Az ún. erdőbe szerintem a nyugatról és délről a sztyeppére kiáramló szkíta népek szorították északra őket, akik a rénszarvasokkal vándoroltak mindig is.
A rénszarrvasok nem a tundrán élnek?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az ún. erdőbe szerintem a nyugatról és délről a sztyeppére kiáramló szkíta népek szorították északra őket, akik a rénszarvasokkal vándoroltak mindig is.
Nem tudjuk hogy érintette a szkíták nyugati vándorlása a nyugat-szibériai őshazában élő magyarokat. Kétség kívül addig keletről és délkeletről szkítákkal voltak határosak, de a vándorlás számukra csak egy epizodikus esemény volt. Hogy pusztító szkítajárás volt nekik, vagy egy tőlük délre végbemenő gyors trek azt nem tudjuk és jó eséllyel soha nem fogjuk megtudni. A szkíták nem voltak a magyarok ősei között, a mi őseinktől keletre, azokkal egy időben formálódtak ki és léptek a történelem színpadára a lovasnomadizmus megjelenésével, ami ugor/magyar/szkíta életmód volt, ők találták ki a Nyugat-Szibériától Kazahsztánon át az Altajig húzódó sztyeppén, történelmi, társadalmi és talán éghajlati változásokra adaptálva az addigi életmódjukat. A szkíták őseivel rokon iráni népek részt vettek a magyar etnogenezisben abban a keretben amit szargatkai kultúrának neveznek, ahogy a sintastai ősárják is az ugor etnogenezisben ugyanott, csak évezredekkel ezelőtt (a szkíták a ősmagyarok kortársai voltak, az ugoroktól szeparálódó magyarságé, az árják az ugokéi, az egységes ugor ősnépé). Ez utóbbiban olyan mértékben, hogy majdnem teljesen aszimilálták azokat, mint azt a magyar és az obi-ugor nyelvekben a többi finnugorhoz képest bekövet. Egyben emiatt a magyar és obi-ugor nyelvek az ősárja nyelv legnyilvánvalóbb bizonyítékai is, mert abból származnak a mi változásaink és jövevényszavaink egy része.Érdemes megnézni Dr. Török Tibor valamelyik előadását a honfoglalók genetikai vizsgálatáról. Több is van belőle a neten.
A honfoglalók egy jelentős részének és a Mansiknak is az Urál és az Altáj között élő vaskori szkíták voltak az őseik. Vagyis ezeknek a szkíta csoportoknak egy része nyugatra vándorolt a sztyeppén, másik részük pedig északra, az erdős vidékre. Vagyis rokonaink a finnugor népek, csak nem úgy ahogy eddig tanították. Nem az erdei vadászó-halászó népek pattantak egyszerre csak lóra, hanem szkíta csoportok szorultak északra, az erdőbe.
A mansik genetikája még ma is nagyrészt megegyezik a szkíták genetikájával. Vagyis őket nem kiszorították a szkíták, hanem ők a szkíták leszármazottai.Egész pontosan a korábban délebbre, a pusztákon élő népeket szorították a szkíták északabbra, bár ugyan az erdei hanti/manysi/mordvin/csuvas népek emlékezetében megvan a lóhasználat, de ők sosem voltak lovasnomád nagyállattartók, csak együtt éltek, kereskedelmi viszonyban voltak a szkíta népekkel.
Ez az egész finnugrisztika olyan mint az indogrermán, indoszkíta stb. Ősi rokonnépeink eredetmítoszai megegyeznek, közös tőről fakadnak. Nimród/Nimurta/Ménrót/Tammuz/Baál stb. mind egyugyanazon tőről fakadnak.
ViseletTURÁN ÉS IRÁN HARCA – Árpádtól Árpádig
arpad.magyarmuzeum.org
A genetikai vizsgálatok alapján a honfoglalók egy jelentős része egyértelműen szkíta származású. Vagy legalábbis olyan vaskori emberekkel rokon, akiket a történészek szkítáknak tekintenek. Valószínüleg a szkíták sem voltak homogén csoport, ahogy a honfoglalók sem. Az eurázsiai sztyeppe nem egy nyugodt békés vidék, ahol évszázadokig semmi nem történik és a népek egymástól elszigetelten élnek...A szkíták nem voltak a magyarok ősei között, a mi őseinktől keletre, azokkal egy időben formálódtak ki és léptek a történelem színpadára a lovasnomadizmus megjelenésével, ami ugor/magyar/szkíta életmód volt,
A jégkorszakban lejjebb is éltek (bár akkor abtundra is lejjebb volt).A rénszarrvasok nem a tundrán élnek?
A vaskori sztyeppe keveredései és a szargatkai kultúra belső mixtúrája ezt tökéletesen magyarázza. A cserkaszkul kultúrától a szargatkai kultúráig kell számos nyugat-szibériai és Ural környéki kultúra keretei között ősmagyar-ősiráni és magyar-iráni keveredéssel számolni. Az ősárja-ugor keveredés színterei pedig az andronoid kultúrák voltak.A genetikai vizsgálatok alapján a honfoglalók egy jelentős része egyértelműen szkíta származású. Vagy legalábbis olyan vaskori emberekkel rokon, akiket a történészek szkítáknak tekintenek.
Már a megközelítés is rossz. A sztyeppén nincsenek népek, csak törzsek. Feljebb is írom, hogy számos kultúra és kultúrkomplex (szargatkai például) lehet egyszerre, egy időben olyan törzsek kulturális hagyatéka, akik később magyar nyelven beszélő törzsek etnogenezisében vettek részt. A homogenitás teljes ellentétéről beszélünk ilyen körülmények között.Valószínüleg a szkíták sem voltak homogén csoport, ahogy a honfoglalók sem.
Igen, pontosan, Ráadásul az őstörténetünk javában letelepedett életmódot éltünk, csak rövid, pár évszázados epizódok voltak a nomadizmushoz köthetőek. Mint cserkaszkul-korszak vagy éppen a kusnarenkovói-szubbotcai korszak. Ezek általában nagy zűrzavar idején játszódtak le, amikor a magyarság a hanyatlás és felemelkedés hullámvölgyeit járta be. Őstörténetünk javát letelepedve töltötték őseink. Ezek a kézzelfoghatóbb pillanatok.Az eurázsiai sztyeppe nem egy nyugodt békés vidék, ahol évszázadokig semmi nem történik és a népek egymástól elszigetelten élnek...
Bocsánat, nem megbántani akartam senkit, de ha visszaolvasol, pont ebben a topicban került szóba többször is, hogy innen ered minden írás, mi adtuk oda másoknak. Ahogy az is, hogy innen ment el egy ősi közösség kelet felé, majd került vissza szkíta-hun-magyar hullámokban.Senki nem állított ilyet, ahogy ez a kádári böfögés is értelmezhetetlen (jajj de hát a magyarok mit kapaszkodnak múltjukba, amikor bűnös -úgy kollektíven- mind). Senki nem mondta, h a világ közepe lennénk, ezt meghagyjuk a környező soviniszta kurzusoknak. Milyen hibákra gondolsz? Olyasmi "bakik" biztosan nem voltak, h kiírtottunk volna népeket...khm...amúgy Caster módon...demokratikusan.
Pontosan hogy erről van szó! Ha nemzetünket elárasztják más nációval, akkor nemzetünk tudata felhígul. Nem lesz nemzeti közös tudat! Nem lesz közös történelmünk! Nem lesz mit tanítani történelem tanárjainknak gyermekeinknek! Mit tanítsanak a történelem tanárok? A román történelmet? Honnan jöttek? Vagy a német történelmet?Mert nem attól marad fenn a magyarság, mert valaha hatalmas és erős volt, hanem attól, hogy ma mi mit teszünk ezért a fennmaradásért.
Na de hogyan nézzünk szembe hibáinkkal ha nem ismerjük azokat, illetve nem tudjuk azokat? Miért ver a sors minket pl. a románokkal?Segít a cselekvésben a múlt ismerete, de nem csak azáltal, hogy elmerengünk valaha volt dicsőségünkön, hanem azáltal is, ha szembe merünk nézni hibáinkkal, hogy még egyszer ne kövessük el őket.
Igen de miért, hogy mondja már meg valaki miért vagyunk bűnösök! Na de senki nem akarja megmondani, mivel irányított! Itt kezdődik a probléma!A "bűnös nemzet" is egy védekezési mechanizmus, hogy ne kelljen semmit csinálni (úgyis hiába),
Mintha az erdélyi birtokosok kezdték volna őket nagy számban behívni olcsó munkaerőnek... Ismerős helyzet?Miért ver a sors minket pl. a románokkal?
Eleve nem voltunk egységes nemzet (v.ö.: törzsszövetség 7+2 törzsből), szóval a nemzetté válás elég kései dolog. Pont a magyar őstörténet az, ahol nem beszélhetünk nemzettudatról, főleg, ha a hun-szkíta eredetet akarjuk tanítani. Ezek sztyeppei népek, a maguk folyton változó közösségeivel. Közös nemzettudatunk - és önelnevezésünk is későbbi, mint a szkíta-hun korszak. De ettől nem kevésbé értékes, és fontos. Talán Fábry mondta valamelyik műsorában, hogy az amerikaiak történelme alig pár évszázados, de őket ez nem zavarja. Minket sem kell, hogy frusztráljon, ha nem pont Ádámtól és Évától tudjuk levezetni a család(törzs-, nemzetség-) fánkat, elég büszkeségre ad okot a honfoglalók eredméyessége és országépítő sikereink az elkövetkező századokban.Pontosan hogy erről van szó! Ha nemzetünket elárasztják más nációval, akkor nemzetünk tudata felhígul. Nem lesz nemzeti közös tudat! Nem lesz közös történelmünk! Nem lesz mit tanítani történelem tanárjainknak gyermekeinknek! Mit tanítsanak a történelem tanárok? A román történelmet? Honnan jöttek? Vagy a német történelmet?
Pont azt mondom, hogy nem vagyunk "bűnös nemzet", ez a kollektív bűnösség elve egyébként is inkább bűnbakképzés, mint valóság. De el lehet mondani töriórán, hogy a török veszedelem idején a birtokaikat féltő főuraknak az a hozzáállása, hogy azt ismerik el uruknak, aki közelebb van, és valószínűleg meg tudja védeni a birtokaikat, és meghagyja benne őket, a saját szempontjukból érthető választás volt, de nem segítette az ország egybenmaradását. Tanulják meg, hogy lehet előrébb való gondolat az ország/nemzet érdeke, mint a saját jövedelmek bebiztosítása.Igen de miért, hogy mondja már meg valaki miért vagyunk bűnösök! Na de senki nem akarja megmondani, mivel irányított! Itt kezdődik a probléma!
Az észak-amerikai indiánoknál ugyan ez van.Már a megközelítés is rossz. A sztyeppén nincsenek népek, csak törzsek. Feljebb is írom, hogy számos kultúra és kultúrkomplex (szargatkai például) lehet egyszerre, egy időben olyan törzsek kulturális hagyatéka, akik később magyar nyelven beszélő törzsek etnogenezisében vettek részt. A homogenitás teljes ellentétéről beszélünk ilyen körülmények között.
Andronovo? Körös?Az ősárja-ugor keveredés színterei pedig az andronoid kultúrák voltak.
Akkor bocsánat ha félreértettem. Azt kell belátni, h 1241 áprilisa óta kényszerpályán vagyunk. Addig nem volt szükség manőverezni, taktikázni, mert volt erőnk és bőséges népességünk (expanziónk utána szűnt meg végleg). Nem látom -még a közelmúltat sem-, h hogy jöttünk volna jobban ki. Konkrétan az első vh. környéki narratíva megy most is (akkor is csak mi nem akartunk háborút). Talán a forradalmainkat szerencsésebb lett volna kihagyni. Mindet!Bocsánat, nem megbántani akartam senkit, de ha visszaolvasol, pont ebben a topicban került szóba többször is, hogy innen ered minden írás, mi adtuk oda másoknak. Ahogy az is, hogy innen ment el egy ősi közösség kelet felé, majd került vissza szkíta-hun-magyar hullámokban.
Én ezekkel a tézisekkel nem tudok vitatkozni, írásos forrásokat nem tudnék felmutatni pro- vagy kontra, az archeogenetikához nem értek. Szóval akár igaznak is elfogadhatom a teóriák valamelyikét.
Összekevered; nem a bűnös nemzet képét akartam magunkra húzni, de jó lenne belátni, hogy néha nem csak a rajtunk kívül álló erők és hatalmi tényezők vezettek oda, hogy egy hont foglalni és megtartani képes törzsszövetségből, majd igen komoly tényezőként létező országból sok évtizeden-évszázadon át szétszakadt, megszállt, "felszabadított" nemzet lettünk. Igenis benne van a meghatározó gazdasági és politikai hatalommal bírók egyéni érdekének az ország érdekei elé helyezése, mint aktiváló tényező.
Csak annyi lett volna a gondolat, hogy lehetett a múltunk bármilyen dicső, az nem határozza meg a jelenünket, és főként nem a jövőnket. Csak az amit, és ahogy most teszünk. Tehát a múltba révedés, a "ki volt itt előbb" parttalan viták mellett nem ártana valami koncepció mentén a következő ezer év alapjait lerakni, mert aki csak az ősei kiválóságával tud érvelni, az olyan, mint a burgonya: a java a föld alatt van.
Mert nem attól marad fenn a magyarság, mert valaha hatalmas és erős volt, hanem attól, hogy ma mi mit teszünk ezért a fennmaradásért. Segít a cselekvésben a múlt ismerete, de nem csak azáltal, hogy elmerengünk valaha volt dicsőségünkön, hanem azáltal is, ha szembe merünk nézni hibáinkkal, hogy még egyszer ne kövessük el őket.
A "bűnös nemzez" is egy védekezési mechanizmus, hogy ne kelljen semmit csinálni (úgyis hiába), pont, mint a külső körülmények negatív hatására való folyamatos mutogatás hárítás képpen.
Akkor bocsánat ha félreértettem. Azt kell belátni, h 1241 áprilisa óta kényszerpályán vagyunk. Addig nem volt szükség manőverezni, taktikázni, mert volt erőnk és bőséges népességünk (expanziónk utána szűnt meg végleg). Nem látom -még a közelmúltat sem-, h hogy jöttünk volna jobban ki. Konkrétan az első vh. környéki narratíva megy most is (akkor is csak mi nem akartunk háborút). Talán a forradalmainkat szerencsésebb lett volna kihagyni. Mindet!
Az andronovo kultúra perifériáján létezett egy félgyarmatinak leírható világ, amely teljességében az ősárja andronovóiak uralma/befolyása alatt állt. Ezek a kultúrák az andronoidok. Andronovó-szerűek. Egy vagy több közüllük az ugor ősnépet jelenti. A nyelvtörténetünk (ugor kor) passzol ezzel a régészeti realitással.Andronovo? Körös?
Szerintem meg nem! Ők a romai birodalom terjeszkedése elől menekültek! Először a Bolgárokat árasztották el, majd ahogy terjeszkedett a romai birodalom egyre jöttek felfelé s az erdélyiektől kértek bebocsájtást ill. menedéketMintha az erdélyi birtokosok kezdték volna őket nagy számban behívni olcsó munkaerőnek... Ismerős helyzet?
Sajnos ebben sem értünk egyet, mivel már Kínában közös egy-isten hitünk volt! Ami csak ránk volt jellemző! Azaz mi terjesztettük az egy-isten hitet! Pontosan ezt mutatom a képeken ha vissza lapozol! Se Irán se India se Mezopotámiában se Európából egy nemzetnek sincs abban az időben egy-istenhite! Görögök is ott tanulták meg, lett görög keleti vallás stb..! Nem akarom felsorolni! Romaiak pontosan ezért feszítették meg jézust, mivel nem az ő hitüket propagálta s terjesztette csak a saját egyistenhitet, illetve a többi nézeteit. Stb...! Nem akarok belemenni, már vallási, s politikai dolgok!Eleve nem voltunk egységes nemzet (v.ö.: törzsszövetség 7+2 törzsből), szóval a nemzetté válás elég kései dolog. Pont a magyar őstörténet az, ahol nem beszélhetünk nemzettudatról, főleg, ha a hun-szkíta eredetet akarjuk tanítani.
Azért a Mongol-birodalmom nem egy Török-birodalom volt, az utóbbi egy sokkal komolyabb állam volt (nem véletlen bírta sokkal tovább).1514 óta vagyunk kényszerpályán. 1241-ből csodálatos módon regenerálódtunk, 100 évvel később már erősebbek voltunk mint valaha,
Az andronovo elődei, körös, tordos-vinca kúltúrák azonos gyökerűek, a Kárpát-medencéből eredeztethetőek...Az andronovo kultúra perifériáján létezett egy félgyarmatinak leírható világ, amely teljességében az ősárja andronovóiak uralma/befolyása alatt állt. Ezek a kultúrák az andronoidok. Andronovó-szerűek. Egy vagy több közüllük az ugor ősnépet jelenti. A nyelvtörténetünk (ugor kor) passzol ezzel a régészeti realitással.
Az andronovo elődei, körös, tordos-vinca kúltúrák azonos gyökerűek, a Kárpát-medencéből eredeztethetőek...
Semmi közük hozzá.Az andronovo elődei, körös, tordos-vinca kúltúrák azonos gyökerűek, a Kárpát-medencéből eredeztethetőek...
A XI-XII. században nem viccből nőtt Haliccsal (sőt, a kunokkal a csete-patéink még távolabbi területgyarapodást sejtetnek). A történészek sem beszélnek regenerációról, sőt; az elpusztult Alföldön még ma is kevesebb ember él, mint a mongol betörés előtt. Még ehhez is idegen népesség (kun) kellett. Mit értesz erő alatt? Mert a XII.-XIII. században magyarország kimagaslott az európai nagyhatalmak közül (de nem volt világhatalom vagy szuperhatalom). Belénk is tört a kor szuperhatalmának bicskája, de mi elvesztettük nagyhatalmi státuszunkat és végleg. Nagy Lajos ügyes politikus volt (Mátyás is), de katonailag már messze nem "mehettünk neki bárkinek".1514 óta vagyunk kényszerpályán. 1241-ből csodálatos módon regenerálódtunk, 100 évvel később már erősebbek voltunk mint valaha,