MiG-29 / MiG-35 Fulcrum (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1945

Guest
DiAAC4XX4AEAJJV.jpg

Öt légigyőzelmes Mig-29-es (micsoda drón rajzok). Feltételezem, hogy Észak-koreai gép lehet.

Ajjj... :confused:
...mert még nem láttál Szovjet l гвардия jelvényt.

znak-gvardiya-mulyazh-16.655x459.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Asszem az valami cirill írás a zászlóban.
"GVARGYIJA" , vagyis GÁRDA(egység) jelvénye. A szovjeteknél azok az alakulatok kaptak ilyen kitüntető címet, amelyek min. 3 hónap vagy annál több időt töltöttek egyfolytában a harcvonalban. Az egységben attól kezdve minden rang a GÁRDA... szóval járt , tehát "gárdaőrmester", "gárdahadnagy", "gárdaőrnagy" stb., ez járt "némi" plusz jutalmakkal és juttatásokkal. Mármint azoknak, akik élve megérték ezt ...
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 051
5 034
113
Ajjj... :confused:
...mert még nem láttál Szovjet l гвардия jelvényt.

znak-gvardiya-mulyazh-16.655x459.jpg
Magyarázom a bizonyítványom: nem nagyítottam ki a képet, ezért nem láttam a cirill feliratot a csillag alatt, másrészt pedig a vörös csillag kultusznak még Észak-koreában van nagy szerepe, ezért gondoltam tévesen, hogy valami propaganda célokra feldíszített (drónvadásznak beállított) északi gép. Bocsánat
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 543
79 680
113
Magyarázom a bizonyítványom: nem nagyítottam ki a képet, ezért nem láttam a cirill feliratot a csillag alatt, másrészt pedig a vörös csillag kultusznak még Észak-koreában van nagy szerepe, ezért gondoltam tévesen, hogy valami propaganda célokra feldíszített (drónvadásznak beállított) északi gép. Bocsánat

Sajnos ez itt nem megengedett!;):hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
T

Törölt tag 1945

Guest
"GVARGYIJA" , vagyis GÁRDA(egység) jelvénye. A szovjeteknél azok az alakulatok kaptak ilyen kitüntető címet, amelyek min. 3 hónap vagy annál több időt töltöttek egyfolytában a harcvonalban. Az egységben attól kezdve minden rang a GÁRDA... szóval járt , tehát "gárdaőrmester", "gárdahadnagy", "gárdaőrnagy" stb., ez járt "némi" plusz jutalmakkal és juttatásokkal. Mármint azoknak, akik élve megérték ezt ...


Húha...
:eek::rolleyes:
...nem.

Azok a Szovjet alakulatok viselték a Gárda jelvényt, amik az eredetüket nagy világháborús egységek történelméhez kötötték.
Ez egyáltalán nem jelentett kivételezett helyzetet semmilyen szempontból, csak egy volt a viselt plecsnik között.

Nálunk is volt jópár Gárda alakulat, vagy jópár más módon kitüntetett is, ha elolvasod bele is szédülsz...
:D

Южная группа войск, Mátyásföld
22 отдельная ракетная бригада, Dombóvár
459 отдельная ракетная бригада, Baj
55 отдельная зенитно-ракетная бригада, Mór
297 отдельная зенитно-ракетная бригада, Dunaföldvár
13 Полтавская дважды краснознаменная, орденов Ленина, Суворова, Кутузова гвардейская танковая дивизия, Szentkirályszabadja
130 Кеяецкий краснознаменный, орденов Кутузова, Б Хмельницкого гвардейский танковый полк, Veszprém
201 Краснознаменный орденов Суворова и А.Невского танковый полк, Polgárdi
144 Киевский краснознаменный, орденов Суворова, Кутузова, А Невского танковый полк, Sárbogárd
78 Мишкольцкий краснознаменный гвардейский мотострелковый полк, Pápa
1233 гвардейский самоходно-артиллерийский полк, Tamási
1215 зенитно-ракетный полк, Szentkirályszabadja
19 Николаевско-Будапештская краснознаменная, ордена Суворова гвардейская танковая дивизия, Esztergom
37 Никопольский краснознаменный, ордена Суворова гвардейский танковый полк, Esztergom
27 Ясский краснознаменный, орденов Суворова, Кутузова, имени Наркомсельмаша гвардейский танковый полк, Komárom
87 Брестский краснознаменный, ордена Б Хмельницкого гвардейский танковый полк, Cegléd
97 Краснознаменный ордена Суворова мотострелковый полк, Győr
407 Орденов Б Хмельницкого, А Невского гвардейский самоходно-артиллерийский полк, Tata
159 орденов Кутузова, Б Хмельницкого зенитно-ракетный полк, Komárom
93 Харьковская дважды краснознаменная, орденов Суворова, Кутузова гвардейская мотострелковая дивизия, Kecskemét
134 Люблинский дважды краснознаменный, орденов Суворова, Кутузова гвардейский танковый полк, Kiskunhalas
110 гвардейский мотострелковый полк, Kecskemét
5 Волновахский ордена Суворова гвардейский мотострелковый полк, Kiskunmajsa
112 гвардейский мотострелковый полк, Szeged
33 отдельный танковый батальон, Kiskunhalas
1098 зенитно-ракетный полк, Nagykőrös
198 Ордена Кутузова гвардейский самоходно-артиллерийский полк, Kecskemét
446 отдельный противотанковый артиллерийский дивизион, Kiskunhalas
347 отдельная вертолетная эскадрилья, Kecskemét
254 Черкасская краснознаменная, орденов Ленина, Суворова, Кутузова, Богдан Хмельницкого мотострелковая дивизия, Székesfehérvár
66 краснознаменный гвардейский танковый полк, Hajmáskér
95 Ясский мотострелковый полк, Székesfehérvár
96 Краснознаменный мотострелковый полк, Szombathely
6 Волновахский краснознаменный, ордена Суворова гвардейская мотострелковый полк, Táborfalva
27 отдельный танковый батальон, Hajmáskér
1092 зенитно-ракетный полк, Lepsény
297 гвардейский самоходно-артиллерийский полк, Fertőd
338 отдельный противотанковый артиллерийский дивизион, Székesfehérvár
335 отдельная вертолетная эскадрилья, Tác

