Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 472
12 012
113


 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 511
8 233
113
Részben ezért is szükséges lett volna az új Mohácsi duna hídra egy vasúti kapcsolat is....
Bajánál meg villamosítani illetve fejleszteni lett volna szükséges...
Szegednél meg ismét egy vasúti új híddal nyitni románia felé tovább (de hát ez már "kínai" érdekeket is sértene... tovább nem ecsetelem) így ezáltal a déli folyosó teljes lenne és nem kerülnének feleslegesen Budapest-"Bécs" felé
Sokkal értelmesebb berúházás lett volna mint a Budapest-Belgrád......ami logisztikai szempontból bravó hogy ne így építsünk majdnem a semmire......
Azzal az új felújított nyomvonalal a szlovénok-osztrákok betették a kaput a BB vonalnak.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 295
4 707
113
Na szóval a holland állami vasúti társaság januártól el kezdi selejtezni az ic kocsikat...... csak 40 év körüliek.
Egyes portálok szerint a máv meg nyalja a szája szélét :) csak Jani adjon rá keretett..
Remélem jó lesz a link ezekről van szó
Édes f.szom!
Tudom hogy ez szó szerint csak tűzoltás, de akkor is mekkora gáz, hogy 40 éves szerelvény is álom kategória nálunk!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 511
8 233
113
Hát én egyáltalán nem álmodok róluk... inkább csinálnának az IC+-ból egy rendes iparos munkát és azt kezdené el dunakeszi nyomni...
Pontosan maga az IC+ belső elrendezés kényelmes mind a 2 osztályon mind az első osztályon....
Lenne még finomitani rajta.
Viszont a "trehány" ingadozó kivitelezés minőség miatt (vannak jó kivitelezett kocsik is) rohadtul rendbe kénne vágni a minőségszemléletett idehaza. Sajnos a hazai cégeknél (ritka kívételek akadnak) ez a legutolsó szempont.....hiábba a marketing stb....
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 097
3 061
113
Egy kis statisztika:
BMW X5 50e PHEV
1 év alatt 36.000 km....ebből 21.000 km elektromos
max hatótáv elektromosan 112 km...kizárólag jó időben 70% autóút és város...30% autópálya....rossz időben max 80 km...autópályán max 80 km 130 km-l
max hatótáv kombinálva 850 km...1 év alatt Szlovénia...Ausztria ..Olaszország....stresszmentesen (nincs hatótáv para)...
Van napelem 1 év alatt 250 alkalommal töltöttem ..250x25 kw....6.2 mw...napelem egy év alatt 12 mw-t termelt......de a téli hőszivattyú és a nyári klíma miatt rá kellett fizetni kb 200.000 ft-t a villanyra.Ergo ha nem lenne villanyautó full plusszos lennék.
A bömös benzinesen 10 litert fogyaszt....a 20.000 km elektromosan 1.200.000 ft "spórolás"...ebből lejön a villany felár.....ergo 1 misit spóroltam......biztosítás ...etc a villany miatt min 150.000 ft-vel drágább.....
Summa plussz 850.000 ft maradt a pénztárcában.
A benzint kizárólag akkor fogyasztottam amikor hosszú útra mentem .....de hosszú úton a full villanyos is fizet a gyors töltőért...
Konklúzió.....
Semmi esetre se vennék 30 misi felett villanyost mert soha nem hozza vissza az árának a töredékét se.
A legtöbb villanyos aki bemondja a 400 km autópályás hatótávot....mind elvérzett többel töbször mentünk együtt...de valahogy mindig csak mögöttem jöttek és mindig be kellett várni őket.
Egy jó PHEV kellene a családok nagy részének 100 km ev hatótávval.....az mindenre is elég lenne.
Én szerencsés vagyok egy ilyen autóval...de tudom a legtöbb családnak az új autó csak álom.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 307
22 810
113
Ha jól tudom, akkor az audi volt forma tervejője tervezte átigazolt a bydhoz...
ja, vmi európai tervezi őket. De igencsak rohadt jók.

De mondjuk ez a Lexus is
lexus-rz-outdoor-concept.webp
lexus-rz-outdoor-concept.jpg


De legnagyobb káoszt sztem ez fogja csinálni Európában :D
la-byd-seagull-al-salone-di-pechino-2024.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
1120-tól az az 1000LE-s Byd/Denza elég mokány :eek:
Nekem mind tök egyforma, olyan beeeh :confused: Talán még a BMW Neue Klasse tanulmány, a klasszikus nagy üvegfelületekk, az arányos sarkosság és a nem felfújt méret miatt, de annak is az eleje nem bejövős.
Az biztos, hogy elektromos vonalon ahol nincs erős, patrióta vámpolitika [lád: USA] és belső ipar, a kínai autóipar mindent le fog tarolni; igen hamar. Állítólag évi 40 millió új autóra van szükség a világon; Kínában 55 milliós a gyártási kapacitás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 307
22 810
113
Nekem mind tök egyforma, olyan beeeh :confused: Talán még a BMW Neue Klasse tanulmány, a klasszikus nagy üvegfelületekk, az arányos sarkosság és a nem felfújt méret miatt, de annak is az eleje nem bejövős.
Akkor nézd meg a vidit. Jó részük sokkal szebb, mint a klasszikus márkák.
És nem ám koppintások.
Van benne vmi terepjáró, aminek a leguncsibb része, hogy megfordul helyben.
Ellenben van benne 300m-re látó infra.... tetőről fellőhető drón, aminek automatizálva kicseréli az akksijait,
amikor a 'hangárban' van a tetőn.
Ja, meg 1200LE.
Az biztos, hogy elektromos vonalon ahol nincs erős, patrióta vámpolitika [lád: USA] és belső ipar, a kínai autóipar mindent le fog tarolni; igen hamar. Állítólag évi 40 millió új autóra van szükség a világon; Kínában 55 milliós a gyártási kapacitás.
Valóban meghökkentő, hogy hova eljutottak már.
Lóf@szt eljutottak. Ilyet mások nem tudnak, már ők találják ki a dolgokat, nem koppintják.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 472
12 012
113
Egy kis statisztika:
BMW X5 50e PHEV
1 év alatt 36.000 km....ebből 21.000 km elektromos
max hatótáv elektromosan 112 km...kizárólag jó időben 70% autóút és város...30% autópálya....rossz időben max 80 km...autópályán max 80 km 130 km-l
max hatótáv kombinálva 850 km...1 év alatt Szlovénia...Ausztria ..Olaszország....stresszmentesen (nincs hatótáv para)...
Van napelem 1 év alatt 250 alkalommal töltöttem ..250x25 kw....6.2 mw...napelem egy év alatt 12 mw-t termelt......de a téli hőszivattyú és a nyári klíma miatt rá kellett fizetni kb 200.000 ft-t a villanyra.Ergo ha nem lenne villanyautó full plusszos lennék.
A bömös benzinesen 10 litert fogyaszt....a 20.000 km elektromosan 1.200.000 ft "spórolás"...ebből lejön a villany felár.....ergo 1 misit spóroltam......biztosítás ...etc a villany miatt min 150.000 ft-vel drágább.....
Summa plussz 850.000 ft maradt a pénztárcában.
A benzint kizárólag akkor fogyasztottam amikor hosszú útra mentem .....de hosszú úton a full villanyos is fizet a gyors töltőért...
Konklúzió.....
Semmi esetre se vennék 30 misi felett villanyost mert soha nem hozza vissza az árának a töredékét se.
A legtöbb villanyos aki bemondja a 400 km autópályás hatótávot....mind elvérzett többel töbször mentünk együtt...de valahogy mindig csak mögöttem jöttek és mindig be kellett várni őket.
Egy jó PHEV kellene a családok nagy részének 100 km ev hatótávval.....az mindenre is elég lenne.
Én szerencsés vagyok egy ilyen autóval...de tudom a legtöbb családnak az új autó csak álom.
A legtöbb családnak még az én autócskám is álom, olyannyira, hogy most már nekem is csak álom lenne, ha most "kéne" megvenni.
A PHEV még az új autót vásárló magánvásárlók jelentős részének is elérhetetlen.
Sőt; úgy tűnik a hírekből, hogy már a nyugat-európai vásárlók is igencsak visszavettek a képességből.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Akkor nézd meg a vidit.
Baszod, szerinted úgy kommentelek, hogy nem néztem meg?
Jó részük sokkal szebb, mint a klasszikus márkák.
Azt hiszem, hogy általánosságban ez mostanság nem nagy kunszt. Nekem nem tetszenek. Egyen szappantartók. Vagy mint egy WC csésze, vagy egy tetszőleges fürdőszobai tárgy. Ráadásul tele felesleges, parasztvakítós csilivilivel. Az a lényeg, hogy a legéletképtelen hülye is elvezesse -hisz erről szól az önvezetés is; és legyen zöldnek mondható -még ha nem is az. Ez a mai trend, nem csak az autógyártásban.
Elfogadom, hogy van akinek ez tetszik. Elfogadom, hogy ezek közlekedő edények és alapvetően városi dugóban ülésre és nem autózásra van az "élmény" hangolva. De az a szomorú, hogy kb. már csak ez van. Ez van. Nem ebben szocializálódtam.

