Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 609
113
Megkérdezhetem az archeogenetika mely hunokat használta a sokat emlegetett "hun gén" meghatározásánál ?
a propagandával nyakon öntött, tudományosan meg nem alapozott ostoba támadásaiba szálltam bele. Ha vitatkozni akarsz a magyarságkutató intézet eredményeit illetőleg, olvasd el a tanulmányaikat...nyugi benne van
 
  • Vicces
Reactions: Halfdan

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 722
17 099
113
Nem az lehet a megoldás erre a hunokkal kapcsolatban mint ami a kunoknál volt?Tehát voltak nagyállatartó lovas nomád életmódot folytató hunok és voltak városban élő városokat irányító hunok is...
Szerintem amit az ellenséges történetírók láttak, az a katonai felszín hadtáppal. Csak a pozsonyi csatához -alsó hangon- 100 tonna acél kellett Árpád hadának. Ez egy többrétegű társadalom nélkül egyszerűen nem megy.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Illetve, hogyne érteném, az új ismeretek egy csomó tudományos szaktekintély bukásával járnak együtt, ezért mindig nagyon erős az ellenállás a régi paradigma képviselőitől. Nyilván nem mondhatják azt, hogy " bocsi tévedtünk". Ez a tudomány minden területén nagyon jól megfigyelhető egyébként, elég csak megnézni Giordano Bruno-tól Semmelweisen át a mai MTA-ig az eseményeket.
Ebben van valami, de pont itt a gond; miért kell egy szaktekintélynek buknia/bukottnak éreznie magát, ha új, tudományosan alátámasztható ismeretek fényében megváltoznak a korábbi "dogmák"? Még az sem biztos, hogy szándékosan tévedett a korábbi állításaival, hiszen az addig rendelkezésre álló ismeretekből vont le következtetéseket.
Két dolgot lehetne tenni szerintem; az egyik, hogy a "régi" iskola újraértékeli a kutatási eredményeit az új ismeretek tükrében, a másik, hogy a "modern" iskola kutatói belegondolnak, hogy újabb módszerek, kutatási eredmények fényében ők is lehetnek/lesznek majd "régi" iskolaként emlegetve.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem amit az ellenséges történetírók láttak, az a katonai felszín hadtáppal. Csak a pozsonyi csatához -alsó hangon- 100 tonna acél kellett Árpád hadának. Ez egy többrétegű társadalom nélkül egyszerűen nem megy.
Az szerintem is egyértelmű, hogy a lovasíjász harcmodorhoz a kor színvonalának megfelelő fejlett "ipar" kellett....
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Inkább 10, de nem mertem sokat írni. Képzeld, micsoda forgalom volt Szeged helyén 5000 évvel ezelőtt!
Mármint a Dorozsmai híd szélessége.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Inkább 10, de nem mertem sokat írni. Képzeld, micsoda forgalom volt Szeged helyén 5000 évvel ezelőtt!
Mármint a Dorozsmai híd szélessége.
273390075_1341535849639376_7939108820440245771_n.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Évi 20t vas csak a nyílhegyekhez. A szíjgyártó se költözött sehova.
Igen. Valamiféle városok kellettek.
Hanem Robruk barát, aki követségben járt Karakorumban 1230 körül ezt írla a Káma melletti Magyarországról: városai nincsenek. Az utolsó ország, ahol városok vannak az Baskíria. Ő maga Baskíriában, és Magyarországon sem volt.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 638
32 217
113
Lássuk, mit írt Terdzsüman Mahmúd az előszóban:
Usztoni Beligrád nevű várban kezembe került egy latin nyelvű könyv. Midőn megtekintettem, láttam hogy Üngürüsz tartomyánx régi időktől fogva való történelmét tartalmazza.
Fordította latinból...