Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 292
113
Hoax.
p11-1185122-1674815769.png
A macskák fogai tűhegyesek, ha élve elveszed a kismadarat a szájából, még ha nem is látsz rajta vérnyomot, ha nem kap azonnal antibiotikumot, elpusztul.
Amúgy a macskákat pont a vadmacskák védelme miatt irtják. Összeszűrik a levet a vadmacskákkal, és az utód már nem vadmacska. Ami védett. Lenne.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A macskák fogai tűhegyesek, ha élve elveszed a kismadarat a szájából, még ha nem is látsz rajta vérnyomot, ha nem kap azonnal antibiotikumot, elpusztul.
Amúgy a macskákat pont a vadmacskák védelme miatt irtják. Összeszűrik a levet a vadmacskákkal, és az utód már nem vadmacska. Ami védett. Lenne.
Abszolute tisztában vagyok a mcskák fogai és karmai minden aspektusával ezt elhiheted :d
Olyan a kezem, mint Mo vízrajzi térképe...
Nem a kóbor macskákról beszéltem -ismétlem, hanem egy erdő látogató, 'felcímkézett' macskáról.
Oltva minden ellen -is, chipelve, kiherélve, láthatóságiban, az emberével.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 292
113
Abszolute tisztában vagyok a mcskák fogai és karmai minden aspektusával ezt elhiheted :d
Olyan a kezem, mint Mo vízrajzi térképe...
Nem a kóbor macskákról beszéltem -ismétlem, hanem egy erdő látogató, 'felcímkézett' macskáról.
Oltva minden ellen -is, chipelve, kiherélve, láthatóságiban, az emberével.
Hám, póráz. A macskád érdekében is. Elég sokszor láttam vaddisznót ott, ahol utána kedélyesen sétáltatták (of kórsz, póráz nélkül, 20-30 méterrel a gazdi előtt) a macskakutyát. Aztán meglepődik, ha Puszedli disznóeledel lesz.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hám, póráz. A macskád érdekében is. Elég sokszor láttam vaddisznót ott, ahol utána kedélyesen sétáltatták (of kórsz, póráz nélkül, 20-30 méterrel a gazdi előtt) a macskakutyát. Aztán meglepődik, ha Puszedli disznóeledel lesz.
A póráz elég hosszú amúgy.
Mitől nem fogja kilőni a faszparaszt a mellényes macskám /a pórázt nem fogja látni/, úgy hogy pórázon 15-20 m-re van tőlem?
Ha amúgy is kilőné mellénytől függetlenül. Mert engem nem feltétlen biztos, hogy lát.
Azon kívül, hogy azért mert megteheti. Bár továbbra is tartom, hogy ha láthatóan nem kóbor, akkor a kedves édesanyját lője ki.
Ha meg ugyebár kilövi, akkor 1. nem győződött meg róla, hogy ki-mi a aélpont, nochdaz 2. ember életet is veszélyeztet.
Nochdazu 3. engem meg súlyos testi sértésért fognak perbe, de hogy nem fog onnan elsunnyogni, az tutibiztos.

Ez a farkasos: én nem tudtam semmiről, de a nyomkövetőt azért belebasztam a vízbe teljesen kiverte nálam
a biztosítékot. Az hagyján, hogy idióta, nem körültekintő geci, de még egy gyáva szar is.

Egyébként tudjuk, hogy jelenleg hogy áll az ügy?
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113

beszéld meg ezt azzal az őzzel
Kerékpároztunk erdőben, kutya a semmibőm megkerget, kap, harap a bokám felé, a gazdája meg röhög...

A kutyatartók többségükben férgek, a tetováltakkal azonos alacsony szintű emberalatti söpredék. Kevés kivételt ismerek, és sok a szabályt erősítőt. Aki itt nekiáll röhögni, vagy bizonygatni, az maga a hiba a rendszerben...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Kerékpároztunk erdőben, kutya a semmibőm megkerget, kap, harap a bokám felé, a gazdája meg röhög...

A kutyatartók többségükben férgek, a tetováltakkal azonos alacsony szintű emberalatti söpredék. Kevés kivételt ismerek, és sok a szabályt erősítőt. Aki itt nekiáll röhögni, vagy bizonygatni, az maga a hiba a rendszerben...
Nem vagy nagy kutyabarát...
(Itt 2 macska 1 kutya...)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem vagy nagy kutyabarát...
(Itt 2 macska 1 kutya...)
De, az vagyok, és a kutyák is imádnak többnyire. A gazdáik utálom, kevés kivételtől eltekintve. (ahogy a kerékpárosok és autósok is utálom... de szeretek kerékpározni, és autózni is, és technikai csodának tartom mindkét gépet a maga módján, amiknek számos jó hatása volt/lehetne a társadalomra)

Egyszerűen ebben az országban, és tágabban a nyugati világban minden rend és tisztelet hiányzik már a széles tömegekből, akik a rájuk bízott dolgokkal nem tudnak felelősen bánni (testük, lelkük, állatok, tárgyak, környezet, kultúra, szinte semmivel).

Mivel a felelőtlen gazdát nem lőhetem le, ezért az állatot kell, mert az erőszak lesz lassan az egyetlen nyelv (meg az emojik és tiktok táncok), amiből a széles tömegek értenek.

Volt kutyám is, de főleg macskáim.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
De, az vagyok, és a kutyák is imádnak többnyire. A gazdáik utálom, kevés kivételtől eltekintve. (ahogy a kerékpárosok és autósok is utálom... de szeretek kerékpározni, és autózni is, és technikai csodának tartom mindkét gépet a maga módján, amiknek számos jó hatása volt/lehetne a társadalomra)

Egyszerűen ebben az országban, és tágabban a nyugati világban minden rend és tisztelet hiányzik már a széles tömegekből, akik a rájuk bízott dolgokkal nem tudnak felelősen bánni (testük, lelkük, állatok, tárgyak, környezet, kultúra, szinte semmivel).

Mivel a felelőtlen gazdát nem lőhetem le, ezért az állatot kell, mert az erőszak lesz lassan az egyetlen nyelv (meg az emojik és tiktok táncok), amiből a széles tömegek értenek.

Volt kutyám is, de főleg macskáim.
Szerinem inkább az elvárások változtak meg. Van amelyik jó, van amelyik rossz irányban.
Lehet szerencsém volt a kutyáimmal, de udvaron belül nem feltétlenül voltak idegenszeretők, de azon kívül nem érdekelték őket az embere, csak a többi kutya. Igaz, erdőbe sosem vittem őket, maximum a szinte vízig beépített Dunapartra meg elhagyott golfpályára.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Kutyára kitérve, nálunk külterületen volt egy elhanyagolt német juhász ami házőrzőként volt magára hagyva egy nyaralónál... a kedves kutya kedvenc idő töltése, őzek hajtása, széttépése volt.
Néha már meséltem, de nem győzöm mondani:
Dolgoztam állatdiagnosztikai laborban. Ide azok a vér, és egyéb minták jöttek, ahol a gazdi legalább állatorvoshoz elvitte a "kiamamikedvencét". 10ből 4 volt chipelve. Nem akarom tudni, mi a valós arány akkor.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 187
113
Ezt azért átgondolnám...

6214302_ef09abce9b034e0201cc2d900f7cc70d_wm.jpg
Egy őzet a kutya az erdőben csak falkában tud elkapni... Az az őz, amelyiket elkap egyedül egy kutya, az sérült, vagy ahogy a képen, vemhes. Mint tudjátok, nekem kuvaszom van, a területén kívül, a kértünk, se bringásra, se gyalogosra, se kutyára, se lóra, se vadra nem megy. Mivel kecskéim is vannak, nyilván azokat sem bántja, a tyúkok szabadon legelésznek, a macska is, de csak a sajátunk. A területén kívül jámbor... És csippelve is van, rendszeresen oltva.
A fő probléma a kutya és gazdi kérdéskörben inkább az, hogy egyikük sincs szocializálva. Ráadásul se a gazda, se a kutya nincs tisztában a felmerülő konfliktushelyzetekkel, nincs felkészülve rá. A kutya és gazdája ideggyenge is, meg instabil.
Viszont én úgy látom, hogy a kutya-gazdi viszonyban nagyon fontos, a szabadban való együttműködés, kényszerítő kontaktus (póráz) nélkül. A kölcsönös bizalmon alapuló, de tiszta alá-fölé rendeltségi viszonyrendszert ritkán látni manapság, főleg a városi ebtársas viszonyok terheltek liberális állatszemlélettel.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Egy őzet a kutya az erdőben csak falkában tud elkapni... Az az őz, amelyiket elkap egyedül egy kutya, az sérült, vagy ahogy a képen, vemhes. Mint tudjátok, nekem kuvaszom van, a területén kívül, a kértünk, se bringásra, se gyalogosra, se kutyára, se lóra, se vadra nem megy. Mivel kecskéim is vannak, nyilván azokat sem bántja, a tyúkok szabadon legelésznek, a macska is, de csak a sajátunk. A területén kívül jámbor... És csippelve is van, rendszeresen oltva.
A fő probléma a kutya és gazdi kérdéskörben inkább az, hogy egyikük sincs szocializálva. Ráadásul se a gazda, se a kutya nincs tisztában a felmerülő konfliktushelyzetekkel, nincs felkészülve rá. A kutya és gazdája ideggyenge is, meg instabil.
Viszont én úgy látom, hogy a kutya-gazdi viszonyban nagyon fontos, a szabadban való együttműködés, kényszerítő kontaktus (póráz) nélkül. A kölcsönös bizalmon alapuló, de tiszta alá-fölé rendeltségi viszonyrendszert ritkán látni manapság, főleg a városi ebtársas viszonyok terheltek liberális állatszemlélettel.
Egy abszolút tökéletes ember-kutya kapcsolathoz megfelelő kutya, megfelelő ember és sok idő kell. Aztán jön egy tüzelő szuka és kiderül hogy még sincs tökéletes kontroll... :)
Teljesen mellékesen mondhatjuk, hogy a kóbor ebek átveszik a farkasok szerepét, őket nem zavarja az ember közelsége. Nem csinálnak mást, mint anno a farkasok. Lehet azt is mondani, hogy csúnya gonosz farkas széttépte a vemhes őzet. Csak a "fakultatív" kóbor ebek otthon is kapnak ételt, így nem biztos, hogy megeszik az őzet és nem pusztulnak éhen, ha sokáig nem sikeres a vadászat. Elvileg az őznek az lenne a dolga, hogy vigyázzon magára. Ha nem sikerül, az az természetes szelekció. A kutyák is a természet részei, akár csak az ember.
Az utóbbi néhány száz évben jelentősen változott a környezet, mi is hozzájárultunk ehhez, a természet meg alkalmazkodik, ami lehet épp sok ebben a környezetben nem életképes faj kihalásával jár.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Néha már meséltem, de nem győzöm mondani:
Dolgoztam állatdiagnosztikai laborban. Ide azok a vér, és egyéb minták jöttek, ahol a gazdi legalább állatorvoshoz elvitte a "kiamamikedvencét". 10ből 4 volt chipelve. Nem akarom tudni, mi a valós arány akkor.
Csak jelzem, hogy most pár heten, amikor A Macska rottyon volt, akkor 5x voltunk dokinál...