Légvédelemi radarok működéséről általában

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Általában én úgy vagyok vele, hogy ami logikus, és nem gátolja semmi hogy elkészítsék, mert minden adott hozzá, azt meg is csinálták, vagy ha szükség van rá, nagyon gyorsan meg is tudják csinálni.
Ez az, ami naivitás. A valóság nem ezt mutatja. Soroljam a konkrét példákat, hogy hol nem igaz?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
És ezzel a hozzállással te így te milyen érdemi vitára számítasz...? Folyamatosan elképzelsz mindent, csak aztán mikor a tények pofáncsapnak, hogy nem ilyen a valóság, akkor azt ignorálod....? Ehm... :confused:
Ne haragudj Balázs, a te tényeidre MÁR nem vagyok kiváncsi.
 
M

molnibalage

Guest
Ne haragudj Balázs, a te tényeidre MÁR nem vagyok kiváncsi.
Nem haragszom, csak mint vitaparner 0 vagy. Semmiféle érvrendszered nincs, kacs képzelegsz. Legalább egy marketing anyag lenne vagy bármi, de olyan képességket haluzol be, amiknek nyoma sincs.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Én azért azt megkérdezem, hogy szerintetek ha egy lopakodó csapásmérő közeledik az ellen felé és azt meg tudná világítani bármilyen radar cirka 100 km távról, mi az esélye annak, hogy kb percek múlva szétcsattan a radar egy ellen rakéta találatától? Az orosz doktrínában nem vagyok biztos, de az amerikaiak tuti oda durrantanának ilyen esetben egy "menyét" bevetésen lévő géppel. Azok a radarok "világítanak" mint néger seggében a negró! Szvsz. Szóval a vita egy szingli lopakodó és egy felderítő radar csatájáról kicsit zavaros nekem azoktól, akik folyton a rendszerben való gondolkodásról okítanak minket!
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Nem haragszom, csak mint vitaparner 0 vagy. Semmiféle érvrendszered nincs, kacs képzelegsz. Legalább egy marketing anyag lenne vagy bármi, de olyan képességket haluzol be, amiknek nyoma sincs.
Így van, elbeszélünk egymás mellett folyamatosan, ezért nem sok értelme van vitatkozzunk, pont úgy ahogy te engem, én is ZERO vitapartnernek tartalak, mert azt várod tőlem, hogy egy F-22/B-2 counter képességre hozzak legalább egy marketing anyagot hogy igazoljam azt amit írok.

Az ne zavarjon, hogy egy ilyen atomtöltetes top Sz-sokszázas rendszert MI a manóért szellőztetnének meg, ha van nekik ilyen?
Kinek adnák el szerinted? Nem tartanád titokban? Pont annyi anyagot fogsz erről találni, mint arról hogy milyen az összetétele egészen pontosan az F-22 RAM bevonatának, teljes technológiai leírással, hogy hogyan kell elkészíteni, felhordani, és karbantartani.


Előtted van komolyan, ahogy felkínálják vásárlásra, a top VHF - L sávú Stealth technológiát kellő távolságból érzékelő távolsági radarrendszerüket, esetleg valami frankó bi vagy multistatic rendszert hálózatközpontúan, és ennek a rendszernek a szerves részét képző bármilyen SAM rakétát, taktikai atomtöletes harci résszel? Ezt biztos eladnák bárkinek, ugye? A másik ami mellett megint nem tudok szó nélkül elmenni, hogy úgy csinálsz, mint ha csak MT erejeű harci rész lenne elég a valóban pár száz m pontatlansággal célra vezetett L - VHF sávon odajuttatott rakétának az esélyes megsemmisítéshez. Szerintem nézd meg hogy mi történt Hiroshima-Nagaszakinál, az is egy kb. 12-15kt-s töltet volt, és nem a levegőben kellett arrébb söpörjön ezt azt, illetve nem volt még sok érzékeny elektronika amit ki kellett vele ütni.

