Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Lényeg, hogy mindig az a hülye, aki hibát talál, a MÁV -ot ne bántsák...

Kritizálni a szent tömegközlekedést nem szabad, mert a Vitézy-SS lecsap azonnal! Na ezek miatt a dolgok miatt járnak autóval az emberek. Mert ha elégedetlenek voltak valamive, még ők lettek hülyének elmondva a fogadatlan prókátorok által is.
Nem, nem mindenki hülye, aki hibát talál. Ha azt mondod koszos volt, késett, szar volt a pálya megy az egyetértés.

Csak amit leírtál lefordítom kreténről magyarra:
Nekem a segge alatt autóval születettnek vonatoznom kellett.
Gondótam megveszem online a jegyet, de egy amúgy kb minden felületen megjelenő tipushibát nem tudtam kezelni, így berongyótam.
Gondótam van ott automata ahol bementem, de csak onnan száz méterre vót
Az amúgy faék egyszerűségű felület meghaladta a képességeim, így elpöcsöltem vele az időt, és így elment a vonat.
Kapjabeamáv
Mondom a hibákat:
-Mint irtam a MÁVval szemben sok kritikát lehet megfogalmazni, de a jegyrendszere, és különös tekintettel az on-line jegyrendszerére világszinvonalú, és az elsők közt lett bevezetve.
Szóval aki ezt szapulja az hm, hát isten barmocskája.
Btw van egy olyan, hogy visszajelzés küldése: csak szólok, jelented a hibát/észrevételt, és meglepő, de érdemben foglalkoznak vele

Utána úgy mentél ki a vasúthoz, hogy nem volt jegyed, de annyi ráhagyási időt se hagytál, hogy meg tudd venni.
És itt is mindenki kretén csak te nem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem, nem mindenki hülye, aki hibát talál. Ha azt mondod koszos volt, késett, szar volt a pálya megy az egyetértés.

Csak amit leírtál lefordítom kreténről magyarra:
Nekem a segge alatt autóval születettnek vonatoznom kellett.
Gondótam megveszem online a jegyet, de egy amúgy kb minden felületen megjelenő tipushibát nem tudtam kezelni, így berongyótam.
Gondótam van ott automata ahol bementem, de csak onnan száz méterre vót
Az amúgy faék egyszerűségű felület meghaladta a képességeim, így elpöcsöltem vele az időt, és így elment a vonat.
Kapjabeamáv
Mondom a hibákat:
-Mint irtam a MÁVval szemben sok kritikát lehet megfogalmazni, de a jegyrendszere, és különös tekintettel az on-line jegyrendszerére világszinvonalú, és az elsők közt lett bevezetve.
Szóval aki ezt szapulja az hm, hát isten barmocskája.
Btw van egy olyan, hogy visszajelzés küldése: csak szólok, jelented a hibát/észrevételt, és meglepő, de érdemben foglalkoznak vele

Utána úgy mentél ki a vasúthoz, hogy nem volt jegyed, de annyi ráhagyási időt se hagytál, hogy meg tudd venni.
És itt is mindenki kretén csak te nem.
- Nem értek egyet az adatkezelésükkel, nem tartom indokoltnak. Eljutottam addig, hogy tudjak végül jegyet venni, de a feltételeik nem ütik meg a magánszféra védelmében elvárt szintet, de legalább a bugjuk miatt elment annyi idő, hogy előbb megvettem volna a helyszínen...
- Ellenkező irányba vót mint a szerelvény.
- A faék egyszerűségű felület nem haladta meg a képességem, csupán simán szar és lassú volt.
- ki nem szarja le, hogy világszínvonlaú, azt meg végképp hol érdekel, hogy mikor lett bevezetve, ha így is egy szar? A világszínvonal is szar ezek szerint.

Aztán ráadásul valami balaset volt, Egész Róbert Károly beállt, ami a fos online felülettel együtt elvitte a ráhagyott időt úgy is, hogy viszonlyag gyorsan sikerült kivergődnöm egy kis utcára. Ez van, aki siet, ne használjon vonatot akkor se, ha amúgy jó ötletnek tűnik logisztkailag. Visszaültem a kocsiba, és elmentem azzal. Más dolgokat ez keresztülhúzott, de ez van. Amúgy a közúti szállítmányozást is ezért szeretik. Mert rugalmasabb. Hiába volt előbb világszínvonalú akármije a MÁV-nak, nekik nem elég jó ez így sem.

Nem mindenki kretén, de te az vagy, számos okból, többek közt mert a személyes adatok védelme nem számít neked.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Kritizálni lehet, de tavaly a jegyek 60%-át online vásárolták, nekik vmiért müködött, lehet mind autisták.
Pusztán lezarják, hogy olyan adataik adják át, amikhez semmi köze a MÁV-nak, és a kalauznak. Persze a google/android felhasználók világában ki csodálkozik ezen?

