Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Lehetne kezdeni ásni.Megtalálhatták a székelyek őshazáját, a Csigla mezőt
Sántha Attila székelyföldi nyelvész szerint a Duna, a Fekete tenger, a Prút és a Dnyeszter folyók által határolt területen lehetett az a Csigla mező, ahová a középkori krónikák szerint visszavonult Attila hunjainak maradéka.m.mult-kor.hu
Először az orosz/szovjet eredményeket, leleteket katalogizálni, majd 3-4 év komoly terepbejárással egybekötött műholdképelemzés. Addigra talán ki is vajúdja magát Románia, Ukrajna, Moldova, Oroszország.Lehetne kezdeni ásni.
Lehetne kezdeni ásni.
Így kellene...meg a magyar hírszerzésnek is lenne ott dolga, ideális fedőfoglalkozás egy magyar Indián Jánosnak.Első körben a helyi múzeumok anyagát érdemes átnézni "magyargyanús" leletekért (ezt senki nem fogja elvégezni helyettünk), aztán ezek előkerülési helyén érdemes kutakodni.
Többen is felvetették, ha jól tudom Fehér Mátyás Jenő is írt erről egy fejtegetést.A kalandozó hadjáratokkal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Mennyire lehetséges, hogy a hadjáratok egyik célja a Nagy Károly által elrabolt avar kincsek felderítése, visszaszerzése volt? Itt Csomor Lajos munkáira és felvetésére gondolok, mivel én csak ezt ismerem.
Az azonban egészen biztosnak tűnik, hogy volt egyfajta stratégia, és nem "ész nélküli kalandozás" történt!
Fehér Mátyás Jenő könyvéről tudok, bár nem olvastam. (Avar kincsek nyomában)Többen is felvetették, ha jól tudom Fehér Mátyás Jenő is írt erről egy fejtegetést.
Nagyon régen volt. Lehetetlennek tűnik kideríteni...
Az azonban egészen biztosnak tűnik, hogy volt egyfajta stratégia, és nem "ész nélküli kalandozás" történt!
Volt benne stratégia,egy hagyományos sztyeppei stratégia,a környező hatalmak gyengitése felörlö háborúval.Ugyanezt a stratégiát használta ellenünk az Oszmán birodalom,az akindzsik rendszeres dúlásával.De mivel a "kalandozások" egy stratégiailag teljesen más erőviszonyok között zajlott,ezért azok végülis inkább hozzájárultak a szétesett Frank birodalom területén kialakuló utódállamok gyorsabb központositásához.De példul az Arany Horda széteséséig tudta ilyen taktikával alárendelt adófizetői helyzetben tartani az orosz fejedelemségeket.Az oroszok csak az Arany Horda szétesése után tudtak kitörni a tatár uralom alol.Többen is felvetették, ha jól tudom Fehér Mátyás Jenő is írt erről egy fejtegetést.
Nagyon régen volt. Lehetetlennek tűnik kideríteni...
Az azonban egészen biztosnak tűnik, hogy volt egyfajta stratégia, és nem "ész nélküli kalandozás" történt!
Késöbb a svájci zsoldos csapatok sem harcoltak egymás ellen,hanem kiléptek a szolgálatbol,ha a csatatéren egymás ellen kellett volna harcolniuk.A központi szervezésre utal, hogy magyar csapatok egyetlen hadjáratban sem kerültek egymással szembe, ellentétben a hasonló hadjáratokat központi szervezés nélkül indító vikingekre és szaracénokra.
Azért a fegyveres jobbágy fogalma közel sem ugyanaz. A fegyveres jobbágy hasonló jogállású, mint ma egy rendvédelmi dolgozó. A hatalom engedélyével, legyen az központi, vagy regionális, itt ugye a hűbérúr engedélyével és szükségletei szerint. Míg a véres kard központi jelentősége egyben személyi jelentőséggel is bírt. Nem csak kötelezett, hanem jelezte is, hogy megtámadták az országot és mivel mindenki a saját jogán volt fegyveres, harcos, ennek a súlyával el is indult.