Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Igen, érdekes hogy a saját seregének nem kellett avagy nem volt rá pénz. Még a több, mint 30 éves Casspir MRAP leváltására is ezt gondolják. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy Patria 6x6 lesz majd, ha mégis lesz pénz a váltásra - gyakorlatilag ugyanazon indokok miatt melyeket folyamatosan emlegetek (közös logisztika illetve support).

Nem csak motor kell, hanem erőátvitel, felfüggesztés, alváz miegymás. Valamint a felépítmény. Ezt megtervezve, összerakva, tesztelve, protókkal, csapatpróbázva, sorozatgyártás előkészítése és annak abszolválása - kisszériában. Úgy hogy szorít a határidő. Nagyon. Ugyanis Boxer vagy Patria (meg a kebaboskocsik mellé) külön meg egy logisztikai rémálom lenne. Persze ahogy később írod, mindent (a mérnököt is) meg lehet fizetni. Hogyne - legfeljebb nem éri meg.

Mindezt úgy, hogy a Tatra/Nexter -t kipöcköljük a képből. Akkor ki is marad, akit említettél is? Iveco. Ők sem lennének olcsóbbak. Meg persze akkor tényleg nulla "közösködés" lenne a csehekkel például.

A MAN Military üzletág az Rheinmetall tulajdon. Namost a MAN és Rheinmetall közötti szerződésben az utolsó betűig le van fektetve, hogy mi kinek a térfele illetve játszótere. Ugye nekünk nem csak az van, hogy alkatrészek kellenek (már akkor se menne), hanem kellene minden amit a kettővel előbbi bekezdésben írtam. Azaz, hogy mi (mondjuk a Currus) összeboronálódna a MAN cilivil ágával egy hadsereg részére olyan harcjármű fejlesztésére és kissszériás gyártására mely a Rheinmetall ilyen jellegű járműveinek direkt konkurencia (Boxer 6x6/8x8 , Fuchs) ... Nem érzem a realitását. Továbbá akkor még mindig nincs felépítményünk - azaz ugye még mással is közösködni kell (aki szintén nem ingyen tenné) és akkor még a dél-afrikaiak is keresni akarnak rajta (licensz). És akkor még a Rheinmetall a Nexter -hez fűződő ambivalens érzéseit illetve üzleti érdekeiről nem is szólva. Amennyiben más (pl. Iveco) lenne bevonva a felépítmény terén, akkor sem másznának a falra örömükben.



Leírtam hogy jön képbe a Tatra/Nexter. Európában csak Ők foglalkoznak ezzel a témakörben (igaz csak a 6x6 -al). Ráadásul a V4 -es cseheknél is ez a 6x6 van rendszeresítve 62 db -al. Igen, a MAN teherautós seregünkben nem ideális. Azonban más szempontok alapján sem (ezt is leírtam korábban). Igazából a cseheknek sem - de ez az Ő dolguk ...



Az orosz tornyot vegyük ki továbbra is - sajnos ez nemcsak "mérnök kérdés". Ezt nekünk senki nem engedné. A Kazah protón vagy ilyesmin elmenne, de nálunk nem engednék.

A török torony ilyen jellegű vashoz nem lesz amennyire jól tudom. A sima gpu -s távírányított tornyaik kebaboskocsira mennek. Ami ennél komolyabb az már nem is biztos (nem valószínű), hogy török lenne.

Általánosságban a dél-afrikai, kazah meg egyéb protókról. Szuper hogy vannak. Erre (csak protóra) ne húzzunk fel egy gyárat. Amennyiben hoznak protót kipróbálásra, akkor udvariasságból kipróbálhatjuk, meghallgathatjuk az ajánlatot meg elképzelést, de kb. ennyi a max. Ez nekünk sem időbe - se pénzbe nem fér bele.

Elérhető nyugati (nem orosz) torony, amit APC -re fabrikáltak (pl. Marder -re) - az 105 mm -es. Ezzel kapcsolatban vannak viták másik topikokban, hogy mennyire jó vagy nem jó akár harcászatilag akár egyéb szempontból. Ezt nagyon érdemes meggondolni, mert egy újabb lőszertípus a logisztikában, amit a környéken sem használnak már (azaz akár a VJTF -ben is külön megoldandó kérdés).

Az utolsó mondat persze vonatkozik a 57 mm -re is. Ugyanakkor ezt mégis izgalmasabb kérdésnek tartom. Ezt majd a hozzáértők meg döntéshozók megrágják és eldöntik. Ugyanakkor ehhez sem kell dél-afrikai vas alá feltétlenül. Itt is az lehet game-changer, hogy az oroszok (vagy mások) meglépik-e végül tömegesen és mikor. Amennyiben nem, akkor inkább azt oldjuk meg, hogy "+2 ATGM" minden IFV -re illetve APC -re ... :)



A német-finn a saját portékát (APC terén) fogja tolni - akár járműcsalád szinten. Akár helyi gyártással - akár nem, ahogy majd megéri mindenkinek. Én bármelyikkel ki lennék békülve, de akkor csak az legyen meg a deriváltjai ... A minden más meg nem tudna összerakni ilyen projektben rentábilisen ezt a dolgot - ideértve a Tatra-Nexter tandemet is.

Amíg az IFV kérdés nyitott volt (Puma vagy Lynx), addig én is úgy voltam, hogy APC terén "lehet bármi" (jó annyira nem bármi, de Boxer vagy Patria szinten biztos).

Így, hogy ez eldőlt, hogy Lynx ráadásul helyi Rheinmetall gyárral szerintem egyértelműen látszik a koncepció (és kb. az nem lenne meglepő, ha nem Boxer lenne a befutó). Ez a koncepció pont a logisztika. A PzH-2000 - Lynx - Boxer (most a Leo 2 -ket hagyjuk is) olyan járműcsaládokon is átívelő cross-platform logisztikát biztosít, mellyel mind a költségek terén, mind a rendelkezésre állás terén magasabb szintet fogunk tudni elérni, mint pl. a csehek (hogy tényleg egy másik 10 millió környéki lakossággal bíró V4 országot említsek példaként a környékről). Ráadásul magasabb harcértékkel ... Most abba a részébe nem is érdemes belemenni, hogy a Boxer -nek is komoly modularitása van, rengeteg felépítménnyel illetve toronnyal (akár 155 mm -es löveg is :)) - mindez rendszeresítve, harcmezőn (is) kipróbálva, készen, akár helyi gyártással (részben vagy egészben) stb. 6x6 és 8x8 platformon is.

Én a Patria -nak is örülnék (de akkor minden legyen Patria). Ugyanakkor Boxer esetén is azt mondanám - megérkeztünk ...

Nem tudom mi tartja ezt a topicot kb 1 hete az első oldalon, de ez a fórum színvonalára nézve, lassan már több mint kínos...:eek:

Egykét ember túláradó lelkesedése.

Az a gond, hogy @Negan szokásos "agymenései" már immunizálták a társaságot.
Eddig kb. 5x írta le, hogy szerinte sem lenne ideális ez a Barys 8x8 itthoni beszerzésre.
Ez az ami nem jut már el a fülekhez. És megy az egymás melletti elbeszélgetés.
Ugyanakkor Ő is látja benne azt a fantáziát, amivel hazai járművé tehető. Azaz egy licence megvásárlása esetén, és magyar fejlesztői munka révén egy olcsó hazai gyártású tisztességes jármű LEHETNE belőle. Ő sem mondja, hogy nekünk való, meg hogy toljunk bele lóvét - ahogy én sem -, de én ha legugolok, egyik szememet behunyom 30%-ra, a másikat 80-ra, és egy komolyabbat böffentek közbe, akkor látom, hogy mire gondolt a "költő", amikor valamelyik fejesnek megfordult a fejében, hogy megtartsuk alternatívában.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Amúgy ha lehetne válogatni akkor Patria.
De szerintem most, hogy lesz egy RM-el közös vegyes vállalatunk a boxer a logikus döntés a gyár továbbélése és a Lynx-el közös alkatrészbázis miatt.

Persze, német lesz az is, ez érthető. Kíváncsi leszek majd a végén, a db számokra. Illettve, milyen toronyverziókkal veszünk majd harcjárműveket.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát figyelj amikor arról volt szó, hogy eléggé limitált a költségvetés APC alkalmazásban ez is megtette volna. A páncélja jobb mint a BTR-nek, ergonómiában, szenzorosan, tűzerőben mindenhogy felülmúlja. Ár érték arányban lehetett volna egy használható megoldás ez a gép a BTR leváltására a közepes dandárban. Nem a legoptimálisabb megoldás természetesen, de ha arról lenne szó, hogy gyerekek nincs sok pénz de kaptok új technikát akkor ez nem lenne rossz választás. A szerbeknél a Lazar III többet tud talán mint ez? Vagy a román Piranha-knak több a páncélja? Vagy akár a sima torony nélküli és alap páncélzatú Patriákkal előbbre vannak a horvátok? A pandur 2-es miben is tud többet? Annyi az egész, hogy hasonlót a hasonlóval kéne hasonlítani akkor nem irkálna senki hülyeséget. Mert kezdjük kimeríteni a szarrágás fogalmát elég mélyen mostanában.
Nagyon Igaz! :cool:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Őszintén azt gondoltam, hogy ennek te örülnél. Dél-Afrika, stb. Hát mindegy. Te se, én se, el kell engedni, nincs mese.
A dél afrikai harcmodor az,amire egy esetleges háborúban rá lennénk nagyon szorulva.Mert nincs,és nem is lesz belátható időn belül akkora nehéz gépesitett haderőnk,hogy az egy hosszabb határszakaszt fedezni tudjon.
TPZ Fuchs rovatba irtam erröl egy kis agymenést,hogy miért is gondolom igy.Aki akarja elolvassa
 
T

Törölt tag 467

Guest
Az a gond, hogy @Negan szokásos "agymenései" már immunizálták a társaságot.
Eddig kb. 5x írta le, hogy szerinte sem lenne ideális ez a Barys 8x8 itthoni beszerzésre.
Ez az ami nem jut már el a fülekhez. És megy az egymás melletti elbeszélgetés.
Ugyanakkor Ő is látja benne azt a fantáziát, amivel hazai járművé tehető. Azaz egy licence megvásárlása esetén, és magyar fejlesztői munka révén egy olcsó hazai gyártású tisztességes jármű LEHETNE belőle. Ő sem mondja, hogy nekünk való, meg hogy toljunk bele lóvét - ahogy én sem -, de én ha legugolok, egyik szememet behunyom 30%-ra, a másikat 80-ra, és egy komolyabbat böffentek közbe, akkor látom, hogy mire gondolt a "költő", amikor valamelyik fejesnek megfordult a fejében, hogy megtartsuk alternatívában.
Ebben az esetben megkövetem Celebrát, mert őszinte leszek, de ezt a topicot csak csodálkozó tekintettel szoktam megtekinteni néha, és csak beleolvasgatok. Tehát nem olvastam minden hozzászólást, és mikor meglátom a múlt század hetvenes, nyolcvanas éveiből származó képeket, hát tovább is pörgetek. Mivel viszont róla közismert a Dél-Afrika fixáltság, és a Mbombe szót nála többször egész biztosan nem írta le senki itt a HTKA-n, azt gondoltam, ezt imádni fogja.
Bocsi!
 
