Én azt látom mostanában, hogy Izraellel is kiegyezett a fél arab világ, azért hogy a másik felének rosszabb legyen. Irán ellenségei lassan F-35öt kapnak! Az új Szaúdi vezetés bármikor beállna Izrael mögé egy Irán ellenes háborúba!Pl Izrael ellen.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Én azt látom mostanában, hogy Izraellel is kiegyezett a fél arab világ, azért hogy a másik felének rosszabb legyen. Irán ellenségei lassan F-35öt kapnak! Az új Szaúdi vezetés bármikor beállna Izrael mögé egy Irán ellenes háborúba!Pl Izrael ellen.
Én azt látom mostanában, hogy Izraellel is kiegyezett a fél arab világ, azért hogy a másik felének rosszabb legyen. Irán ellenségei lassan F-35öt kapnak! Az új Szaúdi vezetés bármikor beállna Izrael mögé egy Irán ellenes háborúba!
Na őket nem szokták ám arrafelé megkérdezni, hogy mifaszt akarnak!Az emberek nem.
Na őket nem szokták ám arrafelé megkérdezni, hogy mifaszt akarnak!
Izraellel a gyakorlatban Szírián kívül mindenki békét kötött. Az arab világ 70-80%-a az USA-tól veszi a fegyvert.Nem kell megkérdezni.Nem véletlen rettegett amerika attól,hogy akárcsak 1 Scud is csapódjon Izraelben.
Izraellel a gyakorlatban Szírián kívül mindenki békét kötött. Az arab világ 70-80%-a az USA-tól veszi a fegyvert.
Miről vitatkozunk ?
Ezt csak az irakiak tudják - vagy még ők se?!!!Miért pont a Jugókkal akarták az irakiak a nagyjavítást elvégeztetni, akik még csak nem is ismerték a típust?
Tudom hogy jóban voltak a jugókkal, és az iraki megerősített repülőgép fedezékeket is tán ők építették, node miért nem akkor már a Bolgárok javítottak? (ennyi erővel akár mi is nagyjavíthattuk volna őket)
„Operation Attain Document-III”
Az amerikai haditengerészet 1986 március 24-én ismét visszatért a Szidra öbölbe.
A három repülőgép hordozó, a CV-60 USS Saratoga, a CV-66 USS America, és a CV-43 USS Coral Sea más típusok mellett, összesen 48db F-14A Tomcat, és 48db F/A-18A Hornet vadászrepülőgép, 12db E-2C Hawkeye légtérellenőrző, és 12db EA-6B Prowler rádióelektronikai harc géppel rendelkezett.
Ezalatt épp a líb tiszti hallgatók gondnoka voltam a Zalkán.
Líbiai MiG-25PD vadászgép, egy-egy R-40R és R-40T, illetve négy R-60MK légiharc rakétával.
A Líbiaiak által saját felségvizüknek tekintett öbölrész fölött őrjáratozó F-14A géppárra, először egy éles tűzparanccsal rendelkező MiG-25PD géppárt emeltek, de azokat könnyedén hátulról meglepték, majd kimanőverezték a tűzparancsról mit sem sejtő F-14A Tomcat pilóták.
Ezután a Szurt-i Sz-200VE Vega-E nagyhatótávolságú légvédelmi rakéta komplexum indított három rakétát a 115km-re repülő F-14A vadászgépekre, de azok az E-2C Hawkeye légtérellenőrző figyelmeztetésére az indítás után 25-30 másodperccel a radarhorizont alá süllyedtek, így a félaktív önirányítású V-880E légvédelmi rakéták elvesztették céljukat, majd ártalmatlanul a tengerbe hullottak.
Az AGM-88 HARM rádiólokátor elleni rakéta első éles indításával eltalálta a Szurt-i Sz-200VE Vega-E légvédelmi rakéta komplexum 5N62VE RPC célmegvilágító lokátorát.
Aznap éjszaka az “Operation Prairie Fire” művelet keretében az amerikaiak haditengerészet A-6E Intruder vadászbombázó gépei
A-7E Corsair vadászbombázó géppárja AGM-88 HARM rádiólokátor elleni rakétával eltalálta a Szurt-i Sz-200VE Vega-E légvédelmi rakéta komplexum 5N62VE RPC célmegvilágító lokátorát.
