Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest

A németek nem támogatják a belső égésű motorok betiltását​


autopro.hu

A németek nem támogatják a belső égésű motorok betiltását

Fotó: Pixabay

A német járműipar vezetői és képviselői a napokban tárgyaltak Angela Merkellel a járműipar környezetvédelmi átalakításáról. Sokan közülük attól félnek, hogy az újabb szigor a belső égésű motorok betiltását jelentené, ám egy friss felmérés szerint a németek többsége ezt nem támogatja.

A vártnál gyorsabban halad az elektromos átalakulás globálisan, és Németországban is. Elég csak a Volkswagen elektromos offenzívájára gondolni ahhoz, hogy lássuk, az elektromobilitás ma már nem csak egy rétegjelenség, hanem széleskörben elterjedt, valós alternatíva a közlekedésben. Ugyanakkor ott még nem tartunk, hogy kizárólagossá váljanak az alternatív hajtások, legalábbis a közvélemény nem szeretné, ha így lenne.

Miközben Nagy-Britanniában, vagy akár Kaliforniában konkrét dátuma van a belső égésű motorokkal szerelt új autók betiltásának – a brit szigeten már az évtized végén, 2030-ban életbe lép a szigorítás – a németek nem szeretnének hasonló tiltást egy friss felmérés szerint.

A többség nem tiltaná be a belső égésű motorokat​


A berlini közvéleménykutató-intézet, a Civey az Automobilwoche kérésére készített felmérést a németek körében a belső égésű motorok tiltásával kapcsolatban. A megkérdezettek közel hetven százaléka ellenzi a tiltást, és csak a negyede támogatja, míg hat százalék nem tud dönteni a kérdésben.

Talán nem túl meglepő, hogy a válaszadók párt preferenciája jelentősen befolyásolja a kérdéshez való viszonyulást. A Zöldek szavazóinak többsége a tiltás mellett van, míg a pártpaletta jobbszélén található AfD, illetve a liberális FDP nem támogatja a belső égésű motorok forgalmazásának betiltását – írja az Automobilwoche.
Meg jo. A fel orszag ebbol el. :) Varj par evet es lelkesen tamogatjak majd az elektromosokat azutan, miutan a VW atvette a teslatol a vezeto poziciot. :p
 
W

Wilson

Guest
Meg jo. A fel orszag ebbol el. :) Varj par evet es lelkesen tamogatjak majd az elektromosokat azutan, miutan a VW atvette a teslatol a vezeto poziciot. :p

Részben igazad van de nekem az a véleményem, hogy az EU erőltetett villanyautós utemterve elhibázott és egyáltalán nem látom mögötte a megfelelő infrastruktúrális kapacitások megfelelő időben történő kiépulésének esélyét és akkor még a téma más aspektusairól még nem is beszéltem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez hihetetlen. Eddig csak haromszor irtam le kulon, hogy nem a kipufofogazt fulladunk meg, baszki, hanem annak a hatásaitól, de te meg mindig itt tartasz, a legdidaktikusabb es legertelmetlenebb szo szerinti felreertelmezesnel... komolyan mondom, also tagozat.
Nem a lópiszoktól fuldokoltak, hanem a hatásaitól!
 
W

Wilson

Guest

Hamarosan a Földön is elérhető lesz a NASA levegő nélküli gumiabroncsa, ami sosem lesz lapos​


A SMART Tire Company megoldásának köszönhetően a speciális technológia a Földön landol.

NASA - kerék - abroncs - 2021

Eredetileg a NASA a Holdra és a Marsra küldött járműveihez fejlesztették ki a speciális abroncsot, ami levegő nélkül is gurul, és hamarosan egy kaliforniai startupnak, a SMART Tire Company megoldásának köszönhetően a speciális technológia a Földön landol.​


Az amerikai űrügynökség és a SMART Tire Company nevű startup közösen fejlesztik a NASA levegő nélküli shape memory alloy (SMA) elnevezésű technológiájának első civilek számára is elérhető változatát.