Az L-sávban egész jó felderítési távolsággal bíró radarok arra bőven elgendőek, hogy olyan közelségbe juttassák BÁRMI módon, akár még az általam a legkőkorszakibb parancsközlő módon is(nem azt állítottam hogy így teszik, de még ez is elég), hogy jó eséllyel 1-2 km ben belül legyen a rakéta a célhoz. Arról ne is beszéljünk, hogy valóban egy érzékenyebb infrafej, vagy egy saját aktív radar a rakéta orrában még pontosabb végfázist jelent, de ebbe bele sem mentem, mert egyszerűen jó eséllyel ELÉGSÉGES csak megközelíteni is pár száz m-re a célpontot, egy 15kt-s töltettel. Amelyből mondom még 1x, nagyságrendekkel több van, mint a földön összesen stealth gépből. Ahogy megtudhattad egyébként tegnap a kedvenc mentorodtól SG.hu-n, van Sz-300 rendszerhez is atomtöltetes rakéta, amiről tudni lehet, régi verzió, tehát ez a vonal nem halt ki a Volhovval még véletlenül sem. Nagyon okosan elmondta neked, mikor rácsodálkoztál HOGY DE VAN, hogy annyi csak, hogy erről a vonalról valamiért egész véletlenül NEM BESZÉLNEK sokat az Oroszok. Fogadd el amit mondott, gondold tovább, és ne várj tőlem prosikat arra, hogy bizonyítsam azt amit én nem fixre állítok, mert mondtam hogy ezt bebizonyítani JELENLEG nyilván nem lehet, majd max 50 év múlva meglátjuk hogy kinek van igaza, neked, vagy nekem.

Nem értem hogy miért vergődünk még mindig akkor ezen a témán...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Én azért azt megkérdezem, hogy szerintetek ha egy lopakodó csapásmérő közeledik az ellen felé és azt meg tudná világítani bármilyen radar cirka 100 km távról, mi az esélye annak, hogy kb percek múlva szétcsattan a radar egy ellen rakéta találatától? Az orosz doktrínában nem vagyok biztos, de az amerikaiak tuti oda durrantanának ilyen esetben egy "menyét" bevetésen lévő géppel. Azok a radarok "világítanak" mint néger seggében a negró! Szvsz. Szóval a vita egy szingli lopakodó és egy felderítő radar csatájáról kicsit zavaros nekem azoktól, akik folyton a rendszerben való gondolkodásról okítanak minket!
Nem is lenne másként, rendszerek csapnának össze. Biztos hogy sok radar pusztulna, csak amiről szintén nagy kuss van orosz fronton, azok a NEBO szintű radarokon túl, a szintén hálózatközpontra szervezet multi és bistatic rendszerek. Ez megint olyan, hogy nem biztos ám, hogy ha egy radar ad ki aktív jelet, akkor azt még 3 másik nem kagylózza másik helyről passzivan, akár még úgy is, hogy az azimut irányban azok mondjuk nem a támadó kötelék optimális Stealth karakterisztikája felől, hanem mondjuk oldalról érzékelik a visszaverődést. Nagyon jól mondtad, rendszer a rendszer ellen. Ahogy mivel a robotrepülőgépek, stand off fegyverek sem lelőhetetlenek mondjuk egy panzir-Tor ütegnek, azok sem úgy mennének át a célpont radarrendszerekig feltétlen, mint kés a vajon. Nyilván oda-vissza lennének veszteségek, bőven. De igen, igazad van, rendszer a rendszer ellen, így van.
 
M

molnibalage

Guest
Így van, elbeszélünk egymás mellett folyamatosan, ezért nem sok értelme van vitatkozzunk, pont úgy ahogy te engem, én is ZERO vitapartnernek tartalak, mert azt várod tőlem, hogy egy F-22/B-2 counter képességre hozzak legalább egy marketing anyagot hogy igazoljam azt amit írok.
Ott kezdődik, hogy az egész Sz-300 család PVO szerepkörre készült. Egy full scale conventinoal cold war helyzetben is legfeljebb az magyar, csehszlovák és NDK légtérben futott volna vele összes a TAC vagy akkor, ha Japánból mennek Vlagyivosztok ellen, aminek sok értelme nincs. Ezt is, ha hússzor nem magyaráztam el, akkor egyszer sem. Ezen felül Sz-300-zal a nyugatiak legfeljebb proxy országban futhatnak összes, csak ott olyan kevés van belőlük és hiányzik a Pantsir mellőle, hogy nevetségesen egyszerű ma már túlterhelni. 20 éve nem volt az, de mikor ma F-16/15/18 8-as SDB salvokat ereget, akkor igen hamar elfogysz a rakétákból

Az ne zavarjon, hogy egy ilyen atomtöltetes top Sz-sokszázas rendszert MI a manóért szellőztetnének meg, ha van nekik ilyen?
A hidegháború alatt, amikor minden titkos volt, akkor is tudtak róla, hogy létezik ilyen rakéta. Azóta ez eleve felesleges lett és, ha van ilyen képesség, akkor kellene lennie hozzá ilyen kiszolgáló eszközöknek. Lásd az SG-s linket. Hol van erre egy morzsányi bizonyíték? Nem hangoztatják, mikor az

Kinek adnák el szerinted? Nem tartanád titokban? Pont annyi anyagot fogsz erről találni, mint arról hogy milyen az összetétele egészen pontosan az F-22 RAM bevonatának, teljes technológiai leírással, hogy hogyan kell elkészíteni, felhordani, és karbantartani.
Az els sem készült 9M96 rakétát is szarrá promózzák...

Előtted van komolyan, ahogy felkínálják vásárlásra, a top VHF - L sávú Stealth technológiát kellő távolságból érzékelő távolsági radarrendszerüket, esetleg valami frankó bi vagy multistatic rendszert hálózatközpontúan, és ennek a rendszernek a szerves részét képző bármilyen SAM rakétát, taktikai atomtöletes harci résszel?
Jó reggelt, a Nebo-t exporta felkínálták...


Ezt biztos eladnák bárkinek, ugye? A másik ami mellett megint nem tudok szó nélkül elmenni, hogy úgy csinálsz, mint ha csak MT erejeű harci rész lenne elég a valóban pár száz m pontatlansággal célra vezetett L - VHF sávon odajuttatott rakétának az esélyes megsemmisítéshez.
Mert ez így van. Néhány kt-ás fegyver pusztító erej 10 km magasan szinte semmi.

Szerintem nézd meg hogy mi történt Hiroshima-Nagaszakinál, az is egy kb. 12-15kt-s töltet volt, és nem a levegőben kellett arrébb söpörjön ezt azt, illetve nem volt még sok érzékeny elektronika amit ki kellett vele ütni.
Jó reggelt Hiroshima a tengersziten volt és az épületekt nem lehet odébb tolni és nem áramvonalas test. Egy repülőgép meg a kurva ritka levegőben repül és áramvonalas. Egészen "apró" különbségek.

Az L-sávban egész jó felderítési távolsággal bíró radarok arra bőven elgendőek, hogy olyan közelségbe juttassák BÁRMI módon, akár még az általam a legkőkorszakibb parancsközlő módon is(nem azt állítottam hogy így teszik, de még ez is elég), hogy jó eséllyel 1-2 km ben belül legyen a rakéta a célhoz.
Leírtam, hogy maga az L sáv mennyire "egész jó". Kicsit jobb a 150-180 MHz, mint szenvedni a 3-10GHz tartományban, de közel sem akkora dolog, mint ahogy egyesek szeretnék látni.

Arról ne is beszéljünk, hogy valóban egy érzékenyebb infrafej, vagy egy saját aktív radar a rakéta orrában még pontosabb végfázist jelent, de ebbe bele sem mentem, mert egyszerűen jó eséllyel ELÉGSÉGES csak megközelíteni is pár száz m-re a célpontot, egy 15kt-s töltettel.
Apró hiba, hogy infrás + MCG/MCG-s rakéta még fejlesztés alatt sincs, mert nem mutattak ilyet senkinek. Te azt hiszed, hogy az oroszoknak végtelen forrásaik vannak? Szerinted miért van az, hogy akkor lassan 40 éves (!) Sz-300 változat is rendszerben áll...??? Mert erre van forrás. Az Sz-400-at is csökkentett mennyiségű indítóval állították rendszerbe, 12 db helyet csak 8 db van. (Ha jól emlékszem.)

Ez olyan, mintha ma az USA I-HAWK-ot és alap Patriotot használna... Oh, wait a HAWK-ot kivágták cakk-pakk (szerintem hülyeség volt), de még Románia is (!) HAWK XXI-et használ Sentinel radarral. Izé...


Amelyből mondom még 1x, nagyságrendekkel több van, mint a földön összesen stealth gépből. Ahogy megtudhattad egyébként tegnap a kedvenc mentorodtól SG.hu-n, van Sz-300 rendszerhez is atomtöltetes rakéta, amiről tudni lehet, régi verzió, tehát ez a vonal nem halt ki a Volhovval még véletlenül sem.
Aztán te magad jelentetted ki, hogy ma nem lenne bölcs használni. Epic... Egyébként akkor ezen rendszernél várnám a képteket a nukis technikáról, hogy hol van.

Ezen felül továbbra is az baj, hogy olyan RPK vezérlést haluzol be, amire nincs semmi bizonyíték, mert a rendszer alapvető működési elvének mond ellen, de ha még lenne is, bemondás alapján nem tudsz vakon mozgó célt leküzedni, mert a rakéta repülési ideje alatt is 13-18 km-et megy odébb a cél. Mi számolja ki neked az előretartást? Mi van, ha a cél manőverezik?

Totálisal levegőbe lóg az egész koncepciód. Nem értem, hogy ez miért nem vagy képes belátni ezt. A nuki fejes Sz-300 és Sz-75 esetén is kellett a rávezetés, nem az volt, hogy X irányba fogták és felkúrták a rakétát.... Ott keződik, ha te nem is látod a célt a Sz-300-ban, akkor ha még lenne RPK alapú harci rész elpukkantás honnan a lótúrból tudnád, hogy mikor kell? 50-60 km-nél a rakéta sebessége még M5.0 felet van. Sok szerencsét a manuális robbantáshoz, ha van ilyen...

Ennyire alap dolgot nem vagy képes felfogni. A BOMARC és Nike Hercules estén is rávezetés volt, csak az RPK annyira pontatlan, hogy 55 km felett használhatatlan úgy, hogy méred a célparamétereket és nem hasra küldöd fel a levegőbe a rakétát.

Erősen ajánlott lesz neked a HT összefoglaló SAM és radar része.

Egyszerűen képtelen vagy összerakni a technikai részt...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Ott kezdődik, hogy az egész Sz-300 család PVO szerepkörre készült. Egy full scale conventinoal cold war helyzetben is legfeljebb az magyar, csehszlovák és NDK légtérben futott volna vele összes a TAC vagy akkor, ha Japánból mennek Vlagyivosztok ellen, aminek sok értelme nincs. Ezt is, ha hússzor nem magyaráztam el, akkor egyszer sem. Ezen felül Sz-300-zal a nyugatiak legfeljebb proxy országban futhatnak összes, csak ott olyan kevés van belőlük és hiányzik a Pantsir mellőle, hogy nevetségesen egyszerű ma már túlterhelni. 20 éve nem volt az, de mikor ma F-16/15/18 8-as SDB salvokat ereget, akkor igen hamar elfogysz a rakétákból


A hidegháború alatt, amikor minden titkos volt, akkor is tudtak róla, hogy létezik ilyen rakéta. Azóta ez eleve felesleges lett és, ha van ilyen képesség, akkor kellene lennie hozzá ilyen kiszolgáló eszközöknek. Lásd az SG-s linket. Hol van erre egy morzsányi bizonyíték? Nem hangoztatják, mikor az


Az els sem készült 9M96 rakétát is szarrá promózzák...


Jó reggelt, a Nebo-t exporta felkínálták...



Mert ez így van. Néhány kt-ás fegyver pusztító erej 10 km magasan szinte semmi.


Jó reggelt Hiroshima a tengersziten volt és az épületekt nem lehet odébb tolni és nem áramvonalas test. Egy repülőgép meg a kurva ritka levegőben repül és áramvonalas. Egészen "apró" különbségek.


