Csak egy példa Argentínára. Folyamatosan importál az oroszoktól és amcsiktól valamint európai országoktól.
Russia-Argentina In 2021,
Russia exported $450M to
Argentina. The main products that
Russia exported to
Argentina are
Vaccines, blood, antisera, toxins and cultures ($209M),
Mixed Mineral or Chemical Fertilizers ($65.6M), and
Nitrogenous Fertilizers ($31.8M). During the last 26 years the exports of Russia to Argentina have increased at an annualized rate of 7.08%, from $76.1M in 1995 to $450M in 2021.
United States-Argentina In 2021,
United States exported $6.41B to
Argentina. The main products that
United States exported to
Argentina are
Petroleum Gas($688M),
Refined Petroleum ($495M), and
Vaccines, blood, antisera, toxins and cultures ($271M). During the last 26 years the exports of United States to Argentina have increased at an annualized rate of 1.61%, from $4.23B in 1995 to $6.41B in 2021.
The EU exports to Argentina mainly manufactured goods, such as machinery and transport equipment (44%) and chemical products, including pharmaceuticals, (24%)
Argentína teljes kivitelének mindössze 1,25 %-a megy Oroszországba és 6,62 % az USA irányába.
A pozitív külkereskedelmi mérleg miatt az import aránya sem számottevő, sőt, Oroszország vonatkozásában elhanyagolható, mindössze 0,74 %-át teszi ki a teljes, Argentínába irányuló
behozatalnak. Az USA lényegesebb 10,6 %-kal, de kétlem, hogy ettől függene az argentinok léte vagy nemléte.
Na akkor tizedelni fogja vagy sem? Sajnos ez minden "harmadik" országot érinti. A lakosságuk egy tizedét sem képesek fenntartani
egy amcsi-orosz (eu) háború esetén. Globalizáció a kulcsszó. Alig van ország a Nyugati és Ázsia régión kívül mely ebben a globalizált világban a lakosságát önállóan fenn tudná tartani. A nyugati és ázsiai termelés, technológia, gyógyszerek, vagy a mezőgazdaság termékek nélkül az érintetlen országok tizedelődnek hosszútávon.
Egy terület (település, járás, megye, régió, ország) működőképes fennmaradásához
1.) Alapvető élelmiszerek kellenek - ezeket a példaként hozott Argentína gond nélkül meg tudja termelni.
2.) Infrastruktúra, közművek (erőművek, elektromosság, fűtőanyag) kellenek - szintén megoldható.
3.) Egyéb fogyasztási, közszükségleti cikkek (ruházat, építőanyag, vegyiáruk) kellenek - szintén megoldható.
A jelenleg pörgő világkereskedelem jelentős részben olyan termékek exportjáról és importjáról szól, amik nélkül simán meg lehet élni, vagy amiket saját gyártásban is létre lehet hozni. (Pl. személygépjárművek, szórakoztató elektronika, luxuscikkek, divatcikkek, IKEA-s bútor, wishes, temus kacat, stb.)
A történelemben számos országot sújtott már blokád, embargó, szankció, de egyáltalán nem jellemző, hogy a gazdasági-kereskedelmi kapcsolatok drasztikus visszaesése vagy megszűnése az érintett területek összeomlását eredményeznék. Ilyen helyzetekben az államok átállnak az önellátásra, pótanyagokkal dolgoznak, alkalmazkodnak, új partnereket keresnek (Irán, É-Korea, stb.).
Nem bagatelizálom egy atomháború következményeit, sőt, az emberiség történelmének kétségtelenül legmegrázóbb, legbrutálisabb kataklizmája lenne egy nukleáris apokalipszis. Európának (és benne Magyarországnak) felfoghatatlan katasztrófát jelentene, lényegében megszűnne vele a civilizációnk, a kultúránk, az államunk...
Ugyanakkor azt gondolom, hogy a természet, a bolygó néhány év alatt kiheverné az utóhatásokat és a világnak azon részei, amelyek kimaradtak belőle, nagy lehetőséget kapnának a globális erőviszonyok újrarendezésére.
Szerintem az északi civilizáció és a fehér ember nagy tragédiája, hogy a kommunizmus bukása után (különösen akkor, amikor az USA éppúgy szembe került az iszlámmal, mint Oroszország) nem sikerült pályára állítani egy olyan integrációt, amelyben a hidegháborúban győztes Nyugat katonailag és gazdaságilag összefogott volna Oroszországgal. Putyin 2000 körül komolyan felvetette, hogy országa is csatlakozhatna a NATO-hoz, az Európához fűződő gazdasági kapcsolatok előnyei pedig nyilvánvalóak voltak. De ebből az amerikai héják és a profitéhes karvalytőke nem kért, sem kiszolgálóik, a kozmopolita európai technokraták. Kaptunk ehelyett migránsáradatot Afrikából meg a Közel-Keletről meg agresszív, elmebeteg woke-ideológiát.
És most már ott tartunk, hogy egy gyakorlatilag a történelem véletlenjeinek következtében létrejött, szerencsétlen, korrupt, mesterséges állam Washingtonból szított háborúja miatt a nukleáris apokalipszisról töprenghetünk.