Lövedékálló mellények, lövedékálló felszerelések, borítások, sisakok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Igen, nagyjából fél kilóval könnyebb, mint egy Ops Core sisak, ami high cut. Valóban komoly teljesítmény. De egy igen jó sisak az említett gyártótól amivel például a Navy SEAL is elvan “csak” 1200 USD. Én ehhez képest néztem.
Mondjuk a kiegèszítő szemüveg 312 euróèrt szerintem nagyobb gáz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Mondjuk a kiegèszítő szemüveg 312 euróèrt szerintem nagyobb gáz.
Csak kérdezd dudit, szerinte 192,000 dollárért az a kis fisz-fasz Black Hornet Nano drón is rendbe van, és semmi köze a korrupciónak ahoz, hogy annyiba kerűl.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 593
113
A legnagyobb nincs 90dkg!!!!

Láttam, tényleg komoly. De továbbra is azt mondom, hogy high cut kobakokat ennél bőven kevesebbért /900-1300 USD/ lehet venni és vannak közöttük 115-118 dekások. Szóval értem mire gondolsz és 1 kiló alá vinni biztos kibaszott nehéz egy ilyen kobakot, de a bevált és bizonyított sisakokhoz képest nem olcsó. Én pedig ezekhez viszonyítottam az árát.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Márpedig úgy véd az a sisak, hogy a füleden ott bemegy a lövedék és összevazarja a gondolataidat, aztán senki nem fogja érteni amikor mindenről is kioktatni próbálod itt a fórumon.
Sok buta katona úgy gondolja fontosabb, hogy tudjanak kommunikálni meg hallják egymást egy nagyobb tűzharc után. :rolleyes:

Főleg zárt helyen nem nagyon kell pár lövès után sem kommunikálni.
Az meg nem annyira jó.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Csak kérdezd dudit, szerinte 192,000 dollárért az a kis fisz-fasz Black Hornet Nano drón is rendbe van, és semmi köze a korrupciónak ahoz, hogy annyiba kerűl.
Tudom. Abba a beszèlgetèsbe èn is beszáltam.

Drága ez a sisak.
De ott tènyleg párszáz grammok is számítanak.
ZFőleg ha egèsz nap hordja az ember.

Hogy megèr e ennyit, az más kèrdès.

De ess ballisztikai szemüveget fele ennyièrt veszel több lencsèvel.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 593
113
Sok buta katona úgy gondolja fontosabb, hogy tudjanak kommunikálni meg hallják egymást egy nagyobb tűzharc után. :rolleyes:

Főleg zárt helyen nem nagyon kell pár lövès után sem kommunikálni.
Az meg nem annyira jó.
58381615-10157190888818637-3108798861871677440-n.jpg
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 593
113
@dudi , @Ocses egyébként ha jobban megnézitek, akkor akkor ezen a sisakon a Railek sokkal könnyebb kidolgozásúak és szépen ki vannak könnyítve. A szíj is nekem szemmel láthatólag vékonyabb, mint például az én sisakomon vagy általában. Ezzel biztos jó pár dekát nyertek. Kíváncsi lennék a belsejébe is. Gondolom ott még lehetnek okosságok a súlycsökkenést érdekében.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
@dudi , @Ocses egyébként ha jobban megnézitek, akkor akkor ezen a sisakon a Railek sokkal könnyebb kidolgozásúak és szépen ki vannak könnyítve. A szíj is nekem szemmel láthatólag vékonyabb, mint például az én sisakomon vagy általában. Ezzel biztos jó pár dekát nyertek. Kíváncsi lennék a belsejébe is. Gondolom ott még lehetnek okosságok a súlycsökkenést érdekében.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 863
15 267
113
A 6.8-as àtüti a lvl IV-t mert a lövedékforma erre lett optimalizàlva.

Csak az baj hogy nem üti át a Level IV-et csak majdnem, és azt is csak közelről.

30 méterről se, csak majdnem, illetve másodikra ugyanoda lőve, a hipi-szupi hibrid hüvelyes, extrém magas lőporgáznyomású lőszerrel sem…



Milyen lövedékforma kialakításról beszélünk?

Egy sima BT lövedéket látok csak, abban semmi új nincs, hosszú távon segít, de ha kb 30 méteren is küszködik, a 200-300 métert inkább meg már se nézzük..

Nagy csoda itt megint nem lesz, ha csak nem kezdünk wolframmagvas penetrátorokkal szórakozni, de azzal a szó szerint 100 éves katonai lőszerek is atviszik a Level IV-et izomból.

Hasonló a dolog mint amikorba 5.7 belga átüti amit a 9mm-es para nem.

Ez egy marha rossz példa mert a két lőszer össze sem hasonlítható teljesítményű és méretű, nem is ugyanaz a hüvely stb.

Az FN 5,7-esnél egy 2/3 átmerőjű lövedéket lősz egy másfélszer akkora hüvelyből 2x akkora sebességgel, és ez utóbbi a döntőx persze hogy jobban megy át az anyagon.

A 6,8-asnak picit kisebb az átmérője, kicsit nagyobb a sebessége, a hüvely űrtartalma pedig ugyanaz, mint a 7,62-esé, a csoda sajnos elmarad.

Igazából az egész majomkodás a hibrid hüvellyel arról szól hogy eszméletlen gyorsan égő lőporral eszement nyomással és hőmérsékleten próbálnak egy karabély csövében annyira gyorsan felgyorsítani a lövedéket, mint a szokásos nyomással egy kellően hosszú csőben (A cső élletartamát meg majd meg lehet nézni, ha valami akkor ez eszi a csövet).

Magyarán tudja azt amit a 7,62 NATO csak karabélyból. Hurrá.

Mert nekik mindenképpen egy karabély kellett,
és persze hasonlítson az AR15-re, mert az ugye egy meghaladhatlan állócsillag.

Akkor is ha az a végén ez a szörnykarabély töltve-felszerelve 6 kilós. Akkor is ha automata puska súlyban van.Akkor is ha egy komplex gyártástechnológiát igénylő hibrid réz-acél hüvely kell neki, ami semmi máshoz nem lesz jó.

Ha úgy tetszik egy eleve teljesen elcseszett, értelmetlen hülye koncepció műszakilag tökéletes kivitelezése a SIG részéről. Ezt kérte a vevő, hát megcsinálták.

Ha a jenkiknek egy csöpp eszük lett volna akkor a General Dynamics féle bullpupot rendszeresítik, az minden szempontból előremutató lehetett volna (rövid, bullpup, hasonló teljesítmény, könnyű műanyag hüvely).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Nem értem a felháborodást az éron. Nem mi vettük, hane a világ egyik leggazdagabb állami Norvégia, ski eddig is 1000+Dolláros sisakot adott a katonáinak. Drága? Nekünk igen, nekik nem. Ebben a sisakban nem az ára hanem a tömege a trúváj.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Csak az baj hogy nem üti át a Level IV-et csak majdnem, és azt is csak közelről.

30 méterről se, csak majdnem, illetve másodikra ugyanoda lőve, a hipi-szupi hibrid hüvelyes, extrém magas lőporgáznyomású lőszerrel sem…



Milyen lövedékforma kialakításról beszélünk?

Egy sima BT lövedéket látok csak, abban semmi új nincs, hosszú távon segít, de ha kb 30 méteren is küszködik, a 200-300 métert inkább meg már se nézzük..

Nagy csoda itt megint nem lesz, ha csak nem kezdünk wolframmagvas penetrátorokkal szórakozni, de azzal a szó szerint 100 éves katonai lőszerek is atviszik a Level IV-et izomból.



Ez egy marha rossz példa mert a két lőszer össze sem hasonlítható teljesítményű és méretű, nem is ugyanaz a hüvely stb.

Az FN 5,7-esnél egy 2/3 átmerőjű lövedéket lősz egy másfélszer akkora hüvelyből 2x akkora sebességgel, és ez utóbbi a döntőx persze hogy jobban megy át az anyagon.

A 6,8-asnak picit kisebb az átmérője, kicsit nagyobb a sebessége, a hüvely űrtartalma pedig ugyanaz, mint a 7,62-esé, a csoda sajnos elmarad.

Igazából az egész majomkodás a hibrid hüvellyel arról szól hogy eszméletlen gyorsan égő lőporral eszement nyomással és hőmérsékleten próbálnak egy karabély csövében annyira gyorsan felgyorsítani a lövedéket, mint a szokásos nyomással egy kellően hosszú csőben (A cső élletartamát meg majd meg lehet nézni, ha valami akkor ez eszi a csövet).

Magyarán tudja azt amit a 7,62 NATO csak karabélyból. Hurrá.

Mert nekik mindenképpen egy karabély kellett,
és persze hasonlítson az AR15-re, mert az ugye egy meghaladhatlan állócsillag.

Akkor is ha az a végén ez a szörnykarabély töltve-felszerelve 6 kilós. Akkor is ha automata puska súlyban van.Akkor is ha egy komplex gyártástechnológiát igénylő hibrid réz-acél hüvely kell neki, ami semmi máshoz nem lesz jó.

Ha úgy tetszik egy eleve teljesen elcseszett, értelmetlen hülye koncepció műszakilag tökéletes kivitelezése a SIG részéről. Ezt kérte a vevő, hát megcsinálták.

Ha a jenkiknek egy csöpp eszük lett volna akkor a General Dynamics féle bullpupot rendszeresítik, az minden szempontból előremutató lehetett volna (rövid, bullpup, hasonló teljesítmény, könnyű műanyag hüvely).

Hihi, szóval még mindig nem vetted a fáradtságot, hogy utánanézz ennek az NGSW-programnak, a követelményeknek, stb.
Akkor ismét segítek kicsit. A fegyverhez jön egy GP (általános célú) katonai lőszer is, az XM1186. Ez a lőszer, vagyis a lövedéke, a jelenlegi általános célú 5.56-os lőszer az M855A1 lövedékének alapján lett megtervezve. Na ennek kell majd átvinnie a Level IV-es testpáncélt.

img_6444.jpg


v2-b86a2d7058d7302e6ff11cfcd07880db_r.jpg


Na és most azt hiszem, egy fél évre ismét passzivitásba vonulok, mert túl sok lett már itt (is) a fasság...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 593
113
Nem értem a felháborodást az éron. Nem mi vettük, hane a világ egyik leggazdagabb állami Norvégia, ski eddig is 1000+Dolláros sisakot adott a katonáinak. Drága? Nekünk igen, nekik nem. Ebben a sisakban nem az ára hanem a tömege a trúváj.

Te most amúgy kivel beszélhetsz? :D
 
  • Vicces
Reactions: Ocses