Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Off on

Valaki szóljon a Lázárnak, hogy az utolsó pillanatban vagyunk, hogy össze toborozza azt a szakember gárdát akik megtervezik és legyártják a Szili 2.0-t!

Off off

Utolsó pillanatban vagyunk, de nem úgy ahogy gondoljátok.
A szocializmusban felépített kelet-európai vasutakat az EU és kiszolgálói teljesen tönkretették. A jövedelmező teherfuvarozást kiprivatizáltatták nagyrészt nyugati magántőkének, pályafenntartást az adott ország adófizetőire lőcsölik, végül a személyszállítást is vinnék pár éven belül. De csak a forgalmas fővonalakat, a veszteségeket tartsa meg az állam.
A MÁV-ot még viszi előre a saját tehetetlensége, de 5-10 éven belül masszív leépítések lesznek, Romániához hasonlóan...
Ezért felesleges 110 Vectron...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
de legalább jogsija, biztosítása sem volt, viszont a drog-teszt +
Fy-zZagXgAAdF8v
Fy-zaadWYAMehdm
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 185
14 837
113
Utolsó pillanatban vagyunk, de nem úgy ahogy gondoljátok.
A szocializmusban felépített kelet-európai vasutakat az EU és kiszolgálói teljesen tönkretették. A jövedelmező teherfuvarozást kiprivatizáltatták nagyrészt nyugati magántőkének, pályafenntartást az adott ország adófizetőire lőcsölik, végül a személyszállítást is vinnék pár éven belül. De csak a forgalmas fővonalakat, a veszteségeket tartsa meg az állam.
A MÁV-ot még viszi előre a saját tehetetlensége, de 5-10 éven belül masszív leépítések lesznek, Romániához hasonlóan...
Ezért felesleges 110 Vectron...
He? Az EU épp támogatja a vasúti fejlesztéseket. Olyannyira, hogy ami az elmúlt évtizedekben itthon megvalósult szinte csak EU pénzből volt.
+Volt még egy jövedelmező részlege a Vasútnak! a járműjavító részlegek. Ja, azt is privatizálták!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 076
30 579
113
He? Az EU épp támogatja a vasúti fejlesztéseket. Olyannyira, hogy ami az elmúlt évtizedekben itthon megvalósult szinte csak EU pénzből volt.
+Volt még egy jövedelmező részlege a Vasútnak! a járműjavító részlegek. Ja, azt is privatizálták!
Ilyen volt még annak idején a MÁV Cargo is ha az nem lett volna eladva akkor most egy kicsit könnyebb lenne a helyzet, mert ami veszteséget termel a személyszállítás azt kitermelte volna az árúszállítás
 
T

Törölt tag 1711

Guest
He? Az EU épp támogatja a vasúti fejlesztéseket. Olyannyira, hogy ami az elmúlt évtizedekben itthon megvalósult szinte csak EU pénzből volt.
+Volt még egy jövedelmező részlege a Vasútnak! a járműjavító részlegek. Ja, azt is privatizálták!

EU-s irányelv, hogy a pályafenntartás 25%-át lehet maximum a használókra terhelni, többit az adófizetőknek kell állniuk, miközben a teherfuvarozók még úgyis rekordbevételeket érnek el évről évre, hogy mindenféle extra költségekkel nálunk fel van tornázva 50% környékére.
Amit az EU ad fejlesztésre azt a V-híd előtt ki is vitte nagyrészt a kivitelezői oldalon.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
És jól esett? Nem rázott szarrá?
Mert eléggé impulzus vásárlásnak tűnt nekem...
Igen komoly fájdalmaim vannak ami azt illeti :D
Az hagyján, hogy szarrá rázott /pro-tipp: ami kurvára sima útfelületnek tűnik, na az pont kurvára nem sima :d /,
de leszakad a derekam is. Mondjuk tény, hogy ehhez a félig hasaló pózhoz kellenek azok az izék ott,
izmok. Arra edzeni kell úgy fest.
De amúgy vmi frenetikus, hogy úgy megvan a 30km/h, hogy észre sem veszem, montival meg küzdeni
kellett érte. Csak para, hogy rohadtul figyelni kell az útfelületre, amellett mikre egyébként is /forgalom,
kresz, faszfej turista, bubisok etc./. Nem vagy észnél, ki akarsz kerülni hirtelen vmit, úgy reagál
minden kis kormánymozdulatra, hogy beszarás.
PárX hátra néztem, h a lány megvan-e még, akivel megyünk de majdnem fagyos lett /villamos vagy szembe bringások/.
Dehát észnél kell lenni, erre már nem lesz jó az aspirin vagy cataflam :D
Szóval egyelőre mega-fun, nagyon élem, de mérhetetlen idiótaság volt időfutam kerékpárt venni.
Nem véletlen csinálnak erre külön paripákat.
Rómain pl a murva is küzdős, beleragadtam :/ Mtb-vel ezeket fel se vettem.
347240334_6760807820604636_1232981507423031569_n.jpg
347254050_6760808097271275_1699841132423865669_n.jpg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 185
14 837
113
Igen komoly fájdalmaim vannak ami azt illeti :D
Az hagyján, hogy szarrá rázott /pro-tipp: ami kurvára sima útfelületnek tűnik, na az pont kurvára nem sima :d /,
de leszakad a derekam is. Mondjuk tény, hogy ehhez a félig hasaló pózhoz kellenek azok az izék ott,
izmok. Arra edzeni kell úgy fest.
De amúgy vmi frenetikus, hogy úgy megvan a 30km/h, hogy észre sem veszem, montival meg küzdeni
kellett érte. Csak para, hogy rohadtul figyelni kell az útfelületre, amellett mikre egyébként is /forgalom,
kresz, faszfej turista, bubisok etc./. Nem vagy észnél, ki akarsz kerülni hirtelen vmit, úgy reagál
minden kis kormánymozdulatra, hogy beszarás.
PárX hátra néztem, h a lány megvan-e még, akivel megyünk de majdnem fagyos lett /villamos vagy szembe bringások/.
Dehát észnél kell lenni, erre már nem lesz jó az aspirin vagy cataflam :D
Szóval egyelőre mega-fun, nagyon élem, de mérhetetlen idiótaság volt időfutam kerékpárt venni.
Nem véletlen csinálnak erre külön paripákat.
Rómain pl a murva is küzdős, beleragadtam :/ Mtb-vel ezeket fel se vettem.
347240334_6760807820604636_1232981507423031569_n.jpg
347254050_6760808097271275_1699841132423865669_n.jpg
Vigyázz, mert így beazonosítható leszel az úton!
Egyébként jól néz ki a canga!
Bár kicsit hiányolom a Britt nemzeti színeket! ;)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 194
23 607
113
Igen komoly fájdalmaim vannak ami azt illeti :D
Az hagyján, hogy szarrá rázott /pro-tipp: ami kurvára sima útfelületnek tűnik, na az pont kurvára nem sima :d /,
de leszakad a derekam is. Mondjuk tény, hogy ehhez a félig hasaló pózhoz kellenek azok az izék ott,
izmok. Arra edzeni kell úgy fest.
De amúgy vmi frenetikus, hogy úgy megvan a 30km/h, hogy észre sem veszem, montival meg küzdeni
kellett érte. Csak para, hogy rohadtul figyelni kell az útfelületre, amellett mikre egyébként is /forgalom,
kresz, faszfej turista, bubisok etc./. Nem vagy észnél, ki akarsz kerülni hirtelen vmit, úgy reagál
minden kis kormánymozdulatra, hogy beszarás.
PárX hátra néztem, h a lány megvan-e még, akivel megyünk de majdnem fagyos lett /villamos vagy szembe bringások/.
Dehát észnél kell lenni, erre már nem lesz jó az aspirin vagy cataflam :D
Szóval egyelőre mega-fun, nagyon élem, de mérhetetlen idiótaság volt időfutam kerékpárt venni.
Nem véletlen csinálnak erre külön paripákat.
Rómain pl a murva is küzdős, beleragadtam :/ Mtb-vel ezeket fel se vettem.
347240334_6760807820604636_1232981507423031569_n.jpg
347254050_6760808097271275_1699841132423865669_n.jpg

