami 0,2 tonna műanyag kerül a tengerekbe ha jól emlékeszem. Tehát mindegy is..
A műanyag kiszedésre én már nem költenék pénzt, arra kell költeni hogy ne kerüljön ki ez a szar, hogy ne minden eldobós legyen. Hogy ne kétszer használatos pólókba folytsuk a világot.
Mindig a szennyező forrásnál kell tisztítani a vizet, nem utólag, az már nem hatékony.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Másodpercenként valami 0,2 tonna műanyag kerül a tengerekbe ha jól emlékeszem. Tehát mindegy is..
A műanyag kiszedésre én már nem költenék pénzt, arra kell költeni hogy ne kerüljön ki ez a szar, hogy ne minden eldobós legyen. Hogy ne kétszer használatos pólókba folytsuk a világot.
Mindig a szennyező forrásnál kell tisztítani a vizet, nem utólag, az már nem hatékony.
Szvsz még mindig jobb ha legalább próbálkozunk, mint ha nem teszünk semmit.
Ezt legalább csinálja vki. Ahogy a szemetelést is...
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
gondolom startuppoltak rá egy jót, dőljön a lé.
Mivel az úszó műanyag 90+ százaléka mikroműanyag, így ez egy pofon a szarnak. Látványosnak látványos, de nagyjából semmi.
6 tonna?
Ennyit a töredék pénzből tartott PET kupán kiszednek.
Legyen betétdíjas a műanyag, akkor majd nem lesz mindenhol ez a szemét. Foglakozzon ezzel az ENSZ, a sok felesleges légcsépelés helyett.
A mikroműanyaggal ami kikerült már meg nem tudom mi lesz.
De a tengeri mikroműanyagokon viszint nem fog segíteni az se, ha nem PET palackból isszuk a palackosvizet, mert jelntős része hajózási-halászati forrásból származik. Azzal is kellene valamit kezdeni. (remélem abban a témában is van K+F, nem csak az egyre rosszabb eldobható evőeszközök fejlesztése zajlik)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Másodpercenként valami 0,2 tonna műanyag kerül a tengerekbe ha jól emlékeszem. Tehát mindegy is..
A műanyag kiszedésre én már nem költenék pénzt, arra kell költeni hogy ne kerüljön ki ez a szar, hogy ne minden eldobós legyen. Hogy ne kétszer használatos pólókba folytsuk a világot.
Mindig a szennyező forrásnál kell tisztítani a vizet, nem utólag, az már nem hatékony.
Utólag IS kell, ha tudjuk szerintem. Én is fogok már szemeteszsákot vinni az erdei gombásztúrámra, ha már a többi erdőjáró, és sajna néha az erdészeti dolgozók is szarnak a tisztaságba, mert a láncfűrészolajtól kezdve az üdítősflakonig minden szemetet ott hagynak szétdobáva egyesek... kucsmagombát nem találtam, de legközelebb már hozok ki némi szemetet. Ettől még a forrás oldalt kellene főleg megoldani, mert különben más fizeti mások externália költségeit, és kényelmesen folytatják a rossz gyakorlatokat.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
gondolom startuppoltak rá egy jót, dőljön a lé.
Mivel az úszó műanyag 90+ százaléka mikroműanyag, így ez egy pofon a szarnak. Látványosnak látványos, de nagyjából semmi.
6 tonna?
Ennyit a töredék pénzből tartott PET kupán kiszednek.
Legyen betétdíjas a műanyag, akkor majd nem lesz mindenhol ez a szemét. Foglakozzon ezzel az ENSZ, a sok felesleges légcsépelés helyett.
A mikroműanyaggal ami kikerült már meg nem tudom mi lesz.
Nem velünk van a baj hanem a világ azon részével (sajnos ez a jóval nagyobb) akik szarnak a környezetvédelemre mert azt se tudják mi az .
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem velünk van a baj hanem a világ azon részével (sajnos ez a jóval nagyobb) akik szarnak a környezetvédelemre mert azt se tudják mi az .
Nem értek egyet. Velünk van a baj. Mi nem akarunk semmi kényelmetlenséget a környezetért. Ezért inkább sokkal nagyobb terheléssel csinálunk dolgokat, amik annyira hatásosak, mint a betiltott szívószál helyett ideszállítani a bambusz szivószálat darabonként annyi szén elégetésével, amiből 5 szívószál kijön.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem értek egyet. Velünk van a baj. Mi nem akarunk semmi kényelmetlenséget a környezetért. Ezért inkább sokkal nagyobb terheléssel csinálunk dolgokat, amik annyira hatásosak, mint a betiltott szívószál helyett ideszállítani a bambusz szivószálat darabonként annyi szén elégetésével, amiből 5 szívószál kijön.
Én simán lemondtam . De mi már legalább tudjuk/merjük/tesszük de ők még csak nem is tudják ha meg igen akkor igen nagy ívben szarnak rá !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az elmaradott , a fejlődő , a 3. világbéli országok ! Ahol robbanásszerűen nő a lakosság (persze könyörögnek a segélyekért) , ahol nincs se szemét , se szennyvíz kezelés ! Ahol hírből se ismerik a környezet védelmet , ahol kiirtanak minden növényt és állatot . Ahol sikerült például egy viszonylag fejlett állapotból erősen visszaküzdeni magukat (pl: Zimbabwe , Mozambik , Dél Afrika ) .

