• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 807
57 633
113
Ne beszélj olyanról amihez nyilvánvalóan nem értesz! A lövegpalyzsot a legnehezebb eltalálni, mert pici és jóeséllyel belelősza csőbe így azt kerülni kell.
A toronykoszorút kell célozni szemből mert az a leggyengébben védett rész.

És én vagyok a hülye????
Mekkora az a toronykoszorú szemből? 5 cm magas van talán? o_O
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
Nem, nem oda céloznék. Csak a legtöbb esetben mégis ott a találat.
De fip nem ezt mondta, hanem egy totális marhaságot amit egy még nagyobb marhasaggal tetézett.
Idezem, hogy ne kelljen visszakeresned:
"Bezzeg a németeknek sikerült oda rakni ahova mindenki céloz."

Aztan amikor feltűnt neki, hogy mekkora hülyeseget írt azonnal nem mindenki céloz oda:
"Mert szerintem a lövegpajzsra"

Két egymást követő hozzászólásban homlokegyenest mást mondott, hogy finoman fejezzem ki magam.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
De fip nem ezt mondta, hanem egy totális marhaságot amit egy még nagyobb marhasaggal tetézett.
Idezem, hogy ne kelljen visszakeresned:
"Bezzeg a németeknek sikerült oda rakni ahova mindenki céloz."

Aztan amikor feltűnt neki, hogy mekkora hülyeseget írt azonnal nem mindenki céloz oda:
"Mert szerintem a lövegpajzsra"

Két egymást követő hozzászólásban homlokegyenest mást mondott, hogy finoman fejezzem ki magam.
Nézd, miután ott van a legtöbb találat, így igen, mindenki oda céloz. Tudod azért, mert az esetek elsöprő többségében ezt mutatja az ellen irányába, így máshová nem tudnak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 807
57 633
113
De fip nem ezt mondta, hanem egy totális marhaságot amit egy még nagyobb marhasaggal tetézett.
Idezem, hogy ne kelljen visszakeresned:
"Bezzeg a németeknek sikerült oda rakni ahova mindenki céloz."

Aztan amikor feltűnt neki, hogy mekkora hülyeseget írt azonnal nem mindenki céloz oda:
"Mert szerintem a lövegpajzsra"

Két egymást követő hozzászólásban homlokegyenest mást mondott, hogy finoman fejezzem ki magam.

Ember! Ha szemből rálőssz a tankra hova csapódik be a rakéta???
De komolyan....
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
És én vagyok a hülye????
Mekkora az a toronykoszorú szemből? 5 cm magas van talán? o_O
Igen és páncélozatlan ezért azt kell célozni. Valószínűleg nem ott találod el, de a szórás törvényszerűsegei miatt akkor van a legnagyobb esélyed eltalalni ha oda is célzol. Tudod ha az életed múlik rajta megadsz magadnak minden esélyt bármennyire is kicsi.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
Nézd, miután ott van a legtöbb találat, így igen, mindenki oda céloz. Tudod azért, mert az esetek elsöprő többségében ezt mutatja az ellen irányába, így máshová nem tudnak.
Nem, nem azt célozzák. Oda esik a legtöbb találat de nem azt célozzák. Ha oda céloznának alig lenne kilőtt harckocsi.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 807
57 633
113
Igen és páncélozatlan ezért azt kell célozni. Valószínűleg nem ott találod el, de a szórás törvényszerűsegei miatt akkor van a legnagyobb esélyed eltalalni ha oda is célzol. Tudod ha az életed múlik rajta megadsz magadnak minden esélyt bármennyire is kicsi.

Szóval te azt mondod, hogy te vagy az ATGM dudi és 2 km-ről eltalálod az 5 cm-s toronykoszorút....
Vagy te vagy RPG dudi és 100 méterről eltalálod egy irányítatlan rakétával az 5 cm-s toronykoszorút....
Aham.
De mint írtad, ne a lövegpajzsra célozzak, mert az a kb. 1 nm-s felületével túl kicsi. Mindent értek :eek:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 983
38 274
113
Egyik BW harckocsizó mondta egy videóban, hogy kb. ellenséges harckocsi közepét célozzák - 2km-ről esélytelen egy konkrét pontot (pl. lövegpajzs) eltalálni. Ennél közelebb meg nem szívesen mennek egy ellenséges harckocsihoz...az "optikai fölényük" valószínűleg még meg van ezen a távon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
Jó,akkor a holdat célozzák, vagy a Bismarckot. Lényegtelen. A németek oda pimpeltek fel egy repeszérzékeny cuccost, ahol a találatok nagyobb része esik.
Nem nem azt. Számodra tényleg az a logikus, hogy azt célozzák? Te is így csinálnád? Lőnéd tök feleslegesen a tornyot szemből mert azt látod? Vagy varnál ne adj isten új pozíciót foglalnál el ahonnan más felületet is látsz?

Mert elárulom, hogy mindenki így csinálja, hisz senki nem azért ragad ATGM-et, vagy ül harckocsiba, hogy öngyilkos legyen. Azok bombát raknak magukra, vagy egy robbanóanyaggal megtöltött kocsival nekihajtanak az ellenségnek.
 
  • Tetszik
Reactions: gorkamorka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
Szóval te azt mondod, hogy te vagy az ATGM dudi és 2 km-ről eltalálod az 5 cm-s toronykoszorút....
Vagy te vagy RPG dudi és 100 méterről eltalálod egy irányítatlan rakétával az 5 cm-s toronykoszorút....
Aham.
De mint írtad, ne a lövegpajzsra célozzak, mert az a kb. 1 nm-s felületével túl kicsi. Mindent értek :eek:
100 méterről RPG-vel nagy eséllyel eltalálod, mert az RPG kis távolságon nagyon pontos fegyver.

Igen, biztosan a toronykoszorút céloznám ATGM-el ha szembe van velem a harckocsi, mert úgy van a legnagyobb esélyed az átütésre. Persze ha Kornetem van az elleségnek meg egy lószar T-55-öse akkor tök mind1, mert kis túlzással kettőt is átlősz 1 rakétával.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
Tudsz erről nekem valamit mutatni? Olyat, hogy 100 méterről bárki a világon eltalál egy maximum 5 cm magas tárgyat RPG-vel?
Ez a dolog úgy érdekelne....
Mennyitőttél RPG-vel? Nekem volt szerencsém jó pár tucat gránátot ellőni. Persze nem 5centi volt a céltárgy/céllap, no de nem is 5cm amit el kell taálni.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Dudinak igaza van, ami verziót kérdeztetek tőle, ott a toronykoszorút fogja egy jól képzett katona célozni. Hogy egy képzetlen hova lő, azt hagyjuk meg a TeCső videóknak!

És nem, nincs ellentmondás abban, hogy a BW harckocsizó azt mondta, hogy a látott felület közepébe céloz és csak úgy oda durrant.

1, A német nehéz dd-t missziózásra készítik fel első sorban. Az általános céltárgy T-72-es lesz esetleg T-55. Nem Merkava, Abrams vagy Leopárd2. Ezekre édes mindegy, hogy a tornyára céloz vagy a hasa aljára. Amit mondott a tiszt, az egy általános harchelyzetben igaz. De ezeknek nem lesz APS védelmük, amire rákérdeztetek!

2, Ha azt kérdezitek, hogy a Merkava vagy a Leopárd2-n van-e jobb helyen az az érzékelő, akkor az egy fiktív kérdés nem általános harchelyzet és nem NATO misszió haderő. Ez a két típus akkor tud találkozni egymással, ha a törökök megtámadják Izraelt. Vagy Egyiptom újra háborút indít Jeruzsálem elfoglalásáért Abramsekkel. De tudtommal egyik esetben sem lesz mind a két félnek APS védelme.
Ha két modern harckocsi találkozik, csak abban az esetben van olyan kérdés, hogy hol tudom beütni. Lásd 1, pontot, az idejétmúltakat bárhol. Ha két egyenlő ellenfél találkozik és az egyiknek látszik a toronykoszorúja, akkor azt kell lőni. A tornyot nem tudod belőni se T-72 ágyúval se nyugatival. Az meg elég érdekes helyzet, ha látod az egész tankot, vagyis a toronykoszorú jóval a látott alak középpontja fölött helyezkedik el. Szinte biztosra vehető, hogy az esetek 90%-ában max a felső lemezből fogsz látni valamennyit, az meg lótúró mondjuk 2 km-en is még. (Ha nagy távolságról tüzelnek egymásra, akkor nincs sok különbség az alsó lemezből látszódó folt és a koszorú helye között. Ha 100 méterről, mert a két gigász le akarja játszani a partyt, akkor meg nincs érdemi szórás, amiért mellé menne.)