- AGM-86A Harpoon rakétával elsüllyesztették a líbiai haditengerészet francia gyártmányú Combattante-IIG osztályú Beir Glulud rakétás naszádját, amely Miszráta kikötőjéből kifutva 24 csomóval haladt az amerikai flottakötelék felé.
- Rockeye kazettás bombával megrongálták a szovjet gyártmányú pr.1234E Ovod-E osztályú Ean Al Gazala korvettjét, amely Bengázi kikötőjéből futott ki, és haladt az amerikai flottakötelék felé.
- Rockeye kazettás bombával megrongálták, majd AGM-86A Harpoon rakétával elsüllyesztették a szovjet gyártmányú pr.1234E Ovod-E osztályú Ean Zaquit korvettjét, amely Bengázi kikötőjéből kifutva 25 csomóval haladt az amerikai flottakötelék felé.
Ali Thani:
“A légierő vezetése meg volt győződve arról, hogy a szovjet technika csak ócskavas az amerikaiakkal szemben, így hogy minimalizálják a veszteségeket, nem engedtek azon az éjszaka repülni minket.”
Április 5-én, egy Nyugat Berlini diszkót terrortámadás ért, ami 229 sebesült mellett 3 áldozattal járt.
“Operation El Dorado Canyon”
Tíz nappal később, az “Operation El Dorado Canyon” művelet keretében hajnali 2-kor, az amerikai légierő F-111F Aardwark, és az amerikai haditengerészet A-6E Intruder gépei öt líbiai célpontot bombáztak:
A támadás ideje alatt, a líbiai légierő összes gépe ismét a földön maradt.
- Moammer Kadhafi rezidenciáját Tripoliban
- Tripoli melletti haditengerészeti bázist
- Tripoli nemzetközi repterét, ahonnan a 1023. vadászrepülő század MiG-23MLD vadászrepülőivel üzemelt.
- Egy laktanyát Bengáziban
- Bengázi melletti Benina repterét, ahol a 1024. vadászrepülő század MiG-23MLD vadászrepülőivel üzemelt.
SR-71 Blackbird felderítő által készített kép Benina repteréről, a bombázás után
Abdelmajid Tayari:
„Két géppárral is repültünk őrjáratot azon az éjjelen.
Mi éjfél után, 01:00-kor szálltunk le, a másik géppár 01:30-kor.
Miután a négy MiG-23MLD vadászgépünket megtankolták, én átadtam a gépet a váltásnak, és családos emberként hazaindultam.
Aznap éjjel nyolc felfegyverzett géppel adott a századunk készültséget, négy gép a 33-as kifutópálya négy a 15-ös kifutópálya parkolóján várakozott, első fokozatban, pilótákkal a gépekben ülve.
01:55-kor a toronyból rádión utasították őket, hogy ugorjanak ki a gépeikből, és keressenek fedezéket!!!
A kismagasságon a reptér fölé érkező A-6E Intruder vadászbombázók megszórták a parkolót kazettás bombákkal, illetve lebombázták a régi századpihenő épületét is, amit már évek óta nem használtunk.”
1987-ben a század MiG-23MLD vadászgépei ismét a csádi határnál, Ma'ten es-Sarra illetve Tanoua légibázisáról üzemeltek.
Abdelmajid Tayari:
“1987 áprilisában Wadi Doum lerohanásakor, egy légi vezetési pontnak átalakított Il-76-os teherszállítót kísértem.
Az RSzBN navigációs rendszer segítésével könnyen tájékozódtunk az amúgy kietlen sivatag fölött.”
Csádban harcoló franciák, amerikai FIM-92 Stinger kézi légvédelmi rakétával
Ali Thani ezredes:
„1987 október 8-án Dia ad-Din kapitány Szu-22 vadászbombázó gépét az amerikaiak által Csádnak szállított FIM-92 Stinger kézi légvédelmi rakétával lelőtték.
Mig-23BN gépemmel a helyszínre siettem, és meg is láttam a roncsot, úgyhogy a Mi-8-as helikopterünk érkezéséig őrjáratozásba kezdtem.
A következő pillanatban azonban az én gépemet is FIM-92 Stinger találat érte, így én is katapultáltam.
Végül engem kimentettek a Mi-8-as helikopterrel, Dia ad-Din kapitány viszont csádi fogságba esett.”
1988-ban francia és amerikai különleges alakulatok segítségével, a csádi csapatok visszafoglalták az Aouzou sávot, a líbiaiak ezután tűzszünetet kötöttek.
Végül 1994-ben a hágai Nemzetközi Bíróság, az Aouzou-sáv feletti szuverenitásról Csád javára döntött.
F-14A Tomcat kamerájának képkockáján Jamal Founas főhadnagy MiG-23MF gépe annak lelövése előtti pillanatban
1989 január 4-én a Kréta mellett hajózó amerikai CV-67 USS John F Kennedy repülőgép hordozó Tobruk előtt őrjáratozó F-14A Tomcat géppárjára 11:50-kor a líbiai 1050. vadászrepülő ezred MiG-23MF készültségi géppárját emelték.
A MiG-23MF vadászgépek fegyverzetét egy-egy R-24R, és R-24T, illetve két R-60MK rakéta alkotta.
Sa’ad al-Kreymi kapitány, és Jamal Founas főhadnagy 3000m-re emelkedett, és 830km/h-ra gyorsítva repültek az amerikai géppár felé, mit sem sejtve arról, hogy ezúttal az amerikai pilótáknak van tűzparancsuk.
Amikor szembe repülve 19km-re megközelítették egymást, a vezér F-14A Tomcat indított egy AIM-7 Sparrow félaktív önirányítású légiharc rakétát, majd 16km-nél egy újabbat.
Eleinte úgy tűnt, hogy a két Sparrow követi célját, de amikor a líbiaiak egy balfordulót kezdtek, mindkét látótávolságon túli légiharc rakéta elvesztette célját.
Ekkor a két F-14A Tomcat szétvált, az egyik jobbra, a másik balra, hogy megossza a támadókat.
Mivel a líbiai géppár a kísérő manőverét követték, így az visszafordult feléjük és 10km távolságból indította AIM-7 Sparrow rakétáját, ami a vezér MiG légbeömlő nyílását találta el, hatalmas tűzgolyóvá változtatva a gépet.
Eközben a vezér F-14A Tomcat beült a líbiai MiG-23MF kísérő gépe mögé, és a fegyverzeti kapcsolók hibás állásának korrekciója után, pilótája indította AIM-9 Sidewinder infravörös önirányítású légiharc rakétáját ami a cél fölött robbant.
Mindkét líbiai pilóta sikeresen katapultált, de nem találták meg őket.
A szovjetek ezután felajánlották Líbia részére az exportra éppen elérhetővé vált MiG-29 9-12B (gyártmány) vadászgép megvásárlását, amit tesztelés után a líbiaiak visszautasítottak, mivel szerintük:
- A MiG-29 lokátora nem jelent különösebb előrelépést a MiG-23MLD gépeikben lévő Szapfir-23MLA-2-höz képest.
- Maximál gázon a két hajtómű üzemanyag fogyasztása túl magas, ráadásul eléggé füstölnek is, megkönnyítve légiharc kezdetén a gép vizuális észlelését.
- A felkínált MiG-29 ára a korábban beszerzett MiG-23MLD vadászgép árának négyszerese volt.
Következik Algéria...
Mindig van tétje. Abból lehet igen hamar egy háború, ha valakivel nem igen vagy jóban. Izrael meg folyamatosan háborúban áll határain belül a síita palesztinokkal, azon túl meg Szíria területén a szintén síita irániakkal. Alacsony intenzitású, de azért néha kifogynak ők is a vaskupola rakétákból, ill. van hogy rajtaütnek ezen azon, meg olyan is hogy hazatérő F-16-ot lőnek seggbe Vegával... Izrael sosem dőlhet hátra, hogy nincs tétje annak, hogy ki kivel van jóban.Nem is háborúzik senkivel arrafelé az USA vagy Izrael.Most nincs konfliktus,semmi tétje annak,hogy kivel vagy jóban.
Ezalatt voltam katona, és épp a líb tisztjelölteknél voltam gondnok.„Operation Attain Document-III”
Az amerikai haditengerészet 1986 március 24-én ismét visszatért a Szidra öbölbe.
A három repülőgép hordozó, a CV-60 USS Saratoga, a CV-66 USS America, és a CV-43 USS Coral Sea más típusok mellett, összesen 48db F-14A Tomcat, és 48db F/A-18A Hornet vadászrepülőgép, 12db E-2C Hawkeye légtérellenőrző, és 12db EA-6B Prowler rádióelektronikai harc géppel rendelkezett.
Líbiai MiG-25PD vadászgép, egy-egy R-40R és R-40T, illetve négy R-60MK légiharc rakétával.
A Líbiaiak által saját felségvizüknek tekintett öbölrész fölött őrjáratozó F-14A géppárra, először egy éles tűzparanccsal rendelkező MiG-25PD géppárt emeltek, de azokat könnyedén hátulról meglepték, majd kimanőverezték a tűzparancsról mit sem sejtő F-14A Tomcat pilóták.
Ezután a Szurt-i Sz-200VE Vega-E nagyhatótávolságú légvédelmi rakéta komplexum indított három rakétát a 115km-re repülő F-14A vadászgépekre, de azok az E-2C Hawkeye légtérellenőrző figyelmeztetésére az indítás után 25-30 másodperccel a radarhorizont alá süllyedtek, így a félaktív önirányítású V-880E légvédelmi rakéták elvesztették céljukat, majd ártalmatlanul a tengerbe hullottak.
Az AGM-88 HARM rádiólokátor elleni rakéta első éles indításával eltalálta a Szurt-i Sz-200VE Vega-E légvédelmi rakéta komplexum 5N62VE RPC célmegvilágító lokátorát.
Aznap éjszaka az “Operation Prairie Fire” művelet keretében az amerikaiak haditengerészet A-6E Intruder vadászbombázó gépei
A-7E Corsair vadászbombázó géppárja AGM-88 HARM rádiólokátor elleni rakétával eltalálta a Szurt-i Sz-200VE Vega-E légvédelmi rakéta komplexum 5N62VE RPC célmegvilágító lokátorát.
- AGM-86A Harpoon rakétával elsüllyesztették a líbiai haditengerészet francia gyártmányú Combattante-IIG osztályú Beir Glulud rakétás naszádját, amely Miszráta kikötőjéből kifutva 24 csomóval haladt az amerikai flottakötelék felé.
- Rockeye kazettás bombával megrongálták a szovjet gyártmányú pr.1234E Ovod-E osztályú Ean Al Gazala korvettjét, amely Bengázi kikötőjéből futott ki, és haladt az amerikai flottakötelék felé.
- Rockeye kazettás bombával megrongálták, majd AGM-86A Harpoon rakétával elsüllyesztették a szovjet gyártmányú pr.1234E Ovod-E osztályú Ean Zaquit korvettjét, amely Bengázi kikötőjéből kifutva 25 csomóval haladt az amerikai flottakötelék felé.
Ali Thani:
“A légierő vezetése meg volt győződve arról, hogy a szovjet technika csak ócskavas az amerikaiakkal szemben, így hogy minimalizálják a veszteségeket, nem engedtek azon az éjszaka repülni minket.”
Április 5-én, egy Nyugat Berlini diszkót terrortámadás ért, ami 229 sebesült mellett 3 áldozattal járt.
“Operation El Dorado Canyon”
Tíz nappal később, az “Operation El Dorado Canyon” művelet keretében hajnali 2-kor, az amerikai légierő F-111F Aardwark, és az amerikai haditengerészet A-6E Intruder gépei öt líbiai célpontot bombáztak:
A támadás ideje alatt, a líbiai légierő összes gépe ismét a földön maradt.
- Moammer Kadhafi rezidenciáját Tripoliban
- Tripoli melletti haditengerészeti bázist
- Tripoli nemzetközi repterét, ahonnan a 1023. vadászrepülő század MiG-23MLD vadászrepülőivel üzemelt.
- Egy laktanyát Bengáziban
- Bengázi melletti Benina repterét, ahol a 1024. vadászrepülő század MiG-23MLD vadászrepülőivel üzemelt.
SR-71 Blackbird felderítő által készített kép Benina repteréről, a bombázás után
Abdelmajid Tayari:
„Két géppárral is repültünk őrjáratot azon az éjjelen.
Mi éjfél után, 01:00-kor szálltunk le, a másik géppár 01:30-kor.
Miután a négy MiG-23MLD vadászgépünket megtankolták, én átadtam a gépet a váltásnak, és családos emberként hazaindultam.
Aznap éjjel nyolc felfegyverzett géppel adott a századunk készültséget, négy gép a 33-as kifutópálya négy a 15-ös kifutópálya parkolóján várakozott, első fokozatban, pilótákkal a gépekben ülve.
01:55-kor a toronyból rádión utasították őket, hogy ugorjanak ki a gépeikből, és keressenek fedezéket!!!
A kismagasságon a reptér fölé érkező A-6E Intruder vadászbombázók megszórták a parkolót kazettás bombákkal, illetve lebombázták a régi századpihenő épületét is, amit már évek óta nem használtunk.”
1987-ben a század MiG-23MLD vadászgépei ismét a csádi határnál, Ma'ten es-Sarra illetve Tanoua légibázisáról üzemeltek.
Abdelmajid Tayari:
“1987 áprilisában Wadi Doum lerohanásakor, egy légi vezetési pontnak átalakított Il-76-os teherszállítót kísértem.
Az RSzBN navigációs rendszer segítésével könnyen tájékozódtunk az amúgy kietlen sivatag fölött.”
Csádban harcoló franciák, amerikai FIM-92 Stinger kézi légvédelmi rakétával
Ali Thani ezredes:
„1987 október 8-án Dia ad-Din kapitány Szu-22 vadászbombázó gépét az amerikaiak által Csádnak szállított FIM-92 Stinger kézi légvédelmi rakétával lelőtték.
Mig-23BN gépemmel a helyszínre siettem, és meg is láttam a roncsot, úgyhogy a Mi-8-as helikopterünk érkezéséig őrjáratozásba kezdtem.
A következő pillanatban azonban az én gépemet is FIM-92 Stinger találat érte, így én is katapultáltam.
Végül engem kimentettek a Mi-8-as helikopterrel, Dia ad-Din kapitány viszont csádi fogságba esett.”
1988-ban francia és amerikai különleges alakulatok segítségével, a csádi csapatok visszafoglalták az Aouzou sávot, a líbiaiak ezután tűzszünetet kötöttek.
Végül 1994-ben a hágai Nemzetközi Bíróság, az Aouzou-sáv feletti szuverenitásról Csád javára döntött.
F-14A Tomcat kamerájának képkockáján Jamal Founas főhadnagy MiG-23MF gépe annak lelövése előtti pillanatban
1989 január 4-én a Kréta mellett hajózó amerikai CV-67 USS John F Kennedy repülőgép hordozó Tobruk előtt őrjáratozó F-14A Tomcat géppárjára 11:50-kor a líbiai 1050. vadászrepülő ezred MiG-23MF készültségi géppárját emelték.
A MiG-23MF vadászgépek fegyverzetét egy-egy R-24R, és R-24T, illetve két R-60MK rakéta alkotta.
Sa’ad al-Kreymi kapitány, és Jamal Founas főhadnagy 3000m-re emelkedett, és 830km/h-ra gyorsítva repültek az amerikai géppár felé, mit sem sejtve arról, hogy ezúttal az amerikai pilótáknak van tűzparancsuk.
Amikor szembe repülve 19km-re megközelítették egymást, a vezér F-14A Tomcat indított egy AIM-7 Sparrow félaktív önirányítású légiharc rakétát, majd 16km-nél egy újabbat.
Eleinte úgy tűnt, hogy a két Sparrow követi célját, de amikor a líbiaiak egy balfordulót kezdtek, mindkét látótávolságon túli légiharc rakéta elvesztette célját.
Ekkor a két F-14A Tomcat szétvált, az egyik jobbra, a másik balra, hogy megossza a támadókat.
Mivel a líbiai géppár a kísérő manőverét követték, így az visszafordult feléjük és 10km távolságból indította AIM-7 Sparrow rakétáját, ami a vezér MiG légbeömlő nyílását találta el, hatalmas tűzgolyóvá változtatva a gépet.
Eközben a vezér F-14A Tomcat beült a líbiai MiG-23MF kísérő gépe mögé, és a fegyverzeti kapcsolók hibás állásának korrekciója után, pilótája indította AIM-9 Sidewinder infravörös önirányítású légiharc rakétáját ami a cél fölött robbant.
Mindkét líbiai pilóta sikeresen katapultált, de nem találták meg őket.
A szovjetek ezután felajánlották Líbia részére az exportra éppen elérhetővé vált MiG-29 9-12B (gyártmány) vadászgép megvásárlását, amit tesztelés után a líbiaiak visszautasítottak, mivel szerintük:
- A MiG-29 lokátora nem jelent különösebb előrelépést a MiG-23MLD gépeikben lévő Szapfir-23MLA-2-höz képest.
- Maximál gázon a két hajtómű üzemanyag fogyasztása túl magas, ráadásul eléggé füstölnek is, megkönnyítve légiharc kezdetén a gép vizuális észlelését.
- A felkínált MiG-29 ára a korábban beszerzett MiG-23MLD vadászgép árának négyszerese volt.
Következik Algéria...
Ezalatt voltam katona, és épp a líb tisztjelölteknél voltam gondnok.
Mindig van tétje. Abból lehet igen hamar egy háború, ha valakivel nem igen vagy jóban. Izrael meg folyamatosan háborúban áll határain belül a síita palesztinokkal, azon túl meg Szíria területén a szintén síita irániakkal. Alacsony intenzitású, de azért néha kifogynak ők is a vaskupola rakétákból, ill. van hogy rajtaütnek ezen azon, meg olyan is hogy hazatérő F-16-ot lőnek seggbe Vegával... Izrael sosem dőlhet hátra, hogy nincs tétje annak, hogy ki kivel van jóban.
Az USA meg szimplán nem ad el F-35-öt, utolsó variáns F-16/15 öt, Patriotot olyanoknak, akiknél reális veszélye van annak hogy ellene fogják használni azt közel/közép távon!
Rendben, de nem a nép fog emelni Izrael vagy az USA ellen vadászbombázót, vagy indul el harckocsival ellenük saját ötlettől vezérelve! Azt hogy a haderő induljon el, a helyi erős ember/szultán/emír dönti el mindig!A nep szemeben nincs tétje.Nem látják,hogy zsidók vagy keresztények ölnek muzulmanokat.
Rendben, de nem a nép fog emelni Izrael vagy az USA ellen vadászbombázót, vagy indul el harckocsival ellenük saját ötlettől vezérelve! Azt hogy a haderő induljon el, a helyi erős ember/szultán/emír dönti el mindig!
Még nálunk, vagy tovább megyek, a fejlett nyugaton, a szabad világ legcsodásabb ékköveinél sem lenne ez másképp. Annyi a különbség, hogy jellemzően a demokráciákban van rá esély 4-5 évente hogy a vezetők lecserélődjenek, paradigma váltás legyen ha a választást új erők nyerik. Az araboknál sok helyen dinasztiák vannak, ha azokat erővel el nem zavarják, akkor kiszámítható hogy hol lesznek és mit fognak képviselni kinek az oldalán és ellen 5-10-15 év múlva sokkal inkább.Ez igaz de ott sem szarnak teljesen a népre bármennyire is gondoljuk ezt róluk.
Még nálunk, vagy tovább megyek, a fejlett nyugaton, a szabad világ legcsodásabb ékköveinél sem lenne ez másképp. Annyi a különbség, hogy jellemzően a demokráciákban van rá esély 4-5 évente hogy a vezetők lecserélődjenek, paradigma váltás legyen ha a választást új erők nyerik. Az araboknál sok helyen dinasztiák vannak, ha azokat erővel el nem zavarják, akkor kiszámítható hogy hol lesznek és mit fognak képviselni kinek az oldalán és ellen 5-10-15 év múlva sokkal inkább.
DE a népnek kuss van, nem ők döntenek hogy kit és mikor kell megtámadni! Ha SZA-ban a Bin Szalman család jóban van Izraellel, akkor SZA jóban van Izraellel akkor is, ha a legtöbb született SZA állampolgár utálja őket mint a büdösszart, nem lesz köztük háború!