T

Törölt tag 467

Guest
A dél afrikai harcmodor az,amire egy esetleges háborúban rá lennénk nagyon szorulva.Mert nincs,és nem is lesz belátható időn belül akkora nehéz gépesitett haderőnk,hogy az egy hosszabb határszakaszt fedezni tudjon.
TPZ Fuchs rovatba irtam erröl egy kis agymenést,hogy miért is gondolom igy.Aki akarja elolvassa
Próbáld már meg elfogadni, hogy már nincs ilyen, hogy hosszabb határt védenek. Ehh, hagyjuk, megint belekeveredek csak egy meddő vitába.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
A dél afrikai harcmodor az,amire egy esetleges háborúban rá lennénk nagyon szorulva.Mert nincs,és nem is lesz belátható időn belül akkora nehéz gépesitett haderőnk,hogy az egy hosszabb határszakaszt fedezni tudjon.
TPZ Fuchs rovatba irtam erröl egy kis agymenést,hogy miért is gondolom igy.Aki akarja elolvassa

Ma már nem frontvonalban kell gondolkodni, hanem inkább, fő támadási irányokba. A jelenleginél persze hogy nagyobb haderő lenne ideális, de hidegháborús létszámban, méretben, nem lesznek gépesített haderők. Mi az hogy dél afrikai harcmodor ? Max., négerkergetés a bozótban ? Azért itt nem az lenne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Mindig is fo tamadasi iranyokba volt gondolkodva /meg a hidegfegyverek csataiba is./ de a frontot ellenorzes alatt kell tudni tartani. Ahohy mimdenhol teszik is.

Annyi hogy nem kotik ossze a rajallasokat futoarkokkal mint a 2. Vh ba es vahy a futoarkokba nem telepitenek nagyszamu gyalogost mint az elso vh ba /mert van megfelelo tuzero./

A mai front egymastol fofegyver llotavolsagra vahy kicsit tavolabb /ember kerdese./ elhelyezett tuzelo allasok sokasaga./ ezek lehetnek rajallasok mint az ukran fronton. /intenzivebb./ vagy tuzcsoport allasok mint mondjuk jemenbe vagy sziriaba./

Ez a tuzeloallas remdszer mugott biztonsagos tavolsaagra el kell helyezni egy jarorvonalat./sziriaba ezek voltak a kilott pickupos videok fo jelenetei./ ez a jaror lehet gepesitett gyalog a lemyege a beszivargok elleni vedelem azok felkutatasa esetleges erosites gyors kijuttatasa az elso vonalakhoz vagy azok elszakadasanak tamogatasa /ide a 4x4 esek tokeletesek egyebkent./ ha van ero lehet akar hrmadik vonalat is felallitani a legfrissebben beerkezett egysegek kikepzese xeljabol es egy esetleges attores eseten feltorlodas celjabol.../ ezek altalaba ha vannak csupan megfigyelo allasok...

Klasszikusan a fejekben elo futoarkokkal osszekotot frontvonal ma mar nincs elso vh s azert nincs mert megvan a kello tuzero masodik vh s azert nincs mert megvan a kello mobilitas ha szikseges… de attol meg van front /vonal./ csak mas a szerkezete.
A fo varhato tamadasi oranyokba meg nagyobb erok komolyabb vedelemmel vannak ellatva ami abba merul ki /vonal/ szempontjabol hogy joval tobb tuzeloallas van kialakitva a minel nehezebb felderithetoseg kedvejert.

Annyi hogy mivel nincs futoarok az allasokat igyekeznek on es korvedokepesse tenni /jemenbe momdjuk pont nem./

Vegulis a karpatvonal szerkezete. Azutan konnyu utanna nezni on es korvedo allasok amik egymas fedezesere alkalmasak./ha letszam nem engedi a fedezetet nagyobb hatotavolsagu hatekomyabb fegyverekkel kell potolni./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Es itt mar szakasz harcaszatrol van szo. Es a szakaszok mar nem alkotnak valodi melyseget hanem oldalszarny ba biztositjak egymast /nagyjabol egy szelesebb vonlat alkotnak/kivetel a szakasztorzs mobil alegysegeit tuzcsoportjat./azok keriulhetnek hatrebb./ ahol mar a szazadszintre erve magasbol szemlelve egy kepzelt terkepen a tuzeloallasok kvazi vonal kepet keltik./legalabbis vonalacskat./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A jelenlegi aktiv allomany feladata nem ez a vonalvedelem. Max annak kisegitese kiegeszitese a fo varhato tamadadi iranyokba es az ellenlokesre varva hatrebb vonva./
Az aktiv allomany feladata a manoverezo harcaszat ami a kikepzes alapja. /tamadas./ellentamadas
/
a statikus/vedelem /tuzeloallasok vltakoztatasaval./ a gyengebben kepzett egysegek alegysegek feladata ahol is a gyengebb kepzest a vedelem szorzoja potolja /minimum3x os./ a fo varhato tamadasi iranyok zarasar mint mar fentebb is irtam termeszetesen a jelenleg aktiv allomany resztvetelevel hajtjak vegre.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Az a gond, hogy @Negan szokásos "agymenései" már immunizálták a társaságot.
Eddig kb. 5x írta le, hogy szerinte sem lenne ideális ez a Barys 8x8 itthoni beszerzésre.
Ez az ami nem jut már el a fülekhez. És megy az egymás melletti elbeszélgetés.
Ugyanakkor Ő is látja benne azt a fantáziát, amivel hazai járművé tehető. Azaz egy licence megvásárlása esetén, és magyar fejlesztői munka révén egy olcsó hazai gyártású tisztességes jármű LEHETNE belőle. Ő sem mondja, hogy nekünk való, meg hogy toljunk bele lóvét - ahogy én sem -, de én ha legugolok, egyik szememet behunyom 30%-ra, a másikat 80-ra, és egy komolyabbat böffentek közbe, akkor látom, hogy mire gondolt a "költő", amikor valamelyik fejesnek megfordult a fejében, hogy megtartsuk alternatívában.
különben ha úszóképesek lennének,és valóban hozza mindaszt amit a tervezői állitanak róla,nem lenne ellenük kifogásom.Persze az igényeinkhez igazitva,hazai gyártás/összeszereléssel,európai beszállitókkal.És persze az ár,az kardinális kérdés.A reklámszöveg az,hogy olcsó,és olcsón fentartható.De konkrét árat nem találtam.Jordániaiak megvették a 6os legolcsóbb,leggyengébb változatát,dehogy mennyiért is konkrétan semmit nem találtam volna.
De azt meg kéne érteni,hogy ezeket nem arra tervezték elsősorban,hogy a Leokkal együtt rohamozzanak a Kurszk 2.0-ban.Másfajta harcmodorra tervezték őket,és abban nagyon is jók lennének,pláne,ha megkapják a kész,működő Anszar tornyot.Csak szerintem nekünk ahoz a harcmodorhoz szükségünk lenne az úszóképességre.
De csak úgy szólok,hogy a Z2026 beszerzéseiben igen erős a politikai indittatás.A nagy türk tanácsi összeborulásban nem kizárt,hogy mégiscsak idekerülnek.Anszar meg török,és az már ki lett jelentve,hogy rendelünk türkis tornyokat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Felorlo harc halogato harc keresoharc stb. /a keresoharc amikor hulj hulj hajraval egymasnak mint a kozepkorba /vsak ha az ellen nem igy gondolja kiterommanoverekkel korbezar vagy epp megszall..... Na ilyen ellenlokeseknel fordulhat elo a valosagba... Halogato harc meg a rugalmas elszakadasok. De ehhez nincs teruletunk.
Tehat marad a felorlo harc keresohrcal kombinalva halogatoharcal fuszerezve.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Próbáld már meg elfogadni, hogy már nincs ilyen, hogy hosszabb határt védenek. Ehh, hagyjuk, megint belekeveredek csak egy meddő vitába.
????
nem tudom,hogy mire gondolsz.De itt van @krisss ,kérdez rá,hogy mekkora területet tudna fedezni egy 2dd-os haderő.Mekkora egy zl védőkörlet,támadási sáv.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Látom sikerült teljesen félreérteni amit mondtam.

Azt mondtam ha rászorulnánk és nincs más lehetőség mint az olcsóbb kategóriában válogatni, vagy a btr-t reszelgetni mint ahogy az a Zrínyi program előtt volt. Evidens, hogy inkább jobba ülök ha van (ezt mondjuk csak neked nem sikerült le szűrni a mondandóból) Még kamm se kötött bele pedig ő szeret belemarni az emberbe..

