F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 406
52 217
113
Jé, a rendszer érdekes, megmutatja egyes esetekben az ignored contentet Ezért egy részre most válaszolok, mert tisztán látszik, hogy nem értetted miről van szó...


Nem mindent lát, a DAS keretein, felbontásán és időjárás limitjén belül körkörösen. Kérdem én, hogy a prezentált videóból neked mi jön le? Az, hogy a DAS vak? A többi DAS videót nem nézted meg, ahol a rendszer különbséget tud tenni, AAA/SAM/ágylövés között is? Tehát úgy szeretném megkérdezni, hogy a DAS+EOTS+AESA radar által adott hálózatos felderítési képesség melyik elemét is mivel cáfolod? Hm...? (Ezzel szemben a persze minden orosz rendszernek mágikus rejtett képességei vannak nálad valahogy...) És ez a DAS mai felbontása mellett van. Már most túlhaladta ezt a technika, csak be kell tenni valamit a gépbe. A gép szolgálati ideje alatt a rendszer felbontása nőhet ezzel szögfelbontása = érzékenysége is.

Én régen EO/IR szkeptiksu voltam, de ez ebben formában kezd kicsit durva lenni. A szólóban előrer IRST-s keresés ehhez képest kutyafüle...

A Hinbini nem mint Hibini hatástalan, hanem gyakorlatialg minden zavaró ami a célgépen van lassan semmit nem ér önmagában, csak a régi SAM-ek ellen. (Mondom, ez már 40 éve is előfordult, az ALQ-119-et az IAF nem merte a Kub ellen használni.) A vontatott csali lényege az, hogy az is aktívan zavar, csak éppen nem a célgépen van és együtt tud dolgozni a gépen levő zavaróval is amennyire lehet tudni. Ez az, amit te nem értettél meg láthatólag. A semmin vergődsz, mert nem értetted meg az, hogy gépen levő ECM a legtöbb korszerű eszköz ellen, ha már indítottak rá (vagy előtte is) erősen kétélű eszkök. Ebből te meg azt vezetted le, "szar orosz". Pedig igazából a tartalma "minden szar". Oda se neki... Ezért furcsa az, hogy az F-15 GE-n nincs még vontatott csali. Az folyamatosan húzhatja maga után. Az F-22 esetén bajosabb, mert az DAS nélkül nem tudja, hogy mikor dobja ki a csalit...

A SAGG ellen a célgépről zavarni elvileg értelmetlen tevékenység, mert a rakéta és a megvilágító radar is vesz és kiháromszögel. És ezzel nincs egyedül. A Patriot 30+ éve képes volt a zavaró cél háromszögelésére és az AVR is itthon a kőkorszaki P-xx radarokkal. A SOJ zavarás is úgy működik, hogy a SOJ gépet magát tudod mérni, de a többi gépet nehezebb észlelni.

Mit jelentett ez a gyakorlatban? A Kub ellen is azt tudták tenni a Sivatagi Vihar alatt, hogy az EW radarokat zavarták, hogy a Kub minél hosszabb megvilágítási időket produkáljon vagy később indítson, ezáltal a HARM-okkal több idő legyen dolgozni. Ez lenne ma is, csak a bibi az, hogy ha valakinek 150- 250 km-es HMZ-űj rakétája is van, akkor a SOJ gép nem tud közel menni, ergo az is eléggé ineffektív lesz, mert korlátozott antenna mérettel tud zavarni ekkora távolságon. Ha meg közel megy, akkor lekapható ARH-s SAM-mel de még SAGG-gal is. (Sz-300V-nek is van ilyen üzemmódja az AMB rakétájával és a Patriotnak is SOJ-os gép ellen már régen is nagyobb HMZ-je volt, mint nem zavaró gép ellen. Hoppá.)

Ezért lenne az élesben, hogy több gép felvátlva zavar szakaszosan több irányból. Nézd meg az EDC hadműveletet, hogy ott is hány gép és hány irányból zavart... De ez a SOJ gépek feladata, azért van az, hogy egy EF-111-en is embertelen mennyiségű antenne volt, mert egy EF-111-nek rohadt sokat kellett zavarni, mert nem egyszerre zavart mindenki. Vagy egy célra több antenna is ránézhetett. Ott vannak a gép alján a forgatható antennák.
EF-111A-ALQ-99-Bay-PhilP-2S.jpg


A vontatott csali meg nem csodaszer, mert azok is elfogyhatnak és idő kell az alkalmazáshoz. Csak éppen az F-35-nél levő DAS+ETOS+AESA ponotsan azt az infót ad meg, hogy mikor használd. A jenlegli tudásunk szerint hardveres okok miatt a mechanikus ARH rakéták és a TVM+SAGG is megkajálja ezeket. A SAGG rakétánál a PESA vevő elvileg már elég lehetne a sikerhez, de ilyenről sem tudunk, és ettől csak drágább lesz a rakéta is. Az AESA ARH/SAM meg az aranyár. Az SM-6 árát is nézd meg az SM-3-hoz képest. Húzós difi. Viszont ez ilyen sport...

