Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha már lancia, akkor vagy delta s4, utcára meg thema 8.32. Szerényen.
No no no.
Lancia Astura
1089647-1536.jpg
By-Design-1936-Lancia-Astura.jpg
02-1936-lancia-astura-pininfarina-cabriolet.jpg
 

nonames67

Active Member
2022. április 12.
100
191
43
Szerintem a híd magassági íve kicsit "megdobta" az autot, lecsökkent a tapadás.
Például jó mérnök ezért nem rakja dombtetore a kanyart, mert a gyorsan érkezőknek lecsökken a tapadás. Egész kicsi emelkedokon szokták belehalni ilyenben motorosok. A Totalcar is forgatott videót baleseti helyszínelővek, ő mutatott ilyen kanyart a Bakonyban.
A sebesseghatar nem csak a nyuggerek és a Trabantok miatt annyi, amennyi
Az a másik idióta, az a lambós is így dobta el a vasat pár éve az M7-en. Megdobta valami, nem tapadt be rendesen a gumi. Még az esp sem segít ilyenkor
 

nonames67

Active Member
2022. április 12.
100
191
43
Az a másik idióta, az a lambós is így dobta el a vasat pár éve az M7-en. Megdobta valami, nem tapadt be rendesen a gumi. Még az esp sem segít ilyenkor

Az a másik idióta, az a lambós is így dobta el a vasat pár éve az M7-en. Megdobta valami, nem tapadt be rendesen a gumi. Még az esp sem segít ilyenkor
Árpád híd: mindentől függetlenül, ha jól láttam, volt ott egy kiegészítő korlát. Azt lemodellezte bárki is.? Arra biztos jó, ha megszédül a kerékpáros, talán a magassága miatt ( korlát), nem esik rá az útra a bicajos. De egy estlegesen az úttest felöl érkező erőhatásra is gondoltak? Kiszámolták? Ahogy láttam, a korlát úgy működött, mint egy kombájn nem tudom mije.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

nonames67

Active Member
2022. április 12.
100
191
43
Egyébként meg, M-es BMW-t vagy AMG-t gyártanak kombiban? M-es volt anno, 2002 körül. Ami biztos, kombiban, az az RS6 manapság. Nagyon beteg.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Mi számít kisautónak? Mindent el tudok vinni, amit akarok, ami nem fér be, arra ott az utánfutó, arra meg tényleg minden. De még az egyik asztalos is Ignissel jött és elfért benne minden szerszám.
Nálam ami kombinál kisebb az kicsinek számít bár kicsit rugalmasan kezelem a kategóriát pl a SUV ok is benne vannak de az általad említett ignis pont nem :D
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Árpád híd: mindentől függetlenül, ha jól láttam, volt ott egy kiegészítő korlát. Azt lemodellezte bárki is.? Arra biztos jó, ha megszédül a kerékpáros, talán a magassága miatt ( korlát), nem esik rá az útra a bicajos. De egy estlegesen az úttest felöl érkező erőhatásra is gondoltak? Kiszámolták? Ahogy láttam, a korlát úgy működött, mint egy kombájn nem tudom mije.
Vágóasztala.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 725
76 759
113

"A Mercedes és az őt követő BMW a Teve utcai kereszteződésnél kezdtek el gyorsulni..."

Azaz pontosan a Budapesti Rendőr-főkapitányság szép nagy kék épülete előtt.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ezt a nem tervezett versenyt nem értem. Egyszer csak összefutott este 3 nagy teljesítményű autó az Árpád híd előtt?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

nonames67

Active Member
2022. április 12.
100
191
43
Nálam ami kombinál kisebb az kicsinek számít bár kicsit rugalmasan kezelem a kategóriát pl a SUV ok is benne vannak de az általad említett ignis pont nem :D
Nekem van sleeper kombim is, meg ignis is. A kicsibe is minden belefér. Igaz a z ignis az sport, kicsit sleeper az is. Minek 2 tonnás suv elmenni bevásárolni a lidl-be? Vagy mikor a meggymagfejű sztárnő elmegy a műkörmöshöz. Ahhoz kell 2 tonnás vas?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 578
113
Egyébként meg, M-es BMW-t vagy AMG-t gyártanak kombiban? M-es volt anno, 2002 körül. Ami biztos, kombiban, az az RS6 manapság. Nagyon beteg.

Az AMG 1993-tol csinal kombikat, az E36 AMG volt az elso meg a 124-es Mercibol. Az Audi pedig S2 Avant neven mutatta be az elso power kombit szinten 1993-ban. Es onnantol a mai napig toljak vegig. A BMW sokkal kesobb kezdte az M-eket kombiban gyartani, viszont az Alpina mar szinten 1993-tol tolja B3 neven a kombit a 3-as szeriabol.
 

nonames67

Active Member
2022. április 12.
100
191
43
Az AMG 1993-tol csinal kombikat, az E36 AMG volt az elso meg a 124-es Mercibol. Az Audi pedig S2 Avant neven mutatta be az elso power kombit szinten 1993-ban. Es onnantol a mai napig toljak vegig. A BMW sokkal kesobb kezdte az M-eket kombiban gyartani, viszont az Alpina mar szinten 1993-tol tolja B3 neven a kombit a 3-as szeriabol.
A mostanra kérdeztem. AMG kombi? Vagy BMW M? Melyik? Az audit én írtam, nem te.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nálam ami kombinál kisebb az kicsinek számít bár kicsit rugalmasan kezelem a kategóriát pl a SUV ok is benne vannak de az általad említett ignis pont nem :D
Talán a fűkasza kicsit necces, de szerintem az is valahogy megoldható, de még nem próbáltam, arra ott a futó; de 4-5 kisbála széna pl. befér. Még nem volt megoldhatatlan feladat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 578
113
A mostanra kérdeztem. AMG kombi? Vagy BMW M? Melyik? Az audit én írtam, nem te.

Mind a ketto gyart kombit. Az AMG pontosan 30 eve. A mostani kombik tole: C43, C450, C63, E43, E53, E63… akad par. A BMW M kombit nem tudom pontosan, de valahogy 2005 koruliek az elsok. Nem vagyok nagy BMW-s.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Árpád híd: mindentől függetlenül, ha jól láttam, volt ott egy kiegészítő korlát. Azt lemodellezte bárki is.? Arra biztos jó, ha megszédül a kerékpáros, talán a magassága miatt ( korlát), nem esik rá az útra a bicajos. De egy estlegesen az úttest felöl érkező erőhatásra is gondoltak? Kiszámolták? Ahogy láttam, a korlát úgy működött, mint egy kombájn nem tudom mije.
Nem, az a kerékpárosok atesese ellen van, mindenhová kötelező ahol kerékpárút mellett van szallagkorlat.
Semmilyen korlátot nem meretezunk ilyen barmokra.
Gyűrűs kézzel pofanbaszni, dogoljon meg mind, ezt gondolom az Árpád hídon 130al közlekedőkrol.
 

nonames67

Active Member
2022. április 12.
100
191
43
Mind a ketto gyart kombit. Az AMG pontosan 30 eve. A mostani kombik tole: C43, C450, C63, E43, E53, E63… akad par. A BMW M kombit nem tudom pontosan, de valahogy 2005 koruliek az elsok. Nem vagyok nagy BMW-s.
Mind a ketto gyart kombit. Az AMG pontosan 30 eve. A mostani kombik tole: C43, C450, C63, E43, E53, E63… akad par. A BMW M kombit nem tudom pontosan, de valahogy 2005 koruliek az elsok. Nem vagyok nagy BMW-s.
Legyen igazad. De az igazi beteg kombi, kérdezhetsz bárkit

Nem, az a kerékpárosok atesese ellen van, mindenhová kötelező ahol kerékpárút mellett van szallagkorlat.
Semmilyen korlátot nem meretezunk ilyen barmokra.
Gyűrűs kézzel pofanbaszni, dogoljon meg mind, ezt gondolom az Árpád hídon 130al közlekedőkrol.
Ezt kérdeztem én is. De egyébként a nagy mérnökök mikor, mire méreteznek? Anno, véget ért az M0-ás híd felújítása. Végre. Nem emlékszem, mennyi idő telt el, de nem sok. Ismét zárás az M0-on. Állítólag valami sarutkat cseréltek. Amire nem gondoltak. Mire nem gondoltatok túlfizetett, szart sem érő mérnök gyógyegerek? Csak a nettó fizetésen jár az agyatok? Mérnök, mérnök, még több pénz .. és a tudás?
 
  • Hűha
Reactions: Centquri prime