• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 822
113
???​

"Helyi" Hírek a Leo-ról?

Korábban már volt:

5cc23b37b8be1db8ab9e0d32dba66539.jpg

101.jpg

main-qimg-f27fc236ca0bee87c2532e6a97d9b65e-c
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Ebben én sem vagyok meggyőződve, de rögtön hozzá is teszem, hogy az ilyen "legjobb" vitáknak nem sok alapjuk van. Mikor, hol, mi ellen, milyen helyzetben, stb.

Hát,kihegyezhetnénk a vitát pl mostanra,a mostani országunk területére,a szomszédaink haditechnikája ellen,és természetesen védelmi helyzetben.
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
army_military_museum_perspective_Tank_war_weapon-1014349.jpg!d

Ez a ruszkiknál van, vajon igazi vagy műanyag?


Először azt hittem, hogy egy nagyon szép/jó makett, de nagyon alaposan megnézve valódi, "csak" a mobilon (szerintem) bekapcsolva maradt a "bokeh" effektus!

Bokeh effektus (kb.): az általában középen lévő motívum élességét kiemeli, a környezetet pedig "életlenné"/homályossá (a valóságosnál távolabbinak tünővé) módosítja. Látványos, a lényegenek tartott képrészt kihangsúlyozó, optikai "csalás"! ;)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
CzkFtRJXUAA-gXg.jpg


A Szír topikot nem akartam szétküldeni vele,de szerintem ha átüti valami a tankot,ott a személyzetnek reszeltek,olyan repeszhatás,hő,nyomás,tűz,stb van a zért térben,hogy a tank harcképtelen lesz.Megjegyzem,ilyenkor kb 99%,ban kigyullad a tank,és mivel nincs mellette tűzoltó autó,tűzoltókkal,éppen ki is ég,ezzel az a baj,hogy az átütés,viszonylag kis lyukát még talán lehetne is javítani,de szerintem mire teljesen kiég egy tank,olyan hőterhelést kap a péncélzat,hogy az kuka,sanszosan deformálódik az alváz/teknő,és/vagy feszültségek keletkeznek benne,hogy értelmetlen felújítani.Ne feledjük,minden alumínium,réz,gumi,műanyag kiég,az acél részek,löveg,a torony csapágyazása,mozgató szerkezete,meg amit kifelejtettem kilágyul a hőtől,és persze a motor,erőátvitel is zene.
Szóval tök mindegy,hogy lerepül a tornya,vagy sem,annak vége.
Mintha valamelyik leóban még lenne a toronyban is lőszer,de nem vagyok benne biztos,de egy rendes kiégésnél a puttonyban lévő lőszerek is detonálnak szerintem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 497
113
CzkFtRJXUAA-gXg.jpg


A Szír topikot nem akartam szétküldeni vele,de szerintem ha átüti valami a tankot,ott a személyzetnek reszeltek,olyan repeszhatás,hő,nyomás,tűz,stb van a zért térben,hogy a tank harcképtelen lesz.Megjegyzem,ilyenkor kb 99%,ban kigyullad a tank,és mivel nincs mellette tűzoltó autó,tűzoltókkal,éppen ki is ég,ezzel az a baj,hogy az átütés,viszonylag kis lyukát még talán lehetne is javítani,de szerintem mire teljesen kiég egy tank,olyan hőterhelést kap a péncélzat,hogy az kuka,sanszosan deformálódik az alváz/teknő,és/vagy feszültségek keletkeznek benne,hogy értelmetlen felújítani.Ne feledjük,minden alumínium,réz,gumi,műanyag kiég,az acél részek,löveg,a torony csapágyazása,mozgató szerkezete,meg amit kifelejtettem kilágyul a hőtől,és persze a motor,erőátvitel is zene.
Szóval tök mindegy,hogy lerepül a tornya,vagy sem,annak vége.
Mintha valamelyik leóban még lenne a toronyban is lőszer,de nem vagyok benne biztos,de egy rendes kiégésnél a puttonyban lévő lőszerek is detonálnak szerintem.
Szerintem nem muszáj átutni. Elvileg belül akkor is válik le femszilank, és ha nincs ezt megfogo betét ez is tud szépen pattogni odabenn akár halálos sérülést is okozva. Szerintem, de én nem vagyok harckocsizo.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A Szír topikot nem akartam szétküldeni vele,de szerintem ha átüti valami a tankot,ott a személyzetnek reszeltek,olyan repeszhatás,hő,nyomás,tűz,stb van a zért térben,hogy a tank harcképtelen lesz.

Nem feltétlen, nagyon nem.
Aki a kumulatív sugár útjába esik, az nyilván nem köszöni meg, de emlékeztetnélek pl. arra az Irakban történt esetre, amikor szemből kaptak el egy Chally2-őt egy RPG-29-essel, és a sofőr lábfejét vesztette "csak" el.

Megjegyzem,ilyenkor kb 99%,ban kigyullad a tank,és mivel nincs mellette tűzoltó autó,tűzoltókkal,éppen ki is ég,ezzel az a baj,hogy az átütés,viszonylag kis lyukát még talán lehetne is javítani,de szerintem mire teljesen kiég egy tank,olyan hőterhelést kap a péncélzat,hogy az kuka,sanszosan deformálódik az alváz/teknő,és/vagy feszültségek keletkeznek benne,hogy értelmetlen felújítani.

Tisztázzuk: megint attól függ minden, hogy mit találtak el. ha a kumulatív sugár nem ér lőszert vagy üzemanyagot, akkor nincs para.
Nyilván ha kiég a harckocsi, akkor ott gáz van...

Szóval tök mindegy,hogy lerepül a tornya,vagy sem,annak vége.

Ismét: függ attól mi és hol találta el. Ha átütötte a páncélzatot, akkor van esély, hogy a harckocsi kuka. De lehet, hogy csak a torony kuka, lehet hogy csak a test kuka, stb...

Mintha valamelyik leóban még lenne a toronyban is lőszer,de nem vagyok benne biztos,de egy rendes kiégésnél a puttonyban lévő lőszerek is detonálnak szerintem.

A Leopard 2-esekben van a torony végében, egy elszeparált részben helyeztek el 15 tűzkész lőszert. Ennek pont az a célja, hogy ha lőszerrobbanás történik, akkor a küzdőteret ne veszélyeztesse.
Az Abrams esetén ez nemrég tesztelve is volt egy iraki Abrams vs. Kornet találkozásakor:

Az nagyobb probléma, hogy a lőszerek több, mint fele (27db) a sofőr mellett van elhelyezve, a testben - ez viszont nincs elszeparálva, szóval ha ezt eléri a kumulatív sugár, az fájdalmas és kegyetlen sorsot hoz a legénységre...

201502140014105124.jpg
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 113
2 296
113
CzkFtRJXUAA-gXg.jpg


A Szír topikot nem akartam szétküldeni vele,de szerintem ha átüti valami a tankot,ott a személyzetnek reszeltek,olyan repeszhatás,hő,nyomás,tűz,stb van a zért térben,hogy a tank harcképtelen lesz.Megjegyzem,ilyenkor kb 99%,ban kigyullad a tank,és mivel nincs mellette tűzoltó autó,tűzoltókkal,éppen ki is ég,ezzel az a baj,hogy az átütés,viszonylag kis lyukát még talán lehetne is javítani,de szerintem mire teljesen kiég egy tank,olyan hőterhelést kap a péncélzat,hogy az kuka,sanszosan deformálódik az alváz/teknő,és/vagy feszültségek keletkeznek benne,hogy értelmetlen felújítani.Ne feledjük,minden alumínium,réz,gumi,műanyag kiég,az acél részek,löveg,a torony csapágyazása,mozgató szerkezete,meg amit kifelejtettem kilágyul a hőtől,és persze a motor,erőátvitel is zene.
Szóval tök mindegy,hogy lerepül a tornya,vagy sem,annak vége.
Mintha valamelyik leóban még lenne a toronyban is lőszer,de nem vagyok benne biztos,de egy rendes kiégésnél a puttonyban lévő lőszerek is detonálnak szerintem.

Nem feltétlenül.
Ha a lőszer berobban vagy csak lángra kap, akkor spuri kifelé, ha még lehet, mert akkor game over.
A repeszhatás az adott esetben mérsékelt és korlátozott térben (kb egy karcsú kúp az átütés helyéttől és mérsékelten pattognak a dolgok, ami leszakadt, az igen, de az olvadt anyag nemigen fog.
A hőhatás.... szóval ANNYIRA nem forró. Elvileg valami 500 celsius körül van most így fejből, nem a kellemes kategória de nem is azonnali elhamvadás még zárt térben sem. Persze, éghető anyagot azért meg tud gyújtani, ismétcsak, ha pont a lőszer az, akkor az elég gáz. Ha nem az, az se kellemes - Moran után szabadon ha ég a tank, jobb kint.
Nyomás... hát az megintcsak érdekes. Az átütés helyén és közvetlen környezetében bizony igencsak nagy. Utána meg lesz egy bazinagy szabad terület, amin szétterülhet (már a nyomást okozó erő), ha még esetleg valami nyitva is van, még nagyobb. Ettől függetlenül ez sem a kellemes kategória. Simán lehet egy hirtelen eszméletvesztés, sokkhatás, akármi. Dolgok tönkremehetnek.
No persze, aki telibe kapja a sugarat, annak nem lesz vidám élete, súlyos sérülés garantált és értelemszerűen simán bele lehet halni - ugyanez igaz felszerelésre is odabent: kaphat a rádió, a ballisztikai számítógép, az optika - azzal egy darabig nem harcolsz, javítani kell minimum.
És akkor megint visszatértünk a tűzhöz: ha nem lett, vagy bekapcsolt a tűzoltóberendezés, akkor a javítás akár egész rövid is lehet. Ha elkezd égni, onnattól minimum nagyjavítás, de totálra is mehet az egész.

Leo2-nél meg a puttoynban van a lőszer nagy része - az ha elkezd égni, elvileg nincs nagy baj, mert le van zárva a küzdőtértől és ha jól emlészkem ,felfelé könnyen ki tud robbani (akár kis nyomásra is, lásd égés). Javítható. Persze, ha nincs nyitva a lőszertároló ajtaja valami miatt.
Illetve van egy lőszertároló rekesz a vezető mellett a testben, ami nincs elszeparálva a küzdőtértől, ezt szokták a leo2-nél hibának felhozni - tegyük hozzá hogy megmaradt a lehetőség, hogy nem töltöd fel illetve azért elég védett helyen van.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 020
113
Nem feltétlen, nagyon nem.
Aki a kumulatív sugár útjába esik, az nyilván nem köszöni meg, de emlékeztetnélek pl. arra az Irakban történt esetre, amikor szemből kaptak el egy Chally2-őt egy RPG-29-essel, és a sofőr lábfejét vesztette "csak" el.



Tisztázzuk: megint attól függ minden, hogy mit találtak el. ha a kumulatív sugár nem ér lőszert vagy üzemanyagot, akkor nincs para.
Nyilván ha kiég a harckocsi, akkor ott gáz van...



Ismét: függ attól mi és hol találta el. Ha átütötte a páncélzatot, akkor van esély, hogy a harckocsi kuka. De lehet, hogy csak a torony kuka, lehet hogy csak a test kuka, stb...



A Leopard 2-esekben van a torony végében, egy elszeparált részben helyeztek el 15 tűzkész lőszert. Ennek pont az a célja, hogy ha lőszerrobbanás történik, akkor a küzdőteret ne veszélyeztesse.
Az Abrams esetén ez nemrég tesztelve is volt egy iraki Abrams vs. Kornet találkozásakor:

Az nagyobb probléma, hogy a lőszerek több, mint fele (27db) a sofőr mellett van elhelyezve, a testben - ez viszont nincs elszeparálva, szóval ha ezt eléri a kumulatív sugár, az fájdalmas és kegyetlen sorsot hoz a legénys

A teknőben lévő lőszertároló teteje is meg van gyengítve vagy is a Szíriában kilőtt gépeken ez látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 974
113
Nem hiszem, hogy kiégnének a Leopárd 2-ők. Gyárilag van benne automata halonnal oltó berendezés.
A személyzet meg jó esetben lángálló ruhában ücsörög bent.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 113
2 296
113
A teknőben lévő lőszertároló teteje is meg van gyengítve vagy is a Szíriában kilőtt gépeken ez látszik.

Viszont továbbra sincs elszeparálva a küzdőtértől ha jól tudom. Szóval mittudomén. Nem megnyugtató szerintem.

Fél órás ninjázással azért nem török Hatori Hanzo babérjaira... ;)

Tehetek én arról, hogy egy-egy hozzászólást adott esetben egy óráig írok?
(Talán itt csodálkozott el egy moderátor, hogy hogy a fenébe bírtam valami fél napon keresztül írni egy hárombekezdéses hozzászólást.)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Viszont továbbra sincs elszeparálva a küzdőtértől ha jól tudom. Szóval mittudomén. Nem megnyugtató szerintem.
Tehetek én arról, hogy egy-egy hozzászólást adott esetben egy óráig írok?
(Talán itt csodálkozott el egy moderátor, hogy hogy a fenébe bírtam valami fél napon keresztül írni egy hárombekezdéses hozzászólást.)

No para, de ha megnézed, én sem a két odavetett mondattal intéztem el (plusz Youtube videó és kép). ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 020
113
Viszont továbbra sincs elszeparálva a küzdőtértől ha jól tudom. Szóval mittudomén. Nem megnyugtató szerintem.



Tehetek én arról, hogy egy-egy hozzászólást adott esetben egy óráig írok?
(Talán itt csodálkozott el egy moderátor, hogy hogy a fenébe bírtam valami fél napon keresztül írni egy hárombekezdéses hozzászólást.)
Az a hk legbiztonságosabb része.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 113
2 296
113
No para, de ha megnézed, én sem a két odavetett mondattal intéztem el (plusz Youtube videó és kép). ;)

Én csak lustálkodok... mondat közben otthagyom, stbstbstb :)

Az a hk legbiztonságosabb része.

No igen, elvileg ez szól mellette. Csak hát akkor is arról van szó, hogy az egyetlen dolog, ami hirtelen katasztrófális hkveszteséget okozhat és egyébként elhelyezhető a küzdőtéren kívül, ebben az esetben belül van.
Oks, eddig legjob tudomásom szerint nem lett belőle probléma - annak ellenére, hogy volt veszteség meg mostanában intenzív használatban vannak - csak hát az előítélet meg az idegeskedés.