Nem muszaj az embernek oreg korara meghulyulni… :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 227
113
Igen komoly fájdalmaim vannak ami azt illeti :D
Az hagyján, hogy szarrá rázott /pro-tipp: ami kurvára sima útfelületnek tűnik, na az pont kurvára nem sima :d /,
de leszakad a derekam is. Mondjuk tény, hogy ehhez a félig hasaló pózhoz kellenek azok az izék ott,
izmok. Arra edzeni kell úgy fest.
De amúgy vmi frenetikus, hogy úgy megvan a 30km/h, hogy észre sem veszem, montival meg küzdeni
kellett érte. Csak para, hogy rohadtul figyelni kell az útfelületre, amellett mikre egyébként is /forgalom,
kresz, faszfej turista, bubisok etc./. Nem vagy észnél, ki akarsz kerülni hirtelen vmit, úgy reagál
minden kis kormánymozdulatra, hogy beszarás.
PárX hátra néztem, h a lány megvan-e még, akivel megyünk de majdnem fagyos lett /villamos vagy szembe bringások/.
Dehát észnél kell lenni, erre már nem lesz jó az aspirin vagy cataflam :D
Szóval egyelőre mega-fun, nagyon élem, de mérhetetlen idiótaság volt időfutam kerékpárt venni.
Nem véletlen csinálnak erre külön paripákat.
Rómain pl a murva is küzdős, beleragadtam :/ Mtb-vel ezeket fel se vettem.
347240334_6760807820604636_1232981507423031569_n.jpg
347254050_6760808097271275_1699841132423865669_n.jpg
Ember! Taposópedállal időfutamvázon?
A 30km/h egysebivel kényelmes utazósebesség (48/18)!
Milyen kerekek ezek? Sima dupla falú alu?
Befér a 700/25 köpeny? Az sokkal kényelmesebb.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ember! Taposópedállal időfutamvázon?
A 30km/h egysebivel kényelmes utazósebesség (48/18)!
Milyen kerekek ezek? Sima dupla falú alu?
Befér a 700/25 köpeny? Az sokkal kényelmesebb.
Mi az, hogy ember, ez most gendersemleges volt, vagy mi? Ésszel má' :D

A história az, hogy ez a legelső nem montim. Így is -erős túlzással- újra kell
tanulni bringázni, nem akartam még spd-vel is terhelni az agyam.
Szoknom kell mit bír a bringa is, egyelőre fosás van minden kis gödörtől, de még
a szurkos illesztésektől is, de még a felfestéseket is megérzem.
Erre figyelni sebességnél, meg a forgalomra, gyalogosokra, mindenre is, tényleg kicsit
sok meló. /mint anno az egyszemélyes tank tornyokban a PK :D /

Következő szezonra tervezek rá spd-t - csak, hogy jövőre is lehessen vmi újat szokni.
De az is lehet, hogy spórolok egy olyan Bianchi-ra, amit eredetileg is akartam :D

Annyit tudok, hogy vmik Fulcrum felni van rajta, de lövésem sincs, hogy melyik :/
Külsőre 700/23 megy alá. Hát.... fapad, a szó szoros értelmében.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 227
113
Mi az, hogy ember, ez most gendersemleges volt, vagy mi? Ésszel má' :D

A história az, hogy ez a legelső nem montim. Így is -erős túlzással- újra kell
tanulni bringázni, nem akartam még spd-vel is terhelni az agyam.
Szoknom kell mit bír a bringa is, egyelőre fosás van minden kis gödörtől, de még
a szurkos illesztésektől is, de még a felfestéseket is megérzem.
Erre figyelni sebességnél, meg a forgalomra, gyalogosokra, mindenre is, tényleg kicsit
sok meló. /mint anno az egyszemélyes tank tornyokban a PK :D /

Következő szezonra tervezek rá spd-t - csak, hogy jövőre is lehessen vmi újat szokni.
De az is lehet, hogy spórolok egy olyan Bianchi-ra, amit eredetileg is akartam :D

Annyit tudok, hogy vmik Fulcrum felni van rajta, de lövésem sincs, hogy melyik :/
Külsőre 700/23 megy alá. Hát.... fapad, a szó szoros értelmében.
Akkor már outi KEO, Time, vagy valami hason ló...az SPD montira kéne...inkább. ha nem használsz spdt amúgy, akkor az outi a jobb . 23C, az 9-10bar....nagyon sok...akkor vegyél inkább acélvázasat, a nagy olaszok közül, kicsit nehezebb de kényelmesebb sokkal, belefér a 25C. A Conti Supersport plus egy nagyon bika defekttűrő kőpeny, nekem elmegy 6000kmt 2-3 defekttel. A Fulcrum az jó...de alut...meg taposópedál....gyere le kerékpárosok védőszentje!
Veszel egy 5-6kgos vázat és rábaxol EGY kg pedált! Noooómálisazilllyen?!:eek::D
Vagy add el a vázszettet és vadássz egy muffolt acélt oszt átrakod a szettet....csak ugye a kompatibilitás...