Ez lesz a futurisztikus bicikli gumi, amit METL™-nek neveznek.​

A NiTinol+ nevű könnyű anyagokból készülő abroncsok rugalmasak, akár a gumi, de erősek mint a titán, és tökéletes alakemlékezők. A forradalmi fejlesztés emellett környezetbarát alternatíva lesz a hagyományos gumiabronccsal szemben, mivel a hosszú élettartamú anyagok használatával kevésbé lesz szükség elasztomerre és gumira, ráadásul sosem lesz lapos, így ritkábban is kell cserélni.






„A kerékpárosok alig fogják tudni kivárni, hogy rátegyék kezüket a nagyon menő megjelenésű, futurisztikus METL™ abroncsokra, amelyek sosem lesznek laposak. A különleges anyagok és az új generációs, környezetbarát dizájn kombinációjából egy forradalmi termék jött létre” – mondta Earl Cole, a SMART vezérigazgatója.
„Az alakemlékező ötvözetek nagyon ígéretesek abban a tekintetben, hogy forradalmasítsák az egész szárazföldi gumiipart” – fogalmazott Santo Padula PhD., a NASA anyagtudományi mérnöke. „És ez még csak a jéghegy csúcsa” – tette hozzá.






A Felt Bicycles céggel együttműködve – aki a kétkerekűeket biztosította a projekthez-, a SMART célja, hogy az METL™ gumi legyen az első számú high-tech kiegészítő a modern kerékpárosok számára, legyen szó közúti-, terep-, hegyi- vagy e-biciklizésről. Emellett a cég a Spin nevű mikromobilitási szolgáltatóval is együtt dolgozik, hogy az elektromos rollerek számára is kifejlesszék az SMA gumikat.

 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113

Hamarosan a Földön is elérhető lesz a NASA levegő nélküli gumiabroncsa, ami sosem lesz lapos​


A SMART Tire Company megoldásának köszönhetően a speciális technológia a Földön landol.

NASA - kerék - abroncs - 2021

Eredetileg a NASA a Holdra és a Marsra küldött járműveihez fejlesztették ki a speciális abroncsot, ami levegő nélkül is gurul, és hamarosan egy kaliforniai startupnak, a SMART Tire Company megoldásának köszönhetően a speciális technológia a Földön landol.​


Az amerikai űrügynökség és a SMART Tire Company nevű startup közösen fejlesztik a NASA levegő nélküli shape memory alloy (SMA) elnevezésű technológiájának első civilek számára is elérhető változatát.

Ez lesz a futurisztikus bicikli gumi, amit METL™-nek neveznek.​

A NiTinol+ nevű könnyű anyagokból készülő abroncsok rugalmasak, akár a gumi, de erősek mint a titán, és tökéletes alakemlékezők. A forradalmi fejlesztés emellett környezetbarát alternatíva lesz a hagyományos gumiabronccsal szemben, mivel a hosszú élettartamú anyagok használatával kevésbé lesz szükség elasztomerre és gumira, ráadásul sosem lesz lapos, így ritkábban is kell cserélni.






„A kerékpárosok alig fogják tudni kivárni, hogy rátegyék kezüket a nagyon menő megjelenésű, futurisztikus METL™ abroncsokra, amelyek sosem lesznek laposak. A különleges anyagok és az új generációs, környezetbarát dizájn kombinációjából egy forradalmi termék jött létre” – mondta Earl Cole, a SMART vezérigazgatója.
„Az alakemlékező ötvözetek nagyon ígéretesek abban a tekintetben, hogy forradalmasítsák az egész szárazföldi gumiipart” – fogalmazott Santo Padula PhD., a NASA anyagtudományi mérnöke. „És ez még csak a jéghegy csúcsa” – tette hozzá.