100% pontosan értettem mire gondoltál - azt is amit az utolsó hsz -edben írtál. Lehet az nem ment át amit írtam - akár korábban is. Mindegy, lapozzunk.

Az a gond, hogy @Negan szokásos "agymenései" már immunizálták a társaságot.
Eddig kb. 5x írta le, hogy szerinte sem lenne ideális ez a Barys 8x8 itthoni beszerzésre.
Ez az ami nem jut már el a fülekhez. És megy az egymás melletti elbeszélgetés.
Ugyanakkor Ő is látja benne azt a fantáziát, amivel hazai járművé tehető. Azaz egy licence megvásárlása esetén, és magyar fejlesztői munka révén egy olcsó hazai gyártású tisztességes jármű LEHETNE belőle. Ő sem mondja, hogy nekünk való, meg hogy toljunk bele lóvét - ahogy én sem -, de én ha legugolok, egyik szememet behunyom 30%-ra, a másikat 80-ra, és egy komolyabbat böffentek közbe, akkor látom, hogy mire gondolt a "költő", amikor valamelyik fejesnek megfordult a fejében, hogy megtartsuk alternatívában.

Én viszont kicsit régebben vitázok vele e témakörben ebben a topikban meg a Fuchs -ban (meg még máshol is). Igen, eljutottunk oda, hogy leírt olyat is, hogy "nem ideális itthonra". Ugyanakkor olvasd el azért néhány frissebb hsz -ét is. :p

Ettől az "olcsó" dumától falra mászok. Ki mondta/írta, hogy olcsó? Ezt valaki írja már le mi a puskaporos bánattól lenne olcsó? Vagy mi az "olcsó"? Ha mondjuk csak másfélszer annyiba kerülne, mint egy full-extrás Boxer 8x8, akkor az már olcsó? (egyébként annyira nem, de majdnem ...:))

Mire gondolhatott a "költő"? Hát kb. amikor a Paramount -os jóember meg a Currus -os együtt jól berúgtak egy kazah kocsmában, akkor az előbbi odaböffentett egyet, hogy "be tudnátok vágni egy PDF végére pár mondatot?" - mire a Currus -os: "persze, de most inkább igyunk ...". No meg persze szeretnének beállni a Z2026 -os pénzeső alá ... Kb. ennyit kell ideképzelni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Talalkozo harc megvivasa ami a klasszikus egymasnak dolog. Nem kereso harc mert talalkozoharcot oldalszarny biztositas mellett halytanak vegre. Vagy ha nem szandekos amikor a atateren /kozetbe szektorba./ egymasba futnak az ellensegek es mindketto a donto harc megvivasa mellett dont de ez alegyweg harcaszatra jellemzo.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az hogy egy dd mekkora szakaszt tud vedeni sok mindentol fugg... /pl egy folyamszakaszt joval kevesebb emberrel lehet vedeni mint egy puszta siksagot./
Es ugye itt jon hogy mivel rendelkezik a dd... Van e panceltoro zaszloalj ami egymaga komoly vedelmet biztosit viszonylag szeles szakaszon... Az is kerdes hogy milyen legyen a vedelem. Mert ha van hogy egyszeru jaror is eleg...
Mert mondjuk pct zl el a fenti allitasom maris bukott mert azzal a siksagot sikeresebben vedheted nagyobb szakaszonmint a folyamot :D i
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
De ha kelloen szeles a folyam lehet eleg cssak megfogyeloket telepiteni es konnyu monbil alegysegekkel vagy tuzerseggel operalni az esetleges atkeles ellen... Ez akkor nagyon nagy szakasz vedelmet eredmenyezheti felteve ha van kello tuzerseg aminek azert jo nagy a hatotavolsaga es a folyam koordonatai azert altalaba adottak.
Momdjuk ilyem mmegfigyelo feladatra szerintem tok folosleges az aktiv allomamytol embert elvonni... /szerintem de aki a tartalekosok golyofogok partjan vammak lehet nem igy velekednek./