1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország ipara

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - marton által indítva @ 2014. január 19..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

A fejpénz nem annyira hihetetlen győr környékén.
    A legtöbb helyen ha eltellik 1 év és a jóember akit ajánlottál még mindíg ott dolgozik, megkapod a pénzt. Persze bruttó.

2. megazez

megazez Well-Known Member

Jó összefoglaló, de szerintem a beugró 200k (nem értem miért 2k-t írt) az nettóban érti, bruttó 200k-val NyMagyarországon nem tudom mit akar, a többi járandóság az már oké bruttóba.

3. Dactilus

Dactilus Active Member

Szerintem ez az órabér lesz.

honved and megazez like this.
  4. megazez

Basszus tényleg :D

5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mindig bruttóról beszélnek. Ráadásul utána is bruttó minden tétel. Továbbá kinek ennyi 200 bruttó kinek annyi ha 3 gyereke van.

6. antigonosz

Ezért ad 200000-et ha viszel embert. Mert nincs neki, és xar a meló, öntöde, nem óvodai karbantartó. Továbbá xar a fizu is. Hiába viszel oda 30 embert ha mind elmenekül, nem értik meg... Adná a marhája azt a pénzt annak aki ott dolgozik már 1-2-10-20 éve. Pénz van toborzásra, de fizetésre sajnálja már.

Kurfürst likes this.
  7. antigonosz

Hívjátok fel

8. Dactilus

Dactilus Active Member

Hát figyu, köbö így nézhet ki a keresete:
    Bruttó munkabér: 2000x8x21= 336000ft
    Nettó munkabér: 336000:1,5= 224000ft
    Nettó bónusz: 60000x0,625= 38000ft
    SZÉP kártya: 30000ft
    Ez így 292000ft, a műszak- és az éjszakai pótlékokat nem számoltam bele, ahogy a túlórát sem, de ezekkel olyan 330000ft körül lehet a bére, én ezt egy három műszakos, nehezebb körülmények közötti (öntöde) munkától Győr közvetlen vonzáskörzetében keveslem. Lehet grafikus, tervező és szövegíró helyett meg kéne inkább fizetni őket. Mellesleg kötelezném a munkáltatókat, hogy bruttó helyett mindenhol nettó kereseteket, és juttatásokat kelljen megadniuk...

9. antigonosz

A 2 kiló szlengben az 200000. Legalábbis errefelé mindenki így beszél.

zeal likes this.
  10. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Jaja, engem is állandóan leb*sz apám mikor ezerre hivatkozok kilóval.

11. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

12. megazez

nálunk már nem így megy a szleng, hanem normálisan 200 kiló az a 200000, a 2 kiló az csak simán 2000

13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

14. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Lakast vásárolni baromi jó befektetés, mert magas a hozama és az értéke is folyamatosan emelkedett eddig. Magas hozam és alacsony kockázat, ha jó helyen van az ingatlan.Ezért vásárolják fel ezeket befektetők..

Csak jelenleg az áremelkedés miatt a marzs kezd annyira kicsi lenni hogy neccesebb a megtérülés + a csúszások, szerződési anomáliák is magasabb kockázatot hoznak. Kisbefeketőnek szerintem jelenleg már túl kockázatos, a nagyok szerintem lassan látják a tetőzést és elkezdenek majd kiszállni.

Higy építeni meg miért nem az, nem értem. Még mindig oriasi a kereslet, és a cikk pont arról szól hogy projektcégen keresztul szépen átbasszák az egyszeri embert a még több haszon reményében... ha nem tetszik, kergetheted a kipakolt, vagyontalan projekt céget.

15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Képtelen vagyok ezt a dumát megenni...
    Baromi jó befektetés...
    Kivéve, amikor akkor veszed, amikor csúcson van, majd akár 2 év vagy 2 hónap múlva koppan az egész úgy, hogy persze azt se látta előre senki. Ellenben "befektetésként" most ajánlani, amikor egyesek szerint ez a plafon vagy még nem = senki nem tudja muris.

Meg miféle "befektetés" az, amit kifizetsz és láthatólag tömeges az, hogy oda sem adják neked, hanem inkább visszaadják a pénzed és lakásod sem lesz.
    Vadnyugat lassan a köbön...

Szerintem a befektetés az, hogy amikor sok pénz tudsz keresni és a lakás is drága, akkor nem veszel semmit. Államkötvény, nőjön csak az pénz értéke. Aztán X év múlva az el nem költött pénz és hozamából fillérekért veszel lakást, amikor bedől az egész a francba.

Szittya and hunter85 like this.
  16. honved

honved Well-Known Member

17. Szittya

Szittya Well-Known Member

Igen annak van penze akinek a valasgba van penze... /a valsag termeli ki a kovetkezo osztalyt ha szabad igy fogalmazzak.../az ugyes osztalyt lephet ha van valsag melypontjan meg befekrtetheto tokeje.../

18. Szittya

Szittya Well-Known Member

Igazabol itt is az ideje hogy vegelegyen ennek a rabszolga hajtasnak ami napjainkba meg folyik... Az orszag egy resze a gyarba lakik csak aludni jar szinte haza... A 4 oras munkarend nyugodtan trerjedhetne a 8 mellett alternativa kent...aki tobb penzt akarna keresni nem osszevissza muszakokba dolgozna nap mint nap hanem ha kell a tobb penz bevallalhatna +4 oras allast akar mashelyen.../ha a ceg nem fizeti rendesen./csak igy nem annyira kiszolgaltatott.

19. boki

boki Well-Known Member

marton, Nemerson, fishbed and 2 others like this.
  20. Terminator

Terminator Well-Known Member

megazez likes this.

Ezen oldal megosztása