Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
ne bagatellizáljunk. Meg nem is tudom hogy jön ide az amit mondasz amikor én arra reagáltam hogy fórumtársunk szerint nincs genetikai csak kulturális magyarság. Ha ez igaz lenne, nem maradt volna fenn az amit említettem.
Arra írtam az ősök számát, hogy ha vissza mész Ádámig és Éváig, akkor minden ember a rokonunk.

Amúgy T. Tibor meg hülyeséget is beszél mert a genetika nem megerősítette (50-ik percnél)a finnugorista nyelv elméletet hanem olyan arányban kiigazította hogy finnugornak se szabadna nevezni. De itt megint megy a kiegyezéses huzavona mert nem akarják kidobni a kukába ezt a hülyeséget, mint az MKI több munkatársa is mondta már hogy oda való. Szval igen T.Tibor kacsingat a finnugorizmus felé .

Amúgy genetika terén nem vitatom a mondandóját.

A genetika részben megerősítette, részben cáfolta a finnugor elméletet. Megerősítette mert a nyelvrokonság mellet genetikai rokonságot is találtak. Viszont megcáfolta azt, amit a hozzá gondoltak, vagyis hogy a vadászó gyűjtögető népek egyszer csak lóra pattantak.

Egyébként nagyon jó ez a videó, mert gyakorlatilag minden elméletet igazol: az őseink már a bronzkor óta a kárpátmedencében élnek, a hunok is az őseink között vannak, jelentős részben szkíta leszármazottak vagyunk, van iráni rokonság és még a finnugor népek is rokonaink. :D
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
A genetika részben megerősítette, részben cáfolta a finnugor elméletet

A genetika sem megcáfolni, sem megerősíteni nem tudja, mert két különálló tudomány.

Viszont megcáfolta azt, amit a hozzá gondoltak, vagyis hogy a vadászó gyűjtögető népek egyszer csak lóra pattantak

Amennyire nekem lejött, az obi-ugorok esetében inkább a lovasok vándoroltak északra.

(Csak kötözködésként) a "lóra pattant" népek nem szoktak vadászni(!), gyüjtögetni, ha halásznak ök kevésbé halszagúak?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
A genetika sem megcáfolni, sem megerősíteni nem tudja, mert két különálló tudomány.
Két különálló tudomány, ami ugyanazt az eredményt adja. A genetika kimutatta, hogy a honfoglalók egy nagy csoportja és a mansik ugyanazoktól a szkíta ősöktől származnak. Vagyis a régóta ismert nyelvrokonság mellett genetikai kapcsolatot is találtak.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
A genetika részben megerősítette, részben cáfolta a finnugor elméletet. Megerősítette mert a nyelvrokonság mellet genetikai rokonságot is találtak. Viszont megcáfolta azt, amit a hozzá gondoltak, vagyis hogy a vadászó gyűjtögető népek egyszer csak lóra pattantak.
- A genetika csak megcáfolta a finn nyelvi rokonságot. Nincs nyelvi rokonság! Azt az 50 szót amit kicsavarva mutogattak felejtsd el, csak kereskedelmi szókincs volt. A finneknek volt, van vasércük, így felmentünk kereskedni velük. Mivel nekünk a nyílvesszőink végére kovácsolt vashegyek kerültek.
- Ezért kereskedelmi szókincs volt csak a két nép között.

- A genetikai rokonságot sem erősítette meg. Sőt cáfolta!
- Az hogy annak idején az Osztrák- Magyar monarchiában Hunfalvyék ezt találták ki hogy ők bizony nem származtak keletről, s kerestek egy alternatív lehetőséget, - ezek voltak a Finnek - ez egy dolog.
Ám a genetika pont azt bizonyította be hogy a Finnekhez genetikailag semmi közünk.
- Ez viszont egyeseknek, főleg a nyelvészeknek nem tetszik! Szori!

Anno a régészeket elnyomták, hiába hoztak leleteket s próbáltak volna valamit kezdeményezni, lelettek állítva. Ám most hogy a genetikai eredmények mást mutatnak, fülüket, farkukat behúzva próbálnak szépítgetni. Ami már elveszett fejsze. Próbálják a genetikát is megcáfolni, ám az azért nem olyan egyszerű.
- Nincs elég eredmény? Most kezdenek a régészek éledezni, hogy most már lehet leleteket gyűjteni s annak eredményét összegezve genetikailag is lehet kiértékelni. Nézz vissza az oldalakon is találsz jó pár videót ahol azt mutatják be hogy merre jártak a régészeink.

Viszont megcáfolta azt, amit a hozzá gondoltak, vagyis hogy a vadászó gyűjtögető népek egyszer csak lóra pattantak.
- Had kérdezzem meg tőled, az ember hogyan ült fel a lóra: szerinted?
A történelmi időszámításban ez mennyit vett igénybe? :oops:
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 963
7 009
113
A genetika részben megerősítette, részben cáfolta a finnugor elméletet. Megerősítette mert a nyelvrokonság mellet genetikai rokonságot is találtak. Viszont megcáfolta azt, amit a hozzá gondoltak, vagyis hogy a vadászó gyűjtögető népek egyszer csak lóra pattantak.

Egyébként nagyon jó ez a videó, mert gyakorlatilag minden elméletet igazol: az őseink már a bronzkor óta a kárpátmedencében élnek, a hunok is az őseink között vannak, jelentős részben szkíta leszármazottak vagyunk, van iráni rokonság és még a finnugor népek is rokonaink. :D

Ami nekem összeállt az eddigi archeogenetikai kutatásból:

  • bebizonyosodott hogy nem északról, délre mozgott a magyarság
  • kiderült hogy nem is a magyarság hanem a mansik váltak el tőlünk és vándoroltak északra, magukkal víve a nyelvet és kultúrát, így kialakítván a nyelvi kapcsolatokat.
  • Baktria
  • + a marker gén kutatás ami a Bajkál tó környékére helyezi őseink egyik szálláshelyét

Vagyis a nyelvünk a sztyeppei zónában alakult ki és a Mansik északra terjesztették. Ezt nem lehet Finnugornak nevezni, mert sztyeppei nyelv. Lehet hogy tévedek, de ha igazam van, akkor rohadtul szakmaiatlan és önellentmondó az amikor Török Tibor továbbra is élteti a finnugorizmust.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Ami nekem összeállt az eddigi archeogenetikai kutatásból:

  • bebizonyosodott hogy nem északról, délre mozgott a magyarság
  • kiderült hogy nem is a magyarság hanem a mansik váltak el tőlünk és vándoroltak északra, magukkal víve a nyelvet és kultúrát, így kialakítván a nyelvi kapcsolatokat.
  • Baktria
  • + a marker gén kutatás ami a Bajkál tó környékére helyezi őseink egyik szálláshelyét

Vagyis a nyelvünk a sztyeppei zónában alakult ki és a Mansik északra terjesztették. Ezt nem lehet Finnugornak nevezni, mert sztyeppei nyelv. Lehet hogy tévedek, de ha igazam van, akkor rohadtul szakmaiatlan és önellentmondó az amikor Török Tibor továbbra is élteti a finnugorizmust.
A magyar nyelv őse valószínüleg az urál és az altáj közötti sztyeppén alakult ki, és az itt élő szkíták nyelve volt. Innen a magyarok ősei kelet felé vándoroltak, a mansik pedig északra.
Török Tibor szerint valószínüleg nem csak a honfoglalók beszéltek magyarul, hanem már a korábban a kárpátmedencébe érkező hunok egy része is.

Egyébként szerintem a finnugor nyelcsalád helyes neve magyar-finn nyelvcsalád lenne, mivel az ezt beszélők 2/3-a magyar.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
- A genetika csak megcáfolta a finn nyelvi rokonságot. Nincs nyelvi rokonság! Azt az 50 szót amit kicsavarva mutogattak felejtsd el, csak kereskedelmi szókincs volt. A finneknek volt, van vasércük, így felmentünk kereskedni velük. Mivel nekünk a nyílvesszőink végére kovácsolt vashegyek kerültek.
- Ezért kereskedelmi szókincs volt csak a két nép között.

- A genetikai rokonságot sem erősítette meg. Sőt cáfolta!
- Az hogy annak idején az Osztrák- Magyar monarchiában Hunfalvyék ezt találták ki hogy ők bizony nem származtak keletről, s kerestek egy alternatív lehetőséget, - ezek voltak a Finnek - ez egy dolog.
Ám a genetika pont azt bizonyította be hogy a Finnekhez genetikailag semmi közünk.
- Ez viszont egyeseknek, főleg a nyelvészeknek nem tetszik! Szori!

Anno a régészeket elnyomták, hiába hoztak leleteket s próbáltak volna valamit kezdeményezni, lelettek állítva. Ám most hogy a genetikai eredmények mást mutatnak, fülüket, farkukat behúzva próbálnak szépítgetni. Ami már elveszett fejsze. Próbálják a genetikát is megcáfolni, ám az azért nem olyan egyszerű.
- Nincs elég eredmény? Most kezdenek a régészek éledezni, hogy most már lehet leleteket gyűjteni s annak eredményét összegezve genetikailag is lehet kiértékelni. Nézz vissza az oldalakon is találsz jó pár videót ahol azt mutatják be hogy merre jártak a régészeink.


- Had kérdezzem meg tőled, az ember hogyan ült fel a lóra: szerinted?
A történelmi időszámításban ez mennyit vett igénybe? :oops:
Hallottál már finneket élőben beszélni? A hangok, kiejtés, hangsúlyok stb. teljesen megegyezik a magyarral.

Egyik barátom évekig kint élt, pár szót tudott finnül, de ha finnül szólalt meg, akkor mindig finnek nézték, annyira akcentus nélkül beszélt.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
A magyar nyelv őse valószínüleg az urál és az altáj közötti sztyeppén alakult ki, és az itt élő szkíták nyelve volt. Innen a magyarok ősei kelet felé vándoroltak, a mansik pedig északra.
Török Tibor szerint valószínüleg nem csak a honfoglalók beszéltek magyarul, hanem már a korábban a kárpátmedencébe érkező hunok egy része is.

Egyébként szerintem a finnugor nyelcsalád helyes neve magyar-finn nyelvcsalád lenne, mivel az ezt beszélők 2/3-a magyar.
Helyesen: nyugat fele vándoroltak.:)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Hallottál már finneket élőben beszélni? A hangok, kiejtés, hangsúlyok stb. teljesen megegyezik a magyarral.
A hangzoik meg a kiejtesuk, hangkepzesuk nagyon hasonlo, ez igaz. De ez nem cafolja azt a mar regota ismert elmeletet, hogy ok vandoroltak eszak fele az "urheimat" elhagyasa utan... mindket nyelv gyokerezhet egy proto-sztyeppei nyelvben, ettol meg nem lesznek genetikailag is rokonok (no meg az erkezo magyarok keves nyomot hagytak genetikailag a Karpatok kozott meghoditott nepeken szerintem.)
Egyik barátom évekig kint élt, pár szót tudott finnül, de ha finnül szólalt meg, akkor mindig finnek nézték, annyira akcentus nélkül beszélt.
Nekem olyan, mintha valaki magyarul halandzsazna. Errol ismerem meg a finneket itt is. :D
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
A hangzoik meg a kiejtesuk, hangkepzesuk nagyon hasonlo, ez igaz. De ez nem cafolja azt a mar regota ismert elmeletet, hogy ok vandoroltak eszak fele az "urheimat" elhagyasa utan... mindket nyelv gyokerezhet egy proto-sztyeppei nyelvben, ettol meg nem lesznek genetikailag is rokonok (no meg az erkezo magyarok keves nyomot hagytak genetikailag a Karpatok kozott meghoditott nepeken szerintem.)

Nekem olyan, mintha valaki magyarul halandzsazna. Errol ismerem meg a finneket itt is. :D
Ha van egy órád rá, nézd meg azt a videót, mit linkeltem. Török Tibor nagyon jól elmagyarázza, hogy mit találtak a honfoglaláskori sírok genetikai vizsgálata során.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
akkor rohadtul szakmaiatlan és önellentmondó az amikor Török Tibor továbbra is élteti a finnugorizmust.
- Na de az MTA-tól kapja a fizetését ám, - ha jól tudom -. Ezért csempészi még mindig bele a finugrizmust az előadásába! Persze hogy szakmaiatlan! :rolleyes: Valamiből meg kell élni.
- A katonaságnál is felfelé tátott szájjal csak csodálkozni lehet, mekkora marhaságot mondtak.

- Én tisztelem Török Tibort, azért hogy volt bátorsága egyáltalán felvállalni ezt a genetikai elemzést s kiértékelést, s ilyen színvonalasan előadni kiértékelését s emberi nyelven fogalmazni.
- Az a probléma hogy egyesek még mindig ezt nem értik meg, vagy nem akarják megérteni.
Ez DNS vizsgálat, mint a bűnügyi filmekben, nincs apelláta, hogy ki a hunyó. Szóval egyetértek veled.

- A Bajkál-tó: Én úgy gondolom hogy egy kicsit keletebre kellene kitolni a HUN őshazát. A Szungari folyó s az Amur folyók medencéjére. Azaz a Nagy-Hszingan hg. ill. a Kis-Hszingan hg. medencére. Mivel állattartással foglalkoztunk télire a medencébe le kellet teleltetni az állatokat. A Bajkál-tó az evidens számomra is s környéke, ám az mint kereskedelmi fogadó hely szerepelt, szerintem. Mivel oda az É-i nagy folyókon feltudtak hajózni - (Léna, Jenyiszej) - a Bajkál-tó környékéig. Onnan azután a kereskedőket - eltudtuk kísérni - mint védelmezők, irány mutatok a kínai piacokra. Azaz a Bajkál-tónál megkérdeztük a kereskedőt mit akar venni vagy mit akar cserélni -> mire s odakísértük. Persze ha jól megfizette s vett tőlünk lovakat az árúja cipelésére! :D Szóval az üzlet az üzlet. Visszafelé úgy sem vitte el a lovakat a hajójával! ;) Szegény lovakat hányszor eladtuk! Oh szép idők!

Akkor kezdődött a fordulat mikor megtanította valaki a Kínaiakat lovagolni :mad:- (Na de miért)- s kiűztek bennünket a Szungari medencéből, mert nem tetszett nekik hogy január-februárba levittük a déli kínai alföldre az állatainkat. Pedig csak a rizsszemeket akartuk lejjebb tolni hogy biztosan megfakadjon! S ez nem tetszett a szép húzott szemű kínai lányka - anyjának - ! ;)S jött a sodrófával.
Utána meg apjuk az egész sereggel. :confused: A francba! :hadonaszos: volt had el had.:hadonaszos:
Na de eljöttünk Dzsungáriába ill. a Balhas-tóig. Úgy is ott volt a kapunk s kijáratunk. A kapuba fogadtuk a vendég kereskedőket. S mondtuk nekik hogy most már könnyebb dolguk lesz mivel elég ha az - (Ob folyón) - Jönnek fel hozzánk. Természetesen a Mansik elébük mentek, s terelték őket melyik mellékágon kell nekik feljönni. Az Ob s az Irtis elágazásig mentek fel. S telepedtek le. Ám nem csak ez volt a feladatuk! Ha jól megfigyeled a térképet az Ural déli - (Jamantau csúcs 1540m) - s további része között van egy Ny-K-i dombos átjáró, Szverdlovszk magasságában. No erre is vigyáztak s figyeltek, a későbbiekben fontos átjáró lehet. Mindennek van miértje, csak meg kell találni. Egyelőre ennyi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Valaki árulja már el nekem, hogy a genetika hogyan tudja megerősíteni vagy cáfolni a nyelvészeti eredményeket? A genetika nem tudja megmondani, hogy milyen nyelven beszélt az akinek a DNS-ét vizsgálja.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Valaki árulja már el nekem, hogy a genetika hogyan tudja megerősíteni vagy cáfolni a nyelvészeti eredményeket? A genetika nem tudja megmondani, hogy milyen nyelven beszélt az akinek a DNS-ét vizsgálja.
A mansik a legközelebbi nyelvrokonaik. És most kiderült hogy a honfoglalók egy nagy csoportjának és a mansiknak ugyanaz a szkíta nép az őse. Persze nem tudjuk hogy milyen nyelven beszéltek, de a két dolog egyirányba mutat.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 963
7 009
113
Valaki árulja már el nekem, hogy a genetika hogyan tudja megerősíteni vagy cáfolni a nyelvészeti eredményeket? A genetika nem tudja megmondani, hogy milyen nyelven beszélt az akinek a DNS-ét vizsgálja.
népek mozgása,eredete és a nyelv nem elkülöníthető. És a genetika rávilágított hogy az egyetlen közünk a finnugor népekhez a mansik őseinktől+szarmatáktól való elválása és délről északra vándorlása. Ami azt jelenti hogy a nyelvünk sztyeppei eredetű.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
718
1 352
93
Valaki árulja már el nekem, hogy a genetika hogyan tudja megerősíteni vagy cáfolni a nyelvészeti eredményeket? A genetika nem tudja megmondani, hogy milyen nyelven beszélt az akinek a DNS-ét vizsgálja.
- Na de azt meg tudja mondani a vizsgált személy DNS-éből hogy ki volt, nemzetiségét is. A már meglévő régi, ismert DNS értékek összehasonlítása rámutatnak a megfelelő irányba! Azaz hogy közünk nincs a Finnekhez. A nyelvészeti kutatás azért nem jó irány mivel én beszélhetek spanyolul, arabul, finnül vagy egyéb nyelveken, s ha egy személy aki éppen keresi hovatartozását a világban s tudok vele beszélni a saját nyelvén azt hiszi hogy hazaért! (Rokon vagy vaze.) Pedig csak ismertem a nyelvét. Azaz nem valós a nyelvjárással való kiértékelés!
- A meglévő, felhalmozott, már ismert DNS által való összehasonlítás pedig konkrétan rámutat az irányra s ha ezt az irányt térképre tesszük mint Török Tibor is tette, akkor rá tud mutatni a földrajzi területre ahonnan származik a személy. A kínai is beszélhet Finnül, mégse mondjuk rá hogy Finn.

- A magyarság génállománya nem mutat É-ra csak keletre, egészen Kínáig!
S mi az ősi génjeinket, s kiindulási helyet keressük, nem a nyelvészeti rokonságot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
- Na de azt meg tudja mondani a vizsgált személy DNS-éből hogy ki volt, nemzetiségét is. A már meglévő régi, ismert DNS értékek összehasonlítása rámutatnak a megfelelő irányba! Azaz hogy közünk nincs a Finnekhez. A nyelvészeti kutatás azért nem jó irány mivel én beszélhetek spanyolul, arabul, finnül vagy egyéb nyelveken, s ha egy személy aki éppen keresi hovatartozását a világban s tudok vele beszélni a saját nyelvén azt hiszi hogy hazaért! (Rokon vagy vaze.) Pedig csak ismertem a nyelvét. Azaz nem valós a nyelvjárással való kiértékelés!
- A meglévő, felhalmozott, már ismert DNS által való összehasonlítás pedig konkrétan rámutat az irányra s ha ezt az irányt térképre tesszük mint Török Tibor is tette, akkor rá tud mutatni a földrajzi területre ahonnan származik a személy. A kínai is beszélhet Finnül, mégse mondjuk rá hogy Finn.

- A magyarság génállománya nem mutat É-ra csak keletre, egészen Kínáig!
S mi az ősi génjeinket, s kiindulási helyet keressük, nem a nyelvészeti rokonságot.
A nyelvrokonság nem egyenlő a néprokonsággal, ne őrülj már meg.
Kiváló pelda erre a bolgárok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
népek mozgása,eredete és a nyelv nem elkülöníthető. És a genetika rávilágított hogy az egyetlen közünk a finnugor népekhez a mansik őseinktől+szarmatáktól való elválása és délről északra vándorlása. Ami azt jelenti hogy a nyelvünk sztyeppei eredetű.
Nem, semmit nem jelent a nyelvre vonatkozóan a DNS vizsgálat.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 963
7 009
113
Nem, semmit nem jelent a nyelvre vonatkozóan a DNS vizsgálat.
igen nyelvi kapcsolatok csakis olyan népek közt alakulnak ki amik soha nem érintkeztek, és a magas kultúrájú nép veszi át a vadászó-halászó népek nyelvét akikkel megintcsak nem érintkeztek..... Valóban a népek mozgása nem határolja be a nyelvet. És nem a mansik vitték magukkal északra a sztyeppei nyelvet és temetkezési módot...igen
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
igen nyelvi kapcsolatok csakis olyan népek közt alakulnak ki amik soha nem érintkeztek, és a magas kultúrájú nép veszi át a vadászó-halászó népek nyelvét akikkel megintcsak nem érintkeztek..... Valóban a népek mozgása nem határolja be a nyelvet. És nem a mansik vitték magukkal északra a sztyeppei nyelvet és temetkezési módot...igen
Magas kultúrája a görögöknek van, meg a rómaiaknak van, meg az egyiptomnak, meg a mezopotámiának, nem a Sztyeppei népeknek...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 963
7 009
113
Magas kultúrája a görögöknek van, meg a rómaiaknak van, meg az egyiptomnak, meg a mezopotámiának, nem a Sztyeppei népeknek...
Egy hun-szkíta ősökkel rendelkező harcias és kereskedelemből gazdag sztyeppei nép ami soha nem mozgott északra, hanem a nyelvrokonaink a mansik váltak el tőlünk és vitték északra a nyelvet és kultúrát, az a nép nem fogja átvenni azok nyelvét akikkel nem érintkezett és teljesen más kulturális zónában fejlődött ki.

Ezen népmozgások tükrében taníts minket ó nagytudású hogy hogyan fing és ugrik a nyelvünk. És hogyan alakult ki ez a nyelvrokonság, ha az archeogenetika által feltérképezett népmozgás és szállásterületek varázslatos módon nem hathatnak a nyelvre. Nosza oszd meg tudásod.