Leopard 1 MBT (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Az, hogy mi a sorsfordító, abban még a NATO sem ért egyet. Az USA szerint az M109A6, az M777, az M270-es, és a M142 HIMARS. A Franciák szerint a CAESAR. És a HTKA Németfan részlege szerint meg a PzH 2000-es a Wunderwaffe.

Gondolom PzH 2000-esektől kapott lángra több Orosz gyár Irkutszkban, vagy azok felelősek több Krími repülőtér elleni csapásért.
Ne csúsztass már légy szíves ekkorákat , senki sem beszélt arról, hogy a PZH2000 Wunderwafe lenne , pláne nem abban a darabszámban amelyet az ukrik kaptak.Nem értem ezt miért kell újra és újra elmondani....
 
S

speziale

Guest
Akkor a te forrásaidból vezetem le, hogy miért hülyeség amiről beszélsz.


Föltünt, hogy az M60A1-nek és a T-62-nek ugyan az a találati aránya 2 km-en? Mit is mondtam én?
Hogy a későbbiekben az 105 mm+L52 ugyan olyan pontos volt, mint a T-62-es 115 mm-s UTS-5-öse a nyilakkal.
Ezt látod a képeken kimérve, köszönöm, hogy sikerült neked is visszaigazolni. :D
És, hogy mi a probléma ezzel? A németeknek nem volt L52-ese, csak majd a 70's évek közepe felé... LOL.

te aztán tényleg nem vagy semmi....korábban azt magyaráztad, hogy a szovjet 100mm-es ágyú pontosabb volt mint az L7....most meg arról beszélünk, hogy a szovjet 115mm-es ágyú (ami sokkal jobb volt, mint a 100mm-es) APFSDS-el (aminek jobb volt a ballisztikája mint az apds-nek), érte el ugyanazt a hit probabilty-t mint az M60....
az meg, hogy te az L52 vs L28a1-en pattogsz megint a röhej kategória, mert ezek között ballisztikailag marginális az eltérés....értem én, hogy kell valami a kognitív disszonancia feloldására....
meg természetesen a nemrég berakott brit elemzés eredményét is csuklóból ignorálod....ugyanis a britek szerint nagyobb volt a Leopard hit probability-je, mint az M60-nak...

(megjegyzem a németek is csináltak hasonló tesztet, mint az USA tradoc....ők őtt 1500 méteren 57%-os first hit-et mértek a Leopard-nak, ami szintén valamivel jobb, mint az M60 tradocos értéke, hasonlóan ahhoz, ami a brit elemzésben is szerepel)


Ez a táblázat annyit mond csak, hogy a T-55-nek több lövést kell leadnia 1500-2000 méter között. De ha eltalálja a leopárd 1-et annak vége.
A Leopárd 1 német mérései meg azt mondják, hogy ha el is találja 2 km-en a T-55-öst, közel sem biztos, hogy kilövi... Meg ahhoz el kellene találnia a hasonlóan pontos L28-as lövedékkel....

ez már tényleg a művészet kategória, ahogyan a tök gyértelmű számokat itt csavargatod...megnézted mi szerepel a táblázat fejlécében? Kill probabilty....innentől kezdve rádbízom annak eldöntését, hogy a 0.43 vajon mennyivel nagyobb mint a 0.08
 
S

speziale

Guest
Igen, 1972-után... Az A2-ben akkor jelent meg.
Az A1 az konkrétan 1975-től....

már megint az elkpesztő tudatlanságod....

a Leopard 1 alap verziójának gyártása 1970 februárjában véget ért...ezután rögtön megindult az 1A1 modernizáció, ami magában foglalta a stabilizátort....az 1A2 gyártása csak ezt követően 1972-ben indult el (lehet számodra meglepő dolog, hogy az 1A1 előbb létezett, mint az 1A2...)...magyarán 1972-re az összes legyártott Leopard már stabis volt....

amire te gondolsz, az az 1A1A1 volt (az valóban 75-ben jelent meg...ekkor kapta meg a toronyra a kiegészítő páncélzatot)

Forrás: Michael Jerchel: Leopard 1 Main Battle Tank 1965-1995 11-12. oldal

ja és ami még nem fog tetszeni az AMX-30 fanoknak (szintén ebből a könyvből):

1963. augusztus-október között kiterjedt összehasonlító tesztelés zajlott az europanzer francia és német megoldása között (magyraán AMX 30 vs Leo1)....a teszteken egyébként több ország megfigyelőként volt jelen (pl.: hollandok, olaszok....és hát tudjuk, ők mit vásároltak később)....és hát a tesztek alapaján a német megoldást volt jobb....a franciák gyorsan ki is faroltak a programból ezután...
 
S

speziale

Guest
ezt csak úgy ismeret terjesztés végett berakom...
ezek alapján mindenki aki nem hülye könnyedén ki tudja számolna azt, hogy az amerikaiak mint gondoltak arról, hogy találat esetén mekkora eséllyel lövi ki a T-62 az M60-t

Fontos azonban hangsúlyozni, hogy a 73-as háború után csak 3bm4-hez jutottak nyugaton....miközben a szovjeteknek már 1967-től volt 3bm6-juk is

soviet_weapons_ph_all_weapons.jpg


probability%2Bof%2Bkill.png


a 3bm6 átütési értékei:

penetration%2Bcomparison.png


hogy ne lehessen azt mondani, hogy elfogult vagyok, nézzük mit írt Fip a harckocsis dokumentumában az M60 és AMX védettségére:

M60a1 teknő: 258mm LOS RHA 65 fokban döntve
a fenti ábrán látható, hogy 65 fok esetében a 3bm6 LOS átütési értéke kb. olyan 310mm volt....ezek alapján a következő értékeket is mindneki könnyedén le tudja majd olvasgatni....és mindenki eldöntheti maga, hogy a papíron vastagabb M60 és AMX páncélzat a valóságban jelentett-e bármi valódi többlet védelmet

M60a1 torony: 250mm LOS RHA 72 fokban döntve

AMX30 teknő: 213mm LOS RHA 68 fokban döntve
AMX30 torony: 247mm LOS RHA 73 fokban döntve
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 188
113
Anno a vizsgálatok eredménye AMX30 vs Leo 1 ügyben az volt,hogy az AMX tűzereje jobb,Leo viszont mozgékonyabb (később ez megfordult,mert a francik nem fejlődtek annyit,mint az L7/M68 sorozat).Spanyolok szerettek volna is egy AMX30 tornyos Leo 1-et rendelni,csak éppen a gyártók nem mentek bele.Ezután probáltak mindenféle MTU és Continental motort,Allison és renk váltó beépitésével javitani az AMX30 gyenge hajtásláncán.Pár protoátalakitáson túl azonban nem jutottak.
Egyértelműen a német hajtáslánc ereje és megbizhatósága volt a Leo ' sikerének titka.Az egész hk a guderiani hk épitészeti elvek mentén készült,hegyi védelmi szerepre kihegyezve.

images
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 903
113
te aztán tényleg nem vagy semmi....korábban azt magyaráztad, hogy a szovjet 100mm-es ágyú pontosabb volt mint az L7....most meg arról beszélünk, hogy a szovjet 115mm-es ágyú (ami sokkal jobb volt, mint a 100mm-es) APFSDS-el (aminek jobb volt a ballisztikája mint az apds-nek), érte el ugyanazt a hit probabilty-t mint az M60....
az meg, hogy te az L52 vs L28a1-en pattogsz megint a röhej kategória, mert ezek között ballisztikailag marginális az eltérés....értem én, hogy kell valami a kognitív disszonancia feloldására....

Még mindig folyamatosan hazudozol, lásd lentebb:

Újabb kamu ami arra épít, hogy bezzeg a Leopárd... Hát az se tudott jobban lőni, főleg, hogy az L7-es ágyú 0.37 mil-t szórt, míg a T-62-esé meg 0.3-at.
Erre nem érv a betett doksid az L7+L52=0.25 mil képed, mert, hogy a germánoknak olyan lőszere nem igen volt, a 60's években meg főleg nem.
A régi lőszerekkel a T-62-es pontosabb volt, a 70's években meg mind két ágyú 0.25 milt tudott.
A T-55-ös találati arány ameg megtalálható az általam betett angol-izraeli elemzésben a T-55-ös topikjában. Ott vannak a korabeli ágyúk is... Érdemes megnézni!

target_image.jpg.a92f7209091783675ab79bdada5e6818.jpg
 
S

speziale

Guest
hát így vegyen Márk téged bárki komolyan....megtaláltam ennek a képnek a forrását...

Közben meg a Chief az 2,000 méteren tudott kilövést elkönyvelni.

90S9lT9.jpg

B**d meg, ez a Centurion Mk3 20 fontos ágyújáról szól!

itt mindenki megtalálhatja:

 
S

speziale

Guest
Még mindig folyamatosan hazudozol, lásd lentebb:



target_image.jpg.a92f7209091783675ab79bdada5e6818.jpg

ó, te....

mit látunk ezen a képen? azt, hogy a CEP szórás 0,28 mil...

másrészt továbbra is képtelen vagy eltérő források értelmezésére (vagy csak direkt ferdítesz)....

amiről én beraktam forrást az egy ágyúteszt volt....azt jellemzően nem hk-ba szerelve végzik, hogy a pontosságukat mérni lehessen...
amit viszont te beraktál az egy Centurion által végzett lövészeti teszt eredménye....
hogy miért fontos ez?
hát azért mert így már nemcsak az ágyú hibáját, hanem a tűzvezetését is méred,,,,
és ez egyébként tökéletesen látszik is a céltáblán, hiszen jól látható, hogy a lövések 2 külonböző centerpont körül helyezkednek el, a bal felső részen illetve a jobb alsó részen (feltehetően állíthattak közben az irányzékon)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 758
113
hát így vegyen Márk téged bárki komolyan....megtaláltam ennek a képnek a forrását...