A Felt Bicycles céggel együttműködve – aki a kétkerekűeket biztosította a projekthez-, a SMART célja, hogy az METL™ gumi legyen az első számú high-tech kiegészítő a modern kerékpárosok számára, legyen szó közúti-, terep-, hegyi- vagy e-biciklizésről. Emellett a cég a Spin nevű mikromobilitási szolgáltatóval is együtt dolgozik, hogy az elektromos rollerek számára is kifejlesszék az SMA gumikat.

aham. alakemlékező fémekből kereket. Biztos olcsó lesz NiTI mátrixból vákuumkemencében 500 fokon rekrisztallizálni 30 percen keresztül. Aztán egy utolsó szempont, hogy ezeknek az ötvözeteknek a fárasztóigénybevétellel szembeni ellenállása sem valami jó. Persze, szövegben bele lehet tenni a "NASA-mérnökeit", csak azért nem szabad elfelejteni, hogy:
  • élete során mennyit is fog menni egy Mars- vagy Holdjármű? Évi 6-7000km van a bringámban. Hátizsák, melós cuccos, én, bringa=kb. 140kg.
  • mekkora a gravitáció a Holdon/Marson és mennyi a Földön?
  • a marsi/Holdon haladó járműhöz képest egy átlag jármú a Földön milyen gyorsulásokat produkál, milyen gyakorisággal?
  • haladnak-e a járművek a Marson vagy a Holdon jeges körülmények között?
  • hogyan lesz a NiTi mátrix környezetbarát, ha csak a kitermelése önmagában felér egy kisebb ökológiai katasztrófával?
  • az anyag a szerkezetéből kifolyólag ridegen törik, minimális alakváltozásnál. Ha mondjuk jön egy csatornatető vagy kisebb szegély, akkor az mennyire lesz vajon jó neki?
  • miben lenne jobb, mint mondjuk a már mostani elég jól defektvédett gumik plusz a defektgátló folyadék együttese? 6 éve volt utoljára defektem.

Elhiszem, hogy olcsó a pénz, meg nagyon vonzó valami sztártáp-faszságból pénzt leakasztani, de mára már mérnökként ott tartok, hogy az űrkutatási bohócokat beteszem a vellanyautósok/ződlovagok közé. Ma még nem jelentkezett be senki, hogy 3d nyomtat valami csodálatos rakétát, ami majd megint szintén függőlegesen száll le és ez annyira innovatív, hogy csak egy babzsákfoteles garázscég tudja megcsinálni - amelyik hogy-hogy nem, de befektetőkre vár....
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
aham. alakemlékező fémekből kereket. Biztos olcsó lesz NiTI mátrixból vákuumkemencében 500 fokon rekrisztallizálni 30 percen keresztül. Aztán egy utolsó szempont, hogy ezeknek az ötvözeteknek a fárasztóigénybevétellel szembeni ellenállása sem valami jó. Persze, szövegben bele lehet tenni a "NASA-mérnökeit", csak azért nem szabad elfelejteni, hogy:
  • élete során mennyit is fog menni egy Mars- vagy Holdjármű? Évi 6-7000km van a bringámban. Hátizsák, melós cuccos, én, bringa=kb. 140kg.
  • mekkora a gravitáció a Holdon/Marson és mennyi a Földön?
  • a marsi/Holdon haladó járműhöz képest egy átlag jármú a Földön milyen gyorsulásokat produkál, milyen gyakorisággal?
  • haladnak-e a járművek a Marson vagy a Holdon jeges körülmények között?
  • hogyan lesz a NiTi mátrix környezetbarát, ha csak a kitermelése önmagában felér egy kisebb ökológiai katasztrófával?
  • az anyag a szerkezetéből kifolyólag ridegen törik, minimális alakváltozásnál. Ha mondjuk jön egy csatornatető vagy kisebb szegély, akkor az mennyire lesz vajon jó neki?
  • miben lenne jobb, mint mondjuk a már mostani elég jól defektvédett gumik plusz a defektgátló folyadék együttese? 6 éve volt utoljára defektem.