Amikor ezek jönnek, akkor az F-35 is eléggé törékennyé válhat amikor már képesek dolgozni rá. A képalkotós IR ellen meg pont annyira védett NEZ-n belül a gép, mint egy 60 éves MiG-21 bisz. Semennyire. Ezért is gyúrtak rá annyira erősen a fenti trióval a SA-ra. Mert nem szabad bemenni a SR IR AAM zónába, mert akkor neked annyi. Csak imádkozni lehet, hogy kifordulva kinematic defeat lesz. Viszont ezek hol vannak? Hát, egyelőre sehol. És jó drágák lesznek ezek. Ha lesz is ilyen, akkor az orosz szokás szerint először magának, aztán exportra. Tehát proxy konflikusokban F-35 ezzel mikor találkozna először? 2035-40-ben?

Régen a szovjetek 5-6 év után már exportálták az újabb dolgaikat a VSz-be. (Szu-35SZ export is 5 éves csúszásban van.) Ehhez képest az S-400 10 éves és 2022 előtt export fel sem merül úgy, hogy 12 helyett 8 indítós szállítások vannak és nem fognak 1:1-be leváltani minden Sz-300 osztályt. Miért? Mert nincs rá pénz... Mondom, ez van, mikor egy olasz GDP-s ország akar fegyverkezési versenyt játszani a világ no.1 gazdasági nagyhatalalával...

Ennek fényében gondolkodj el már végre azon is, hogy az F-35 pusztán a programra költött pénz súlyával részben agyonnyomja az ellen tett lehetséges lépéseket úgy, hogy most éppen előnyben van. Vietnámban a történet még arról szólt, hogy SOS-ban raktak össze RWR-t, mert a SAM ekkora előnyben volt. Most fordult a kocka...


A másik felét sem értetted meg. Ha orosz gépeken lenne vontatott csali, akkor a jenki is igencsak rázhatná az öklét az AIM-120-szal, mert elvileg az is megkajálja ám... Apró hiba hogy nem nagyon látni ilyet.

Viszont az AIM-9X koncepciója megvan? Közeli célra TVC, szemből meg LoAL + képalkotós IR. Szemből közeledő célra az AIM-9X HMZ-je semi BVR a sokkal kisebb légellenállása miatt. A LoAL képesség nem azért van, hogy a gép a segge mögé lölvöldözzön, ez egy off design képesség. A lényege az, hogy a radat által megfogott 20 km-re levő cél ellen is indítható és a LoAL-lal megfogja majd és 8-10 km-nél szembe találkozhat a céllal. És mindenzt füstmentesen, ebből semmit nem érzékel az ellen. Az F-35 ez már látná elvileg az EOTS-szal és MAWS-szal, és ekkor full AB és hátraarc lenne az egyetlen megoldás meg ideális süllyedés és emelkedési profillal összeomlászatása a NEZ-nak.

És igen, az teljes más dimenzió data linkjéval és a szenzorokak az F-35-höz képes a Szu-35 gyakorlatilag vak. De nem csak a Szu-35, minden 4++ gép is. Super Hornet AESA radarral is, F-16C mechanikus radarral főleg és az F-15 Golden Eagle is. Még az F-22 Raptor is elmarad ezen téren az F-35-höz képest. Tehát megint az van, mint a ECM esetén. Nem a Szu-35 szar SA téren az F-35-höz mérve, hanem minden szar. Persze 4++ gépekbe is lehetne utólagos DAS építéssel és AESA radarral próbálkozni, de minek tenné ezt a jenki, mikor van új, 0 órás stealth airframe...? Csak egy F-15GE modernizáció sanszosan harmadannyi, mint egy F-35A és oda bőven elég rendet tenni, ahol nem mindenből up to date fenyegetés van. A régi elemek egy részét amúgy is le kell cserélni, mert nincs support. Lásd AIM-120.http://legiero.blog.hu/2017/02/04/airpowernews_47_2017_feb/full_commentlist/1#c32307770
Szép. Látszik hogy jól felkészült vagy az Usa techből. Most látni szeretném ezt a szerteágazó tudást a jelenlegi Rus rendszerekről is, mert akkor valóban okosabbak lennénk, hogy mi a reláció. Mi a valós harcászati értéke a hibininek, vagy csak egyáltalán milyen elven működik:)? Bármi hitelesre vevő vagyok... Mit tudnak a jelenlegi top R 74 ek? R77? Irbisz? Mekkora egy Szu 35 sz RCs?
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
De nem érted, hogy a nagy puzzelból orosz oldalon hiányoznak elemek? Nincs mit összehasonlítani egy rakás kategóriában. Egyfolytában azzal jősz, hogy mert men látjuk még nem biztos, hogy nincs. És ha nem biztos, hogy nincs akkor lehet, hogy van és akkor fogalmunk sincs, hogy milyen jó is lehet.
Mit tudnak a jelenlegi top R 74 ek? R77? Irbisz? Mekkora egy Szu 35 sz RCs?
Mit tudjanak, ha mint rendszer vagy nincs, vagy elenyésző van belőle, és még n dolog hiányzik, hogy hatékony legyen?
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
De nem érted, hogy a nagy puzzelból orosz oldalon hiányoznak elemek? Nincs mit összehasonlítani egy rakás kategóriában. Egyfolytában azzal jősz, hogy mert men látjuk még nem biztos, hogy nincs. És ha nem biztos, hogy nincs akkor lehet, hogy van és akkor fogalmunk sincs, hogy milyen jó is lehet.

Mit tudjanak, ha mint rendszer vagy nincs, vagy elenyésző van belőle, és még n dolog hiányzik, hogy hatékony legyen?
R-74 dual seekers lett volna, de nem rendelt belőle azóta se senki, még az oroszok sem tudtommal. Képalkotós orosz IR rakétát nem láttam még makett formájában sem. Az MANPAD-juk korszerű, de ha nincs újabb R-73 fejlesztés, akkor megalol, de a '70-as évek beli FM fevérlésű R-73 van. Vagy Zsolti, ha már ilyen nagy a szád megint, akkor kérnén széria gépeken, századoknál az orosz képtalkozós IR rakétákról a képeket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 406
52 217
113
De nem érted, hogy a nagy puzzelból orosz oldalon hiányoznak elemek? Nincs mit összehasonlítani egy rakás kategóriában. Egyfolytában azzal jősz, hogy mert men látjuk még nem biztos, hogy nincs. És ha nem biztos, hogy nincs akkor lehet, hogy van és akkor fogalmunk sincs, hogy milyen jó is lehet.

Mit tudjanak, ha mint rendszer vagy nincs, vagy elenyésző van belőle, és még n dolog hiányzik, hogy hatékony legyen?
Nos, tehát milyen elem nincs meg abból amit kérdeztem? Irbisz? Szu-35? R-77? Hibini? Mac, melyik nincs? Melyik a hiányzó puzzle? Hol nem létező puzzle darabok ezek? A jó ég áldjon meg, te is olyan elfogult vagy, mint ide Lacháza. Jelenleg Kína-Oroszország relációban inkább a Kínaiaknak vannak MÉG hiányzó láncszemek, puzzle-k, ha a nagy képet nézzük, mint mondjuk pl. Tu-160 kategóriás repülőgép, kiépített Globális helymeghatározó rendszer(tudom, majd a Beidou 3 év múlva), Bulava + Borey, Mig-31, és a sort lehetne azért soroni...
Az R-74 alatt melyik verzióra vagy kiváncsi, az Izdeliye 740, 750, vagy a 760 ra? Milyen fénykép lesz róla jó, hogy elhidd hogy létezik, rendszerben áll, és nem súlymakett, vagy "úgysincs belőle 2 nél több"??? Mit tudtok a keleti technikáról, de most komolyan azon kívül, hogy leszerepelt Irakban, Szerbiában, meg az Arab-Izraeli háborúkban?

Nyugodtak lehettek afelől, hogy ami R-73-nak látszó tárgyakat láttok jelenleg a VVS gépek szárnya alatt készenlétben, az pont annyira azonos az eredeti 84 es R-73 al, mint a mostani Szu-35 a '84 es Szu-27 protoval...

Mindegy, ettől megint nem lettem okosabb, hogy elbasztam rátok a napom nagy részét...
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Nos, tehát milyen elem nincs meg abból amit kérdeztem? Irbisz? Szu-35? R-77? Hibini? Mac, melyik nincs? Melyik a hiányzó puzzle? Hol nem létező puzzle darabok ezek? A jó ég áldjon meg, te is olyan elfogult vagy, mint ide Lacháza. Jelenleg Kína-Oroszország relációban inkább a Kínaiaknak vannak MÉG hiányzó láncszemek, puzzle-k, ha a nagy képet nézzük, mint mondjuk pl. Tu-160 kategóriás repülőgép, kiépített Globális helymeghatározó rendszer(tudom, majd a Beidou 3 év múlva), Bulava + Borey, Mig-31, és a sort lehetne azért soroni...
Az R-74 alatt melyik verzióra vagy kiváncsi, az Izdeliye 740, 750, vagy a 760 ra? Milyen fénykép lesz róla jó, hogy elhidd hogy létezik, rendszerben áll, és nem súlymakett, vagy "úgysincs belőle 2 nél több"??? Mit tudtok a keleti technikáról, de most komolyan azon kívül, hogy leszerepelt Irakban, Szerbiában, meg az Arab-Izraeli háborúkban?

Nyugodtak lehettek afelől, hogy ami R-73-nak látszó tárgyakat láttok jelenleg a VVS gépek szárnya alatt készenlétben, az pont annyira azonos az eredeti 84 es R-73 al, mint a mostani Szu-35 a '84 es Szu-27 protoval...

Mindegy, ettől megint nem lettem okosabb, hogy elbasztam rátok a napom nagy részét...

Ezt olvastad?
https://forum.htka.hu/threads/lockheed-martin-f-35-lightning-ii.119/page-104#post-307441
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 406
52 217
113
Egyelőre a nyugat diktálja a tempót...
Miben? Mert ez sem egyértlemű azért. Mondjak példát arra, amiben nem? Tüzérségi radarok, és zavarók? Harckocsi? Nagy mobilitású szárazföldi interkontinentális rakéták? Rakéta sorozatvetők? Harci helikopterek? Mi-26 kategóriás szállító helikopter? An-72

A radartechnológiában igen. Gyaníthatóan. Senki nem vitatja ezt. Szerényen csak annyit bátorkodtam megjegyezni, hogy nincsenek csodafegyverek, és pl. ahogy az kis lufasz Binkov videó is mutatta, reális harcászati szitukban, simán nyerő lehet a régebbi Orosz rendszer is, és arra próbáltam rámutatni, hogy NEM, nincs olyan hogy vak Szu-35, és mindent látó DAS-AESA-Towed decoyos JHMCS-s szupercirkáló soha amraamrból ki nem fogyó lelőhetetlen instakill F-35.

Dobáljátok itt a nagy szavakat, de arra azért kiváncsi lennék, hogy mondjuk Molniról konrétan lehet tudni, hogy még sorkatona SEM volt, de TE legalább lőttél valah egy rövid sorozatot életedben? Mert komolyan olyan magabiztossággal toljátok mindketten az igét, mint ha magával Carl von Clausewitzel vitáznék, rögtön kettővel.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 662
3 514
113

Nemtudom feltünt e de légiharcászatról, vadászgépekről volt szó az elmúlt sok oldalon. :p

És ha lehet maradjunk a témánál, más topikban felvetheted, hogy jobb rosszab e egy Arthur, Red Color, TPQ-53, TPS-80, Cobra... mint az Orosz megfelelője.
És ha kérhetném más se vegye elő, Dont feed the troll...

"Szép. Látszik hogy jól felkészült vagy az Usa techből. Most látni szeretném ezt a szerteágazó tudást a jelenlegi Rus rendszerekről is..."

Molni rengeteget tud az Orosz rendszerekről, de mi lenne ha most te bizonyítanád, hogy jól felkészült vagy és megosztanád velünk a tudásod?

Azt tudjuk, hogy illetve én betippelem, hogy akár 1-2éven belűl rendszeresíteni fogják az R-77et (16+évvel AMRAAM után), meg, hogy 2020 után vmikor rendszerbe áll a PakFa (17+évvel F-22 után), tehát ne ilyeneket, hanem ilyen molni szintű, szinvonalut írást kérnénk. Nos?


rotfl. De jó, hogy dolgoztam duán.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 406
52 217
113
Nemtudom feltünt e de légiharcászatról, vadászgépekről volt szó az elmúlt sok oldalon. :p

És ha lehet maradjunk a témánál, más topikban felvetheted, hogy jobb rosszab e egy Arthur, Red Color, TPQ-53, TPS-80, Cobra... mint az Orosz megfelelője.
És ha kérhetném más se vegye elő, Dont feed the troll...



