1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. boki

boki Well-Known Member

Kurdok török Leo2A4-et lőnek ki

2. Anti

Anti Well-Known Member

Lehet olcsobban kapjuk ezek utan :p

antigonosz likes this.
  3. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy ezek 30 éves gépek nem tudom mit kell meglepődni azon, hogy egy modern ATGM felbontja.

Kurfürst, nyugger, fishbed and 5 others like this.
  4. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

kitudtak lőni egy alsó hangon 20-30 éves vasat , grat , a tuningolt T72-est is pont ugyanígy bontaná fel

alfa74, fishbed, Anti and 1 other person like this.
  5. anonim999

anonim999 Well-Known Member

A 43. másodpercnél van az a jellegzetes füttyentés hang a páncéltörő indításánál.
    Ez 9M111 Fagot lenne?

6. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nem feltétlen.Attol függ milyen a tuning.Az ilyen régi IPTRek ellen viszonylag egyszerű és olcsó előtétpáncélok is jól védenek.De a rácspáncél meglepően jol véd még a tandemfejes gránátoktol is,Ugyanis ha nem pont a rács egyik elemét kapja el a gyújtó,akkor összetöri a becsapódó robbantestet,és nem tud kialakulni rendesen a kumulativ hatás.Türkisek tanulhattak volna az elöző menetböl,és szerelhettek volna fel valamilen hatásos előtétpáncélt.

7. fedett_mókus

de, feltétlen, a T72-esnek nem lenne esélye , alapból se de tuningolva sem , régen se lett volna , annyi igaz hogy tanulhattak volna a törökök de azért egy modern ATGM ellen elég nehéz

8. fip7

fip7 Well-Known Member

Nem tudom milyen modern ATGM-ekről beszéltek. Az eddigi videókon ahol látszott mivel lőnek ott Fagot volt meg Konkrus.....

9. Celebra

Libanonban a 80as,90es években a régi Patton sorozatú tankok túlélték a Fadotot-Bleser ERAval.De a 90es évek elei NATO lőkisérleteket exNDKs Kontakt 5tel boritott T72M1ekkel végezték.És arra jutottak,hogy a pótpáncéllal szemből az összes akkori ATGMet jóeséllyel megfogja.Nem csal a sabottal végeztek lőkisérletet,TOW,HOT és Milan is játszott

nyugger, fip7, fishbed and 2 others like this.
  10. fedett_mókus

aha , erről esetleg valami link vagy forrás van? mert mi M1-eket lőttünk át a régi fos RPG-vel 91-ben (úgy mondanám hogy nagyrészük átment , de volt amelyiket megfogta sőt volt lepattanó is) :/ utána a fagotot meg a matyit rá se mertük engedni de nyilván megkellett el kellett végezni a feladatot , mondhatom átütő sikert értünk el

11. Celebra

De pótpáncélzat nem volt rajta,úgy lőttétek át őket.Pótpáncél nélküli M1el is végeztek NATO lőkisérletet,és a 105ös sabot is úgy ment át rajta,mint fos a libán.Ennyit tesz egy jó pótpáncél.
    Nézz utána,biztos fen van a neten,mert már ide is linkeltek be képeket róla.Én még anno papiralapú kiadványokban olvastam

fedett_mókus likes this.
  12. fedett_mókus

hogy ne lett volna rajtuk :D ezért is lepődtünk meg , amikor ERAs tankra lőttünk az oké volt hogy megfogja az RPG-t de az ATGM-nél már ott se volt kérdés hogy átmegy e vagy sem
    vissza leo-hoz , érdekesség hogy a svédek "Leo2" tankjaik (Strv 122) az első ammunition storage -nél el van látva pótpáncéllal és nem lehetetlen ellátni az A4-ket sem,
    na de itt jön a kérdés
    rohadtul kell pótpáncél legalább az első AS-re vagy tök felesleges?
    annak aki beszél egy pici angolt ezt javaslom , elég érdekes írás
    az én véleményem hogy APS-t jobban megéri rárakni

13. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

14. fedett_mókus

15. Celebra

Na ez nekem új.Nem tudtam rla,hogy idehaza ERAs tankra végeztek lőkisérleteket,főleg nem 91ben.Tudtommal nekünk akkor nem is volt ERAs tankunk,és igazábol azta sincs.Éshát ERA és ERA kzött is van különbbség.Blezer pl nem véd a sabot ellen,de a Kontakt-1 sem.Kontakt-5 igen,és a kumulativ sugár ellen is sokkal jobb.De orosz állitás szerint a korai TOW,HOT,Milan-és a Fagot,Konkurs is ez a kategria-ellen még a T55/62 is túlélhet,BDD előtétpáncéllal.Csecsenföldön és Grúziában vetettek be ilyen T62t,de nincs infóm róla,hogy mennyire vált be a gyakorlatban.
    Mindenesetre a kurdok rendre oldakrol lövik ki őket.Főiránybol lehet,hogy kibirta volna.Türkisek lemásolhatták volna a kanadai mászókás megoldást.

16. fedett_mókus

senki nem mondta hogy idehaza :rolleyes::oops: ( de amúgy lőttünk itthon is csak már később )
    túl persze , az RPG is lepattanhat teljesen csupasz T55-ről :D
    max ha Fortuna velük lett volna, a kilövés pillanatában tiszta volt hogy az A4 max a mázli faktorral számolhat

antigonosz likes this.
  17. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Azért érdekes modok, mindig meglep, hogy háborús helyzetben, mi mindent ki nem talál az emberi elme. Van amelyik már nem is MBT szerintem, hanem vmilyen furcsa szerkezet.

fedett_mókus likes this.
  18. anonim999

anonim999 Well-Known Member

No igen, a törökök Eufráteszi Pajzs hadműveletében azért is lőtték ki a kurdok és az IS harcosok a Leokat mert egy adott hely magaslatain tüzérségként is alkalmazták a harckocsit. Sőt több napig ugyanabban a tüzelőállásban voltak a harckocsik és így kiválló tüzelőállást vehetek fel a 9K911 Fagottal, 9k135 Kornettal és a TOW 2A-val.

Mi az a kanadai mászókás megoldás??

19. Celebra

Bleroka likes this.
  20. krisss

krisss Well-Known Member

Azt azért vágod, hogy eltelt 30 év ? Keressetek rá inkább a T72 B3 vs TOW2-es videókra. Szerintem az a mérvadó.

fedett_mókus likes this.

Ezen oldal megosztása