Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
A befogás és áttelepítés csak átmeneti megoldás, amely meglehetősen kétes gyakorlat. A mesterségesen felduzzasztott vadállomány most visszaüt: urbanizálódnak a rókák, vaddisznók, amely a lakosságnak számtalan kárt okoz (feltúrja a kertet, malacát vezető koca életveszélyes tud lenni; róka elviszi a baromfikat, stb.).
Saját tapasztalat... A vaddisznó veszélyes játék, engem vadaskertben már akart egy feldönteni. De az erdélyi kopóm - látva a szorult helyzetem (kb. 25 m-re volt tőlem, egyből repült felém) - gyorsan jobb belátásra térítette... :)
Tetszik vagy sem, a vadászat - nagyragadozók hiányában - egy igenis szükségszerű tevékenység. A belterületi vadkilövés egyébként egy szürke zóna, ami számtalan okból a vadászoknak is kellemetlen dolog.

Igen, én is olvastam. Általánosságban írtam a fentieket.
vagy a mesterségesen felduzzasztott emberállomány :p
Minden esetre lett volna ennek más módja is. Ez a lehető legszrabb volt.
Nem az elmélettel van bajom -az legit. A hellyel, idővel és az ott konkrétan alkalmazott eljárással.
+ha engedély sem volt az külön pikáns
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
vagy a mesterségesen felduzzasztott emberállomány :p
Minden esetre lett volna ennek más módja is. Ez a lehető legszrabb volt.
Nem az elmélettel van bajom -az legit. A hellyel, idővel és az ott konkrétan alkalmazott eljárással.
Sajnos pillanatnyilag csupán tűzoltás történik...
+ha engedély sem volt az külön pikáns
Ha nem volt, akkor az büntetőjogi kategória, mivel egyértelmű szabályozás vonatkozik rá.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Saját tapasztalat... A vaddisznó veszélyes játék, engem vadaskertben már akart egy feldönteni. De az erdélyi kopóm - látva a szorult helyzetem (kb. 25 m-re volt tőlem, egyből repült felém) - gyorsan jobb belátásra térítette... :)

Jópár éve már egy kora nyári késő délután @ pécsi Mecsekoldal: cimbivel úgy döntöttünk, hogy a péntek esti sörözést összekötjük kis testmozgással és a sörök felciccentése elött felmegyünk a kis-tubesi kilátóhoz, mert miért ne. Állatkerttől és a Mandulástól is megy fel szerpentinezve túristaút, már nem emlékszem melyiken mentünk, de egyiknél sincs beláthatatlan dzsungel. Lakott területtől max. párszáz méternyire sikerült egy anyadisznót meg a malacait megugrasztani. Nagyban lapíthattak, mert semennyire nem látszottak. Menekülésük közben sem, de rohadt közelről hallatszott a csörtetésük. Mondanom sem kell megállt az ütő mindkettőnkben egy pillanatra :D

Akkoriban rendszeresen randalíroztak arrafelé lakott területen a vaddisznók.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Jópár éve már egy kora nyári késő délután @ pécsi Mecsekoldal: cimbivel úgy döntöttünk, hogy a péntek esti sörözést összekötjük kis testmozgással és a sörök felciccentése elött felmegyünk a kis-tubesi kilátóhoz, mert miért ne. Állatkerttől és a Mandulástól is megy fel szerpentinezve túristaút, már nem emlékszem melyiken mentünk, de egyiknél sincs beláthatatlan dzsungel. Lakott területtől max. párszáz méternyire sikerült egy anyadisznót meg a malacait megugrasztani. Nagyban lapíthattak, mert semennyire nem látszottak. Menekülésük közben sem, de rohadt közelről hallatszott a csörtetésük. Mondanom sem kell megállt az ütő mindkettőnkben egy pillanatra :D

Akkoriban rendszeresen randalíroztak arrafelé lakott területen a vaddisznók.
Sajnos a Dunától nyugatra bárhol előfordulhat. Keletebbre csak azért nem, mert vagy az afrikai sertéspestis vagy a járványvédelmi okokból végzett kilövések durván megritkították az állományt.
Tapasztalat: mindig legyen egy vaddisznóhajtó kopó az oldaladon. Sosem tudhatod mikor van szükséged testőrre! :)
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
M

molnibalage

Guest
Jópár éve már egy kora nyári késő délután @ pécsi Mecsekoldal: cimbivel úgy döntöttünk, hogy a péntek esti sörözést összekötjük kis testmozgással és a sörök felciccentése elött felmegyünk a kis-tubesi kilátóhoz, mert miért ne. Állatkerttől és a Mandulástól is megy fel szerpentinezve túristaút, már nem emlékszem melyiken mentünk, de egyiknél sincs beláthatatlan dzsungel. Lakott területtől max. párszáz méternyire sikerült egy anyadisznót meg a malacait megugrasztani. Nagyban lapíthattak, mert semennyire nem látszottak. Menekülésük közben sem, de rohadt közelről hallatszott a csörtetésük. Mondanom sem kell megállt az ütő mindkettőnkben egy pillanatra :D

Akkoriban rendszeresen randalíroztak arrafelé lakott területen a vaddisznók.
Mátra túrázás, 2010,. hajnali 2 felé Mátrafüred közelében, már látszottak az út és közvilágítás fényei, amikor egy kismalac megugrott és átszalad előttünk úgy 2 méterre. KB a linkelt helyen. Ahol kismalac van, ott lehet nagy is. Gyorsabban léptünk.


De 1-2 év eltéréssel szintén hajnalban lefele jövet a Kékesről egy teljes konda szaladt át előttünk vagy 20 méterre.
Fák mögé álltunk, kiabálás, vártunk fél percet majd mentünk tovább.

De Ágasváros sátrazva is ott röfögött egy hajnalban, ott is egy húzz a francba kiáltás zavarta el a disznaját. :)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 152
113
Lehet a magyar ipar topicban lenne a helye, de én inkább ide teszem.
Nem örülök annak hogy jön ez a rengeteg akkumulátor gyár hozzánk.
Nagyon hangos, nagyon környezet szennyező ipar ez, rengeteg vizet használ. (Debrecen ráadásul nem is duskál olyan nagyon a vizekben), ez eddig ide települt ázsiai gyárak megítélése sem egyértelműen pozitív, azok az ismerőseim akik dolgoztak nekik nem éppen dicsérték, lenézik a magyar embert.
De ami a legrosszabb, az úgy tünik a környezetvédelemhez való hozzá állásuk, nem tudom kell-e feltétlenül ez nekünk?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Lehet a magyar ipar topicban lenne a helye, de én inkább ide teszem.
Nem örülök annak hogy jön ez a rengeteg akkumulátor gyár hozzánk.
Nagyon hangos, nagyon környezet szennyező ipar ez, rengeteg vizet használ. (Debrecen ráadásul nem is duskál olyan nagyon a vizekben), ez eddig ide települt ázsiai gyárak megítélése sem egyértelműen pozitív, azok az ismerőseim akik dolgoztak nekik nem éppen dicsérték, lenézik a magyar embert.
De ami a legrosszabb, az úgy tünik a környezetvédelemhez való hozzá állásuk, nem tudom kell-e feltétlenül ez nekünk?
Hát Mo-n nem nagyon an környezetvédelem rendszerszinten, úhogy sok jót ne várj sztem.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 398
24 870
113


A nyamvattak rosszabbak mint a kínaiak, ezeket még kevésbé lehet megkülönböztetni.

Gondolom nem Sz-400-at kell telepíteni. :)

De stílusosan, 1-2 tollasütő elkelne. :D

02983_0.jpg
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Sajnos mióta beléptünk ebbe az akolba (EU) nem lehet gyéríteni ezeket a dögöket.
(Fészkek, tojások elpusztítása,csapdák, szelektív mérgek benn voltak régen a tarsolyban)
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Sajnos mióta beléptünk ebbe az akolba (EU) nem lehet gyéríteni ezeket a dögöket.
(Fészkek, tojások elpusztítása,csapdák, szelektív mérgek benn voltak régen a tarsolyban)
Július 1. és február utolsó napja között vadászható faj. Apróvadas területen - külön engedéllyel - vadászati idényen kívül is gyéríthető.
A mérgeket inkább hagyjuk, a turai incidens is bemutatta, hogy milyen hatékonyan ölnek válogatás nélkül.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Július 1. és február utolsó napja között vadászható faj. Apróvadas területen - külön engedéllyel - vadászati idényen kívül is gyéríthető.
A mérgeket inkább hagyjuk, a turai incidens is bemutatta, hogy milyen hatékonyan ölnek válogatás nélkül.

Tudom, hogy idényben lőhető, de az kevés.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Hú, mert nem lehet kibírni a költési időszakot mi?
Gyorsan öljünk meg mindent, ami a legkisebb kellemetlenséget is okozza.
Hajrá, tovább előre a 21.szd -ban.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and alali77

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 873
27 450
113
Sajnos a Dunától nyugatra bárhol előfordulhat. Keletebbre csak azért nem, mert vagy az afrikai sertéspestis vagy a járványvédelmi okokból végzett kilövések durván megritkították az állományt.
Tapasztalat: mindig legyen egy vaddisznóhajtó kopó az oldaladon. Sosem tudhatod mikor van szükséged testőrre! :)
Lainzi vadaspark, már pár éve. Erdei játszótértől kb 30 méterre (se), fényes nappal, koca malacokkal. Ő látott meg először engem, sztem 10m-es körön belül voltam. Összetrombitálta a malacokat, én tolattam, akkor hagyta, h közelebb jöjjenek. Az általa biztosnak tartott távon nem engedte túl a malacokat, egyébként nyugis volt.
Pár napja meg Lobau, szintén fényes nappal, malac önállósodva az ösvényen. Ráadásul úgy kellett kikerülnöm, h a bokros rész és a malac közé kerülök. Szóltam neki, rám se bagózott, sztem 5 méterre lehettem, amikor észrevett, és beugrott a dzsindzsába.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 398
24 870
113
Jelentem, majd be sz@rtam. :D

Kint cigiztem, mikor a házunk végénél megjelent úgy 4-5 cm hosszú, repülő hártyásszárnyú szörnyeteg. Keringett a föld felett, majd leszállt és bebújt egy földhasadékba, amit eddig nem vettem észre, pedig tegnapelőtt fűnyíróztam ott.

Elsőre lódarázsra gondoltam, de valahogy nem teljesen ugyanannak tűnt.

Kiderült, hogy óriás tőrösdarázsról van szó.

Védett a dög és emberre, állatra nem veszélyes, felesleges írtani.

A hím sötét fejű, a nőstény csinosabb.

torosdarazs_03.jpg
1200px-Megascolia_Maculata_-_GFI_2012-06-17_-_01.jpg


 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Jelentem, majd be sz@rtam. :D

Kint cigiztem, mikor a házunk végénél megjelent úgy 4-5 cm hosszú, repülő hártyásszárnyú szörnyeteg. Keringett a föld felett, majd leszállt és bebújt egy földhasadékba, amit eddig nem vettem észre, pedig tegnapelőtt fűnyíróztam ott.

Elsőre lódarázsra gondoltam, de valahogy nem teljesen ugyanannak tűnt.

Kiderült, hogy óriás tőrösdarázsról van szó.

Védett a dög és emberre, állatra nem veszélyes, felesleges írtani.

A hím sötét fejű, a nőstény csinosabb.

torosdarazs_03.jpg
1200px-Megascolia_Maculata_-_GFI_2012-06-17_-_01.jpg


Ami ráadásul védett is. :)