István,
annyit jegyeznék meg a MEV esethez, hogy a MEV nem az egyre kisebb csíkszélesség, meg az egyre nagyobb ostyaméret területén akart versenyezni a világpiacon, hanem a gate array/ULA (és az azokból később kifejleszthető FPGA) technológiákkal, amelyben igenis az élen volt, tekintettel arra, hogy a Xilinx amerikai cég is csak 1985-ben fedezte fel az FPGA-t és aztán azok gyártásából lett világhírű!
A gate array/ULA/FGPA irány pedig pontosan azért volt fontos, mert az illeszkedett ahhoz a stratégiai irányvonalhoz, miszerint a MEV "Berendezés-orientált áramkörök, BOÁK" /angolul ASIC) IC-k gyártására szeretett volna specializálódani, mert azok kellenek mindenféle berendezésekbe, használati tárgyakba, cél-eszközökbe.
Ezért is írtak meg rekord-sebességgel a BME Elektronikus eszközök tanszékének kutatói egy "Berendezés-orientált áramkörök" c. könyvet 1984-ben, amely mint egyetemi továbbképzési anyag segítségével 3300 ASIC IC-k gyártására szakosodott mérnök-generációt szerettek volna felnevelni.
Tehát az MEV, nem az LSI IC-k és a mikroprocesszorok terén akart versenyezni a világpiacon (abban lemaradása volt gyártás-technológia terén), hanem a gate array/FPGA-k terén, mivel az akkoriban volt kutatási téma, és a BME/MEV igencsak jól állt ezen téren.