M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
Ez alapján viszont az egyik felvetésem nem tűnik igazoltnak. Úgy néz ki, mintha szalag töltős lenne a torony hátulján a nagy tepsi miatt.
Vagy csak megtartották ellensúlynak? Nekem fura. De örülök, hogy jönnek az infók. :)

Tehát olyan autotöltője van, mint a Leclerc-nek, vagy az 1994 / 1995-ös ATAC Abrams-nek ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 393
113
Tehát olyan autotöltője van, mint a Leclerc-nek, vagy az 1994 / 1995-ös ATAC Abrams-nek ?

Lényegében igen, ez is Leclerc származék lehet. De csak tippelgetek mivel nem látok a lemezek alá.
De szerintem ahogyan a tornyot nézem, könnyen lehet, hogy az amcsik a koreaiakkal szövetkeztek és, hogy elég sok köze lehet a toronynak a K2-es tornyához.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 647
9 208
113
Azért én még próbálok bízni az MGCS-program valódi (tehát nem a mostanság mutogatott, szerintem nem igazán előremutató koncepciókra értem) tankjában, aminek 2035 körül kéne debütálnia. Remélem, hogy azt már nem fogják úgy elszarni, mint ahogy pl. a Eurofighter-rel tették...



Minden bizonnyal valami ilyesmi:


Mi az a range change gearbox?
 
K

kamm

Guest
Hát, akkor akik leszoltak a KF-51-et, hogy nagy, meg magas meg stb, azok most biztosan vakarozhatnak - ez nemcsak ugyanaz, sot, nagyobb, de még ugyanugy is nez ki:

panther-1-e1655448890913.jpg

Screen-Shot-2022-10-08-at-5.49.27-PM.png
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 458
79 479
113
Ez szerintem pont ugyanaz mint a KF-51. Fejlesszünk úgy új harckocsit, hogy nem fejlesztünk új harckocsit. Egyszerűen meg akarják úsznia fejlesztést azért, hogy minél előbb pénz legyen belőle. Ilyen az amikor elalszol és kapkodsz utána. A KF-51-ben legalább van egy új löveg, bár lőszer az nem nagyon van hozzá szóval mind1 is.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 683
14 390
113
Hát, akkor akik leszoltak a KF-51-et, hogy nagy, meg magas meg stb, azok most biztosan vakarozhatnak - ez nemcsak ugyanaz, sot, nagyobb, de még ugyanugy is nez ki

Az Abrams Block 3 újraalkotását vártuk, nem ezt.

Nagyon jók a képeid !

Honnan vételezted a 4000 x 3000 pixeles felbontásút ? :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 393
113
Hát, akkor akik leszoltak a KF-51-et, hogy nagy, meg magas meg stb, azok most biztosan vakarozhatnak - ez nemcsak ugyanaz, sot, nagyobb, de még ugyanugy is nez ki:

Azért nagyoon nem.... Az M1 Abramsnek alacsony a teknője és ebbe tettek bele 3 embert, egymás mellé, a képek alapján.
Vagyis nincs a toronyban személyzet. Ez elég komoly előrelépés a KF51-el szemben.
Ami fura nekem, hogy lényegében a koreai K2-es tornyának tűnik a konstrukció.
Ez egy pénzügyileg megúszós dolog az M1 TTB-hez képest. (és szerintem kisebb harcértékű)
Ettől függetlenül előrébb jár tervezésileg, mint az RM cifra nyomorultsága.
 
K

kamm

Guest
Azért nagyoon nem.... Az M1 Abramsnek alacsony a teknője és ebbe tettek bele 3 embert, egymás mellé, a képek alapján.
Vagyis nincs a toronyban személyzet. Ez elég komoly előrelépés a KF51-el szemben.
Ez max az orosz tankoknal problema, a ma mar ertektelen onvedelmi kepessegeikkel - a nyugatiakon van hatasos vedelem az ATGMek ellen, sot, pont a KF-51 az elso, amelyik top-attack ellen is vedve van mar. Ha meg tavolrol kilovi a tornyot egy masik hk, igy is, ugy is reszeltek a legenysegnek.

Ami fura nekem, hogy lényegében a koreai K2-es tornyának tűnik a konstrukció.
Ez egy pénzügyileg megúszós dolog az M1 TTB-hez képest. (és szerintem kisebb harcértékű)
Ettől függetlenül előrébb jár tervezésileg, mint az RM cifra nyomorultsága.
Hat hogyne, tovabbra is 120mm loveggel, mig a KF-51 lotavolon kivulrol kepes lenne minden jelenlegi hkt kiloni az uj, 130mmm lovegevel. :p
En ertem, hogy az oroszokon eppen nincs mit dicserni, de azert tudsz szorakoztatoakat mondani.... :cool:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 458
79 479
113
Ez max az orosz tankoknal problema, a ma mar ertektelen onvedelmi kepessegeikkel - a nyugatiakon van hatasos vedelem az ATGMek ellen, sot, pont a KF-51 az elso, amelyik top-attack ellen is vedve van mar. Ha meg tavolrol kilovi a tornyot egy masik hk, igy is, ugy is reszeltek a legenysegnek.


Hat hogyne, tovabbra is 120mm loveggel, mig a KF-51 lotavolon kivulrol kepes lenne minden jelenlegi hkt kiloni az uj, 130mmm lovegevel. :p
En ertem, hogy az oroszokon eppen nincs mit dicserni, de azert tudsz szorakoztatoakat mondani.... :cool:
Azért a KF-51-et ne nevezzük a jövő tankjának, mert az egy Leopard 2 új toronnyal és löveggel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 458
79 479
113
Az en es @pöcshuszár (meg meg paran) ertelmezeseben a KF-51 a mar uj, sajat hullra epitett verzio, a Leo 2 hull csak ideiglenes megoldas volt az expora, bemutatni (ezert is keverik a Panthert meg a KF-51-et.)
Nem azért, hanem a koncepciója, ez nem más mint egy Leopard 2. Így nem lehet új harckocsit csinálni.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Kérdezném a hozzáértőket: a személyzet ki tud mászni a páncéltestből, ha úgy döglik be, hogy a torony nem előre néz?