B**d meg, ez a Centurion Mk3 20 fontos ágyújáról szól!

itt mindenki megtalálhatja:


Te hazudsz, hazudsz, hazudsz.

Amit posztoltam, a Chieftain L11A5-ös lövegéről szól, L15A3-as lövedékkel.


 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 758
113
Érdekesen a kedvenc prototípusaidnál ez nem szokott hiànyozni.

A kompozitos Patton az tényleg csak érdekesség. A valós, fekete - fehér homogén acélos Patton okés volt a teljes űrméretű, világháborút idéző páncéltörő gránát ellen.

És a homogén acélos Chief is, mint igazi védekező harckocsi, az meg toronyra volt nagyon jól védett. a 3BM3 ellen.

A prototípussá fejlődött Chieftain-ek nem vesztek el, rendszeresen posztoltak róluk az International Defense Review-ben meg az Armor-ben, a 70-es években, hogy milyen ígéretes harckocsi lesz belőlük, az előszöriánál, és az exportlehetőségeknél tartanak, és a cikkíró az rendre a Briteknél cserekatonáskodó Amerikai főaltiszt szokott lenni.

Ellenben az MBT / KPz-70 / és a megmentésükre tett kísérletek mind - mind kudarcosak lettek, műszakilag.

De ha nagyon akarod, prototípusilag visszanézhetek a VH-ba is, mert Speziale tett olyan állítást, hogy a VH tapasztalatai alapján született a Leopárd, ami hülyeség, ha a Párducot, és a prototípusát, és a továbbfejlesztését nézzük.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 903
113
De ha nagyon akarod, prototípusilag visszanézhetek a VH-ba is, mert Speziale tett olyan állítást, hogy a VH tapasztalatai alapján született a Leopárd, ami hülyeség, ha a Párducot, és a prototípusát, és a továbbfejlesztését nézzük.

Elképzelem ahogyan azt szűrik le a II. VH-ból, hogy egy nehezen gyártható, e miatt drága, de legalább nem páncélozott harcjárműre van szükségük :D
Szerintem is ez hiányzott nekik a II. VH-s sikerhez :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993
S

speziale

Guest
Nem tudom ki az az "okos" 10 elemes mintából akarja megállapítani a szórásképet, mert az nettó fogalmatlan a témában.
Ezt is megmutattam már anno.

Ebből még a szórásközéppont helye sem határolható be jól, nemhogy a nagysága. 3x10 lövésből.


fip-nek úgy tűnik nem tűnt fel, hogy a négyzet meg a kör, illetve a fehér szövegdobozba írt szöveg az utólag lett a képre rászerkesztve...magából az eredeti dokumentumból semmi nem derül ki arról, hogy pontosan mit látunk a képen (azon kívül, hogy 1000 yard accuracy test)
gyanítom valami WoT-os fórumról szedte ezt is....

megjegyzem ha ki lehetne indulni 10 elemű mintából, akkor a berajzolt 0,28 mil sugarú kör, az valójában nem is a CEP hanem legalább 2CEP szórás lenne, hiszen a lövések 100%-a beleesik....
 
  • Vicces
Reactions: fip7
S

speziale

Guest
Te hazudsz, hazudsz, hazudsz.

Amit posztoltam, a Chieftain L11A5-ös lövegéről szól, L15A3-as lövedékkel.



a berakott linkjeiden nem találni ám azt a képet amiről beszélnük....ellenben ha valaki megnézi amit én beraktam és egy Ctrl+F-el rákeres a "vs 20 pdr" -re rögtön megtalálja a szövegben, ahol egyébként hosszabban is írnak erről....
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Mark1993
S

speziale

Guest
Elképzelem ahogyan azt szűrik le a II. VH-ból, hogy egy nehezen gyártható, e miatt drága, de legalább nem páncélozott harcjárműre van szükségük :D
Szerintem is ez hiányzott nekik a II. VH-s sikerhez :cool:

értem én, hogy a szovjetek a T-90-el nagy nehezen jutottak el odáig, hogy hegesztett tornyot gyártsanak, de tudod van aki már kicsit előrébb járt...meg azért körül is nézhetsz, hogy a modern hk-k közül hánynak is van öntött tornya ha már azt firtatjuk, hogy a fejlődés milyen irányba ment
 
M

molnibalage

Guest
fip-nek úgy tűnik nem tűnt fel, hogy a négyzet meg a kör, illetve a fehér szövegdobozba írt szöveg az utólag lett a képre rászerkesztve...magából az eredeti dokumentumból semmi nem derül ki arról, hogy pontosan mit látunk a képen (azon kívül, hogy 1000 yard accuracy test)
gyanítom valami WoT-os fórumról szedte ezt is....

megjegyzem ha ki lehetne indulni 10 elemű mintából, akkor a berajzolt 0,28 mil sugarú kör, az valójában nem is a CEP hanem legalább 2CEP szórás lenne, hiszen a lövések 100%-a beleesik....
Eleve a kettős R. szórásnál sokak még mindig nem értik, hogy a CEP mást jelent, mintha egyszeressel számolnánk. Pedig úgy ötvenszer magyaráztam el.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson