Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 597
16 233
113
Ezen vagy a Mónus József szervezte versenyen (kihajtás) volt vki?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
A székelyek Mongóliából származnak, a hunokkal érkeztek a Kárpát-medencébe – török nyelvész a Mandinernek

Új módszertan és az elhanyagolt kínai források vezették Aydemir Hakan török kutatót a tudományos áttöréshez: talán mégis Anonymusnak volt igaza. Még a székelyek vándorlása is követhetőnek tűnik!


Így csatlakozhattak a székelyek a honfoglaló magyarokhoz – török kutató a Mandinernek

A székelyek török nyelvet beszéltek, stratégiai okok és a hun-hagyomány miatt csatlakozhattak a honfoglalókhoz – mondja Aydemir Hakan nyelvész. Azt is megtudjuk, hogy a székely és magyar népnév egyszerre jelenik meg forrásainkban. Az első után itt az interjú második, befejező része.

 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 424
93
A székelyek török nyelvet beszéltek, stratégiai okok és a hun-hagyomány miatt csatlakozhattak a honfoglalókhoz
Bocsáss meg ám nem értek egyet a Török úri emberrel!

e0c920defe709c13aebe4f3e717c5459.jpg


Tehát, hol látunk szerződéskötő Török vezért? Ez az 5 vezér kötött szerződést azért hogy a HAN dinasztia Hun nemzetét megmentsék a kínai uralom, elnyomás, kiirtás elől! Ezt látod a képen!
Ki legyen a fővezér! Kinek kell az "irányító pálca"! Ez a vita tárgya.
- Szépen lehet látni a ruházaton ki kicsoda. Jobb szélen a kínai HUN! S nézd csak, balról a második úriember kezét! A Magyart!

Én nem látok turbános törököt? o_O Pedig keresem. HAN-t viszont igen!
Magyarországon van HAN-ság? Igen van! Na oda telepedtek le anno a (kínai hunok)! Mint ahogyan van kis hazánkban, kis-kunság, nagy-kunság a kunokkal, s egyéb régiók. Török nincs! Vagy én nem tudok róla!

- Na most a Székelyek meg nem beszéltek törökül az biztos, csak magyart! Természetesen mint a tolmács persze beszélhették, kereskedelem folyt köztünk nem is kevés, ez ellen nincs kifogásom!
Ezért van több szavunk is török, meg ugye a 150 éves itt felejtődésükből kifolyólag is!
Ám nem ez volt a nép nyelve! Hanem a magyar!

41ec1006d01d5ab675c913333854acb4.jpg
Ez az alap Székelyzászló, rajta az ők jelük a (nap és hold), ugye! Mit is jelent?

35b5d5e5a283b5e68f39d64f7bd6bd3b.jpg
Heftalita uralkodó! Kunok királya! Magyar!

Fönt a koronán látható ugyan ez a jel! A nap s a hold! Nem -e fordítva történt a folyamat?
Nem -e a törökök vették át a Székelyektől a Nyugat vége jelzést!:oops:? Azaz a Szkíta birodalom vége jelőlést! Azaz a hold jelölését!
Ugye csak megkülönböztetésként tettek egy csillagot is rá! Nem akarom folytatni, kulturált vagyok!
- Ugye ezen a fenti képen látható a király trónszékének karfáin a Muflon fejeket, ami a fő állatállomány volt azon a területen. Ezt változtatta meg a következő király oroszlánra! Kép:

bfed7f1f6e57a7b0190ebf815e150653.jpg


S ezért mutatom ezt a képet is, mivel itt jobban látható a koronán a jel : A Nap s Hold ! Vagyis még mindig ott vagyunk mint magyarok! S semmi közünk a törökökhöz!
Érdekességképpen mondom, mutatom csak a derékszíj csatjának képe, az pedig Medve! :cool:

- Bocsáss meg nem akartam ezt ilyen bőlére engedni, csak egy kicsit felment a vérnyomásom!
Természetesen értem én a török nyelvész urat, mindenkinek maga felé hajlik a keze, na de el a kezekkel tőlünk!

- Mi Szkíták voltunk s vagyunk s azok is maradunk!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 568
77 425
113
Bocsáss meg ám nem értek egyet a Török úri emberrel!

e0c920defe709c13aebe4f3e717c5459.jpg


Tehát, hol látunk szerződéskötő Török vezért? Ez az 5 vezér kötött szerződést azért hogy a HAN dinasztia Hun nemzetét megmentsék a kínai uralom, elnyomás, kiirtás elől! Ezt látod a képen!
Ki legyen a fővezér! Kinek kell az "irányító pálca"! Ez a vita tárgya.
- Szépen lehet látni a ruházaton ki kicsoda. Jobb szélen a kínai HUN! S nézd csak, balról a második úriember kezét! A Magyart!

Én nem látok turbános törököt? o_O Pedig keresem. HAN-t viszont igen!
Magyarországon van HAN-ság? Igen van! Na oda telepedtek le anno a (kínai hunok)! Mint ahogyan van kis hazánkban, kis-kunság, nagy-kunság a kunokkal, s egyéb régiók. Török nincs! Vagy én nem tudok róla!

- Na most a Székelyek meg nem beszéltek törökül az biztos, csak magyart! Természetesen mint a tolmács persze beszélhették, kereskedelem folyt köztünk nem is kevés, ez ellen nincs kifogásom!
Ezért van több szavunk is török, meg ugye a 150 éves itt felejtődésükből kifolyólag is!
Ám nem ez volt a nép nyelve! Hanem a magyar!

41ec1006d01d5ab675c913333854acb4.jpg
Ez az alap Székelyzászló, rajta az ők jelük a (nap és hold), ugye! Mit is jelent?

35b5d5e5a283b5e68f39d64f7bd6bd3b.jpg
Heftalita uralkodó! Kunok királya! Magyar!

Fönt a koronán látható ugyan ez a jel! A nap s a hold! Nem -e fordítva történt a folyamat?
Nem -e a törökök vették át a Székelyektől a Nyugat vége jelzést!:oops:? Azaz a Szkíta birodalom vége jelőlést! Azaz a hold jelölését!
Ugye csak megkülönböztetésként tettek egy csillagot is rá! Nem akarom folytatni, kulturált vagyok!
- Ugye ezen a fenti képen látható a király trónszékének karfáin a Muflon fejeket, ami a fő állatállomány volt azon a területen. Ezt változtatta meg a következő király oroszlánra! Kép:

bfed7f1f6e57a7b0190ebf815e150653.jpg


S ezért mutatom ezt a képet is, mivel itt jobban látható a koronán a jel : A Nap s Hold ! Vagyis még mindig ott vagyunk mint magyarok! S semmi közünk a törökökhöz!
Érdekességképpen mondom, mutatom csak a derékszíj csatjának képe, az pedig Medve! :cool:

- Bocsáss meg nem akartam ezt ilyen bőlére engedni, csak egy kicsit felment a vérnyomásom!
Természetesen értem én a török nyelvész urat, mindenkinek maga felé hajlik a keze, na de el a kezekkel tőlünk!

- Mi Szkíták voltunk s vagyunk s azok is maradunk!
Én pedig nem látok semmilyen bizonyítékot csak egy mesét egy olyan ábráról ami több mint 1000 évvel a feltételezett esemény után készült.
Szóval, hol is a bizonyíték? Tényként tényeket közlünk és a tények alapvető kritériuma a kifogásolhatatlan bizonyítás, ami pedig bizonyítékokon alapszik.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 583
113
Mi Szkíták voltunk s vagyunk s azok is maradunk!
"A vizsgált honfoglalók 3-5%-ban járultak hozzá a mai magyarok összetételéhez, tehát genetikailag nem azonosíthatók a mai magyarokkal."
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 568
77 425
113
"A vizsgált honfoglalók 3-5%-ban járultak hozzá a mai magyarok összetételéhez, tehát genetikailag nem azonosíthatók a mai magyarokkal."
Sosem értem azokat, akik mindenáron minden mások akarnak lenni (szkíta, türk, hun, szíriuszi stb), csak magyarok nem.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 583
113
Sosem értem azokat, akik mindenáron minden mások akarnak lenni (szkíta, türk, hun, szíriuszi stb), csak magyarok nem.
Reménykedhetnek, hogy a dicső múlt fénye elfedi a jelen állapotot, és mindent a külső körülmények rossz csillagállása okozott. Nem kell saját hibáinkat keresgélni, és tanulni belőle. Mi voltunk a világ közepe, minden írás, tudás ősforrása, aztán ide jutottunk, de erről nem tehetünk...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 424
93
Én pedig nem látok semmilyen bizonyítékot
Utazz el a Balhas-tóhoz térdelj le őseink kapuja előtt s menj be őseink birtokára Dzsungáriába, Urumcsiba, majd sétálj el Ordoszba, majd le a vörös medencébe, onnan le tudsz ereszkedni hajón Wuhanba!
S megismerheted az ősi múltunkat s az ottmaradt őseinkket.
- Majd tovább sétálva feljöhetsz a Takla-Makán kereskedelmi útvonalon keresztül Hindukus-hoz. S megnézheted Mazari-sarif kéttornyú templomát!
- Itt választhatsz vagy Indiába mész a Heftaliták birodalmába, vagy lesétálsz Szamarkandba s Taskentbe! Ott is szétnézhetsz!
- Nem is tartalak fel tovább áhított őstudás vágyad enyhítésében, jó utat kívánok csak hozzá!

2332b6662d28112e57557090b0f08623.jpg


3ca919667562f4fe82b64d309175506f.jpg


d61cbc4c3dcbca34e6033888cd3956a2.jpg


"Előtted még hosszú út áll, mögöttem már csak a múlt homálya, én a nap voltam s te a hold sötétjében éltél!"...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 597
16 233
113
Reménykedhetnek, hogy a dicső múlt fénye elfedi a jelen állapotot, és mindent a külső körülmények rossz csillagállása okozott. Nem kell saját hibáinkat keresgélni, és tanulni belőle. Mi voltunk a világ közepe, minden írás, tudás ősforrása, aztán ide jutottunk, de erről nem tehetünk...
Senki nem állított ilyet, ahogy ez a kádári böfögés is értelmezhetetlen (jajj de hát a magyarok mit kapaszkodnak múltjukba, amikor bűnös -úgy kollektíven- mind). Senki nem mondta, h a világ közepe lennénk, ezt meghagyjuk a környező soviniszta kurzusoknak. Milyen hibákra gondolsz? Olyasmi "bakik" biztosan nem voltak, h kiírtottunk volna népeket...khm...amúgy Caster módon...demokratikusan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 568
77 425
113
Reménykedhetnek, hogy a dicső múlt fénye elfedi a jelen állapotot, és mindent a külső körülmények rossz csillagállása okozott. Nem kell saját hibáinkat keresgélni, és tanulni belőle. Mi voltunk a világ közepe, minden írás, tudás ősforrása, aztán ide jutottunk, de erről nem tehetünk...
A hőn áhított "rokon" népek egyikének sem dicsőbb a történelme mint a mi történelmünk. Gyakorlatilag egyik sem állta ki a történelem próbáját, azt sem értem miért kéne rájuk büszkének lenni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 568
77 425
113
Utazz el a Balhas-tóhoz térdelj le őseink kapuja előtt s menj be őseink birtokára Dzsungáriába, Urumcsiba, majd sétálj el Ordoszba, majd le a vörös medencébe, onnan le tudsz ereszkedni hajón Wuhanba!
S megismerheted az ősi múltunkat s az ottmaradt őseinkket.
- Majd tovább sétálva feljöhetsz a Takla-Makán kereskedelmi útvonalon keresztül Hindukus-hoz. S megnézheted Mazari-sarif kéttornyú templomát!
- Itt választhatsz vagy Indiába mész a Heftaliták birodalmába, vagy lesétálsz Szamarkandba s Taskentbe! Ott is szétnézhetsz!
- Nem is tartalak fel tovább áhított őstudás vágyad enyhítésében, jó utat kívánok csak hozzá!

2332b6662d28112e57557090b0f08623.jpg


3ca919667562f4fe82b64d309175506f.jpg


d61cbc4c3dcbca34e6033888cd3956a2.jpg


"Előtted még hosszú út áll, mögöttem már csak a múlt homálya, én a nap voltam s te a hold sötétjében éltél!"...
Ezek tárgyak amibe belemagyaráztok minden hülyeséget. Hol a bizonyíték?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
Sosem értem azokat, akik mindenáron minden mások akarnak lenni (szkíta, türk, hun, szíriuszi stb), csak magyarok nem.

Én úgy tudom jelen állás szerint kb. az alábbiak a legvalószínűbbek, legalábbis én ezt raktam össze az utóbbi években összeszedett infókból:


A0 - volt egy a hantikkal és manysikkal rokon finnugor törzs/népcsoport, akik kb. 4-5 ezer évvel ezelőtt már el voltak különülve a hantiktó és manysiktól, az Ural Dél-Keleti részén éltek, és a jégkorszak utáni éghajlatváltozásnál az erdősáv/tajgasáv északra tolódásakor nem vándoroltak északra. megtartva az életmódjukat, hanem maradtak a helyükön, és életmódot váltottak, sztyeppei nép lettek, ők elvileg egy turáni/ázsiaias nép.

B0 - voltak a szkíták, ami egy nagyobb népcsoport volt (mint pl. a szlávok), és ezen belül volt egy csomó szkíta nép. Ezek egyik csoportja - elvileg az alánok, akiket későbbről jászokként is ismerhetünk - a Kaszpi-tenger körül élt, annak keleti, déli-és nyugati oldalán. Ők elvileg kaukázusi/fehér emberek voltak.

A1 - valami oknál fogva a magyarok finnugor ősei átvándoroltak az Urán déli részének nyugati oldalára, az ún. Magna Hungária területére. Ennek pontos időpontja még via tárgya, van ahol még Kr.e -ui időket olvasta, van ahol Kr. utáni időket

B1: A Kaszpi-tenger menti alánok közül elindult egy fokozatos szivárgás Magna Hungária felé. Ez egy elnyúló folyamat volt, talán a relatív túlnépesedés miatt.

B2: Ha jól tudom alapos okkal feltételezhető, hogy a jazigoknént ismert nép kb. azonos a jászokkal ill. azokkal az alánokkal, akikről az előbb írtam, hogy Magna Hungária felé szivárogtak. Nos ők elvileg kb. Krisztus tevékenységgel egy időben birtokba vették kb. a mai Alföld területét. Ők voltak elvileg az első nép a Kárpát-medencében akikre elődjeinkként tekintünk (távolabbi szkíta rokonok már voltak előttük is).

AB1: A Magna Hungáriában a két népcsoport - a finnugor és a szkíta - fokozatosan asszimilálódott egymáshoz, ennek köszönhető, hogy a magyar nyelv nyelvtanában megmaradt finnugor jellegűnek, de mivel összességében nagyobb volt a szkíta néptömeg, ezért szókincsében nem (+ az életmódváltás miatt valószínűleg az új életmódhoz kapcsolódó szavak már eleve idegen eredetűek voltak). Ezen néptömeg valószínűleg már találkozott az őskeresztényekkel, sőt, köztük már lehettek keresztények.

AB2: Vélhetően éghajlati hatások miatt elindult egy nyugatra vándorlás. A Magna Hungáriában, majd később Levédiában élő magyar törzsekhez vélhetően csatlakoztak Pannóniából menekülő türk eredetű hun csoportok, törzsek is. A magyarok első nagyobb csoportja vélhetően kb. 100 évvel az Avar Kaganátus létrejötte után jelent meg a Kárpát-medencében, ők voltak a fekete-avarok. Ők vélhetően pogány magyarok voltak.

AB3: A Magyarok úgymond fő ereje a Kaganátus bukása után érkezett a Kárpát medencébe. Ez ugye a közismert sztori Álmossal és Árpáddal. A törzsek többsége ekkor már finnugor-szkítaszintézis nép voltak, a magyar nevet a legnagyobb törzsről (megyer) kapták, voltak köztük vélhetően hun/türk maradvány törzsek is. A köznép jelentős része ekkor már keresztény lehetett (itt 25-50%-ot olvastam, viszont elvileg az ősmagyar hit is egy isten hit volt) Kárpát-medencébe érkezve zömmel rokon lakosságot találtak (lásd ugye fekete avarok, székely-hunok), így a Honfoglalás alapvetően konfliktusmentes volt.

AB4: Népvándorlás során a magyarok egy csoportja a Kaukázustól északra maradt - vélhetően enne köze volt ahhoz, hogy ugye az alán/szkíta ősök is erről a környékről származtak.

AB5: A Honfoglalás és a Tatárjárás között említést kell tenni a kezdetben ellenséges besenyők egy részének letelepítéséről.

AB6: Julianus megpróbálja Magyarországra csábítani a keleten maradt magyarokat, de sajnos elkésett, őket a mongolok vélhetően kiirtják, ami maradt belőlük az feloldódik a környező népek közt.

Ezzel pár huzamosan jelentős kun(türk) ill. jász (szkíta) betelepítés. Ezek közül a jász teljes siker, a kun kevésbé - sokan közülük elhagyják az országok és a Balkánon telepednek re. A jászok sikeres integrációja tippem szerint a közeli rokonságra/közös eredetre vezethető vissza.

AB7: a török/türk "testvéreinkkel" folytatott 3-400 éves háborúskodás során a Magyarország északi területén élő magyarok egy része elszlávosodik, őket tóthokként, saját elnevezésük szerint szlovákokként ismerjük.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 902
113
még mindig ezen megy a vita.

DE KÖNYÖRGÖM 7 TÖRZS KÖTÖTT SZÖVETSÉGET AZÉRT KELETT TÖRZSSZÖVETSÉGET KÖTNIÜK MERT NEM EGY EREDETŰEK VOLTAK. máskülönben nem szövetségreléptek volna hanem egybeolvadtak volna.

annyit tudunk hogy a honfoglalókhoz csatlakozott 2 kabar törzstöredék. tehát tudjuk hogy a honfoglalók KABAROK IS VOLTAK (történetesen 2 törzstöredéknyi) azt tudjuk hogy a székelyek már itt voltak hogy hunok avarok vagy ezeknek kevereéke lényegtelen mert az avarok is a hunbirodalom részei voltak ahogy az egész sztyeppe a hun birodalom része volt tehát hun volt.

nem egy gyökér van mert nem egy tözs volt hanem 7 gyökér (kürt-gyarmat eredetileg 2 törzs de valószínűleg ők egy tőről fakadtak ezért 1 törzsé olvadtak jogilag fizikálisan persze nem vegyültek egyből és változott az identitásuk egy csapásra (vágásra))
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 508
5 073
113
Én úgy tudom jelen állás szerint kb. az alábbiak a legvalószínűbbek, legalábbis én ezt raktam össze az utóbbi években összeszedett infókból:


A0 - volt egy a hantikkal és manysikkal rokon finnugor törzs/népcsoport, akik kb. 4-5 ezer évvel ezelőtt már el voltak különülve a hantiktó és manysiktól, az Ural Dél-Keleti részén éltek, és a jégkorszak utáni éghajlatváltozásnál az erdősáv/tajgasáv északra tolódásakor nem vándoroltak északra. megtartva az életmódjukat, hanem maradtak a helyükön, és életmódot váltottak, sztyeppei nép lettek, ők elvileg egy turáni/ázsiaias nép.

B0 - voltak a szkíták, ami egy nagyobb népcsoport volt (mint pl. a szlávok), és ezen belül volt egy csomó szkíta nép. Ezek egyik csoportja - elvileg az alánok, akiket későbbről jászokként is ismerhetünk - a Kaszpi-tenger körül élt, annak keleti, déli-és nyugati oldalán. Ők elvileg kaukázusi/fehér emberek voltak.

A1 - valami oknál fogva a magyarok finnugor ősei átvándoroltak az Urán déli részének nyugati oldalára, az ún. Magna Hungária területére. Ennek pontos időpontja még via tárgya, van ahol még Kr.e -ui időket olvasta, van ahol Kr. utáni időket

B1: A Kaszpi-tenger menti alánok közül elindult egy fokozatos szivárgás Magna Hungária felé. Ez egy elnyúló folyamat volt, talán a relatív túlnépesedés miatt.

B2: Ha jól tudom alapos okkal feltételezhető, hogy a jazigoknént ismert nép kb. azonos a jászokkal ill. azokkal az alánokkal, akikről az előbb írtam, hogy Magna Hungária felé szivárogtak. Nos ők elvileg kb. Krisztus tevékenységgel egy időben birtokba vették kb. a mai Alföld területét. Ők voltak elvileg az első nép a Kárpát-medencében akikre elődjeinkként tekintünk (távolabbi szkíta rokonok már voltak előttük is).

AB1: A Magna Hungáriában a két népcsoport - a finnugor és a szkíta - fokozatosan asszimilálódott egymáshoz, ennek köszönhető, hogy a magyar nyelv nyelvtanában megmaradt finnugor jellegűnek, de mivel összességében nagyobb volt a szkíta néptömeg, ezért szókincsében nem (+ az életmódváltás miatt valószínűleg az új életmódhoz kapcsolódó szavak már eleve idegen eredetűek voltak). Ezen néptömeg valószínűleg már találkozott az őskeresztényekkel, sőt, köztük már lehettek keresztények.

AB2: Vélhetően éghajlati hatások miatt elindult egy nyugatra vándorlás. A Magna Hungáriában, majd később Levédiában élő magyar törzsekhez vélhetően csatlakoztak Pannóniából menekülő türk eredetű hun csoportok, törzsek is. A magyarok első nagyobb csoportja vélhetően kb. 100 évvel az Avar Kaganátus létrejötte után jelent meg a Kárpát-medencében, ők voltak a fekete-avarok. Ők vélhetően pogány magyarok voltak.

AB3: A Magyarok úgymond fő ereje a Kaganátus bukása után érkezett a Kárpát medencébe. Ez ugye a közismert sztori Álmossal és Árpáddal. A törzsek többsége ekkor már finnugor-szkítaszintézis nép voltak, a magyar nevet a legnagyobb törzsről (megyer) kapták, voltak köztük vélhetően hun/türk maradvány törzsek is. A köznép jelentős része ekkor már keresztény lehetett (itt 25-50%-ot olvastam, viszont elvileg az ősmagyar hit is egy isten hit volt) Kárpát-medencébe érkezve zömmel rokon lakosságot találtak (lásd ugye fekete avarok, székely-hunok), így a Honfoglalás alapvetően konfliktusmentes volt.

AB4: Népvándorlás során a magyarok egy csoportja a Kaukázustól északra maradt - vélhetően enne köze volt ahhoz, hogy ugye az alán/szkíta ősök is erről a környékről származtak.

AB5: A Honfoglalás és a Tatárjárás között említést kell tenni a kezdetben ellenséges besenyők egy részének letelepítéséről.

AB6: Julianus megpróbálja Magyarországra csábítani a keleten maradt magyarokat, de sajnos elkésett, őket a mongolok vélhetően kiirtják, ami maradt belőlük az feloldódik a környező népek közt.

Ezzel pár huzamosan jelentős kun(türk) ill. jász (szkíta) betelepítés. Ezek közül a jász teljes siker, a kun kevésbé - sokan közülük elhagyják az országok és a Balkánon telepednek re. A jászok sikeres integrációja tippem szerint a közeli rokonságra/közös eredetre vezethető vissza.

AB7: a török/türk "testvéreinkkel" folytatott 3-400 éves háborúskodás során a Magyarország északi területén élő magyarok egy része elszlávosodik, őket tóthokként, saját elnevezésük szerint szlovákokként ismerjük.
Érdemes megnézni Dr. Török Tibor valamelyik előadását a honfoglalók genetikai vizsgálatáról. Több is van belőle a neten.

A honfoglalók egy jelentős részének és a Mansiknak is az Urál és az Altáj között élő vaskori szkíták voltak az őseik. Vagyis ezeknek a szkíta csoportoknak egy része nyugatra vándorolt a sztyeppén, másik részük pedig északra, az erdős vidékre. Vagyis rokonaink a finnugor népek, csak nem úgy ahogy eddig tanították. Nem az erdei vadászó-halászó népek pattantak egyszerre csak lóra, hanem szkíta csoportok szorultak északra, az erdőbe.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 651
113
Érdemes megnézni Dr. Török Tibor valamelyik előadását a honfoglalók genetikai vizsgálatáról. Több is van belőle a neten.

A honfoglalók egy jelentős részének és a Mansiknak is az Urál és az Altáj között élő vaskori szkíták voltak az őseik. Vagyis ezeknek a szkíta csoportoknak egy része nyugatra vándorolt a sztyeppén, másik részük pedig északra, az erdős vidékre. Vagyis rokonaink a finnugor népek, csak nem úgy ahogy eddig tanították. Nem az erdei vadászó-halászó népek pattantak egyszerre csak lóra, hanem szkíta csoportok szorultak északra, az erdőbe.
Egész pontosan a korábban délebbre, a pusztákon élő népeket szorították a szkíták északabbra, bár ugyan az erdei hanti/manysi/mordvin/csuvas népek emlékezetében megvan a lóhasználat, de ők sosem voltak lovasnomád nagyállattartók, csak együtt éltek, kereskedelmi viszonyban voltak a szkíta népekkel.
Ez az egész finnugrisztika olyan mint az indogrermán, indoszkíta stb. Ősi rokonnépeink eredetmítoszai megegyeznek, közös tőről fakadnak. Nimród/Nimurta/Ménrót/Tammuz/Baál stb. mind egyugyanazon tőről fakadnak.
Viselet
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Halfdan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
Érdemes megnézni Dr. Török Tibor valamelyik előadását a honfoglalók genetikai vizsgálatáról. Több is van belőle a neten.

A honfoglalók egy jelentős részének és a Mansiknak is az Urál és az Altáj között élő vaskori szkíták voltak az őseik. Vagyis ezeknek a szkíta csoportoknak egy része nyugatra vándorolt a sztyeppén, másik részük pedig északra, az erdős vidékre. Vagyis rokonaink a finnugor népek, csak nem úgy ahogy eddig tanították. Nem az erdei vadászó-halászó népek pattantak egyszerre csak lóra, hanem szkíta csoportok szorultak északra, az erdőbe.

Egész pontosan a korábban délebbre, a pusztákon élő népeket szorították a szkíták északabbra, bár ugyan az erdei hanti/manysi/mordvin/csuvas népek emlékezetében megvan a lóhasználat, de ők sosem voltak lovasnomád nagyállattartók, csak együtt éltek, kereskedelmi viszonyban voltak a szkíta népekkel.
Ez az egész finnugrisztika olyan mint az indogrermán, indoszkíta stb. Ősi rokonnépeink eredetmítoszai megegyeznek, közös tőről fakadnak. Nimród/Nimurta/Ménrót/Tammuz/Baál stb. mind egyugyanazon tőről fakadnak.
Viselet

Az Eurázsiai sztyeppe ha jól tudom javarészt eleve a jégkorszak után jött létre, ahogy a Szahara is ebbenaz időszakban szélesedett ki a mai méretére.

3-4 ezer évvelezelőtt szerintem valószínűbb, hogy egyes népek alól elfogyott - északra tolódott - az erdő, és ezért kellett vándorolniuk vagy életmódot váltaniuk, minthogy a sztyeppéről kiszorították volna őket.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 651
113
Az Eurázsiai sztyeppe ha jól tudom javarészt eleve a jégkorszak után jött létre, ahogy a Szahara is ebbenaz időszakban szélesedett ki a mai méretére.

3-4 ezer évvelezelőtt szerintem valószínűbb, hogy egyes népek alól elfogyott - északra tolódott - az erdő, és ezért kellett vándorolniuk vagy életmódot váltaniuk, minthogy a sztyeppéről kiszorították volna őket.
Az ún. erdőbe szerintem a nyugatról és délről a sztyeppére kiáramló szkíta népek szorították északra őket, akik a rénszarvasokkal vándoroltak mindig is.