Hangsúlyoznám, hogy itt nagyon teoretikus kérdésről vitáztok. Nem fog senki beküldeni egy T-72-est, hogy lője ki a Leopárd2 Trófea szenzorát és majd szóljon, ha sikerült, mert küldik akkor a rakétát. És én úgy sejtem, hogy a Merkava ellen Abdullah sem úgy fog elindulni, hogy rálövök a szenzorra, az szétrobbantja az RPG-t, a repesz beteríti, az egyik darab épp eltalálja...
Ha neki ilyen szintű ismeretei vannak a gépről, akkor simán csak nem olyan hülye, hogy elinduljon egy Merkava ellen gyalog. Ha nincs ilyen ismerete, akkor megnéz egy videón TeCsőn, hogy hol kell belőni a Merkavát és oda fog célozni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
A németek hülyék, az oroszok meg nem... A T-14-en sem sokkal jobb az antennák elhelyezése... sőt, a fő optikáé még rosszabb...
Ne bondozz ;) ! Direkt nem említettem a T-14-et, mert ott ugye nem utólag rápakolt a rendszer, hanem eleve úgy tervezték. De igen érdemes lett volna megemlíteni, csak hát minek? A hívők akkor is hisznek amikor rájuk dől a templom...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 807
57 633
113
Dudinak igaza van, ami verziót kérdeztetek tőle, ott a toronykoszorút fogja egy jól képzett katona célozni.

Mutassatok már egy élő embert aki képes eltalálni a toronykoszorút. Én csak ennyit kérek!

A németek hülyék, az oroszok meg nem... A T-14-en sem sokkal jobb az antennák elhelyezése... sőt, a fő optikáé még rosszabb...
T-14-Armata-Tank-turret-top-2.jpg


A védelmi rendszer érzékelője a torony szélén van, mint a Merkavánál....
A lövész optikája meg nagyon máshova nem tud kerülni egy olyan tankon aminek lényegében nincs tornya....
Ellenben a nagyon okos németek ezt a bravúrt meglépték a Leopárd 2 esetén, úgy, hogy mögötte emberek ülnek!
Szerintem érezni a különbséget....
 
S

speziale

Guest
Mutassatok már egy élő embert aki képes eltalálni a toronykoszorút. Én csak ennyit kérek!

Bocs, de feltételem érted a “célzás” és a “ találat” közötti jelentésbeni eltérést…

De nem is értem mit nem értesz… ahhoz hogy eltaláld célt a szórás figyelembe vételével a közepére kell céloznod nem a felső 2/3-3/4 részre
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
Mutassatok már egy élő embert aki képes eltalálni a toronykoszorút. Én csak ennyit kérek!


T-14-Armata-Tank-turret-top-2.jpg


A védelmi rendszer érzékelője a torony szélén van, mint a Merkavánál....
A lövész optikája meg nagyon máshova nem tud kerülni egy olyan tankon aminek lényegében nincs tornya....
Ellenben a nagyon okos németek ezt a bravúrt meglépték a Leopárd 2 esetén, úgy, hogy mögötte emberek ülnek!
Szerintem érezni a különbséget....
A Leopardnál páncél van mögötte bőven...

T-14 szemből...

https-specials-images-forbesimg-com-imageserve-1222305912-Victory-Day-military-parade-in-Moscow-96.jpg