Elhiszem, hogy olcsó a pénz, meg nagyon vonzó valami sztártáp-faszságból pénzt leakasztani, de mára már mérnökként ott tartok, hogy az űrkutatási bohócokat beteszem a vellanyautósok/ződlovagok közé. Ma még nem jelentkezett be senki, hogy 3d nyomtat valami csodálatos rakétát, ami majd megint szintén függőlegesen száll le és ez annyira innovatív, hogy csak egy babzsákfoteles garázscég tudja megcsinálni - amelyik hogy-hogy nem, de befektetőkre vár....
Valamilyen oknál fogva a nasa-nak jobban hiszek mint neked, meg egy neves kerekpárgyártónak. Meghat az ilyen fejlesztések viszik előre a világot. Vagy azt gondoltad hogy amíg világ a világ hagyományos abroncsokon fogunk gurulni? Nem tudom. Ja és fogyókúrázz!
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Valamilyen oknál fogva a nasa-nak jobban hiszek mint neked, meg egy neves kerekpárgyártónak. Meghat az ilyen fejlesztések viszik előre a világot. Vagy azt gondoltad hogy amíg világ a világ hagyományos abroncsokon fogunk gurulni? Nem tudom. Ja és fogyókúrázz!
igazából el kezdtem írni egy hosszabb hozzászólást, de végül úgy döntöttem, hogy felesleges, mert a piszkozatban leírtak mélyebb összefüggések megértését feltételeznék, mint 140kg=dagadt (a jegyzőkönyv kedvéért 192centihez van 114kg karanténban 16,7%-os testzsírral. A bringa 8 kiló, a többi cuccos meg az utazós melós felszerelés, kedve 2 elemlámpa, endoszkóp, lángálló ruha, munkavédelmi bakancs (47-es), sisak, levegőminőség-mérő, laptop, beülőheveder, tartalék karabiner, vágásálló kesztyű, hegesztőkesztyű, beütő-bélyegző, tartalék manométer, pár tükör, antisztatikus lánc, hallásvédő, meg egy gázálarc)
 
M

molnibalage

Guest
igazából el kezdtem írni egy hosszabb hozzászólást, de végül úgy döntöttem, hogy felesleges, mert a piszkozatban leírtak mélyebb összefüggések megértését feltételeznék, mint 140kg=dagadt (a jegyzőkönyv kedvéért 192centihez van 114kg karanténban 16,7%-os testzsírral. A bringa 8 kiló, a többi cuccos meg az utazós melós felszerelés, kedve 2 elemlámpa, endoszkóp, lángálló ruha, munkavédelmi bakancs (47-es), sisak, levegőminőség-mérő, laptop, beülőheveder, tartalék karabiner, vágásálló kesztyű, hegesztőkesztyű, beütő-bélyegző, tartalék manométer, pár tükör, antisztatikus lánc, hallásvédő, meg egy gázálarc)
Lacit nem az eszéért szeretjük...
 
  • Vicces
Reactions: Veér Ispán

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
fontossági sorrend:
10 milliárd forintot vont el a kormány a vasútfejlesztéstől a vadászati világkiállítás javára.
A 2021. március 31-én megjelent Magyar Közlöny szerint a kormány 10 milliárd forintot vont el a vasútfejlesztéstől amelyet a dokumentum szerint a “nemzetközi vadászati, természeti és lovas rendezvények”, illetve a “Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megrendezésével összefüggő szervezési és lebonyolítási feladatok” ellátói kapnak majd meg.
Forrás: https://magyarkozlony.hu/.../2aace6b5b1ff4f8d.../megtekintes
 
  • Dühítő
Reactions: Pocok75 and fip7

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Újabb rejtett erőforrás. Naná, hogy BMW-s, ,mi más lenne...
azért a kisteher betolhatta volna. Az összes ilyet bebaszni a börtönbe 5 évre + eltiltani 15 évre a vezetéstől.

Itt a kukásautó előtt büntizett reggel valami gyökér a városban - csak a gond az lett, hogy a kukások hátul kapaszkodtak, majd leestek, az egyik egy kartöréssel lett gazdagabb. A kukásautón volt kamera, pár perc múlva már a rendőrautóban ücsörgött a faszfej, a kocsija meg félre lett állítva.

Nemrég jöttem vissza bringázásból, a Merci szélvédője már be volt törve meg a jobboldali tükör is hiányzott.
 
M

molnibalage

Guest
azért a kisteher betolhatta volna. Az összes ilyet bebaszni a börtönbe 5 évre + eltiltani 15 évre a vezetéstől.

Itt a kukásautó előtt büntizett reggel valami gyökér a városban - csak a gond az lett, hogy a kukások hátul kapaszkodtak, majd leestek, az egyik egy kartöréssel lett gazdagabb. A kukásautón volt kamera, pár perc múlva már a rendőrautóban ücsörgött a faszfej, a kocsija meg félre lett állítva.

Nemrég jöttem vissza bringázásból, a Merci szélvédője már be volt törve meg a jobboldali tükör is hiányzott.
Mármint valaki kedveskedett a bukó kocsijának miután bezsuppolták?
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 933
7 792
113
fontossági sorrend:
10 milliárd forintot vont el a kormány a vasútfejlesztéstől a vadászati világkiállítás javára.
A 2021. március 31-én megjelent Magyar Közlöny szerint a kormány 10 milliárd forintot vont el a vasútfejlesztéstől amelyet a dokumentum szerint a “nemzetközi vadászati, természeti és lovas rendezvények”, illetve a “Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus megrendezésével összefüggő szervezési és lebonyolítási feladatok” ellátói kapnak majd meg.
Forrás: https://magyarkozlony.hu/.../2aace6b5b1ff4f8d.../megtekintes
Fontossági sorrend:

- 2000 milliárdos program indul a főváros vasútfejlesztésére
Déli körvasút kialakítása, az átmenő vasúti rendszer létrejötte a Nyugati és a Déli pályaudvarok között, a járműpark fejlesztése, a hiányzó megállók és átszálló kapcsolatok fejlesztése.

-Több száz vasúti jármű újul meg
2021 februárjáig 53 saját gyártású IC+ kocsi állt forgalomba a 90 darabos szériából. Folyamatban van az első osztályú, bisztrókocsival is felszerelt IC+ szerelvény gyártása is, melyekkel várhatóan a nyári szezonban már találkozhatnak utasaink. Várhatóan év végéig mind a 90 IC+ kocsi elkészül. Év elején megérkezett Szentesre az első tram-train prototípus is, várhatóan szeptember végétől megindulhat a közlekedés Szeged és Hódmezővásárhely között.

Folyamatban van 115 mozdony, 50 hibrid motorvonat és 54 új HÉV szerelvény beszerzése, eredményes eljárások esetén a nyertes ajánlattevőkkel a szerződések nyáron megszülethetnek. A beszerzések hozzájárulnak, hogy a jövő közlekedése biztonságosabb, zöldebb és fenntarthatóbb legyen.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
Volt itt egy vita nemrég a KGST Nyugatra irányuló autóexportjáról.
Egyrészt sajnos parttalan volt, mert olvashatóan khm. két malomban ment az őrölés.
Másrészt viszont értékes volt, mert így megtudtam, hogy pl. viszonylag milyen sok Moszkvicsot eladtak anno. Aztán ugye később lemaradtak, mint a borravaló, "...mint az köztudott..."
(Azt régebbről tudtam, hogy elég tisztességen szerepeltek nemzetközi raliversenyeken).

Komoly tépelődés tárgya, hogy sorrendet állítsak fel a nálam kedvenc filmes autós üldözéses jelenetek között.
De mindenképpen benne van a top 5-ben a Betörés című film (1971) legendás képsora!
Talán mert fiatalon láttam először, talán mert akkor - net híján ugye - beazonosíthatatlan volt a Fiat pontos típusa (124 Special), de legalább egyszerre láttam bele a Ladát és a Nagypolszkit.

Amióta Csikós Zsolt a Totalcartól átment a Speedzone csapatába, azóta széleslátókörűbb lettem:D, hiszen azóta mindennap hat autós hírportál átfutok - addig gyakorlatilag csak a Totalcart - (cserébe kevesebb idő jut a HTKA-ra is) s így futottam bele a következő cikkbe:
De van ott még két rész:

Szóval az első linkben szerepel a legendás képsor is Athénban forgatva, s 0:08 másodperctől - rögtön feltűnt a vita miatt - vagy két másodpercen át egy Moszkvics taxi!:hadonaszos:

Jó szórakozást a videóhoz!


Ui: Illúziórombolás; 2:31-én brutális a gyorsulás:D
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 387
93
aham. alakemlékező fémekből kereket. Biztos olcsó lesz NiTI mátrixból vákuumkemencében 500 fokon rekrisztallizálni 30 percen keresztül. Aztán egy utolsó szempont, hogy ezeknek az ötvözeteknek a fárasztóigénybevétellel szembeni ellenállása sem valami jó. Persze, szövegben bele lehet tenni a "NASA-mérnökeit", csak azért nem szabad elfelejteni, hogy:
  • élete során mennyit is fog menni egy Mars- vagy Holdjármű? Évi 6-7000km van a bringámban. Hátizsák, melós cuccos, én, bringa=kb. 140kg.
  • mekkora a gravitáció a Holdon/Marson és mennyi a Földön?
  • a marsi/Holdon haladó járműhöz képest egy átlag jármú a Földön milyen gyorsulásokat produkál, milyen gyakorisággal?
  • haladnak-e a járművek a Marson vagy a Holdon jeges körülmények között?
  • hogyan lesz a NiTi mátrix környezetbarát, ha csak a kitermelése önmagában felér egy kisebb ökológiai katasztrófával?
  • az anyag a szerkezetéből kifolyólag ridegen törik, minimális alakváltozásnál. Ha mondjuk jön egy csatornatető vagy kisebb szegély, akkor az mennyire lesz vajon jó neki?
  • miben lenne jobb, mint mondjuk a már mostani elég jól defektvédett gumik plusz a defektgátló folyadék együttese? 6 éve volt utoljára defektem.

Elhiszem, hogy olcsó a pénz, meg nagyon vonzó valami sztártáp-faszságból pénzt leakasztani, de mára már mérnökként ott tartok, hogy az űrkutatási bohócokat beteszem a vellanyautósok/ződlovagok közé. Ma még nem jelentkezett be senki, hogy 3d nyomtat valami csodálatos rakétát, ami majd megint szintén függőlegesen száll le és ez annyira innovatív, hogy csak egy babzsákfoteles garázscég tudja megcsinálni - amelyik hogy-hogy nem, de befektetőkre vár....
Azért én adnák egy esélyt az érzésnek , mikor a rácson belülre került száradt kutyasz@rt pálcikával próbálja kinyomkodnia likakon :D
 
T

torsen

Guest
Azért én adnák egy esélyt az érzésnek , mikor a rácson belülre került száradt kutyasz@rt pálcikával próbálja kinyomkodnia likakon :D
Madárszaros kabrióponyvát takarítottál már? :)

Más:
A különutas motorfejlesztés továbbfejlesztése: Mazda Diesotto motor (jó, jó Skyactiv-x) benne egy újabb csodával a hengernyomás érzékelő szenzorral! Hát a belsőégésűekre már tényleg kevés a "túlbonyolított" jelző is!
Updated e-Skyactiv X engine makes its debut in the 2021 Mazda CX-30 and 2021 Mazda3 (mazda-press.com)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed