Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Azért évi majd' 3000 így is puskavégre kerül (kb. 4000 macska társaságában).
Sajnos amúgy, mert ez ennyi felelőtlen gazdát jelent minimum.
De jogos, hogy megteszik, mert hihetetlen környezeti károkat okoznak.
ajnos? Miért, más tevékenység miatt is jó lenne ha kilőhetnék?
elengedted az erdőben= kóborkutya, kóborkutya ha épp nem is hajt vadat, állandó veszélyt jelent a vadakra, és amúgy az emberekre is.
És a macskát a rosszindulaton kívül mégis mi a lebágyadt lófaszért lövik ki?
hát, pármillió apróvad mindenesetre likeolja, hogy azokat a gyilkológépeket lelövik.
A macskára is vonatkozik: te macskád, te felelősséged, nem szökik el. Ha elszökik, már környezetkárosít
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Valószínűleg rossz a szabályozás. Túrista úton, erdei kerékpárúton ne lövöldözzön se a vadász, se az erdész. Ha hajtás van, akkor azt kitáblázzák, nem megyek az erdőben arra a területre.
A helyi vadászt ismerem, ő is ismeri a kutyát és engem is. Fehér kutyát nem lehet összekeverni, se rókával, se farkassal.
Én en-bloc az egész kedvtelési vadászásos hülyeséget betiltanám a f@szba mondjuk.
Csak mert lehet, rögtön mindenre lő a parasztja. Mert ő fizetett...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
hát, pármillió apróvad mindenesetre likeolja, hogy azokat a gyilkológépeket lelövik.
A macskára is vonatkozik: te macskád, te felelősséged, nem szökik el. Ha elszökik, már környezetkárosít
A lóf@szt. Nehogy már ne lehessen kimenni a társállatoddal az erdőbe. Nem a vadászoké az erdő, azért álljunk már meg.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
elengedted az erdőben= kóborkutya, kóborkutya ha épp nem is hajt vadat, állandó veszélyt jelent a vadakra, és amúgy az emberekre is.


A macskára is vonatkozik: te macskád, te felelősséged, nem szökik el. Ha elszökik, már környezetkárosít
Ha rajta a mellény, akkor nyilván nem kóbor állat és nyilván nem egyedül van.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 189
113
A lóf@szt. Nehogy már ne lehessen kimenni a társállatoddal az erdőbe. Nem a vadászoké az erdő, azért álljunk már meg.
Mondjuk a "társállat" kifejezés erős. De ebben egyetértek. A vadász vadászidényben virtuózkodjon! Kijelölt területen. Az erdő ugyan úgy köztulajdon, a kutya nem okoz kárt semmiben.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Semmi ilyen nyilván nincs. Póráznak hívják amit keresel, és ami megakadályozza, hogy lelőjék
Mondom még egyszer: rajta a mellény, nem vadászidény van.
Akkor miért is kéne feltételezni, hogy kilőhető az egyértelműen nem kóbor állat?
Főleg úgy, hogy ha ott egy láthatóságis állat, akkor vélelmezhetően közelben ember is van, akihez tartozik.
Akkor agyökér hova is kezd el lövöldözni? Nem vadászidényben, civiliek által látogatott területen.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Például, mert jó néhány kontinensen sikeresen kiirtották/megtépázták az őshonos apróvadállományt. Rohadt sok védett énekesmadarat, hüllőt vagy kétéltűt pusztítanak el.
Hoax.
p11-1185122-1674815769.png
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Akkor majd a Természet orrba b@sz, rámdől egy fa, bele esek egy kotorékba, lerohan egy vadkan.
De NEM egy gyökér vadász fog óbréskodni.
íme a 21. század újabb tökéletes környezetvédője. Nehogy megmondják neki, hogy mit szabad, pont amúgy a környezetvédelem miatt, mert az ő kutyájának JÁR hogy gyilkolássza a vadakat.

Nem barátom, nem jár. A kutya nem játék, nem cukamuka, nem családtag abban az értelemben, ahogy a sok barom érti. A kutya egy állat, önálló ösztönökkel, és élettel. Te felelsz azért, hogy ezzel ne okozzon kárt, se másnak, se a természetnek. Erre a pórázt találták ki, ami ha nincs, akkor a puskagolyó fogja megoldani a gondot.

És persze, most majd rám lesz sütve, hogy mert gyűlölöm a kutyákat/macskákat.
Volt kutyám, volt macskám, volt egerem, még kvázi pateszom is. Mindet nagyon szerettem. De tudtam, hol a helyük.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
íme a 21. század újabb tökéletes környezetvédője. Nehogy megmondják neki, hogy mit szabad, pont amúgy a környezetvédelem miatt, mert az ő kutyájának JÁR hogy gyilkolássza a vadakat.

Nem barátom, nem jár. A kutya nem játék, nem cukamuka, nem családtag abban az értelemben, ahogy a sok barom érti. A kutya egy állat, önálló ösztönökkel, és élettel. Te felelsz azért, hogy ezzel ne okozzon kárt, se másnak, se a természetnek. Erre a pórázt találták ki, ami ha nincs, akkor a puskagolyó fogja megoldani a gondot.

És persze, most majd rám lesz sütve, hogy mert gyűlölöm a kutyákat/macskákat.
Volt kutyám, volt macskám, volt egerem, még kvázi pateszom is. Mindet nagyon szerettem. De tudtam, hol a helyük.
Tehát szerinted rendben van, hogy bármi, ami rohangál az erdőben azt rögtön le kell lőni.
Csak, mert nem ott a helye.
Na. Pont az ilyen mentalitás vitt el oda, hogy kilőtték a farkast.
Grat.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Tehát szerinted rendben van, hogy bármi, ami rohangál az erdőben azt rögtön le kell lőni.
Csak, mert nem ott a helye.
Na. Pont az ilyen mentalitás vitt el oda, hogy kilőtték a farkast.
Grat.

te meg ezzel az őzzel beszéld meg a nézeteid.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 189
113

beszéld meg ezt azzal az őzzel
Nevetséges. Egy a gazdájával sétáló kutya, 15mre a gazdájától, kijelölt túrista úton, nem kóbor állat. De hagyjuk is a témát, nem vezet sehova. Viszont kicsit életszerűtlen ez az egész szabályozás.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113

te meg ezzel az őzzel beszéld meg a nézeteid.
Nem a kérdésre válaszoltál kérlek.

És nem kell félre érteni: nem vagyok sötétzöld, de a céltalan, teljesen lebutított, faszparaszt, pénzes
kedvtelési vadászokat gyűlölöm. Az NEM sportszerű.
Én anno még a 2000-es évek elején volt 'szerencsém' igazi rókavadászaton lenni.
Azért sem voltam feltétlen oda, de a lovak és az igazi sportteljesítmény miatt még belefért. Egyszer.
De örültem, hogy betiltották.

+már régóta 'macskás' vagyok. De azt egy vadásznak sem ajánlanám, hogy akár csak célba vegye.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
És a macskát a rosszindulaton kívül mégis mi a lebágyadt lófaszért lövik ki?
Faszparasztok.
mert a sok faszparaszt tulajdonos többnyire egy halom zsugori proli aki arra is képtelen, hogy egyszer az életében kiadjon egy tizest sterilizálásra, így gyártják a macskák dögivel az utódokat amik aztán amellett, hogy szar minőségű életet élnek, károsítják a környezetet.

Sterilizált cicát meg főképpen nem szabad kóborolni engedni. Az az igazság, hogy a magyar kutya és macska tulajdonosok rohadtul idióták tudnak lenni.

Kutyára kitérve, nálunk külterületen volt egy elhanyagolt német juhász ami házőrzőként volt magára hagyva egy nyaralónál... a kedves kutya kedvenc idő töltése, őzek hajtása, széttépése volt. Egy, a sok állatoktól el tiltandó agyhalott tulaj miatt.

Van egy másik nyaraló, aki a lánya verseny kutyáit hozza le nyaranta, azt a balfasz elengedi őket úgyhogy megy a csaholás és őz/nyúl hajtás...eddig szerencsére eredménytelenül. Amerikában élnénk a versenykutyákat már kilőttem volna saját magam, mert hiába beszél az ember a balfasz tulajjal, valahogy mindig kint van a kutya.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
mert a sok faszparaszt tulajdonos többnyire egy halom zsugori proli aki arra is képtelen hogy egyszer az életében kiadjon egy tizest sterilizálásra, így gyártják a macskák dögivel az utódokat amik aztán amellet hogy szar minőségű életet élnek, károsítják a környezetet.
Sterilizált cicát meg főképpen nem szabad kóborolni engedni. Az az igazság hogy a magyar kutya és macska tulajdonosok rohadtul idióták tudnak lenni.

Kutyára kitérve, nálunk külterületen volt egy elhanyagolt németjuhász ami házőrzőként volt magára hagyva egy nyaralónál... a kedves kutya kedvenc idő töltése, őzek hajtása, széttépése volt. Egy, a sok állatoktól el tiltandó agyhalott tulaj miatt.

Van egy másik nyaraló aki a lánya, verseny kutyáit hozza le nyaranta, azt a balfasz elengedi őket úgyhogy megy a csaholás és őz/nyúl hajtás...eddig szerencsére eredménytelenül. Amerikában élnénk a versenykutyákat már kilőttem volna saját magam, mert hiába beszél az ember a balfasz tulajjal, valahogy mindig kint van a kutya.
Ezzel egyetértek. De nem is a felelőtlen állat tartókról beszéltem.
Direkt mondtam, hogy láthatóságit viselő állat. Nyilván azt nem a jolinéni fogja kicspani az erdőbe. Stb.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B