Lengyel haderőfejlesztési program (2032) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Err, FYI:




Ez pedig mar a fentiek aprilisi kovetkezmenye:





Amugy a Bronconak is van civil verzioja, ExtremV neven kifejezetten humanitarius segitseghez es katasztrofahelyzetekre ajanljak: https://www.stengg.com/media/1111521/stels_extremv-tracked-vehicle.pdf

extremev.jpg
És? Ismerjük a Broncót. :) Nagyobb méretű, Vityaz kategóriájú járművekről volt szó, tehát 10, 20, 30 tonna hasznos terhet szállítani képesekről.

Amúgy a US Army már jóideje alkalmazza a jó öreg "kocka" BV206-ot is nagyobb mennyiségben. Most hogy felértékelődni látszik a sarkvidékek környéke, kell nekik valami komolyabb cucc a jövőbeli lehetséges fegyveres kiruccanásokhoz, tilitolihoz.
Oroszok se véletlenül kezdtek el a Vityaz bázisán Pantsir és Tor légvédelmi rendszereket és 120mm-es Vena tornyos aknavetős változatokat kialakítani. Ők kicsit komolyabban gondolják ezt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 631
113
Csak azt nem értem, abból hogy a lengyelek (és a csehek) PTSZ utódot fejlesztenek, hogy lett 3 oldal Broncozás itt a lengyel haderőfejlesztési topikban is, amikor lengyelekben még csak fel sem merült hasonló jármű rendszeresítése. Pedig már 20 éve van náluk rendszerben a Leopard 2...
 
K

kamm

Guest
Csak azt nem értem, abból hogy a lengyelek (és a csehek) PTSZ utódot fejlesztenek, hogy lett 3 oldal Broncozás itt a lengyel haderőfejlesztési topikban is, amikor lengyelekben még csak fel sem merült hasonló jármű rendszeresítése. Pedig már 20 éve van náluk rendszerben a Leopard 2...

Mert de, a lengyelek is ketfelet terveznek, egy kisebbet es egy nagyobb, 20t koruli teherbirasut. Erre mondjuk mi, hogy egy kisebb helyett remekul megfelel a Bronco, ami raadasul univerzalis platform - es nekunk, teszem hozza, eleg limitalt darabszamban lehet szuksegunk 20t kapacitasu uszokepes atkelore, sokkal hasznosabb lenne 80-100 Bronco 3, mindenfele felepimennyel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 631
113
Mert de, a lengyelek is ketfelet terveznek, egy kisebbet es egy nagyobb, 20t koruli teherbirasut. Erre mondjuk mi, hogy egy kisebb helyett remekul megfelel a Bronco, ami raadasul univerzalis platform - es nekunk, teszem hozza, eleg limitalt darabszamban lehet szuksegunk 20t kapacitasu uszokepes atkelore, sokkal hasznosabb lenne 80-100 Bronco 3, mindenfele felepimennyel.
Ok, így már értem a gondolatmenetet.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and kamm

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 762
113
Csak azt nem értem, abból hogy a lengyelek (és a csehek) PTSZ utódot fejlesztenek, hogy lett 3 oldal Broncozás itt a lengyel haderőfejlesztési topikban is, amikor lengyelekben még csak fel sem merült hasonló jármű rendszeresítése. Pedig már 20 éve van náluk rendszerben a Leopard 2...
@pöcshuszár fétisének adtunk teret azthiszem. Beleállhattam volna T-72-vel, de a PTSZ volt most a szerintem mindent vivő autóskártya. A többit kamm már elmondta.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 762
113
Megelőzendő a bajt:
nekem inkább adjatok chatbant, ha lemennék Lmzek-be és háromnaponta előállnék egy újabb PTSZ felújítási tervvel, gombokért! :D

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
VAn egy egész topikod rá.
 
K

kamm

Guest

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
VAn egy egész topikod rá.
Nem volt ezek felujitasarol valami hir a Currus kapcsan?

Meg is van: https://hvg.hu/cegauto/20170218_Tob...rmuvek_felujitasara_a_Honvedelmi_Miniszterium
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
VAn egy egész topikod rá.
Nagy a kísértés, de türtőztetem magam és önfegyelmet gyakorlok!

Vajon tudnánk valami istenhátamögöttkettővel isztánból 300db PTSZ-t előkukázni vasárban, majd a HM Diszperzit Zrt-nél felújítani Leo2A7 verőre gombokért?! Repulsorlift hajtómű, energia pajzsok, gauss ágyú, tudjátok ilyen apróságok... :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Nem vagyok a Bronco és a fajtája ellen. Örülnék ha lenne belőle elegendő. De látom hasznát a PTSZ-nek is.
Annak ellenére, hogy én vagyok elkönyvelve "a Bronco földi helytartójának" itt a fórumon, azért azzal tisztában kell lenni, hogy én sem minden áron látom a lehetséges jövőjét a MH berkeiben.
Csak saját gyártás mellett, valamint nem 15-20 darabos példányszámban van értelme ezeknek. Ekkora mennyiségre nincs értelme logisztikai rendszert kiépíteni.
Mert elfogadható kompromisszumokkal is meg lehet csinálni a láncos technikai eszközök logisztikáját.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 015
113
Nem haderőfejlesztés, de jobb híján ide rakom:
Lengyelről fordítóval:
"A tanúk beszámolója szerint a katonai konvoj egy újabb ütközéskor megállt, hogy segítsen a sérülteknek - majd ismeretlen okokból a tankok égni kezdtek.

- Úgy nézett ki, hogy balesetet szenvedtünk, az első autó a hadsereggel vezetett, és megállt, hogy ellenőrizze, jól vagyunk-e. Egy idő után elgázolták egymást, és valami robbanni kezdett, lövöldözés és nagy tűz tűnt fel."
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Elég csúnya baleset. Legalább egy tank látható a képeken, amelyik lángol. És több vontató teljesen összetört.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 762
113
Nem haderőfejlesztés, de jobb híján ide rakom:
Lengyelről fordítóval:
"A tanúk beszámolója szerint a katonai konvoj egy újabb ütközéskor megállt, hogy segítsen a sérülteknek - majd ismeretlen okokból a tankok égni kezdtek.

- Úgy nézett ki, hogy balesetet szenvedtünk, az első autó a hadsereggel vezetett, és megállt, hogy ellenőrizze, jól vagyunk-e. Egy idő után elgázolták egymást, és valami robbanni kezdett, lövöldözés és nagy tűz tűnt fel."
Chepiga és Mishkin újra lecsapott a novicsokkal. :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 631
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Azért egész jókat kérdeznek. Érdekes információk derülnek ki.
Lehet hogy ez az izraeli szál nálunk épp előny lehet? (műhold, stb.)
Valószínűleg az izraeliek súgtak a kérdések összeállításában. Izrael is be akart szállni a lengyel UAV buliba. Jelenleg meg úgy néz ki, kigolyózták őket.
A lengyeleknek ugyan még nincs műholdjuk, de ők is most rendelték le. Mire megkapják a lengyelek a TB2-ket, addigra már lehet, hogy lesz is.
Ugyanakkor szerintem az azeri esetben az izraeli zsoldos kezelők elkerülhetetlenek voltak, mert szerintem nem tudtak időre képzett legénységet összerakni.
Szerintem ez a lengyeleknél nem lesz gond. Náluk jelenleg is vannak drónok. A lengyeleket nem sürgeti annyira az idő, mint az azerieket.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Azért egész jókat kérdeznek. Érdekes információk derülnek ki.
Lehet hogy ez az izraeli szál nálunk épp előny lehet? (műhold, stb.)

Úgy tudom, hogy Lengyelországnak megvan erre a célra a saját űrkutatás programjuk. Vagy azok nem képesek ilyen feladatot ellátni? Illetve arra akarsz célozni, hogy csak izraeli szabvánnyal képesek esetleg együttműködni? (Ez esetben óriási öngólt lőttek, hiszen nekik úgy tudom, hogy van egy saját csatairányítási rendszerük, és minden új eszköznek ezzel kompatibilisnek kell lennie.)