Nem látja értelmét egy 25 000 dolláros, átszámolva 9,3 millió forintos, kis elektromos autónak.
totalcar.hu
Asszongya - legalábbis a cikk szerint -, hogy:
"...Erre Musk először csak annyit mondott:
azt hiszem nagyon világosan látjuk, hogy a jövő autonóm. Nem sokkal ezután azzal folytatta, hogy:
alapvetően értelmetlen lenne egy hagyományos 25 000 dolláros modell. Egyszerűen hülyeség lenne. Teljesen ellentmondana annak, amiben hiszünk..."
???
Előrebocsájtom, hogy valószínűnek tartom az önvezetés elterjedését a nem hobbicélú közlekedésben - de majd csak valamikor.
Hogy ez 10 év lesz, vagy sokkal több, csak regionális, vagy az egész világon, azt nyilván megtippelni sem merem.
Sok mindentől függ, pl. a technológia fejlődésétől, az infrastrukturális igénytől, a jogszabályi környezet (pl. biztosítás, felelősségvállalás kérdése) alkalmazkodásától, az államok céljaitól, no meg az aktuális generációk szemléletétől.
Az aktuális generációk szemlélete:
Néha eljátszok a hiábavaló gondolattal, hogy nagyszüleim generációja (kemény munkával életben maradható falusi paraszti környezet) úgy középkorúként hirtelen a kezébe kapta volna a mai kommunikációs technológiai környezetet; 150 tv csatorna, kereskedelmi rádiók, okostelefon, tablet, laptop, net, közösségi médiák, a benne elterjedt szabadosság, közönségesség...pornó...(s itt nem az Emmanuelle filmre gondolok,
anál sokkal durvábbra...)
Nem tartom lehetetlennek, hogy elszörnyedve rohantak volna a paphoz és elutasították volna az egész kócerájt, hogy hajtson végre ördögűzést, utána meg legyen egy jó kis körmenet.
Ugye az újdonságokra nem nyitott ember olyan a megvilág(os)ítás hatására, mint a pupilla; beszűkül...
Tehát lehet hogy most én is beszűkült vagyok, hogy nem gondolom, hogy már 10 év múlva önvezetni fogunk (miközben munkaeszközöm nekem már egy e-Golf, aminek az adaptív tempomatja elsőre majdhogynem felülmúlta a várakozásaimat), de egy Ilony Maszktól nem azt vártam volna, hogy hit kérdése nála, hogy a még mában szocializálódott közeljövő embere szerinte mire lesz majd nyitott, befogadó.
Ez nem hit kérdése, még csak nem is akarat kérdése, hanem pszichológiai, társadalomtudományi kutatások kérdése.
Számtalan - elsőre sokat ígérő - találmánnyal, újítással bombázták már az emberiséget az ipari forradalom kezdete óta. S valamiért mégsem terjedtek el.
De nem a hitetlenség buktatta meg őket, hanem pl. az elutasítás, a közöny, a hasznosság kérdőjelessége, stb.
S a befutott találmányok sem a hit miatt futottak be, hanem azért, mert a társadalom vevő volt az ötletre.