Molni rengeteget tud az Orosz rendszerekről, de mi lenne ha most te bizonyítanád, hogy jól felkészült vagy és megosztanád velünk a tudásod?

Azt tudjuk, hogy illetve én betippelem, hogy akár 1-2éven belűl rendszeresíteni fogják az R-77et (16+évvel AMRAAM után), meg, hogy 2020 után vmikor rendszerbe áll a PakFa (17+évvel F-22 után), tehát ne ilyeneket, hanem ilyen molni szintű, szinvonalut írást kérnénk. Nos?



rotfl. De jó, hogy dolgoztam duán.
Nem tudok bizonytalanra/marketing anyagra alapozva, vagy amit Mac szeret, fényképekre hagyatkozva írni több száz oldalt. Ő megtette, és magabiztos, az az Ő baja. Amit én írtam, ott tudományos hivatkozások vannak, s ez a téma, hogy R-77, Pak-Fa, sajnos számomra hiteles forrásanyaggal nem elérhető.
Felőlem egyébként hihettek amit akartok, engem már zavarni sem fog ezek után, ha úgy esik jól, hogy behalucináltok 100:0 K/D arányokat egy Szu-35 szintű keleti technika ellen az F-35 nek, hát legyen, én a ti szemetek felnyitni már nem fogom, ebben biztos vagyok.
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
819
816
93
A szovjet pilóták A4-es Skyhawk gépeket löttek le. Ezután döntöttek az Iaf-nél hogy revansot vesznek. Elötte az Iaf kerülte a konfliktust a szovjetekkel , nem tudták mi lesz a válasz reakció a birodalom részéről. A szírek valóban Mig23 ms gépeket kapott. Mely a Mig21 bisz lokátorával volt felszerelve , de minimális képessége volt radarvezérlésű rakéta hordozására, indítására. Ahogy a Mig21 bisz is. A 82-es Beka-völgyi hacacáré idejére már a Mig23 mf volt a csúcs gépük ami már bvr képességgel bírt. R23r illetve R23t rakétákkal. Varga Tömör (RIP) elmondása szerint generációs ugrás volt a biszekkel szembe. A paki F16-os sokáig a kgmu akna szórás közbeni találja rovására ment. Később a pakik a kísérő F16-os aim9 rakétáját mondták ki bűnösnek. Pilóta kapkodása vagy a fegyverzet vezérlés meghibásodását jelölve mint okozatot. A források Haditechnika, Top-gun, Aranysas, Aeromagazin. Végszóként megjelent az Aranysas, Aeromagazin (kiemelendő a Trumpshuttle),Haditechnika(kínai rephordozó gyilkos df14).
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 662
3 514
113
Nem tudok bizonytalanra/marketing anyagra alapozva, vagy amit Mac szeret, fényképekre hagyatkozva írni több száz oldalt. Ő megtette, és magabiztos, az az Ő baja. Amit én írtam, ott tudományos hivatkozások vannak, s ez a téma, hogy R-77, Pak-Fa, sajnos számomra hiteles forrásanyaggal nem elérhető.
Felőlem egyébként hihettek amit akartok, engem már zavarni sem fog ezek után, ha úgy esik jól, hogy behalucináltok 100:0 K/D arányokat egy Szu-35 szintű keleti technika ellen az F-35 nek, hát legyen, én a ti szemetek felnyitni már nem fogom, ebben biztos vagyok.

Nézz rá molni F-15 írására. pl uez Su27 vonalon. Nem kell bizonytalanra alpozni ahogy F-15nél se kellett elképesztő mennyiségű anyag elérhető neten. Sajnos ugye nagyja Orosz. Molnit :DDD megkéred biztos ad linkeket. Bár lehet talán ebben a témakörben Allesmort kéne megkeresni.

Tényleg olvastad molni F-15 írását?
 
M

molnibalage

Guest
Nézz rá molni F-15 írására. pl uez Su27 vonalon. Nem kell bizonytalanra alpozni ahogy F-15nél se kellett elképesztő mennyiségű anyag elérhető neten. Sajnos ugye nagyja Orosz. Molnit :DDD megkéred biztos ad linkeket. Bár lehet talán ebben a témakörben Allesmort kéne megkeresni.

Tényleg olvastad molni F-15 írását?
Zsolt, rajtad kívül is vannak villamosmérnökök, akik értenek a fizikához. Ha majd ezt az egyszerű tényt sikerül megemészteni és feldolgoznod, akkor lesz miről beszélni.