Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 325
113
Na de ha neked és a családodnak a megélhetése függne attól, akkor te is termelnéd. A kényszer nagy úr.
Ha a megelhetesem fuggne tole es megvennek akkor termelnem. Nem kell megvenni a termelotol es akkor nem termeli,nem jajgatni kell, ne vegye meg ha a csillamfaxponik elovilaga aggasztja. A termelonek meg nem kell sirni akkor hogy nincs viz vagy tudomisenmi, mert akkor hagyja abba ha ugy gondolja hogy ez neki igy nem eri meg. Uzzon mas foglalkozast amibol lehet hogy kevesebbet keres, de akkor 10 gyerek helyett csinaljon 1-et. Mi lenne ha meg futeniuk is kene egy evben 7-8 honapot.
Mind a ketto ugyanolyan hibas ha jajgat es megis csinalja.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 325
113
Ők a 3. legnagyobb Avokádó termelő :D
Első Mexikó, de náluk meg a védelmi pénzre utazó és kvótákat meghatározó kartellekkel van baj, környezet tökéletesen megfelel neki, mivel onnan származik.

Most az ásványvizes részt kezdtem el, Afrikában konkrétan folyókat, kutakat szárít ki a Nestlé túltermeléssel, hogy piacot csináljon a palackozott vizének, amivel saját szavaik szerint humán katasztrófát hárítanak el...
Latom belulrol, de olyan a PR hogy mindenki beveszi.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 046
113
Ezért utálom azokat az egybites csudaétrendeket, amiket majmolnak, a globális egyenkultúrának hála: "egyél csirkét és avokádót, egészséges leszel és szép!" És ott van a többi trendi szar, pár éve a durián mánia söpört végig, először pár folyton idegen dolgokat majmoló kollégám jött azzal a szarral, aztán fél-egy év múlva az indexen is elkezdtek cikkezni arról. És mindig valami egyen szar kell az egész cvilágnak, amivel nem lehet egyszerre mindenki igényeit kielégítani, de legalább az eredeti helyén is kárt lehet okozni a mesterségesen végletekig felfokozott kereslettel.
Gondolj bele, a csirkéből csak a mellet preferálják, holott szerintem az a legunalmasabb hús az egész csirkéből, felment az ára, de hála istennek se az alsó és felső combot, szárnytő és szárnyközépet semelyik gyúrós-diétázós-"fancy" étrendes nem részesíti előnyben, így viszonylag olcsón lehet venni, a belőle készült ételek szerintem sokkal finomabbak.
Mellesleg amikor csirkemellet sütök néha olyan halszag terjeng, holott frissen vettem a pultostól...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Ha a megelhetesem fuggne tole es megvennek akkor termelnem. Nem kell megvenni a termelotol es akkor nem termeli,nem jajgatni kell, ne vegye meg ha a csillamfaxponik elovilaga aggasztja. A termelonek meg nem kell sirni akkor hogy nincs viz vagy tudomisenmi, mert akkor hagyja abba ha ugy gondolja hogy ez neki igy nem eri meg. Uzzon mas foglalkozast amibol lehet hogy kevesebbet keres, de akkor 10 gyerek helyett csinaljon 1-et. Mi lenne ha meg futeniuk is kene egy evben 7-8 honapot.
Mind a ketto ugyanolyan hibas ha jajgat es megis csinalja.

Aki aggódik a környezetért valóban jobb ha odafigyel milyen ételt vesz. Viszont átlag ember nem teheti meg/nem fogja megtenni - mégha amúgy aggódik is a környezetért -, hogy mindig minden kajának utánanéz hogy hol, hogyan készült és ha nem jó, akkor keres helyettesítőt. Ezt részben központilag kéne szervezni.
A termelőknek meg nem valódi opció hogy csak úgy abbahagyja. Próbál túlélni, ahogy tud.
Chilében amúgy jóval 2 alatt van a születésszám.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 325
113
Gondolj bele, a csirkéből csak a mellet preferálják, holott szerintem az a legunalmasabb hús az egész csirkéből, felment az ára, de hála istennek se az alsó és felső combot, szárnytő és szárnyközépet semelyik gyúrós-diétázós-"fancy" étrendes nem részesíti előnyben, így viszonylag olcsón lehet venni, a belőle készült ételek szerintem sokkal finomabbak.
Mellesleg amikor csirkemellet sütök néha olyan halszag terjeng, holott frissen vettem a pultostól...
Hallisztel etettek, azert budos.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 325
113
Aki aggódik a környezetért valóban jobb ha odafigyel milyen ételt vesz. Viszont átlag ember nem teheti meg/nem fogja megtenni - mégha amúgy aggódik is a környezetért -, hogy mindig minden kajának utánanéz hogy hol, hogyan készült és ha nem jó, akkor keres helyettesítőt. Ezt részben központilag kéne szervezni.
A termelőknek meg nem valódi opció hogy csak úgy abbahagyja. Próbál túlélni, ahogy tud.
Chilében amúgy jóval 2 alatt van a születésszám.
Chile meg Argentina kicsit kulonbozik a tobbi deli orszagtol. Avokadot viszont szerintem, gondolom nem az atlagemberek tomik ket pofara vilagszerte, hanem akiknek sikk.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Aki aggódik a környezetért valóban jobb ha odafigyel milyen ételt vesz. Viszont átlag ember nem teheti meg/nem fogja megtenni - mégha amúgy aggódik is a környezetért -, hogy mindig minden kajának utánanéz hogy hol, hogyan készült és ha nem jó, akkor keres helyettesítőt. Ezt részben központilag kéne szervezni.
A termelőknek meg nem valódi opció hogy csak úgy abbahagyja. Próbál túlélni, ahogy tud.
Chilében amúgy jóval 2 alatt van a születésszám.
Szerintem meg hagyuk mi europaiak a hulyeseget es a szarakodast hogy vigyazunk mit eszuk, mit iszunk, hogy szaporodunk, milyen fajta ruhat vegyunk meg stb mert csak hulyet csinalunki magunkbol. Az ok hogy vigyazunk a szemetelesre, az ipar meg itt a karos anyag kicsobajtasra, de ilyen apro dolgokon ne szarakodjunk mar.

Hiaba figyel egy atlagos europai ilyen pici dolgokra amikor fel del amerika, komplet azsia kinaval es indiaval az ellen epphogy szarik ra mindenre es teleszemetel ugy mindent hogy olyan koszban elnek hogy a szmogtol nem lassak a napot, a folyoik meg olyan jol alnak, hogy ha belejuk ugrasz, akor nem a vizbe landolsz hanem egy csomo szemetbe. Meg jo hogy afrika szegeny, mert az ottani mentalitasal akor lenne csak szennyezes ha azoknak is tobbre tellene.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Hiaba figyel egy atlagos europai ilyen pici dolgokra amikor fel del amerika, komplet azsia kinaval es indiaval az ellen epphogy szarik ra mindenre es teleszemetel ugy mindent hogy olyan koszban elnek hogy a szmogtol nem lassak a napot, a folyoik meg olyan jol alnak, hogy ha belejuk ugrasz, akor nem a vizbe landolsz hanem egy csomo szemetbe
Itt, a művelt nyugaton is hasonló állapotok voltak, amíg nem sikerült kiszervezni a termelés nagy részét ezekbe a régiókba.
Ez a mocsok a mi mocskunk is, csak valahogy mindig elfelejtődik. Különösen, ha politikai lózungokat kell megfogalmazni, l. még karbonsemlegesség 2045-ig, és hasonló hipokrita baromságok.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Szerintem meg hagyuk mi europaiak a hulyeseget es a szarakodast hogy vigyazunk mit eszuk, mit iszunk, hogy szaporodunk, milyen fajta ruhat vegyunk meg stb mert csak hulyet csinalunki magunkbol. Az ok hogy vigyazunk a szemetelesre, az ipar meg itt a karos anyag kicsobajtasra, de ilyen apro dolgokon ne szarakodjunk mar.

Hiaba figyel egy atlagos europai ilyen pici dolgokra amikor fel del amerika, komplet azsia kinaval es indiaval az ellen epphogy szarik ra mindenre es teleszemetel ugy mindent hogy olyan koszban elnek hogy a szmogtol nem lassak a napot, a folyoik meg olyan jol alnak, hogy ha belejuk ugrasz, akor nem a vizbe landolsz hanem egy csomo szemetbe. Meg jo hogy afrika szegeny, mert az ottani mentalitasal akor lenne csak szennyezes ha azoknak is tobbre tellene.

Több mint félmilliárd európai van. Számít, hogy hogy élünk. Függetlenül attól, hogy mások mit művelnek.
 
G

Galthran

Guest
Gondolj bele, a csirkéből csak a mellet preferálják, holott szerintem az a legunalmasabb hús az egész csirkéből, felment az ára, de hála istennek se az alsó és felső combot, szárnytő és szárnyközépet semelyik gyúrós-diétázós-"fancy" étrendes nem részesíti előnyben, így viszonylag olcsón lehet venni, a belőle készült ételek szerintem sokkal finomabbak.
Mellesleg amikor csirkemellet sütök néha olyan halszag terjeng, holott frissen vettem a pultostól...
meg a mell száraz mint a tapló. halál uncsi, a többi rész nem ennyire gáz. plusz belsőség levesbe(szív,zúza)
Az avokádóval az a vicces, hogy úgy hozzák ide, hogy nem érett be teljesen, a mexikói srác szerint otthon náluk sokkal finomabb mint itt.
én a banánról olvastam ezt-azt, állítólag az idehozott banán délamerikában kb takarmányként termesztik, ezen felül mondjuk peruban van vagy húszféle ízű, az ide exportáltnál sokkal finomabbak
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 046
113
én a banánról olvastam ezt-azt, állítólag az idehozott banán délamerikában kb takarmányként termesztik, ezen felül mondjuk peruban van vagy húszféle ízű, az ide exportáltnál sokkal finomabbak
Igen banánból sokfajta van, ami itt nálunk ismert banán az a legolcsóbb termeszthetőségű ezért ez van.
Banánról, vagyis inkább annak mesterséges aromájáról azt olvastam, hogy egy régen kihalt egyed ízét őrzi, azért olyan pocsék minden banánaromás cucc.
Pár éve néztem egy fickót tecsőn (sajnos belekezdett ilyen kriptovalutás hülyeségekbe ami annyira nem érdekelt, így feledésbe merült, nevet nem tudok mondani, de megpróbálom előkotorni), aki kiment amerikába és ott kezdett bele termesztésbe főként banánba, akkor tudtam meg, hogy annál a banánnál amit mi eszünk vannak sokkal jobb fajták is, finomabbak, húsosabbak, más színűek stb...
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113

Megvan a Velencei-tó betonfalának funkciója: elválasztja a vizet a víztől​

Aki ezt kitalálta, az biztos sokat sétált a Balaton partján. - Majd sajnálatos módon továbbfejlesztette az ott látottakat... :( :( :(