Az autisták azok, akik a menetrendeket fejből fújják, mint fentebbi képünk illusztráció úr.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Pusztán lezarják, hogy olyan adataik adják át, amikhez semmi köze a MÁV-nak, és a kalauznak. Persze a google/android felhasználók világában ki csodálkozik ezen?

Az autisták azok, akik a menetrendeket fejből fújják, mint fentebbi képünk illusztráció úr.


Asszem ilyen adatokat a 2015-ös népvándorlás óta kérnek, az iratok nélküli Abdullok miatt.

Én is napközben ki-be rohangálok most, mert vágányzári menetrend van, de azzal el van intézve, hogy kiragasztották a váróba.
Így a vonat elmegy, utasok meg jönnek 10 perccel később és nem értik mi van...
Manapság vonathoz nem érdemes elindulni előzetes internetes konzultáció nélkül.

Mert odafent a kis irodájukban ez természetes, az nem számít a pórnép nem a telefonjával éli az életét.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Asszem ilyen adatokat a 2015-ös népvándorlás óta kérnek, az iratok nélküli Abdullok miatt.

Én is napközben ki-be rohangálok most, mert vágányzári menetrend van, de azzal el van intézve, hogy kiragasztották a váróba.
Így a vonat elmegy, utasok meg jönnek 10 perccel később és nem értik mi van...
Manapság vonathoz nem érdemes elindulni előzetes internetes konzultáció nélkül.

Mert odafent a kis irodájukban ez természetes, az nem számít a pórnép nem a telefonjával éli az életét.
Azóta kérnek, amióta kötelező az unión belül a "terror elleni harc" jegyében. De ezt mindenki csinálja, és a MÁV még csak nem is kér sok adatot. Csak ami a számlához amúgy is kell.

Igen, ez pl egy olyan kritika ami teljesen jogos. És valóban így van. Csak a sztori nem erről szólt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 076
113
Honda Type-R-ek meg némi közúti veszélyeztetés:

Mondjuk valahol igaza van a kopasznak abban, hogy ilyen kocsikkal nehéz szolidan közlekedni.
És ez meg is indokolja azt, hogy miért nincs már belőlük túl sok az utakon.
 
  • Imádom
Reactions: Kurfürst

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Honda Type-R-ek meg némi közúti veszélyeztetés:

Mondjuk valahol igaza van a kopasznak abban, hogy ilyen kocsikkal nehéz szolidan közlekedni.
És ez meg is indokolja azt, hogy miért nincs már belőlük túl sok az utakon.
Jaj, jaj, ilyeneket linkelni. Akár még baj is lehetett volna belőle... Mindjárt jön a frusztrált "ma még nem lőttünk senkit tarkón a fotelből" csapat varjat játszani. Ilyen a magyar pfff.... köpni rá... közlekedni nem tud, morál nulla; és még tarkón sem lehet lőni -mocsok világ.
:p
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Honda Type-R-ek meg némi közúti veszélyeztetés:

Mondjuk valahol igaza van a kopasznak abban, hogy ilyen kocsikkal nehéz szolidan közlekedni.
És ez meg is indokolja azt, hogy miért nincs már belőlük túl sok az utakon.

Én úgy vettem észre nem a kocsi milyenségétől függ a tulaj közlekedése, hanem a tulaj pénztárcájától és az autó korától.
Minél csóróbb valaki annál inkább "bizonyítani" akar.
Felénk is mászkálnak rendszeresen wrx-ek, lan evo-k, de a csöves golfokkal meg dízel bömikkel verik magukat az emberek...
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
M

molnibalage

Guest
Olyan amilyen, de a témái jók.
Kivéve amikor simán hazudik vagy hülyeséget mond. Egyik sem ritka.
A szó amit keresel: médiakurva.
Nagyjából. Képtelen belátni új istenének korlátait. Hogy ha bármennyire is olcsó lenne a kocsi, az akku vagy bármi, akkor sem tud univerzális lenni belátható időn belül sem. Mert az utcán parkoló autók tömegeit senki nem tudja otthon tölteni. Anélkül meg marhaság az egész. A magyar villanyáram mellett, ha neked autók tömegeit kéne utcán tölteni, akkor az áram ma drágább, mint a benzin. Úgy, hogy az egyiken van jövedéki adó, a másikon meg nincs.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 090
16 437
113
Hogy ha bármennyire is olcsó lenne a kocsi, az akku vagy bármi, akkor sem tud univerzális lenni belátható időn belül sem. Mert az utcán parkoló autók tömegeit senki nem tudja otthon tölteni.

Részben erről is szól a videó, ha veszed a fáradságot hogy megnézed, mielőtt előadod rá a standard fikázást. ;)