Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113

Ogre!!
@ogretankHU ha jól tudom te vadásztál/vadászol. Hogy látod a cikkben leírtakat?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
@ogretankHU ha jól tudom te vadásztál/vadászol. Hogy látod a cikkben leírtakat?
Vadászok aktívan , május 23-án lesz 25 éve , hogy hivatalosan is vadásznak mondhatom magamat !

A cikk önmagában telexes mivoltánál fogva egy olyan baromság ami sok fél vagy rész igazságot tartalmaz !

Egy jó fajta hússütögetős , iszogatós , beszélgetős este talán elég lenne , hogy kifejtsem véleményemet !

Én a kiállítást támogatom ! A többire kevés ez a fórum terjedelmileg !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Én meg a barátkeselyűket támogatom :cool:
Amúgy a természetvédelem és a vadászat maximálisan összehangolható (lenne) szerintem. Csak itthon sokszor hiányzik ehhez az indíttatás. (Én nem szoktam vadászni, de mivel vadászkutyám van, szoktam vadászkörökben mozogni. Tervezzük a vaddisznó vadászaton való részvételt is. :) Ők szokták mondani, hogy sokszor ég a pofájukról a bőr a sok "puskás" miatt - vadásznak inkább nem nevezném őket...)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Wilson

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
Amúgy a természetvédelem és a vadászat maximálisan összehangolható (lenne) szerintem. Csak itthon sokszor hiányzik ehhez az indíttatás. (Én nem szoktam vadászni, de mivel vadászkutyám van, szoktam vadászkörökben mozogni. Tervezzük a vaddisznó vadászaton való részvételt is. :) Ők szokták mondani, hogy sokszor ég a pofájukról a bőr a sok "puskás" miatt - vadásznak inkább nem nevezném őket...)
A vadászok sokat tehetnének a természet védelméért, ha abbahagynák az állomány szaporítását! Akkor meg tudna újulni az erdő, megmaradnának lágyszárú fajok, stb. ....
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113

A legnagyobb bökkenő abban rejlik, hogy a jelenleg hazánkban és az EU nagy részén alkalmazott elenveniszapos szennyvíztisztítás során a kifolyó tisztított víz gyógyszermaradvány koncentrációja alig csökken a befolyóéhoz képest. Vannak olyan egyes gyógyszergyárakban alkalmazott technológiák, amivel a különféle szerves gyógyszermolekulákat el lehet választani a szennyvíztől, de ezek alkalmazása jelenleg olyan mértékben drágítaná meg a szennyvíztisztítást, hogy azt kevesen lennének hajlandók kifizetni...
Van megoldás a problémára!
Röviden: nem kell szennyvizet elő állítani!

Bővebben:https://www.eautarcie.org/hu/02c.html
 
W

Wilson

Guest
Vadászok aktívan , május 23-án lesz 25 éve , hogy hivatalosan is vadásznak mondhatom magamat !

A cikk önmagában telexes mivoltánál fogva egy olyan baromság ami sok fél vagy rész igazságot tartalmaz !

Egy jó fajta hússütögetős , iszogatós , beszélgetős este talán elég lenne , hogy kifejtsem véleményemet !

Én a kiállítást támogatom ! A többire kevés ez a fórum terjedelmileg !

Ebben a formájában is támogatod? Mert azért valljuk be a 71-s Studinka szellemiségét híven tükröző kiváló vadászkiállítás óta már 50 év eltelt,teljesen más időket élünk a vadászat és a vadászok megítélése teljesen átalakult,megmondom őszintén én annak ellenére,hogy abszolút vadászat és vadászpárti vagyok, de ezt a vadászkiállítást elhibázott koncepciójú túlságosan átpolitizált kiállításnak tartom és számomra kétséges, hogy így betudja-e tölteni azt a szerepét amiről szerintem szólnia kellene,történetesen ebben az erősen vadász és vadászat ellenes társadalmi közegben a vadászat társadalmi megítélésének javítása és ezt szerintem a 71-s (kiváló) vadászkiállítás lemásolásával nem lehet megvalósítani.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
Lassabban mint kellene, de terjed a Talajmegujító mezőgazdaság technológiája nálunk is, és az elszakított részeken is.
1. A szántás és mindenféle talajbolygatás elhagyása.
2. Mulcshagyás, direktvetés
3. Biológiai oltás.
4. Takarónövényezés.
+1 Tömeglegeltetés.
Mindezek következetes alkalmazásával javul a talaj vízmegtartó képessége, szenet köt meg, humuszt épít.
A talajÉLET fokozatosan helyreállítja a tápanyagkörforgást, a növény, a termés is egészségesebb lesz, így te is! :)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Lassabban mint kellene, de terjed a Talajmegujító mezőgazdaság technológiája nálunk is, és az elszakított részeken is.
1. A szántás és mindenféle talajbolygatás elhagyása.
2. Mulcshagyás, direktvetés
3. Biológiai oltás.
4. Takarónövényezés.
+1 Tömeglegeltetés.
Mindezek következetes alkalmazásával javul a talaj vízmegtartó képessége, szenet köt meg, humuszt épít.
A talajÉLET fokozatosan helyreállítja a tápanyagkörforgást, a növény, a termés is egészségesebb lesz, így te is! :)
Van két ismerőse a családunknak, akik szántóföldi növénytermesztéssel foglalkoznak. Amikor említettem nekik az általad is említett talajmegmunkálási formát, akkor kb. úgy néztek rám, mintha az égből pottyantam volna eléjük. Úgy vettem ki a szavaikból, hogy főleg az eddigi berögződéseik miatt óvakodnak a módszer kipróbálásától. Igazából nem látják át, hogy ez miért is segítene a helyzeten... (Félreértés ne legyen, én értem. :))
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Mi itt Európàbann sanyargatjuk magunkat a CO2 minél hamarabbi csökkentésével. Közben Àzsiàban senkit nem erdekel a CO2 Kibocsájtás. Nézem a youtubon pl. a vietnàmi folyami hajóforgalmat, ami elképesztően sürű, ahol mindent dizelmotorok hajtanak, gyakran olyan fekete felhőkkel, hogy azt hiszed, kigyulladt a motor. Sokan hordanak maszkokat a vizen, de nem a covid miatt, hanem mert annyira szennyezett a levegő a motorok közelében. Azok ugy kb az itteni 60- as evek szintjén járnak sokmindenben technikailag, csak mobiltelefonnal. Kûlönben erdekesek a videók...
Nyugodtan haladhatnànk megfontoltabban itt Európàban.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mi itt Európàbann sanyargatjuk magunkat a CO2 minél hamarabbi csökkentésével. Közben Àzsiàban senkit nem erdekel a CO2 Kibocsájtás. Nézem a youtubon pl. a vietnàmi folyami hajóforgalmat, ami elképesztően sürű, ahol mindent dizelmotorok hajtanak, gyakran olyan fekete felhőkkel, hogy azt hiszed, kigyulladt a motor. Sokan hordanak maszkokat a vizen, de nem a covid miatt, hanem mert annyira szennyezett a levegő a motorok közelében. Azok ugy kb az itteni 60- as evek szintjén járnak sokmindenben technikailag, csak mobiltelefonnal. Kûlönben erdekesek a videók...
Nyugodtan haladhatnànk megfontoltabban itt Európàban.
Majd néz rá Afrikára 10 év múlva, vadonatúj 3-as Golfokkal fogják csapatni, milliárdos tömeg várja a motorizációt.

Közben itt meg 20+ éves roncsokkal jár majd aki nem tartozik a felső 10000-hez.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Mi itt Európàbann sanyargatjuk magunkat a CO2 minél hamarabbi csökkentésével. Közben Àzsiàban senkit nem erdekel a CO2 Kibocsájtás. Nézem a youtubon pl. a vietnàmi folyami hajóforgalmat, ami elképesztően sürű, ahol mindent dizelmotorok hajtanak, gyakran olyan fekete felhőkkel, hogy azt hiszed, kigyulladt a motor. Sokan hordanak maszkokat a vizen, de nem a covid miatt, hanem mert annyira szennyezett a levegő a motorok közelében. Azok ugy kb az itteni 60- as evek szintjén járnak sokmindenben technikailag, csak mobiltelefonnal. Kûlönben erdekesek a videók...
Nyugodtan haladhatnànk megfontoltabban itt Európàban.
Haladhatunk csigalassúsággal is, de akkor az évszázad végén már nem budaörsi barack, hanem budaörsi narancs és olíva lesz kiírva a piacon... :(
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
Van két ismerőse a családunknak, akik szántóföldi növénytermesztéssel foglalkoznak. Amikor említettem nekik az általad is említett talajmegmunkálási formát, akkor kb. úgy néztek rám, mintha az égből pottyantam volna eléjük. Úgy vettem ki a szavaikból, hogy főleg az eddigi berögződéseik miatt óvakodnak a módszer kipróbálásától. Igazából nem látják át, hogy ez miért is segítene a helyzeten... (Félreértés ne legyen, én értem. :))

Borzasztó ereje van a mélyen bevésődött ÍgySzoktukCsinálni dogmáknak. Személyük elleni támadásnak tekintik, és úgy is kezelik.
Nem könnyű, én megértem, hogy az eddig tanult-látott-gyakorolt dolgokról megtudni, szembesülni, hogy káros, fenntarthatatlan, stb.
De vannak jó példák, akik kipróbálták kicsiben, és látják, hogy kisebb ráfordítással tud azonos hozamot elérni, akkor már megváltozik a véleménye!
Van egy tizenéve nem szántós gazda Pusztakovácsiban, aki közreadja a gazdasági adatokat a termeléséről, a szokásokkal ellentétben. Mert ilyen olyan rekord hozamokról halkani, de, hogy mekkora a ráfordítás...hát az nem publikus.
És kiskertes körökben is egyre terjed a talajmegújítás! :)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113

 
W

Wilson

Guest
T

Törölt tag 4082

Guest

A kínai gazdasági csoda nem emlegetett része :(
 
W

Wilson

Guest

"A jeles környezetvédelmi napok környékén egyre nagyobb intenzitással elszaporodó posztok, reklámkampányok, események mind azt bizonyítják, hogy egyre jobb üzlet felvenni a zöld köntöst és aggódni a bolygó jövőjéért. Kérdés, hogy mindezek mögött van-e valós tartalom, és ha igen, az mennyiben hiteles.

Vagy csak üres, zöldbe csomagolt marketingígérettel van dolgunk, amely vásárlóként megvezet bennünket?"