Ezen országok és népek a világ népességének kb 70%-t teszik ki !

Mi például hiába gyűjtünk szelektíven hulladékot , hiába van EURO6d , hiába nem használunk már szívószálat ha a többi 70% meg igen ! Lehetünk álszentek de ezek tények .

Persze ezt megfejeljük mi is a pazarló életünkkel de ez csak a jéghegy csúcsa ! Amíg Indiában vagy Afrikában közvetlen a folyókba öntik a szemetet addig nincs miről beszélni ! Amíg az indiai környezet védelmi miniszter iszik abból a Gangeszből amiben már krokodil is tífuszt kap -és persze majd bele pusztul - nem lesz érdemi előre lépés
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
azért tegyük hozzá azt is hogy az újrahasznosított pet palack nagyjából 5-10%-át teszi ki a coca-cola palack termelésének...következtessünk ebből hogy a többi mekkora mértékben hasznosítja az újrahasznosított alapanyagot.
És Veszprémben például hiába szelektálsz a szelektív kukába amikor a kukás autó mindent egybe önt(2022)

Több üveget és kevesebb pet palackot...ezt is rohadt könnyű lenne megcsinálni itthon...csak hát politikai akarat, kérem.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Na ma reggeli szabolcsi havazás az egész megyében havazik amivel így április elején még nem is lenne gond. A gond ott van hogy az utóbbi telek egyre enyhébbek, így a két három héttel hamarabb indul be vegetáció.
Sárgabarack gyakorlatilag szará fagyott :( az utóbbi 3 évben tavaly volt a fákon egy-két szem gyümölcs idén ez se lesz. Korai őszibarack, megy, szilva cseresznye talán egy két kóstolásnyi mennyiség lesz rajtuk.
Egyedül a későbbi virágzású fák bírják még. Azokon talán 30-50 % a kiesés.
Füstölni vagy gyertyázni nem volt értelme mert akkora szél fújt. Ismerős videója
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Na ma reggeli szabolcsi havazás az egész megyében havazik amivel így április elején még nem is lenne gond. A gond ott van hogy az utóbbi telek egyre enyhébbek, így a két három héttel hamarabb indul be vegetáció.
Sárgabarack gyakorlatilag szará fagyott :( az utóbbi 3 évben tavaly volt a fákon egy-két szem gyümölcs idén ez se lesz. Korai őszibarack, megy, szilva cseresznye talán egy két kóstolásnyi mennyiség lesz rajtuk.
Egyedül a későbbi virágzású fák bírják még. Azokon talán 30-50 % a kiesés.
Füstölni vagy gyertyázni nem volt értelme mert akkora szél fújt. Ismerős videója
Szerintem kivágom az utolsó sárgabarack fámat is. Értelmetlen tartani, ha 3-4-5 évenként van csak termés rajta. Ez a 4 napos hajnali fagy odavert mindennek. Az összes kertészeti, meg gyümölcsfákkal foglalkozó csoportban, amelyben benne vagyok, mindenhol sírnak.

Egyszerűen nem bírják a növények, hogy márciusban felkelti őket a 15+C-os hőmérséklet, aztán áprilisban meg kapnak -5 meg -7C hajnalt egy héten keresztül.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Szerintem kivágom az utolsó sárgabarack fámat is. Értelmetlen tartani, ha 3-4-5 évenként van csak termés rajta. Ez a 4 napos hajnali fagy odavert mindennek. Az összes kertészeti, meg gyümölcsfákkal foglalkozó csoportban, amelyben benne vagyok, mindenhol sírnak.

Egyszerűen nem bírják a növények, hogy márciusban felkelti őket a 15+C-os hőmérséklet, aztán áprilisban meg kapnak -5 meg -7C hajnalt egy héten keresztül.
A klímaváltozás előbb-utóbb rákényszeríti a gazdálkodókat (és akkor most ehhez vegyünk hozzá mindenkit, aki otthon akár egy gyümölcsfát is gondoz), hogy az adott kertészeti kultúrát egy ellenállóbbra cserélje.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Szerintem kivágom az utolsó sárgabarack fámat is. Értelmetlen tartani, ha 3-4-5 évenként van csak termés rajta. Ez a 4 napos hajnali fagy odavert mindennek. Az összes kertészeti, meg gyümölcsfákkal foglalkozó csoportban, amelyben benne vagyok, mindenhol sírnak.

Egyszerűen nem bírják a növények, hogy márciusban felkelti őket a 15+C-os hőmérséklet, aztán áprilisban meg kapnak -5 meg -7C hajnalt egy héten keresztül.
Ha egészséges és nem óriási a fa, akkor lehet hogy megérné egy custom fólia sátor vázat köré építeni és azzal védeni mert saját hibámból okulva mindig megéri új esélyt adni egy termő fának mint kivárni hogy az új telepítés megmarad e és az 5-6 év növekedési időt. Persze nem olcsó mulatság, de én kellőképpen megbántam a kivágot megyfáimat mert az új telepítéseket minden átokfajzat megtalálta és kaptak egy aszályt.