Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
És a végén meg majd téged is küldene valaki kékényszermunkára
Akkor ha Józsi a váltókezelő véletlenül félre vált, és két vasúti szerelvény egymásnak csapódik veregessük meg a hátát, hogy nem baj, mindenki hibázik?
Nekem megfelel az is, ha ilyen esetben csak extrém esetben lehetne megúszni a letöltendőt. De jelenleg ott tartunk, hogy 150-el zebrán halálos gázolásért osztogatnak felfüggesztettet.
Cserébe minden egyes ilyen videó alatt megjelenik a csak annak van elsőbbsége, akinek megadják, meg a gyalogos is hibás stb.
Itt konkrétan a videó narrátora mondja ki, hogy a gyalogos hibás. Miközben az autósra csak annyit mond elbambult.

Abszolút, de négy szem több mint kettő.
Csak a két oldal felelőssége nagyon nem ugyanaz.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mellesleg mire tanitod/tanítottad/fogod tanítani a gyerekedet? Ott a zebra, rohanj, neked van elsőbbséged?
Meg van oldva a kérdés, nem lesz gyerekem.

Lehetett volna óvatosabb az autós? Lehetett volna. De nem kellett volna sokkal
Hogy mi van? Nem vett észre egy gyalogost, 3 sávnyi álló autót, és egy gyalogátkelőt. Basszus szenté ne avassuk?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and kw3v865

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Akkor ha Józsi a váltókezelő véletlenül félre vált, és két vasúti szerelvény egymásnak csapódik veregessük meg a hátát, hogy nem baj, mindenki hibázik?
Nekem megfelel az is, ha ilyen esetben csak extrém esetben lehetne megúszni a letöltendőt. De jelenleg ott tartunk, hogy 150-el zebrán halálos gázolásért osztogatnak felfüggesztettet.
Cserébe minden egyes ilyen videó alatt megjelenik a csak annak van elsőbbsége, akinek megadják, meg a gyalogos is hibás stb.
Itt konkrétan a videó narrátora mondja ki, hogy a gyalogos hibás. Miközben az autósra csak annyit mond elbambult.


Csak a két oldal felelőssége nagyon nem ugyanaz.
A váltókezelő azért egy másik veszélyes üzem, mint az autóvezetés, nem bináris ez a dolog. És ez az ember se lesz vállon veregetve. A 150-el zebrán gázoló ha felfüggesztettet kap, az inkább a politikai/igazságszolgáltatási rendszerünk anomáliája, egész biztos vagyok abban, hogy ezt a nímnand baleset okozót példásan megbüntetik, mert ő egy senki, őt lehet, nem védett faj/kaszt tagja.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Akkor ha Józsi a váltókezelő véletlenül félre vált, és két vasúti szerelvény egymásnak csapódik veregessük meg a hátát, hogy nem baj, mindenki hibázik?

Azért qvára nem egy kategória...
6 évig voltam bakter 0 hibával, de közúton nekem is becsúszik 1-1 pár évente.

Amúgy volt olyan, hogy felmentették a vasutast egy szembemenesztéses veszélyeztetésnél, mert addigra 10+ órán át állta a sarat rendkívüli terhelés mellett és a végén hibázott...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szembe két sávban állnak autók, a mellette levő sávban állnak autók.
Ez nekem 3 sávnak tűnik.
És full lényegtelen, hogy mennyivel később állt meg, mert nem állt meg.
Nagyon belelovalltad magad, érzelmi alapon állsz már a kérdéshez szerintem.

Továbbra is megállt, mert nem hagyta cserben, csak sajnos túl későn állt meg.

Én úgy látom nem lesz itt már senki semmiről meggyőzve, én kiszállok. Remélem a néni felépül, és a vétkes autós arányos, igazságos büntetést kap, se többet, se kevesebbet, és remélem, hogy én továbbra is elég figyelmes és szerencsés leszek, amikor közlekedek.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Csak érdekességképpen:

339803383_613282420296622_3400399303403028508_n.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest