MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Ja szuper, már hirtelen itten 0,1-es pk lett. Csak úgy. A semmiből...
Ezek azért nem műholdak ám Balázs, még az alap régi Iszkander is manőverezik, s nem egy előre kiszámolható pályán bolyong az ég országútján. Imádom ezt a műholdat is le tudtak vele lőni dolgot ahogy ismételgeted, de az NEM Iszkander továbbfejlesztés ami elterelő manővereket végez kiszámíthatatlanul.

A 0,1 es PK nem a semmiből jött, Dudinak válaszoltam hogy ha 100 van csak erre a célra betárazva, és amíg van s elfogadjuk a TE hozzáálássod hogy 1.0 a pk(szerintem messze nem erről lenne szó), de elfogy, akkor ott azért két szituáció van, vagy hazafordul dolga végezetlenül, vagy jön a következő felvonás.
 
M

molnibalage

Guest
Ezek azért nem műholdak ám Balázs, még az alap régi Iszkander is manőverezik, s nem egy előre kiszámolható pályán bolyong az ég országútján. Imádom ezt a műholdat is le tudtak vele lőni dolgot ahogy ismételgeted, de az NEM Iszkander továbbfejlesztés ami elterelő manővereket végez kiszámíthatatlanul.

A 0,1 es PK nem a semmiből jött, Dudinak válaszoltam hogy ha 100 van csak erre a célra betárazva, és amíg van s elfogadjuk a TE hozzáálássod hogy 1.0 a pk(szerintem messze nem erről lenne szó), de elfogy, akkor ott azért két szituáció van, vagy hazafordul dolga végezetlenül, vagy jön a következő felvonás.
Az ugye megvan, hogy ha egy BM képes manőverezni, akkor egy SAM is...?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Erre van bármi komoly forrásod?
Természetesen nincs, leírva láttam orosz eredetű angol nyelvű megbízhatatlan forrásokban.

Neked az ellenkezőjére van komoly forrásod, hogy nem csinál a khindzsal elterelő manővereket, esetleg szállít több csalit magával?

Csak azért kérdezem, mert az orosz hivatalos álláspont is az, hogy hordozó killernek szánják, és gondolom annyit tudnak ők is a köréjük vont AEGIS rendszer képességeiről mint mondjuk Balázs vagy Te.

Ugyan ezt eljátszhatjuk amúgy DF-21, és Kína-USA viszonylatban is. Ott sem tudom hogy kire tenném a pénzem, de én ennyire nem mernék pálcát törni senki mellett sem "magyar Kopp Karcsiként" mint ahogy pl. Balázs teszi.

TE osztod az Ő véleményét? A Khindzsal nem okozhat problémát, ez biztos :D?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Ez abban a formában nem igaz, hogy az ennyire drága SM rakétából nincs elég. Jelenleg. Ahogy írtam, a mix fog eltolódni. A jelenlegi ASM fenyegetéshez kb. 15 éves S család is mosolygva elég, mert egész egyszerűen hiába minőségi egyes orosz ASM, ha mennyiség nincs belőle...

De csak pénz kérdése a rakétaszám növelése.Ezen kívül ugy nem kell minden CSG-nek Kindzsal ellen fegyverkezni csak annak ami Oroszország környékén hajózik hisz a rendszer bár nagy hatótávolságú és rugalmas azért még is csak behatárolja Oroszország földrajzi fekvése.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
De csak pénz kérdése a rakétaszám növelése.Ezen kívül ugy nem kell minden CSG-nek Kindzsal ellen fegyverkezni csak annak ami Oroszország környékén hajózik hisz a rendszer bár nagy hatótávolságú és rugalmas azért még is csak behatárolja Oroszország földrajzi fekvése.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy azokba a tubusokba amibe SAM kerül, nem tudsz támadó fegyverzetet tölteni. S ez azért ha odaveszed Szíriát mint lehetséges kiindulási pontot, az orosz-É-Koreai határhoz közeli bázist, és onnan húzol egy 2000 km-es kört, nem is olyan kevés ám az. Kína felé meg van más fenyegetés. Fogy az a terület elég szépen ami releváns és ne kéne ezekkel a rendszerekkel érdemben számolni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Természetesen nincs, leírva láttam orosz eredetű angol nyelvű megbízhatatlan forrásokban.

Neked az ellenkezőjére van komoly forrásod, hogy nem csinál a khindzsal elterelő manővereket, esetleg szállít több csalit magával?

Csak azért kérdezem, mert az orosz hivatalos álláspont is az, hogy hordozó killernek szánják, és gondolom annyit tudnak ők is a köréjük vont AEGIS rendszer képességeiről mint mondjuk Balázs vagy Te.

Ugyan ezt eljátszhatjuk amúgy DF-21, és Kína-USA viszonylatban is. Ott sem tudom hogy kire tenném a pénzem, de én ennyire nem mernék pálcát törni senki mellett sem "magyar Kopp Karcsiként" mint ahogy pl. Balázs teszi.

TE osztod az Ő véleményét? A Khindzsal nem okozhat problémát, ez biztos :D?
Azt ugye vágod, hogy nem egy képesség nemlétét, hanem létére kell forrást adni...?
A Kinzsált technikaiag nem leküzdhetetlen probléma, már 10 éve sem volt az egyes AB rombolók / Tico és adott rakétával. A kéréds annak mértéke, amit te nevetségesen eltúlzol. Már létezik megoldás arra a fenyegetésre, ami mos jelenik meg. Most jön az, hogy ki és mekkora mennyiséget állít elő. Erről meg már volt szó. A fasorban nincsenek az oroszok anyagi lehetőségei a jenkihez képest...

Mondom, a Kinzsál igazi jelentőségét nem ismered fel. Az legkorszerűbb AEGIS rombolók kivételével mindent zárójelbe tesz. Tényleg képes leradírozni a papíron levő paraméterei alapján kb. egytucatnyi Kinzsál középhatalmak flottáinak számottevő részét, mert nincs M10 ABM kapacitásuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Azt sem szabad elfelejteni, hogy azokba a tubusokba amibe SAM kerül, nem tudsz támadó fegyverzetet tölteni. S ez azért ha odaveszed Szíriát mint lehetséges kiindulási pontot, az orosz-É-Koreai határhoz közeli bázist, és onnan húzol egy 2000 km-es kört, nem is olyan kevés ám az. Kína felé meg van más fenyegetés. Fogy az a terület elég szépen ami releváns és ne kéne ezekkel a rendszerekkel érdemben számolni.

Egy CSG-ben van annyi repülő,hogy beérjék kevesebb CM-el.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Azt sem szabad elfelejteni, hogy azokba a tubusokba amibe SAM kerül, nem tudsz támadó fegyverzetet tölteni. S ez azért ha odaveszed Szíriát mint lehetséges kiindulási pontot, az orosz-É-Koreai határhoz közeli bázist, és onnan húzol egy 2000 km-es kört, nem is olyan kevés ám az. Kína felé meg van más fenyegetés. Fogy az a terület elég szépen ami releváns és ne kéne ezekkel a rendszerekkel érdemben számolni.

A világ tengereinek háromnegyedén nem kell...
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Egy CSG-ben van annyi repülő,hogy beérjék kevesebb CM-el.
Mrá a feltétele is furcsa, mert tudtommal jelenleg is SAM nehéz a feltöltése a hajóknak és nem CM-ekkel vannak megtömve... A védelmi potenciált nézve a hajónak nem kell erőltetni ezt, amikor B-1/B-2/B-52 és a Ohio tengók erőlködés nélkül tudnak százas nagyságrendben indítani...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Hol írtam én ilyet szerinted???
:confused:

Csak forrást kértem egy állításodra, nem osztottam vagy szoroztam senki véleményét sem...
(inkább megtartom azt magamnak)
... szóval nem tudhatjuk.
:cool:
Helyes, helyes. A nem tudhatjuk az én álláspontom, vallj színt vagy fogadd el hogy egy platformon vagyunk, bármilyen ciki is ez neked.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
A Mig-31 es hordozóplatform és az Iszkander alap is kiforrott rendszer mindkettő, szerintem pont az nem nagyon lehet kérdéses hogy ez viszonylag rövid időn belül egy megléphető lépés a gyakorlatban. Ők állítják hogy 10 db már át van építve Mig-31K-ra, én ezt el is tudom hinni(ettől még persze simán lehet hogy hazudnak).
Az az igazi kérdés, hogy milyen eséllyel találja el a célt a Kindzsal, pláne úgy hogy azért ennek elvileg egy anyahajót úgy kéne kiütni hogy azokra AEGIS ernyő szokott vigyázni.

Na ez az amit nem tudhatunk valóban.

Az hogy mit mondanak az alig számít, a blöffölésben az oroszok a királyok :)

A Kindzsalnál meg nem is az Aegis-re gondoltam, hanem hogy egyáltalán milyen találati pontosságú. Egy Arleigh Burke 155m hosszú és 20m széles. Ezt kéne eltalálni.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Helyes, helyes. A nem tudhatjuk az én álláspontom, vallj színt vagy fogadd el hogy egy platformon vagyunk, bármilyen ciki is ez neked.

Komoly ember úgy állít valamit egy szakfórumon, hogy vannak hozzá forrásai.
Utána jön csak a források hitelességének vizsgálata, összevetése, és csak ezután lehet következtetéseket levonni, szerintem.
:cool:

Komolytalanokkal emberekkel, már megbocsáss de nem érek rá foglalkozni.
;)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 094
113
Az hogy mit mondanak az alig számít, a blöffölésben az oroszok a királyok :)

A Kindzsalnál meg nem is az Aegis-re gondoltam, hanem hogy egyáltalán milyen találati pontosságú. Egy Arleigh Burke 155m hosszú és 20m széles. Ezt kéne eltalálni.

Ez a Kinzsal az Iszkanderen alapszik. Az egy elég pontos rakéta, ennek meg elvben radarja van a végfázis irányításhoz. Feltételezem, hogy ez a rakéta olyan pontos, hogy lényegében bármilyen amerikai hajót el tud találni, akár egy félszemélyes mentőcsónakot is.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 050
113
Komoly ember úgy állít valamit egy szakfórumon, hogy vannak hozzá forrásai.
Utána jön csak a források hitelességének vizsgálata, összevetése, és csak ezután lehet következtetéseket levonni, szerintem.
:cool:

Komolytalanokkal emberekkel, már megbocsáss de nem érek rá foglalkozni.
;)
....Akkor ezek után....tőled is csak linkeket lehet várni?Értem mit mondasz,de ameddig nincs hivatalos orosz specifikáció addig csendben kell maradni??
Miért nem írhatja azt ,hogy nem tudja?Azért komolytalan,mert nem tudja?Te tudod a Kinzsal specifikációijait???...Akkor honnan tudjátok hivatalo forrás nélkül,hogy le tudja lőni bármilyen rendszer?Nem akarok kukacoskodni,de ugyanolyan gyenge a te érved ,mint az övé.:D:D:D
 
M

molnibalage

Guest
....Akkor ezek után....tőled is csak linkeket lehet várni?Értem mit mondasz,de ameddig nincs hivatalos orosz specifikáció addig csendben kell maradni??
Miért nem írhatja azt ,hogy nem tudja?Azért komolytalan,mert nem tudja?Te tudod a Kinzsal specifikációijait???...Akkor honnan tudjátok hivatalo forrás nélkül,hogy le tudja lőni bármilyen rendszer?Nem akarok kukacoskodni,de ugyanolyan gyenge a te érved ,mint az övé.:D:D:D
Mondhatja, legfeljebb nem vesszük komolyan. Főleg úgy, hogy mantrázza a BM manőverező részt. Téééééééééényleg....? A SAM mit is csinál...?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Komoly ember úgy állít valamit egy szakfórumon, hogy vannak hozzá forrásai.
Utána jön csak a források hitelességének vizsgálata, összevetése, és csak ezután lehet következtetéseket levonni, szerintem.
:cool:

Komolytalanokkal emberekkel, már megbocsáss de nem érek rá foglalkozni.
;)
Rendben, de ebben az esetben is vagy villantasz FORRÁSSAL valamit hogy a Kindzsal nem ellenfél az AEGIS-nek, vagy marad az hogy a komolytalan emberrel vagy egy platformon és annyi tellik tőled is ami tőlem, a "magyar Kopp Karcsitól" hogy nem tudhatjuk.
Szerintem Kindzsalt, de még Iszkandert sem lőttek le sehol semmivel.
Ennyit akkor erről.