36 краснознаменная воздушная армия Южной группы войск, Mátyásföld
1 гвардейский Красногвардейский дважды Краснознаменный орденoв Кутузова им. 50-летия СССР авиационный полк истребителей-бомбардировщиков, Kunmadaras
88 гвардейский Краковский ордена Богдана Хмельницкого авиационный полк истребителей-бомбардировщиков, Debrecen
515 Померанский ордена Богдана Хмельницкого истребительный авиационный полк, Tököl
14 гвардейский краснознаменный Ленинградский ордена Кутузова им. Жданова истребительный авиационный полк, Kiskunlacháza
5 гвардейский Берлинский краснознаменный ордена Богдана Хмельницкого истребительный авиационный полк, Sármellék
327 отдельная зенитно-ракетный полк, Szolnok
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Húha...
:eek::rolleyes:
...nem.

Azok a Szovjet alakulatok viselték a Gárda jelvényt, amik az eredetüket nagy világháborús egységek történelméhez kötötték.
Ez egyáltalán nem jelentett kivételezett helyzetet semmilyen szempontból, csak egy volt a viselt plecsnik között.

Nálunk is volt jópár Gárda alakulat, vagy jópár más módon kitüntetett is, ha elolvasod bele is szédülsz...
:D

Южная группа войск, Mátyásföld
22 отдельная ракетная бригада, Dombóvár
459 отдельная ракетная бригада, Baj
55 отдельная зенитно-ракетная бригада, Mór
297 отдельная зенитно-ракетная бригада, Dunaföldvár
13 Полтавская дважды краснознаменная, орденов Ленина, Суворова, Кутузова гвардейская танковая дивизия, Szentkirályszabadja
130 Кеяецкий краснознаменный, орденов Кутузова, Б Хмельницкого гвардейский танковый полк, Veszprém
201 Краснознаменный орденов Суворова и А.Невского танковый полк, Polgárdi
144 Киевский краснознаменный, орденов Суворова, Кутузова, А Невского танковый полк, Sárbogárd
78 Мишкольцкий краснознаменный гвардейский мотострелковый полк, Pápa
1233 гвардейский самоходно-артиллерийский полк, Tamási
1215 зенитно-ракетный полк, Szentkirályszabadja
19 Николаевско-Будапештская краснознаменная, ордена Суворова гвардейская танковая дивизия, Esztergom
37 Никопольский краснознаменный, ордена Суворова гвардейский танковый полк, Esztergom
27 Ясский краснознаменный, орденов Суворова, Кутузова, имени Наркомсельмаша гвардейский танковый полк, Komárom
87 Брестский краснознаменный, ордена Б Хмельницкого гвардейский танковый полк, Cegléd
97 Краснознаменный ордена Суворова мотострелковый полк, Győr
407 Орденов Б Хмельницкого, А Невского гвардейский самоходно-артиллерийский полк, Tata
159 орденов Кутузова, Б Хмельницкого зенитно-ракетный полк, Komárom
93 Харьковская дважды краснознаменная, орденов Суворова, Кутузова гвардейская мотострелковая дивизия, Kecskemét
134 Люблинский дважды краснознаменный, орденов Суворова, Кутузова гвардейский танковый полк, Kiskunhalas
110 гвардейский мотострелковый полк, Kecskemét
5 Волновахский ордена Суворова гвардейский мотострелковый полк, Kiskunmajsa
112 гвардейский мотострелковый полк, Szeged
33 отдельный танковый батальон, Kiskunhalas
1098 зенитно-ракетный полк, Nagykőrös
198 Ордена Кутузова гвардейский самоходно-артиллерийский полк, Kecskemét
446 отдельный противотанковый артиллерийский дивизион, Kiskunhalas
347 отдельная вертолетная эскадрилья, Kecskemét
254 Черкасская краснознаменная, орденов Ленина, Суворова, Кутузова, Богдан Хмельницкого мотострелковая дивизия, Székesfehérvár
66 краснознаменный гвардейский танковый полк, Hajmáskér
95 Ясский мотострелковый полк, Székesfehérvár
96 Краснознаменный мотострелковый полк, Szombathely
6 Волновахский краснознаменный, ордена Суворова гвардейская мотострелковый полк, Táborfalva
27 отдельный танковый батальон, Hajmáskér
1092 зенитно-ракетный полк, Lepsény
297 гвардейский самоходно-артиллерийский полк, Fertőd
338 отдельный противотанковый артиллерийский дивизион, Székesfehérvár
335 отдельная вертолетная эскадрилья, Tác

36 краснознаменная воздушная армия Южной группы войск, Mátyásföld
1 гвардейский Красногвардейский дважды Краснознаменный орденoв Кутузова им. 50-летия СССР авиационный полк истребителей-бомбардировщиков, Kunmadaras
88 гвардейский Краковский ордена Богдана Хмельницкого авиационный полк истребителей-бомбардировщиков, Debrecen
515 Померанский ордена Богдана Хмельницкого истребительный авиационный полк, Tököl
14 гвардейский краснознаменный Ленинградский ордена Кутузова им. Жданова истребительный авиационный полк, Kiskunlacháza
5 гвардейский Берлинский краснознаменный ордена Богдана Хмельницкого истребительный авиационный полк, Sármellék
327 отдельная зенитно-ракетный полк, Szolnok
Ez így is van, de ezek is háborúban kitüntetett egységek jogutódjaként viselték a címet. A másik téma: egy gárdajelvényt viselő katonának soha nem kellet sehol (pl. bevásárlásnál sem) sorba állnia, mindig küldték előre. Ez a sorbaállások országában nagy kivételezésnek számított, mikor legtöbbször már a sor közepétől se jutott senkinek semmi!! Nem tudom, hallottál-e már a "hátha-szatyor"-ról?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Azok a Szovjet alakulatok viselték a Gárda jelvényt, amik az eredetüket nagy világháborús egységek történelméhez kötötték.
Ez egyáltalán nem jelentett kivételezett helyzetet semmilyen szempontból, csak egy volt a viselt plecsnik között.
Nem. A Gárda címet az egységek döntően a VV2 során érdemelték ki, saját jogon viselték/viselik, a "jogutódok" száma nem túl magas. Kivételezett helyzetet is jelentett (jobb ellátást pl., elvben, amennyire ez háborúban kivitelezhető), viszont magasabb elvárásokat is velük szemben.

Ez így is van, de ezek is háborúban kitüntetett egységek jogutódjaként viselték a címet. A másik téma: egy gárdajelvényt viselő katonának soha nem kellet sehol (pl. bevásárlásnál sem) sorba állnia, mindig küldték előre. Ez a sorbaállások országában nagy kivételezésnek számított, mikor legtöbbször már a sor közepétől se jutott senkinek semmi!! Nem tudom, hallottál-e már a "hátha-szatyor"-ról?
Mi ez a jogutódos hülyeség? Úgy csináltok, mintha minden háborús egységet felszámoltak volna. Honnan veszitek ezt? A sorban előnye a gárdistáknak nem volt soha. Azok a SzU Hősei voltak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
Beírtam a keresőbe a település nevét, és csodák csodájára nem német jött ki hanem egy svéd városka valahol dél felé. Azért döbbentem rá. Bár repteret nem kerestem arrafelé és szerintem is lehetetlen de a svédek sok szovjet cuccot kiprobaltak és rendszeresítettek, na meg lehetett rep nap is akár. Szóval ezért kérdeztem rá. Szóval hol is van az az NDK város, ha az egyáltalán?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 105
82 771
113
Beírtam a keresőbe a település nevét, és csodák csodájára nem német jött ki hanem egy svéd városka valahol dél felé. Azért döbbentem rá. Bár repteret nem kerestem arrafelé és szerintem is lehetetlen de a svédek sok szovjet cuccot kiprobaltak és rendszeresítettek, na meg lehetett rep nap is akár. Szóval ezért kérdeztem rá. Szóval hol is van az az NDK város, ha az egyáltalán?

Lipcsénél volt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz