Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
A kereszténység az avar és a magyar korban is a melléklet nélküli temetkezésekkel kezdődik egyértelműen. Nem egyedileg, hanem temetőszinten általánosan.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
Assyria s Elámiak közötti harcot fejtegeti a videó. Érdemes megfigyelni az assyriai harcosokat.
- Van magyar fordítás lehetőség a magyarázat követésére. - ( A hadviselés, fortélya).

0mJkxES.png


- Érdemes a baloldali úriember viseletét majd összehasonlítani az asszír katonák viseletével.
Vagyis arra a keresztpántra gondoltam s a kör fémlapra. Illetve a jobboldali úriember sapekjára.
7FzwMj3.png

Mint látható a képen a mellvérten egy - NAP - látható. Ami arra utal hogy a nap gyermeke.
A nyakban látható 7db vért, ami utalhat a 7 törzsre. A derékövén lévő csaton pedig a hovatartozást jelöli.
- Én úgy gondolom hogy Vass Gergő mellvértjén is ennek a nap szimbólumnak kellene lenni.
Amivel nem akarom az Ő munkáját kisebbíteni, csak a rekonstrukciója szebb lenne a viseletnek.
A napot tartó pántot pedig pont úgy kellene viselni mint a nadrágtartó pántot, mivel az a Tigrist s az Eufráteszt jelölné. A nap pedig Babilont jelöli, a két folyó között. - Így mutatja ősiségünket. -
J8y7SKH.png

- A hölgyről is van a neten feltöltve kép, ám ide nem akartam az oldalt terhelni vele. Ugyanakkor egy palánkvárat is lehet látni ott a kiránduló helyen.
byNqz2N.png

Ukrajna - Koroszteny kisváros, Kijevtől É-nyugatra kb 50km-re. Tisztán magyar a neve.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
A minap jártam Afganisztán nemzeti múzeumában, természetesen neten keresztül s találtam egy két érdekességet is. Ugye Afganisztán a régi, ősi "Árják" területe s nézzünk körül mit lehet itt fellelni a nemzeti múzeumban.
M3crOeU.png

- Egy rövid, egyenes kard, ami inkább a Görögökre volt jellemző s egy szép ívelt hosszabb kardot.
Ez lehetne akár magyar is.
vcmIL1y.png

- Ezen a képen látható ugyan az a - Kun pánt-nap - ábrázolás. Azaz a Hindukus területén anno kunok éltek, bizonyítja ezt a Kun-lun hegyvonulat elnevezés is, ami kun-embert jelent.
- A kép bizonyítja hogy nem lehettek törökök, mivel napot ábrázoló mellvértet visel éppúgy mint a mi kunjaink, illetve mezopotámiai asszír harcosok.
HWwzrmv.png

- Egy gyönyörűen díszített pajzs látható a képen, amin 4 hegycsúcs látható. Amit ősi jelvényként viseltek s ábrázolta hovatartozásukat. Ez a négy csúcs illusztrálása látható a - Korosztyen - katona övcsatján is. A pajzs díszítése esetleg nem-e ismerős a Magyar tarsolylemezek közül? Pl.: Szolnok?
- Na de nézzük meg kicsit tüzetesebben is ezt a pajzsot. A pajzs szélétől X távolságra van egy gyűrű mely magába foglal 4db kisebb gyűrűt, melyek külön-külön 2 hegycsúcshoz kapcsolódnak. Így a kis-körön belül egy külön területet ábrázol. Mondhatjuk É-D-K-Ny-i területeknek felel meg.
- A négy hegycsúcs között pedig a központ található. Érdemes megfigyelni az ott látható jelet, illetve ábrázolási képet. Mivel ott egy kereszt látható! Amit a későbbi ábrázolásban sokszor felhasználnak, utalva a helyre s hovatartozásra.
nxOlcdM.png

- Az Afganisztáni nemzeti múzeumban lehet még látni ezt a szép -"női táncos"- alakot ábrázoló szobrot.
Szépen megfigyelhető rajta a Mezopotámiai ábrázolási jelek.
- Szépen látható ugyan az a - Kun pánt-nap - ábrázolás, mint a férfiakon a mellvérten.
Így a nőknek kettős mellvértjük volt, ami egyéb okokból is hasznos volt a harc közben.
(Esetleg ők hordhatták a Nap-hold kettős szimbólumot) <= feltételezés.
Így ha lehet férfiak ne hordjanak kettős mellvértet. (Mivel láttam ilyen képet is).
- A hölgy homlokán is ott a nap szimbólum, illetve a haskörnyéken, jelölve hogy ő nap gyermeke s a leendő gyermek is az lesz! Ezért a kettősség a nőkön.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 574
16 152
113
Pár oldallal korábban egymásnak feszültünk néhányan, h fém vértet átüt e nyílhegy. Ma hagyományőrzőkkel (középkor) értekeztem erről. Egyszer az egyik barátja hozott egy reflex replikát (40 font körülit), ő meg longbowot használt (80 font körül). Egy acél sisakra lövöldöztek... idézném: "azzal a gyöngébb reflexxel, páncéltörő nyílheggyel úgy átlőtte, mint a s...-t". :) Pedig a sisak modern acélból készült. Hiába na, az a fránya kovácsolt páncéltörő hegy.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 982
10 726
113
Hoppáré, azért ez nem gyenge:

Római kori orvos sírjára és teljes felszerelésére bukkantak a régészek a Jászságban


"Az 50-60 év közötti férfi a Kr. u. 1. században élhetett.
Európai viszonylatban is egyedülálló leletegyüttest, egy római kori, a Kr. u. 1. században működött orvos sírját és teljes felszerelését tárták fel a Jászságban az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Jász Múzeum és az Eötvös Loránd Kutatóhálózat régészei."
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 982
10 726
113
Hoppáré, azért ez nem gyenge:

Római kori orvos sírjára és teljes felszerelésére bukkantak a régészek a Jászságban


"Az 50-60 év közötti férfi a Kr. u. 1. században élhetett.
Európai viszonylatban is egyedülálló leletegyüttest, egy római kori, a Kr. u. 1. században működött orvos sírját és teljes felszerelését tárták fel a Jászságban az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Jász Múzeum és az Eötvös Loránd Kutatóhálózat régészei."
A hírhez kapcsolódó:

Véres kötszer a csatamezőn – erre számíthatott a harcban megsérült római legionárius
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 967
7 021
113
Genetikailag az összes Ázsiából érkező nép a rokonunk elvileg, bár a mai magyarok többségében több a török, német meg szláv mint az echte "ősmagyar". Magyarnak lenni már régóta kultúrális fogalom, nagyon nem genetikai - 1000 év alatt óriási volt a keverdés, pláne hogy a mongol és török hódítás a félországot kiírtotta...
Ez a szittya szó mindenkinek mást jelent - legtöbbeknek azt ami nem is valós.

Értelmező kézi szótár szerint
A szittyák: a magyarok és a hunok közös őseinek tartott harcias, bátor keleti nép; szkíták.
Utóbbiakhoz régészeti és történettudományi alapon szinte semmi közünk a szkítákhoz.

Szóval ez a szittya ez a legendárium kategória, nem történelmi fogalom! Nem kellene ennyire rápörögni...

A történettudomány jeles képviselője már többször elmondta hogy forrás hiányában szinte semmit nem tudnak, régészet évszázadokon át el volt hanyagolva, szóval marhaságokat állítasz.

Azt állítani hogy szinte semmi közünk hozzájuk az baromság. Az is baromság hogy magyarnak lenni csak kultúrális mert annyit keveredtünk etc.. A mai napig a mai magyarságban megtalálhatóak azok a marker gének amelyek a Japánokban is, mely kapcsolat a sokszázéves egymáshoz közel élés folyamán alakult ki. Ez genetikai eredmény. Szval már megint hülyeségeket állítasz.

Hideo Matsumoto professzor marker gén kutatása. olvasgass egy kicsit.

Szóval nem cserélődtünk ki és nem írtattunk ki a biológia eredményei szerint.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 967
7 021
113
Sudár Balázs történész videóit nyugodtan nézd csak vissza. mindig oda lyukad ki hogy a történettudomány forrás hiányában teória gyártás és találgatás. Ezért is tartom a legalkalmatlanabb tudomány ágnak a rokonságok feltérképezésére. A régészet meg nagyon sokáig egy irányba volt irányítva és jól ismert hogy a nem mainstream kutatása, források megvonásának eredményeképpen roppant szegényes.

#olvassvissza
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 967
7 021
113
@Aladeen
És nem maradt volna meg a Japánokkal a marker gén kapcsolatunk ha igazad lenne. A mintákat a vizsgálathoz a 80-as évekbe gyűjtötték Eger környékéről. Hideo Matsumoto a Bajkál tó környékére tette őseink egykori szállás helyét ahol nem együtt hanem egymáshoz közel éltek. Szóval ha a Bajkál tótól a 80-as évekig megőriztünk bármit is akkor nem veszett ki a magyarság genetikailag.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 498
5 035
113
@Aladeen
És nem maradt volna meg a Japánokkal a marker gén kapcsolatunk ha igazad lenne. A mintákat a vizsgálathoz a 80-as évekbe gyűjtötték Eger környékéről. Hideo Matsumoto a Bajkál tó környékére tette őseink egykori szállás helyét ahol nem együtt hanem egymáshoz közel éltek. Szóval ha a Bajkál tótól a 80-as évekig megőriztünk bármit is akkor nem veszett ki a magyarság genetikailag.
Érdemes megnézni dr. Török Tibor genetikus videóit a honfoglaláskori temetők genetikai vizsgálatáról. Gyakorlatilag minden néppel ki lehet mutatni rokonságot, aki a honfoglalás előtti egy - két ezer évben az eurázsiai szteppén megfordult. Viszont a honfoglalók aránya már a honfoglaláskor is csak kb. 10 % volt a lakosságon belül.

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 967
7 021
113
Érdemes megnézni dr. Török Tibor genetikus videóit a honfoglaláskori temetők genetikai vizsgálatáról. Gyakorlatilag minden néppel ki lehet mutatni rokonságot, aki a honfoglalás előtti egy - két ezer évben az eurázsiai szteppén megfordult. Viszont a honfoglalók aránya már a honfoglaláskor is csak kb. 10 % volt a lakosságon belül.

láttam én. Egy lábadozó finnugorista... dícséretes
És voltak itt avarok meg miegyebek. Aztán jöttek Kunok..etc nem tudom mi itt a baj a 10%-al...10% ide vagy oda mégis a Bajkáltól a 80-as évi Egri lakosságig megvan a marker folytonosság.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 116
33 398
113
láttam én. Egy lábadozó finnugorista... dícséretes
És voltak itt avarok meg miegyebek. Aztán jöttek Kunok..etc nem tudom mi itt a baj a 10%-al...10% ide vagy oda mégis a Bajkáltól a 80-as évi Egri lakosságig megvan a marker folytonosság.
minél több sírt tárnak fel és vetnek alá genetikai vizsgálatnak az arány annál magasabb. mivel kevés sírt tárnak fel ezért az arány is alacsonyabb.
sírok többsége meg sincs arról nem is beszélve hogy a hamvasztás ugyan olyan bevett szokás vólt mint manapság a másik hogy mivel mocsár volt a fél ország a csontok java 100-150 év alatt feloldódott... Multkor voltam pl exumáláson 2. vh s halottnál a talaj elvileg nem volt olyan ami megette volna a csontokat mégsem sok maradt a delikvensből. Korábban voltam egy 10-15 éves sírt exumálni hát a csontváz ott is elég komolyan hiányos volt már... (pedig ez nem nagy idő. a sok tartósítószernek hála mibelöllünk sem sok fog maradni mert bár a szövetek lasabban bomlanak az hozzásegít ahhoz hogy a csontok gyorsabban bomoljanak le.) a szövetek minél gyorsabban lebomlanak a csontok annál inkább megmaradnak.)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 967
7 021
113
Meg azt elfelejtettem mondani az előbb kedves @Aladeen elvtársnak, hogy előttünk a Kárpát medencében éltek Szkíták és Szarmaták is. A honfoglalók csak egy hullám voltak a sok rokon nép közül akik beáramlottak ide és letelepedtek. És ezek mind nyomot hagytak a megmaradó Kárpát medencei alaplakosságban.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 498
5 035
113
láttam én. Egy lábadozó finnugorista... dícséretes
És voltak itt avarok meg miegyebek. Aztán jöttek Kunok..etc nem tudom mi itt a baj a 10%-al...10% ide vagy oda mégis a Bajkáltól a 80-as évi Egri lakosságig megvan a marker folytonosság.
Genetikus, nem nyelvész.

Egyébként meg ha elég régre mész vissza, gyakorlatilag mindenkivel találsz rokonságot. 30 generációra (kb. 1000 év) visszanézve 1 073 741 824 ősöd van. Persze akkor még az egész földön nem élt ennyi ember, ezért különböző ágakon sokszor előfordulnak ugyanazok az emberek.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 967
7 021
113
Genetikus, nem nyelvész.

Egyébként meg ha elég régre mész vissza, gyakorlatilag mindenkivel találsz rokonságot. 30 generációra (kb. 1000 év) visszanézve 1 073 741 824 ősöd van. Persze akkor még az egész földön nem élt ennyi ember, ezért különböző ágakon sokszor előfordulnak ugyanazok az emberek.
ne bagatellizáljunk. Meg nem is tudom hogy jön ide az amit mondasz amikor én arra reagáltam hogy fórumtársunk szerint nincs genetikai csak kulturális magyarság. Ha ez igaz lenne, nem maradt volna fenn az amit említettem.

Amúgy T. Tibor meg hülyeséget is beszél mert a genetika nem megerősítette (50-ik percnél)a finnugorista nyelv elméletet hanem olyan arányban kiigazította hogy finnugornak se szabadna nevezni. De itt megint megy a kiegyezéses huzavona mert nem akarják kidobni a kukába ezt a hülyeséget, mint az MKI több munkatársa is mondta már hogy oda való. Szval igen T.Tibor kacsingat a finnugorizmus felé .

Amúgy genetika terén nem vitatom a mondandóját.