1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Talán nem meglepő, hogy a török csapatokat Gallipolinál és a török függetlenségi háborúban is Musztafa Kemal (Atatürk) vezette...

2. Szittya

Szittya Well-Known Member

http://bastion-karpenko.ru/9k120-svir/
    3-400 m/s utazasi sebesseg 800 m/s csucssebesweg megfelel. Az aljan. /gyors kereses volt ha az oldal nem eleg hivatkozasi alapnak jobban is beleashatom magam./

3. Szittya

Hat a hajtomutol gyorsul fek /raketa./ ki van talalva kikepzest nem kaptam ra de ha kapnak se arulhatnam el hogy mukodik oontosan. De nem egy katyusaba valo rakketta./altalanos elmeletet viszont tanultam.../bocsanat en inkabb megkozelitesi sebessegnek irnam./

4. dudi

dudi Well-Known Member

Már miért felelne meg annak?

5. Szittya

Biztos en szerkesztettem gyorsan.../nem tudok oroszul most kerestem az oldalt nem eloobb az oldalt es aztan kezdtem kommentelni az oldal alapjan./

6. Szittya

Valahogy a celjel elkapasanak pillanataba indul a korrekcio es ezzel egyidobe a gyorsitas. Ami celjel a roppalya legutolso szakasza a talalati pont elott nem sokkal.../anyi hoyg inditaskor bizonyos szogpercen bellul kell lennie a celnak hogy ra tudjon fordulni a raketa mizgo jarmu eseten elorretartas szukseges./vegulis egy iranyitott sorozatos robbanas a gyorsitas a vegso szakaszon./akkor mar az elektronikanak mind1 hogy birja e vagy sem semmi szerepe a tovabbiakban hisz celraallas mar megtortent./

7. Cifu

Cifu Well-Known Member

Itt maximális sebességről beszélnek, és nem égésvégi sebességről. Nekem furcsának tűnik, hogy a rakéta 'rágyorsít' a végfázisban, ugyanis sem olvasni nem olvastam ilyen viselkedésről, sem az éleslövészetekről készült videókon nem látni ennek a viselkedésnek a nyomát...

8. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Mondjuk annyiból korrekt volt az öreg hogy kerek-perec megmondta a csapatoknak az elején, hogy ők megdögleni és időt húzni mennek oda, amíg fel nem tudják hozni az erősítést és konszolidálni a helyzetet.

Az angolok hadműveleti téren mutatott balfaszságával kombinálva működött neki.

Masztiff likes this.
  9. Szittya

Hoho
    Azt irtad nincs olyan csobol indithato raketa ami 800m/ssebesseggel bir... Amugy mi az egesvegi sebesseg nem a max sebesseg. /ez akkor lenne igaz ha a kiveto toltrettel inditott sebesseg gyorsabb lenne mint a raketahajtomu egesvegije./az ugy kicsit erdekes lenne azert./talan valami szarnyas valaminel elkepzelheto lenne ilyen.../

10. Szittya

Amcsiknak volt olyan kiserleti ami valami 1500-1600 vagy meg tobb m/s csucssebesseggel hasitott /mondjuk azt mar nemtudom hogy aznis talalat elotti /vagyhat biztos talalati pont elotti utanni ugye nem lehet./ de az elvet nemtudom usa nal es annal hogy menmyivel /mar kopik meg mivel csak erdekesseg megjegyzes nem is nagyon szamitott./

11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Erre gondolsz szerintem.
    https://en.wikipedia.org/wiki/MGM-166_LOSAT

Szittya likes this.
  12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Gallipolinál? Mindig tanul valami újat az ember.

13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

OFF
    https://tortenelmiportre.blog.hu/2015/02/06/mustafa_kemal_ataturk

A török fél számára hamarosan már minden veszni látszott, amikor Kemal magához ragadta a hatalmat, és a következő beszédet nyomta le:

"Nem azt parancsolom, hogy támadjatok. Azt parancsolom, hogy haljatok meg! Amíg a haláltusánkat vívjuk, időt nyerünk, hogy az erősítés és annak parancsnoka megérkezhessen."

ON

arcas, alfa74, fishbed and 1 other person like this.
  14. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

15. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nyet!
    Lehet, hogy király képek, de aki megosztotta, az marhaságot írt hozzá. A HEL verziót 2009-ig leszállították a Görögöknek. Mellesleg A6M szintű volt.
    Jelenleg csak a KMW gyárában készül új.

arcas likes this.
  16. Dactilus

Dactilus Active Member

17. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Őszintén szólva nem olvastam el mi van odaírva, csak a képeket néztem. Kösz a pontosítást!

pöcshuszár likes this.
  18. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Leo2 A6 "showműsor" :

fishbed, anderson87 and pöcshuszár like this.
  19. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Leo2, Puma, Lynx, stb. Minden jóság ami német.

20. arcas

arcas Well-Known Member

Jöhet mind szépen sorban... :rolleyes:

Schurrer likes this.

Ezen oldal megosztása