Leírtam, hogy maga az L sáv mennyire "egész jó". Kicsit jobb a 150-180 MHz, mint szenvedni a 3-10GHz tartományban, de közel sem akkora dolog, mint ahogy egyesek szeretnék látni.


Apró hiba, hogy infrás + MCG/MCG-s rakéta még fejlesztés alatt sincs, mert nem mutattak ilyet senkinek. Te azt hiszed, hogy az oroszoknak végtelen forrásaik vannak? Szerinted miért van az, hogy akkor lassan 40 éves (!) Sz-300 változat is rendszerben áll...??? Mert erre van forrás. Az Sz-400-at is csökkentett mennyiségű indítóval állították rendszerbe, 12 db helyet csak 8 db van. (Ha jól emlékszem.)

Ez olyan, mintha ma az USA I-HAWK-ot és alap Patriotot használna... Oh, wait a HAWK-ot kivágták cakk-pakk (szerintem hülyeség volt), de még Románia is (!) HAWK XXI-et használ Sentinel radarral. Izé...


Aztán te magad jelentetted ki, hogy ma nem lenne bölcs használni. Epic... Egyébként akkor ezen rendszernél várnám a képteket a nukis technikáról, hogy hol van.

Ezen felül továbbra is az baj, hogy olyan RPK vezérlést haluzol be, amire nincs semmi bizonyíték, mert a rendszer alapvető működési elvének mond ellen, de ha még lenne is, bemondás alapján nem tudsz vakon mozgó célt leküzedni, mert a rakéta repülési ideje alatt is 13-18 km-et megy odébb a cél. Mi számolja ki neked az előretartást? Mi van, ha a cél manőverezik?

Totálisal levegőbe lóg az egész koncepciód. Nem értem, hogy ez miért nem vagy képes belátni ezt. A nuki fejes Sz-300 és Sz-75 esetén is kellett a rávezetés, nem az volt, hogy X irányba fogták és felkúrták a rakétát.... Ott keződik, ha te nem is látod a célt a Sz-300-ban, akkor ha még lenne RPK alapú harci rész elpukkantás honnan a lótúrból tudnád, hogy mikor kell? 50-60 km-nél a rakéta sebessége még M5.0 felet van. Sok szerencsét a manuális robbantáshoz, ha van ilyen...

Ennyire alap dolgot nem vagy képes felfogni. A BOMARC és Nike Hercules estén is rávezetés volt, csak az RPK annyira pontatlan, hogy 55 km felett használhatatlan úgy, hogy méred a célparamétereket és nem hasra küldöd fel a levegőbe a rakétát.

Erősen ajánlott lesz neked a HT összefoglaló SAM és radar része.

Egyszerűen képtelen vagy összerakni a technikai részt...
Van atomtöltetes Sz-300 rakéta, ami olyan régi hogy mostanra már lehet róla tudni? Van. Kihalt ez a koncepció a Volhovval ahogy állítottad? Nem.
Állítottam hogy csak a prancsközlő lehet az egyetlen módszer amivel egy felderítő lokátor által felderített stealth cél közelébe el lehet juttatni azt a rakétát, ami kellő erejű harci résszel több száz méterről is radíroz mindent? Nem. Egyetértek veled abban, hogy egy 15kt-s robbantás mondjuk 10km-magasban lepkefing? Nem.
Fogom ezt a teljesen értelmetlen társalgást tovább folytatni veled? NEM.
 
M

molnibalage

Guest
Nem is lenne másként, rendszerek csapnának össze. Biztos hogy sok radar pusztulna, csak amiről szintén nagy kuss van orosz fronton, azok a NEBO szintű radarokon túl, a szintén hálózatközpontra szervezet multi és bistatic rendszerek. Ez megint olyan, hogy nem biztos ám, hogy ha egy radar ad ki aktív jelet, akkor azt még 3 másik nem kagylózza másik helyről passzivan, akár még úgy is, hogy az azimut irányban azok mondjuk nem a támadó kötelék optimális Stealth karakterisztikája felől, hanem mondjuk oldalról érzékelik a visszaverődést. Nagyon jól mondtad, rendszer a rendszer ellen. Ahogy mivel a robotrepülőgépek, stand off fegyverek sem lelőhetetlenek mondjuk egy panzir-Tor ütegnek, azok sem úgy mennének át a célpont radarrendszerekig feltétlen, mint kés a vajon. Nyilván oda-vissza lennének veszteségek, bőven. De igen, igazad van, rendszer a rendszer ellen, így van.
Nincs multi és bistatik rendszer, a Nebo sem tudja. Mutast kérlek erre a bizonyítékot. Ezen felül a Nebo 3 db radar együttese és kurva drága és nem mobil. A 5-15 perces mobilitás az F-35A és bazár mellett az nulla.

Ha a jenki neki megy egy ilyen rendszernek, akkor azzal kezdi, hogy betol a légtérbe loftolva HARM esőt, mm alakfelismerő radarral és alacsonyan meg megy majd a ARM fejes Tomahawk. Ezzel párhuzamosan jön F-35A olyan ID képessége, amivel a fals célokat is automatikusan kiszűrte már mostani WIP állapotában is + a JSTAR és a többi. Ilyen esetben, ha megvna a Nebo helye - F-35-nek EW bazárral nem túl nagy kihívás - már megy is rá az SDB eső. Ha kiesik a Nebo, akkor kb. töredékére esik vissza a lehetősége bárkinek.

A proxy államoknál is az lenne, mint Szeribánál. A jenki puszta súlya és anyagi lehetőségei által agyoncsap egy ilyan rendszert, Oo-val meg nem háborúzik senki. Viszont senkinek nincs forrása megállítani a jenki hadigépezetet, ha komolyan gondolják. És ez a baj, bizonyos szempontból, mert így a jenki külpolitika lényegében szabad kezet kap, ha éppen ahhoz van kedvük.

Ja, a régebbi Sz-300 ellen a beaming meg működik, 125 km/h radiális sebesség alatt a célokat dobják. (AF alatt is okkal beamongelt a Hornet, ami indított a bolgár Sz-300-ra. Van róla radar plot, ha érdekel...)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Nincs multi és bistatik rendszer, a Nebo sem tudja. Mutast kérlek erre a bizonyítékot. Ezen felül a Nebo 3 db radar együttese és kurva drága és nem mobil. A 5-15 perces mobilitás az F-35A és bazár mellett az nulla.

Ha a jenki neki megy egy ilyen rendszernek, akkor azzal kezdi, hogy betol a légtérbe loftolva HARM esőt, mm alakfelismerő radarral és alacsonyan meg megy majd a ARM fejes Tomahawk. Ezzel párhuzamosan jön F-35A olyan ID képessége, amivel a fals célokat is automatikusan kiszűrte már mostani WIP állapotában is + a JSTAR és a többi. Ilyen esetben, ha megvna a Nebo helye - F-35-nek EW bazárral nem túl nagy kihívás - már megy is rá az SDB eső. Ha kiesik a Nebo, akkor kb. töredékére esik vissza a lehetősége bárkinek.

A proxy államoknál is az lenne, mint Szeribánál. A jenki puszta súlya és anyagi lehetőségei által agyoncsap egy ilyan rendszert, Oo-val meg nem háborúzik senki. Viszont senkinek nincs forrása megállítani a jenki hadigépezetet, ha komolyan gondolják. És ez a baj, bizonyos szempontból, mert így a jenki külpolitika lényegében szabad kezet kap, ha éppen ahhoz van kedvük.

Ja, a régebbi Sz-300 ellen a beaming meg működik, 125 km/h radiális sebesség alatt a célokat dobják. (AF alatt is okkal beamongelt a Hornet, ami indított a bolgár Sz-300-ra. Van róla radar plot, ha érdekel...)
Imádom hogy TE mindent tudsz, konkrétan megvan a fejedben körről körre hogy hogyan zajlana a harmadik világháború, ki mit mikor és mivel csinálna, meg milye van, és milye nincs egyik, és másik félnek :D Balázs, ne haragudj már, de ez tök gáz, tényleg...
 
M

molnibalage

Guest
Nem is lenne másként, rendszerek csapnának össze. Biztos hogy sok radar pusztulna, csak amiről szintén nagy kuss van orosz fronton, azok a NEBO szintű radarokon túl, a szintén hálózatközpontra szervezet multi és bistatic rendszerek. Ez megint olyan, hogy nem biztos ám, hogy ha egy radar ad ki aktív jelet, akkor azt még 3 másik nem kagylózza másik helyről passzivan, akár még úgy is, hogy az azimut irányban azok mondjuk nem a támadó kötelék optimális Stealth karakterisztikája felől, hanem mondjuk oldalról érzékelik a visszaverődést. Nagyon jól mondtad, rendszer a rendszer ellen. Ahogy mivel a robotrepülőgépek, stand off fegyverek sem lelőhetetlenek mondjuk egy panzir-Tor ütegnek, azok sem úgy mennének át a célpont radarrendszerekig feltétlen, mint kés a vajon. Nyilván oda-vissza lennének veszteségek, bőven. De igen, igazad van, rendszer a rendszer ellen, így van.
Egyetlen F-16 vagy F-35 annyi SDB-t visz, hogy azzal kinulláz egy ilyen eszközt 6-8-asável eregetik ezeket. Gépenként. Ja, és egy SDB ára töredéke egy SAM-nek és a jenki a gazdagabb. Innentől fogva matek... Ezért írtam azt, hogy (sajnos), csak elhatározás kérdése, hogy a jenki mit csinál. Az egyedüli külpolitikai fék mindig a szárazföldi erő bevetése, mert a légierő önmagában nem tud mindent megoldani. Azt viszont igen, hogy a földi légvédelmet darabokra cincálja. Ezt csinálják, errre készülnek Vietnám óta mindig is és mindenként többet költenek erre. Nem kicsivel, fényévekkel. Ez meg is látszik a képességek közötti difin.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Imádom hogy TE mindent tudsz, konkrétan megvan a fejedben körről körre hogy hogyan zajlana a harmadik világháború, ki mit mikor és mivel csinálna, meg milye van, és milye nincs egyik, és másik félnek :D Balázs, ne haragudj már, de ez tök gáz, tényleg...
Az nem tök gáz, hogy semmiféle érvelésed nincs azon kívül. hogy "nem mutatják meg". Az nem gáz, hogy telibeszarod azt, hogy a fizikai dolgok miatt - még, ha tudná is a rendszer - az nuki rakétákat anno IRÁNYÍTVA használták volna? Nem egy rendszernél, hanem az ÖSSZESNÉL...?

Kezd rémleni, hogy régen miért csaptalak át ignore-ba...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Az nem tök gáz, hogy semmiféle érvelésed nincs azon kívül. hogy "nem mutatják meg". Az nem gáz, hogy telibeszarod azt, hogy a fizikai dolgok miatt - még, ha tudná is a rendszer - az nuki rakétákat anno IRÁNYÍTVA használták volna? Nem egy rendszernél, hanem az ÖSSZESNÉL...?

Kezd rémleni, hogy régen miért csaptalak át ignore-ba...
Hol mondtam azt, hogy teljesen irányítás nélkül, ballisztikus pályán lőnek rá valamire, a jó ég álldjon meg... RPK teljesen jó arra, hogy irányba rakják a rakétát, kellő közelségbe jutattva. HA és amennyiben önmagában ezzel a módszerrel mint pontosság nem elegendő a taktikai nuki harci résznek a nagy százalékban bekövetkező megsemmisítéshez, mi az ami hátráltat egy ilyen rendszert abban, hogy saját infra vagy ARM végfázis rávezetéssel elég közel menjen, az általad ledegradált 15kt-s harci rész megsemmisítési zónájának széléig? Minden eszköz elérhető ehhez legjobb tudásunk szerint az Orosz technológiában, és ilyen módszerrel elég jól kihúzhatnának egy két drága méregfogat. Minden adott hozzá hogy egy ilyen rendszer működjön. Semmi fizikán, vagy általunk ismeretlen dolgon túli nincs ebben. A 15kt töltet nagyot szól, még odafent is, és a sok ezer fokot semmilyen gép nem szereti, ahogy azért bár áramvonalas, és levegőben van, a nagy rázkódást sem a sárkány, az emberi szem és az elektronikus eszközök sem a sugárzást. Ennyit állítok, és hogy nem fogok róla hozni neked marketing anyagot...
 
M

molnibalage

Guest
[QUOTE="zsolti, post: 305253, member: 1567"RPK teljesen jó arra, hogy irányba rakják a rakétát, kellő közelségbe jutattva.
De melyik részét nem érted annak, hogy a legelső Sz-300 változatot leszámítva nem full RPK vezérlése van...? A végfázisban kell a SAGG és, ha az tűzvezető radar nem látja a célt, akkor mit csinálsz...? Még, ha létezik full RPK vezérlés is, akkor is a rendszer ezzel egycélcsatornás lesz, mert lényegben hárompot szerű rávezetés van.

Azt meg lazán elfelejted, hogy mi van, ha zavarás van, akkor még annyira sem lehet célparamétereket mérni. A támadók meg több irányból jönnek...

HA és amennyiben önmagában ezzel a módszerrel mint pontosság nem elegendő a taktikai nuki harci résznek a nagy százalékban bekövetkező megsemmisítéshez, mi az ami hátráltat egy ilyen rendszert abban, hogy saját infra vagy ARM végfázis rávezetéssel elég közel menjen, az általad ledegradált 15kt-s harci rész megsemmisítési zónájának széléig?
Megismétle, nincs infrás Sz-300 rakéta az ARM-os részen meg már tényleg röhögök...

Minden eszköz elérhető ehhez legjobb tudásunk szerint az Orosz technológiában, és ilyen módszerrel elég jól kihúzhatnának egy két drága méregfogat.
AIM-120 radarja a '80-as években megvolt. Link 16 30+ éves. Mikor lett E-2D + SM-6? Izé.. Pedig ez a világ leggazdagabb országa.

Kub rendszerbe állítása 1960-as évek legvége. Az első igazán hatékony zavarás az ALE-50 mikor jött? '90-es évek vége és csak 1995 után támasztották fel, mikor O'Grady-t lecsapták az égről Kubbal. Addig meg próbálták behavazni a kereső radarokat, hogy a Kub célkiosztást nehezítsék. A pilóták meg manőverezgettek.
Ezek asszem Kub-ok voltak.

Minden adott hozzá hogy egy ilyen rendszer működjön. Semmi fizikán, vagy általunk ismeretlen dolgon túli nincs ebben.
Kivéve az anyagi források. A jelenlegi rendszerk képességei nem tudják ezt. Ha igen, akkor kérnék rá forrást, hogy az Sz-300PMU-1-ig bezárólag melyik Sz-300 hogyan képes rávezetni úgy, hogy a saját tűzvezető radarja nem látja a célt. Tényleg érdekelne, ha van erre forrásod.

A 15kt töltet nagyot szól, még odafent is, és a sok ezer fokot semmilyen gép nem szereti, ahogy azért bár áramvonalas, és levegőben van, a nagy rázkódást sem a sárkány, az emberi szem és az elektronikus eszközök sem a sugárzást. Ennyit állítok, és hogy nem fogok róla hozni neked marketing anyagot..
A probléma, hogy olyna magasan a lökésullám gyenge. a Genie pusztítási távolsága is asszem 1 km alatti. Nagy hőmérséklet csak egy pillanatig tart, a hővezetés meg tudja a dolgát...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 807
47 032
113
Miért olyan elképzelhetetlen hogy egy ilyen stratégiai fontosságú rakétánál van végfázisvezérlésnél HA szükséges a kellő pontossághoz, a rakéta orrába beépítve egy saját radar, vagy infra fej, ami az utolsó pár km-en pontosítja a cél helyzetét, addig a pontig, amig a közelségi gyújtó indítja a detonációt a kellő távolságban? Mi nem kivitelezhető ebben jelenleg? Melyik részegység nincs már külön külön legyártva Oroszföldön? Imádom a fölényes stílusod, de attól még nem lesz igazad, hogy így adod elő magad...