Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 471
113

misinator


Mondjuk az is elgondolkodtató, hogy milyen elképesztően kreatívak voltak akkoriban a reklámok, ma meg milyen agyalágyult szarok....
Belemagyarázásom:

Nem biztos, hogy jót tesz a kreativitásunknak, hogy nem kell megküzdenünk semmivel, mindent készen kapunk, vagy ha netán nem, akkor szolgáltatások, extrák serege segít nekünk:
Gyerekkoromban annyira, de annyira vágytam arra, hogy a játékaim élethűek legyenek. Ehhez képest építőkockákból és szögekből tákoltam össze a toronydarumat. Évekig a kedvenc játékom volt.
Ma meg olyan toronydarut (kombájnt, traktort, kamiont) kapsz, hogy.....két perc után már megunod.
A filmek oly bárgyún voltak kivitelezve (háttérvetítve utcakép az autó mögé, Hitchcock támadó madarai stb.), hogy kellett a fantázia, hogy elhidd, beleéld magad a sztoriba.
Frappáns ötletek nélkül egy kotvány autócskát nem tudtál volna kívánatossá tenni.
Ma minden van a reklámkészítők szolgálatában: Bármilyen hihetetlent és képtelent élethűen meg tudnak valósítani videóban.

S akkor ma ilyen technikai háttérrel milyenek pl. az autós reklámok?
Sötét, színtelen, teljesen kihalt városban megy a bátran világító SUV a városban, mi több (dermesztő veszélyes vagányság!) még kiváló minőségű földútra is lemerészkedik, s a bátor városlakó tulajdonos dacolva az elemekkel a centis pocsolyán is átrongyol! Még a víz is felfreccsen!:eek:

Hogy bele nem szakadtak...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113

misinator


És tényleg. Minden téren oda lett a bátorság, a kreativitás , a férfiasság stb....
Az utolsó jó autó reklám amit láttam az 2006-os!
Sajnos magyarul nem találtam meg:
A szlogen: Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul :D
 
M

molnibalage

Guest
Sötét, színtelen, teljesen kihalt városban megy a bátran világító SUV a városban, mi több (dermesztő veszélyes vagányság!) még kiváló minőségű földútra is lemerészkedik,
És egy gramm por sem lesz rajta. A reklámok autói kb. mintha CGI autó szimulátorok lennek, ahol semmi sem törik és hibátlan a legutolsó textúra és anyacsavar is, ha úgy akarja az ember.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113

Veér István


Az Alfa nekem nagy szerelmem, a Gulia talán a legjobb mai autó. (Sajna nincs rá pénzem XD)
A reklámjaik is jópofák, és jobbak, mint a többi autógyáré. De azért ezek a reklámok 20 éve gyenge közepesek lettek volna. Szerintem.
Ma meg már ennek is nagyon örülünk :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyik kedvenc, de nem hivatalos reklámom (nem csak a jelenet miatt, hanem reklám szempontjából is:egyszerű, rövid, van közvetített tartalma {a Polo masszív}, maradandó nem csak mint reklám, hanem mint a márka is {legjobb ellenpélda a MÜSZI reklám lenne, hiába égett bele az emberekbe a reklám, a termékről azt se tudták, hogy mi}.)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Fontossági sorrend:

- 2000 milliárdos program indul a főváros vasútfejlesztésére
Déli körvasút kialakítása, az átmenő vasúti rendszer létrejötte a Nyugati és a Déli pályaudvarok között, a járműpark fejlesztése, a hiányzó megállók és átszálló kapcsolatok fejlesztése.

-Több száz vasúti jármű újul meg
2021 februárjáig 53 saját gyártású IC+ kocsi állt forgalomba a 90 darabos szériából. Folyamatban van az első osztályú, bisztrókocsival is felszerelt IC+ szerelvény gyártása is, melyekkel várhatóan a nyári szezonban már találkozhatnak utasaink. Várhatóan év végéig mind a 90 IC+ kocsi elkészül. Év elején megérkezett Szentesre az első tram-train prototípus is, várhatóan szeptember végétől megindulhat a közlekedés Szeged és Hódmezővásárhely között.

Folyamatban van 115 mozdony, 50 hibrid motorvonat és 54 új HÉV szerelvény beszerzése, eredményes eljárások esetén a nyertes ajánlattevőkkel a szerződések nyáron megszülethetnek. A beszerzések hozzájárulnak, hogy a jövő közlekedése biztonságosabb, zöldebb és fenntarthatóbb legyen.
Amíg a MÁV-nál súlyos ember, szakember hiány van, addig szerintem inkább a sebesség hajszolás helyett annak kéne örülni, hogy nincsenek nap mint nap tragédiák. 200 kmes vonalszakaszokra maximum 2 előmunkás és 10-15 pályamunkás jut. Kitérő lakatosok, előmunkások, vonalgondozók olyan szinten vannak túlterhelve, hogy már a fizikai tűrőképességük határát súrolja a munka mennyisége. Felügyelet pályamesterként azt látom, hogy a MÁV sajnos olyan szintre süllyedt, hogy innen vissza kapaszkodni nem 15-20 stadion ára kellene, hanem minimum forradalom, és új világrend!
Építik, átépítik milliárdokért a pályákat a maszek "vasútépítő" cégek, aztán a karbantartásra, állag megóvásra kb szotyi, meg tökmaghéj mennyiségű pénz jut. A tervezhető karbantartás kiszervezve olyan cégeknek akik papíron olyan referenciákkal működnek, hogy már japán vasút szinvonalon kéne üzemelnie a vasútnak, az elmúlt 17 év legnagyobb árulása volt a pályavasúti dolgozókkal szemben. Sajnos ezt én megéltem személyesen és most is ebben élek. Szóval jöhetnek itt szuper ICk meg 4 emeletes szuper vonatok, amíg a pályamunkások havi 120-130 ezer forintért szószerint kidolgozzák a belüket, hogy nap mint nap a vonatok eljussanak A-ból B-be, itt senki nem álmodjon 200-300 km/h sebességekről szerintem! És ez a szakember hiány vonatkozik a biztosító berendezési és felsővezetékes szakszolgálatokra is! Bocs, ez most ki jött belőlem, sajnálom!
Beteszem ide is!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113

Veér István


Az Alfa nekem nagy szerelmem, a Gulia talán a legjobb mai autó. (Sajna nincs rá pénzem XD)
A reklámjaik is jópofák, és jobbak, mint a többi autógyáré. De azért ezek a reklámok 20 éve gyenge közepesek lettek volna. Szerintem.
Ma meg már ennek is nagyon örülünk :)
Átérzem. Én is pár generációval korábbit koptatok, most van jobb helye is a pénzemnek. Azért tegnap jó volt a Pilisen keresztül csapatni hazafelé az autópálya helyett. Kicsit nyálkás volt az út, éreztem, hogy tapadáshatáron vagyok, pedig nem mentem gyorsan. Egy bivaly Guliaban (ön)veszélyesebb lettem volna vajon? Ezen azért el szoktam gondolkozni néha.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113

Veér István


Szerintem se így, se úgy nem lehettél volna veszélyesebb bármelyik random zöld színű szuzuki swift-nél :D
Azok sofőrei az igazi országúti terroristák.

phaidros


Jó ez a reklám :)
Apumnak van most ilyen Pólója. Sok minden eszembe jut arról a kocsiról csak az nem amit a reklám sugall. XD