1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. honved

honved Well-Known Member

A Szombathelyen az egyik alakulat, ami nem a dandárhoz tartozott, utalt mélységi felderítők voltak. Felderítőknek, a BMP-1 felderítő változata volt, a dandár felderítő századának is.

fip7, Parapitecus and endre like this.
  2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Az új Leopard 2PL-ről egy cikk. A4 korszerűsítési progi. Jövő hétre 5 elkészül.

Elég sokat csúszik a tankok állapota, illetve a felújítást végző cégek vitája miatt.
    Idén összesen 43 felújított tank lesz kész.
    2023-ig tart, összesen 260 milliárd HUF-ba kerül a tankok modernizálása.

Google ford.
    "A Leopard 2PL könnyen felismerhető az új toronypáncél segítségével. Az alváz korlátozott teherbírása miatt a páncél eredeti maradt. Ennek ellenére a Leopard 2PL súlya 59 tonnára nőtt, ami megegyezik a Leopard 2A5 súlyával.

Újdonságok a megfigyelő és célzó érzékelők. A fő érzékelő egy KLW-1 Asteria lengyel hőkamera. Ugyanez a kamera található a pilóta nélküli ZSSW-30 modulon a Rosomak és a Borsuk harci járművekhez . A továbbfejlesztett Rh-120 ágyú (L44) felhasználhatja a legújabb DM62 szubkaliberű lőszert és a DM11 többcélú lőszert. Az ágyúvezérlés és a stabilizálás, valamint a toronyvezérlés teljesen elektromosan működik. Az új egy kiegészítő egység (APU), 17 kVA-es elektromos kimenettel, a Deruga tűzvédelmi rendszerrel vagy egy titkosított digitális busz típusú CAN busszal (Controller Area Network).

A Leopard 2PL tartályok fejlesztése azonban még nem ért véget - a tartályok jobb kommunikációs eszközöket vagy multispektrális álcázóhálózatokat is kapnak. A további fejlesztések pontos terjedelmét a lengyel hadsereg még nem hagyta jóvá, de az ilyen továbbfejlesztett tartályok Leopard 2PL M1 megnevezésűek."

https://www.armadninoviny.cz/prvni-tanky-leopard-2pl-pro-polskou-armadu.html

Van még a cikkben egy hosszabb írás a lengyel cégek közti rivalizálásről.

alfa74, Pogány, endre and 3 others like this.
  3. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Majdnem. Valóban BMP-1 test, de a torony, az egy nagyobbított BMP-1 re hasonló, annak Grom lövegét használó torony. De nem BMP-2 torony, az magasabb.
    A típusneve BRM-1K.

Azért gondolták sokan annak, mert ez is két fős, mint a BMP-2 tornya.

antigonosz, fip7, endre and 1 other person like this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Úgy tudom a legjobbőszereket nem adják el nekik a németek.

fip7 likes this.
  5. Anti

Anti Well-Known Member

Kicsit sokallom a tuning arat.

6. megazez

megazez Well-Known Member

Én meg úgy emlékszek, hogy a L44 nem kezeli már a legújabb DM62-t (szerintem dm63 akart lenni), csak DM53-ig kompatibilis.

7. arbalest

arbalest Well-Known Member

A torony mögé szimpla tároló konténereket szereltek? Vagy lőszer lesz bennük?

mindenen kívül likes this.
  8. SilvioD

Ha jól értettem ez teljes egészében hazai felújítás és 100 fölötti A4-est érint. De a számban bizonytalan vagyok, mert folyamatosan változott a szerződés. Az eredeti progi szerint lassan ki kellene futnia, közben a valóságban csak most indult be.
    De visszatérve az árra, sztem hangsúlyos szempont volt a hazai cégek feltőkésítése.

endre, alfa74 and Pogány like this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Hazai fejlesztás a páncél amit ráraktak?

10. SilvioD

A cseh cikkből az uj Leo 2PL-ről.
    "A továbbfejlesztett Rh-120 ágyú (L44) felhasználhatja a legújabb DM62 szubkaliberű lőszert és a DM11 többcélú lőszert. "

11. mindenen kívül

A Rheinmetall tolta a Revolution változatot, pár ázsiai meg dél-amerikai ország A4-eit az RM segítségével modernizálták. Azok a páncélelemek nagyon hasonlítanak a lengyel tesók gépén lévőre.

endre, Terminator and fip7 like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Igen ezért kérdeztem.

13. mindenen kívül

Ez a Revolution változat, az előző azt hiszem talán indonéz...
    Ez a lengyel proto
    Viszont azt írják valahol, hogy az indonéz korszerűsítés a Revolution páncélzattal készült, de jól láthatóan azért eltér. egynémely érzékelő, besugárzásjelző elmaradt.

De itt jutott a testre is páncélzat.

endre likes this.
  14. mindenen kívül

Ha már a lengyel Leopard korszerűsítés.
    Ezen a képen a magasságkülönbség jól látszik. :)
    A Rozsomák se kutya...

Terminator, alfa74, Ocses and 10 others like this.
  15. SilvioD

Gyakorlaton a Bundeswehr Litvániában.

Terminator likes this.
  16. aquarell

aquarell Well-Known Member

"A Bundeswehr katonanői és katonái gyakorolnak...."
    Igy semilyeni információ nem veszik el... :)
    Fogalmam sincs, hogy számottevő női személyzet van-e a német páncélos erőknél.

17. Pogány

Pogány Well-Known Member

Az IBD Diesenroth fejlesztése, Rheinmetall leányvállalat.

endre and dudi like this.
  18. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Görög Leók és PZH-k vonulnak a török határhoz. Vigyázat, ez a forgalom velünk is szembe jöhet majd egyszer. :cool:

Pogány and SilvioD like this.
  19. blogen

blogen Well-Known Member

Speciel bőven van hely a nőknek, csak nem a gyalogságnál a rajokban. Járművet tudnak vezetni, RCWS-t tudnak kezelni, stb. Akár a haderő 20-30%-a is lehet nőnemű, tényleg arra kell csak ügyelni, hogy a gyalogságnál ne legyen semmilyen pozitív diszkrimináció, mert ott számít a fizikai erő, az férfiak aggresszivitása, pszichológiája és teherbírása, ha hozzák azt, amit a férfiak, akkor van ott helyük, de külön elbírálás alá nem eshetnek, már eleve azt is hibának tartom, hogy a fizikain a nőknek kevesebbet kell teljesíteniük! Ez okból jobbára harckocsi- és harcjárműparancsnok se feltétlen lesz megfelelő minőségű a női emberanyagból, más agyi berendezkedést követel az a meló. Szerintem.

Mindenesetre aki közüllük bizonyít, hogy megvan a szükséges képessége és hozzállása a melóhoz, annak ott a helye! Az egyenlőség híve vagyok, ami nemcsak jogokat jelent, hanem jogos elvárásokat is!

20. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Irtak itt par honapja hogy volt valami par darab 90 korul. Aztan hogy hova lett...

Ezen oldal megosztása