Van benne vmi terepjáró, aminek a leguncsibb része, hogy megfordul helyben.
És ezt mikor használod ki? Egy tech. demo, meg gazdag városiak magamutogatása. Afrikában, indiában, meg terepjárásilag bármelyik releváns vidéken nem ezt fogják használni.
Ellenben van benne 300m-re látó infra
Baszhatom ha 5 méterre ugrik a géptetőre a bambi a bokorból.

tetőről fellőhető drón, aminek automatizálva kicseréli az akksijait,
amikor a 'hangárban' van a tetőn.
É ezt mire is használod?
Cigánybarokk.

És az minek is? Minek kell egy autóban, pláne egy terepjáróban ekkora ménes?
És akkor ez most környezetbarát, mert villanyos?


Az a gond, hogy azt hiszik, hogy azért mert meg lehet csinálni, akkor meg is kell csinálni. "Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít." 1Kor10,23
https://www.bible.com/hu/bible/compare/1CO.6.12-20
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Lóf@szt eljutottak. Ilyet mások nem tudnak, már ők találják ki a dolgokat, nem koppintják.
Ugyan ez volt Japánnal is. Gyártották a gagyit, másoltak orrba-szájba, aztán meg, hogy kinőtték magukat, ráadásul sokkal patriótább gazdaságpolitikát űző országokban, kisebb belső piaccal és talán kevesebb tőkével. Azért Kínában még ez is hosszú távra, előre tervezve, tudatosan működik.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 307
22 810
113
Baszod, szerinted úgy kommentelek, hogy nem néztem meg?

Azt hiszem, hogy általánosságban ez mostanság nem nagy kunszt. Nekem nem tetszenek. Egyen szappantartók. Vagy mint egy WC csésze, vagy egy tetszőleges fürdőszobai tárgy. Ráadásul tele felesleges, parasztvakítós csilivilivel. Az a lényeg, hogy a legéletképtelen hülye is elvezesse -hisz erről szól az önvezetés is; és legyen zöldnek mondható -még ha nem is az. Ez a mai trend, nem csak az autógyártásban.
Elfogadom, hogy van akinek ez tetszik. Elfogadom, hogy ezek közlekedő edények és alapvetően városi dugóban ülésre és nem autózásra van az "élmény" hangolva. De az a szomorú, hogy kb. már csak ez van. Ez van. Nem ebben szocializálódtam.


És ezt mikor használod ki? Egy tech. demo, meg gazdag városiak magamutogatása. Afrikában, indiában, meg terepjárásilag bármelyik releváns vidéken nem ezt fogják használni.
Nem demo, hanem gyártásban van vagy lesz hamarosan...
Baszhatom ha 5 méterre ugrik a géptetőre a bambi a bokorból.


É ezt mire is használod?
Cigánybarokk.


És az minek is? Minek kell egy autóban, pláne egy terepjáróban ekkora ménes?
És akkor ez most környezetbarát, mert villanyos?


Az a gond, hogy azt hiszik, hogy azért mert meg lehet csinálni, akkor meg is kell csinálni. "Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít." 1Kor10,23
https://www.bible.com/hu/bible/compare/1CO.6.12-20
Nem azt mondom, hogy jó vagy nem. De elismerésre méltó teljesítmény.
Nekem sose lesz pénzem egyikre se, de másikra sem. Sőt amúgy az autók se nagyon érdekelnek, max ha veterán :D
De inkább maradok a kerékpárnál :p
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Nem demo, hanem gyártásban van vagy lesz hamarosan
Arra értettem, hogy a cég, a fejlesztők mindent beleraktak. Bocs, ha félreérthető volt.
[Olyan, mint a repülő ablakos, márványpadlós kisbusz a videóban. Mindent beleraktam amit "luxusnak" gondoltak, csak hát így egyben béna, nem adta ki.]
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 307
22 810
113
Arra értettem, hogy a cég, a fejlesztők mindent beleraktak. Bocs, ha félreérthető volt.
[Olyan, mint a repülő ablakos, márványpadlós kisbusz a videóban. Mindent beleraktam amit "luxusnak" gondoltak, csak hát így egyben béna, nem adta ki.]
Jó, hát az a Transit egy okádék valóban :D
Viszont a byd terepjáróval, a drónossal el lehet bohóckodni ha sok pénze van az embernek.
És mondjuk drónbuzi vagy légi felvételeket csinál.
Meg a minőség. Főleg a byd-nél, meg akik komolyabbak.
Elnézve pl mercedes teszteket, háááát. Szégyen.
/és nem a kínaiaknak kell szégyellniük magukat/