M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 656
113
Hm.Én viszont úgy emlékszem,hogy 105milis ágyús változat is volt ott,amik nem voltak HA páncélzatúak.
Nem tudom, hogy mind a 3000 az volt-e, de én úgy tudom, hogy az Army az uránpáncélosokat vitte oda.
Az én könyvem szerint, amit a 90's évek elején írtak (Korszerű harckocsik és harcjárművek) 4400 db M1A1 készült.
A szerint 1987-től a sima M1A1 és 1988-tól urános. 1991-ben volt az Öbölháború.
Matematikailag kijön, hogy 3000 db urán páncélos tankjuk volt, ahogyan a 105-ösökből is építettek át 120-asra.

Ettől még nem zárkózok el az új információktól, de én könyv alapján így tudtam.
Az meg, hogy az eladásnál nem sima M1A1-et említettek, hanem kifejezetten "Öbölháborús" M1A1-et az nálam egyet jelent a szegényített urán páncélos 120 mm-s ágyúval szerelt M1A1-el.

Mondjuk amikor a könyvet írták akkor volt 62 db ! M1A2-es legyártva, és új típusként promózva....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 656
113
De az is kérdés, hova megy a DU ?

Terveztek olyant, hogy a teknőfront is kapjon, de végül csak a torony kapott.

vKTnxDG.png

A könyvem szerint amik az öbölbe mentek azok mind két helyre kaptak, teknőbe is és toronyra is.
Tudtommal ezért is lettek selejtezve, nem bírta a felfüggesztés, hogy orrnehéz lett a tank.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 787
113
Az is volt ott, M1 Improved Performance változat.

SEs4sY9.jpg


Többet nem offolok !
És ha jol emlékszem,azoknak nem volt urán páncélzatuk.
A szerint 1987-től a sima M1A1 és 1988-tól urános. 1991-ben volt az Öbölháború.
Igen,de kezdetben az urán páncélos változat csak korlátozottan épült,a 90es években korszerűsitették rá a teljes állományt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 656
113
Igen,de kezdetben az urán páncélos változat csak korlátozottan épült,a 90es években korszerűsitették rá a teljes állományt.
A könyv mást mond, de nem biztos, hogy nem téved. 30 év alatt azért sok új infó látott napvilágot :)
Orosz dolgokban tudom, hogy sok a hibás adat a könyvben, de ez nem meglepő a kiadás dátuma miatt.
Viszont nyugati dolgokban elég keveset tévedet eddig.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 505
13 390
113
És ha jol emlékszem,azoknak nem volt urán páncélzatuk.

A BRL-1 / 2 az hagyományos kompozitokból áll, az M1A1 is azzal készült eredetileg, és kezdték el gyártani idővel új páncélzati csomaggal, a HAP-1-el, ami DU-t tartalmaz, rendesen.

A könyv mást mond, de nem biztos, hogy nem téved. 30 év alatt azért sok új infó látott napvilágot :)
Orosz dolgokban tudom, hogy sok a hibás adat a könyvben, de ez nem meglepő a kiadás dátuma miatt.
Viszont nyugati dolgokban elég keveset tévedet eddig.

Vannak hivatalos,kormányzati Öbölháborúval foglalkozó honlapok, tűrészletes leírásokkal, pl. hogy Milyen lőszerkiosztással mentek az Abrams-ek és a másodvonalas 105-ösök, vagy Mely sorozatszámú harckocsik milyen sérüléseket szenvedtek és hasonló. Utána nézek a küldött Abrams változatoknak, ha másik topicban tudtam újságolni, hogy Mekkora sereggel mentek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 855
73 202
113
WASHINGTON, September 27, 2022

The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to the Government of Kuwait of M1A2K tank operational and training ammunition and related equipment for an estimated cost of $250 million. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale today.

The Government of Kuwait has requested to buy Cartridge M80 Ball/M62 Tracer 7.62mm 4/1 linked; Cartridge MK211 4 Armor Piercing Incendiary (APIT) .50 Cal 4/1 linked; Cartridge M903/M962 Saboted Light Armor Penetrator-Tracer (SLAP-T) .50 Cal 4/1 linked; Cartridge KE-W A1 Armor-Piercing, Fin-Stabilized, Discarding Sabot-Tracer (APFSDS-T) 120mm; Cartridge, Insensitive Munition High Explosive Tracer (IM-HET) 120mm; Grenade, Screening-Smoke; containers; munitions; support and test equipment; integration and test support; spare and repair parts; U.S. Government and contractor engineering, technical and logistics support services; and other related elements of logistical and program support. The estimated cost is $250 million.

This proposed sale will support the foreign policy and national security objectives of the United States by helping to improve the security of a Major Non-NATO ally that has been an important force for political stability and economic progress in the Middle East.

The proposed sale will improve Kuwait’s ability to meet current and future regional threats by enabling continued employment of the M1A2 Abrams main battle tank and supporting modernization of the country’s tank fleet. This sale will provide an effective ability to deter and defend against land-based threats, enhancing Kuwait’s ability to protect border regions and key land-based infrastructure. Kuwait will have no difficulty absorbing this equipment into its armed forces.

The proposed sale of this equipment and support will not alter the basic military balance in the region.

The principal contractor will be General Dynamics, York, PA. There are no known offset agreements proposed in connection with this potential sale.

Implementation of this proposed sale will not require the assignment of any additional U.S. Government or contractor representatives to Kuwait.

There will be no adverse impact on U.S. defense readiness as a result of this proposed sale.

This notice of a potential sale is required by law. The description and dollar value is for the highest estimated quantity and dollar value based on initial requirements. Actual dollar value will be lower depending on final requirements, budget authority, and signed sales agreement(s), if and when concluded.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 015
113
Nem tudom vót-e a maga idejébe', lévén tavalyi a cikk, de beteszem, hogy meglegyen.





5dc1dea43afd3718c95427c2

5dc1dea57eece5192366dad2

5879759-1068x713.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 505
13 390
113
JYCyPnl.jpg


M1A1 Abrams pilótafülkéje, a Pk és lövegirányzó munkahelyei széleskörűen fényképezve

190726-M-ET529-1051 CAMP ARIFJAN, Kuwait (July 26, 2019) Cpl. Chance Marone, an M1A1 Abrams tank crewman assigned to India Company, Battalion Landing Team 3/5, 11th Marine Expeditionary Unit (MEU), listens for commands in an M1A1 Abrams tank. The Boxer Amphibious Ready Group and the 11th MEU are deployed to the U.S. 5th Fleet area of operations in support of naval operations to ensure maritime stability and security in the Central Region, connecting the Mediterranean and the Pacific through the Western Indian Ocean and three strategic choke points. (U.S. Marine Corps photo by Lance Cpl. Israel Chincio/Released)

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 200
76 670
113
Új Abrams állítólag. Személyzet a teknőben.

unknown.png
Akkor mindek páncélozták félig a tornyot? Nézd meg a lövegpajzsot, a fele páncélozott a fele nem. Miértelme van ennek, ha a kutya sincs a toronyban? Az így páncélozott toronynak akkor van értelme, ha ugyanúgy ahogy az EMBT-nél belóg a kezelők feje a toronyba emiatt kell a páncélzat a torony alsó részére.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 787
113
Új Abrams állítólag. Személyzet a teknőben.

unknown.png
Hát,anno az M1TTD megbukott (nem,nem az Armata volt az első ilyen elrendezésű tank).Én spec továbbra is szkeptikus vagyok ezzel.Szerintem legalább a torony alatti személyzeti poziciót meg kellene tartani,és konzervativ módon a régi optikai periszkopokat is,pk-nak körfigyelési lehetőségekkel.Anno a TTD próbáin is,de nem olyan régen a csehek próbin is az jött ki,hogy az ember továbbra is jobban tud reagálni,tájékozódni a térben,ha együt mozog a toronnyal.Plusz az óhatatlanul előforduló töltőgép akadályok elháritására is szükség van a belsó hozzáférhetőséghez.És nyugidtan mondjátok rám,hogy maradi vagyok,de továbbra is igényelném a vészhelyzeti manuális működtethetőséget is-mégha csökent tűzerővel is,de legyen olyan (ami elromolhat,az el is romlik-hogy a működéssel természetszerüleg vele járó amortizációt már ne is emlitsem,ukri PzH pl)
Viszont ha jol látom,az rcw fegyvere már egy 30milis M230.....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 787
113
Az Armatát nem az Abrams Block 3-asról másolták / lopták, hanem volt önálló projektjeik is, az Objekt 477 és az Objekt 490-esek.

Im15OtJ.jpg


KU2ennF.jpg


ArQ0pc3.jpg


Tri1BNb.jpg
Amik szintén megbuktak,kb ugyanazért,mint a TTD.És szerintem addig,mig nem lesz valódi MI,az ilyen elrendezések mindig is meg fognak bukni-egyszerűen mert az ember kell a gépbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 505
13 390
113
Amik szintén megbuktak,kb ugyanazért,mint a TTD.És szerintem addig,mig nem lesz valódi MI,az ilyen elrendezések mindig is meg fognak bukni-egyszerűen mert az ember kell a gépbe.

A Szovjetunió beledőlt, elzáródtak a pénzcsapok.

Valóban, akkoriban a Black Eagle / T-90-es, és típusrelevánsan az autotöltősre felmodernizált, 3 fősre tovább modernizált Abrams lettek volna a megvalósíthatók a technológia szintjével, de mindhárom eléggé dugába dőlt.

És 2010 után érkezett el az idő, hogy valami legyen az Armatából, és az Abrams-et is olyan irányba fejlesszék, ismét.

Az M1 TTB / Abrams Block 3-asnál hogy követték el, hogy kivágták egy isten háta mögötti roncstelepre, ami miatt teljesen tönkre ment, és a külsejét ugyan restaurálták, csillog-villog, de belülről teljesen tönkrement ?

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 656
113
Amik szintén megbuktak,kb ugyanazért,mint a TTD.

Igen, pontosan ugyan azért. Sehol nem volt még akkoriban a mai digitális elektronika, full HD kijelzők stb....
Ezért buktak meg. A koncepció a 80's évekből származik, és a T-95 is azért lett félre tolva az M1TTD-vel együtt, mert az akkori elektronika nem tette lehetővé a harckocsik megfelelő minőségű használatát.
Ettől függetlenül mindenki tudta, hogy ez a jövő :cool:

Tudtam, hogy az M1-nél is meglépik ezt a koncepciót. Szóval jelenleg van a korszerű elvek mentén tervezet T-14 és új M1 Abrams.
És vannak az elmaradott európai próbálkozások. Szokás szerint.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 941
30 787
113
Igen, pontosan ugyan azért. Sehol nem volt még akkoriban a mai digitális elektronika, full HD kijelzők stb....
Ezért buktak meg. A koncepció a 80's évekből származik, és a T-95 is azért lett félre tolva az M1TTD-vel együtt, mert az akkori elektronika nem tette lehetővé a harckocsik megfelelő minőségű használatát.
Ettől függetlenül mindenki tudta, hogy ez a jövő :cool:

Tudtam, hogy az M1-nél is meglépik ezt a koncepciót. Szóval jelenleg van a korszerű elvek mentén tervezet T-14 és új M1 Abrams.
És vannak az elmaradott európai próbálkozások. Szokás szerint.
Kifejtettem,hogy mit gondolok.A digitális technika jó dolog,de attol még az ember ember marad.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby