Minden ami Bundeswehr (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 819
47 123
113
Előző oldalon ott egy interjú a KMW vezetőjével, aki a Puma tornyát említi a Boxerre.
Mind a 2 verzió integrációs munkái már régen készen vannak.
A PUMA tornyos Boxer kb. 2-3 éve járja a különböző hadiipari kiállításokon.
A Lance torony meg ugye Ausztráliában a Boxer CRV-n már fenn is van. A Lance 2 meg felkerült ugye a Lynxre, ami ugyebár jól teljesített az ausztrál tenderen.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 861
82 399
113
Mind a 2 verzió integrációs munkái már régen készen vannak.
A PUMA tornyos Boxer kb. 2-3 éve járja a különböző hadiipari kiállításokon.
A Lance torony meg ugye Ausztráliában a Boxer CRV-n már fenn is van. A Lance 2 meg felkerült ugye a Lynxre, ami ugyebár jól teljesített az ausztrál tenderen.
Ok, de a Bundeswehrnek Pumája van, nekik nem a Puma torony lenne a jobb megoldás a Boxeren is?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 353
8 461
113
Az orosz fegyveres erők ukrajnai inváziója nyilvánvalóan új lendületet ad a német hadsereg egyik kiemelt projektjének, a "Közepes erők" projektnek is. Nemcsak a nehézfegyverzetű hordozóról született nemrégiben kiválasztási döntés, hanem úgy tűnik, hogy a Soldat & Technik több forrásból értesült arról, hogy az eredetileg tervezettnél jóval több járművet fognak beszerezni, méghozzá gyorsabban, mint ahogy azt eredetileg tervezték.

A könnyű, légi mozgékony erőkkel (a gyalogság részei) és a nehéz, magabiztos erőkkel (páncélos gyalogság és páncélozott gyalogság) együtt a közepes, öntevékeny erők alkotják a hadsereg jövőbeli képességspektrumát. Ezeknek az erőknek a magját a vadászerők adják majd, amelyek a hadsereg szerint jelentősen nagyobb magabiztosságot kapnak a harcban a nehézfegyver-hordozó gyalogsággal, amelyek a mintegy 30 éves Wiesel MK és Wiesel TOW/MELLS felváltására szolgálnak. Minden zászlóalj tizenkét ilyen harcjárművet kap - szakaszonként négyet -, amelyek beszerzése az új haderőosztály létrehozásának alapvető építőkövét jelenti.

A szűkös költségvetési helyzet miatt a közelmúltig csak 43 automata ágyúboxert kellett volna beszerezni az első három gyalogos zászlóalj felszerelésére 2027-ig. Jól értesült források szerint most az a cél, hogy az érintett gyalogos zászlóaljakat teljes mértékben felszereljék 93 járművel és kiképzési eszközökkel. Jelenleg azonban nem világos, hogy ezeket a járműveket milyen forrásból kell kifizetni. A kormány 2022-es védelmi költségvetés-tervezetében legalábbis nem szerepel a fegyverrendszer költségvetése. Megfigyelők feltételezik, hogy a projekt egyike lesz azoknak a projekteknek, amelyeket a meghirdetett különalapból valósítanak meg. Erre valószínűleg 2022-ben kerül sor.

A beszerzendő fegyverrendszert már meghatározták. Jól értesült körök szerint a BMVg-ben nemrégiben megfelelő szelekciós döntést hoztak. A megfigyelők valójában arra számítottak, hogy ez már tavaly év végén bekövetkezik. A határozat szerint a projekt alapja a Boxer CRV Block II kerekes páncélozott felderítő jármű lesz (a címlapképen még mindig egy Block I Boxer látható), amelyet jelenleg az ausztrál fegyveres erők alkalmaznak. Úgy tűnik, hogy a tervek szerint az ausztrál küldetésmodulokat beszereznék, és csak a feltétlenül szükséges részeket - mint például a rádió- és parancsnoki berendezéseket, az IdZ-ES-hez való csatlakozást - "németesítenék". Ez viszonylag gyorsan megtörténhet, mivel Ausztrália a jelek szerint hajlandó a német járműveket az ausztrál gyártási tervekbe bevonni. A prototípus leszállítása így még 2022-ben is megvalósítható lenne.

Küldetés modul

Ebben a változatban a jövőbeni nehézfegyverzetű gyalogsági hordozó a Rheinmetall Lance 2 Block II típusú személyzettel ellátott lövegtoronnyal rendelkezik majd. A fegyverzet a Puma gyalogsági harcjárműből ismert MK30-2 típusú, 30 mm x 173 kaliberű automata ágyúból és egy toronyra szerelt FN MAG géppuskából áll, amelynek kalibere 7,62 mm x 51. A toronyra szerelt MG németesítését a Bundeswehrnél bevezetett MG5 géppuskára jelenleg nem szükséges, de elképzelhető. Az MG5-ön azonban technikai módosításokat kell végrehajtani a szalagbetáplálás területén.

Ezenkívül a rendszer integrált indítóberendezéssel rendelkezik majd a MELLS (Multirole Lightweight Guided Missile System) típusú páncéltörő irányított rakéták számára.

A Rheinmetall a Lance-1 toronyhoz képest javított páncélvédelmen túlmenően lehetséges gyilkos-ölő képességgel is hirdeti, ami azonban valószínűleg nem része a Bundeswehr nehézfegyver-hordozóval szemben támasztott követelményeinek. Az utólagos felszerelés azonban viszonylag egyszerű, mivel Magyarország már bevezette ezt a konfigurációt (a lövegtornyot a gyilkos-ölő képességgel kombinálva) a Lance 2 Block II lövegtoronnyal felszerelt Lynx gyalogsági harcjárművein. Ez a funkció lehetővé tenné, hogy a jármű parancsnoka a lövésztől függetlenül, egy nehéz - PERI-vel összekapcsolt - fegyverállással figyelje a helyzetet, és képes legyen 40 mm-es gránátos géppuskával vagy nehéz géppuskával cselekedni.
Vezetési modul

A Boxert eredeti változatában (A0) 36,5 tonna össztömegű, 530 kW-os MTU dízelmotorral (MTU 8V 199 TE 20) szállították. A megváltozott fenyegetettség miatt és a műveletekből származó első megállapítások alapján megerősítették a hajótest alatti és a kerékjárati ívekben lévő aknavédelmet. Az új járművezetői kilátórendszer és a felszerelés (pl. vontatókötél) részleges visszatárolása javítja a katonai járművezető munkakörnyezetét. A hűtőlevegő és a kipufogórendszer módosításai hozzájárulnak az aláírás csökkentéséhez. Ezekkel a változtatásokkal a verzió megjelölése A2-re változott. Ma ez a konfiguráció a Bundeswehrnél szabványos.

Ez azonban nem elegendő a nehézfegyver-hordozóhoz, mivel a járműnek a torony miatt nagyobb lesz a harci súlya. Ausztráliában a megengedett bruttó súlyt legalább 38,5 tonnára emelték. A megerősített változatot többek között új kerekekről és nagyobb teherbírású gumiabroncsokról lehet felismerni.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 353
8 461
113
Az Oroszország által három hete indított ukrajnai háború máris tanulságos betekintést nyújt a modern fegyveres erők felépítésébe és eljárásaiba. Fontos megemlíteni, hogy az ukrajnai háborúról jelenleg nyilvánosan elérhető helyzetképet jelentősen alakítja a neten zajló információs térben zajló harc. Feltételezni kell, hogy a bemutatott és terjesztett képek mindig a saját pozíció erősítését és az ellenfél gyengítését szolgálják. A csaták elemzésének tehát mindig azzal a háttérrel kell történnie, hogy az egyes események nem vihetők át minden további nélkül az összességre. A tanulságokat ezért ebben a szakaszban csak elszigetelt esetekben lehet levonni. És ha igen, akkor is csak sok egyedi bizonyíték alapján, amelyek mind hasonló képet festenek.

Az egyik ilyen tanulság az a tény, hogy a harcjárművek védelmét nem lehet csak technológiai szempontból vagy a harcjárművek páncélzatának szempontjából vizsgálni. Első pillantásra meglepő lehet, de a hátországban tevékenykedő támogató csapatok túlélőképessége közvetett hatással van a fronton harcoló harcoló csapatok védelmére és készenlétére.
Közvetlen és közvetett védelem

Amikor a szakértők a katonai erők és harci járművek védelméről beszélnek, gyakran különbséget tesznek a közvetlen és a közvetett védelmi intézkedések között. Ebben az összefüggésben a közvetlen védelmi intézkedések közé tartozik minden olyan intézkedés, amely a behatolás megakadályozását szolgálja. Ez történhet például aktív védelmi rendszerekkel, amelyekben a közeledő lövedékeket eltérítik vagy megsemmisítik, hogy azok ne tudjanak hatást gyakorolni, vagy passzív vagy reaktív védelmi intézkedésekkel, például különböző típusú páncélzatokkal, amelyek célja a találat hatásának minimalizálása. A közvetett védelmi intézkedések fogalma viszont minden olyan egyéb intézkedést és eljárást magában foglal, amelyek célja, hogy megakadályozzák, hogy a fenyegetés hatással legyen a saját eszközökre és erőkre. Ilyen például az álcázás, a szétszóródás és a biztonság.

A török harckocsik szíriai bevetésének negatív példája már megmutatta, hogy még a legerősebb páncélzatot is le lehet győzni, ha figyelmen kívül hagyják a harci magatartás elveit. Az Ukrajnából most rendelkezésre álló képek azt mutatják, hogy ez a körülmény megsokszorozódik, ha a robbanótöltetek, aknák és páncéltörő fegyverek jelentette fenyegetés mellé a légi és tüzérségi csapások is hozzáadódnak. Ez a felismerés nem újdonság, de a terrorizmus elleni és stabilizációs műveletekre összpontosító évtizedek alatt háttérbe szorult, és a közvetlen védelmi intézkedésekre helyezte a hangsúlyt.
Védelem a szétszóródás és az ellátás révén

Ukrajnában most látjuk, hogy még a modern harckocsiknak is nagyon csekély a hadműveleti értékük, ha üzemanyag nélkül maradnak a terepen, vagy "nukleáris célpontokat" alkotnak a hadjárat során. Így könnyű prédájává válnak az ukrán harckocsi-romboló osztagoknak, a tüzérségnek vagy a légicsapásoknak. Gyakorolható a harci magatartás, mint például a nem csak a terepen való lazítás vagy a kölcsönös védelem alatt való haladás, amit egyébként a Bundeswehr harcoló csapatainál mindig és folyamatosan gyakoroltak. Ez nagyon rövid időn belül megvalósítható. Ezzel szemben sokkal nagyobb kihívást jelent a robusztus utánpótlás biztosítása a harcban, valamint a támogató csapatok biztosítása, különösen a jelenlegi struktúrában.

Közhely, hogy még a legjobban védett és legjobban kiképzett harci egység is csak egy tanktöltet erejéig képes harcolni, mielőtt utánpótlásra szorulna. Az Ukrajnában lévő orosz egységek ezt jelenleg fájdalmasan tapasztalják. Az ellátó és támogató erők védelme fontos szerepet játszik. Ez nagyon megterhelő feladat, különösen a túlterhelt helyeken végzett műveleteknél. És pontosan ez az, amit jelenleg Ukrajnában demonstrálnak.
A támogató csapatok védelme

A harcoló erők feladata a közvetlen harc az ellenséges erők ellen. E küldetés sikeres végrehajtása érdekében számos támogató erővel erősítik meg. Ezek közé tartoznak a tüzérséghez hasonló tűztámogató erők, illetve az olyan műveleti támogató erők, mint a logisztikai csapatok, amelyek szállítási és karbantartási feladatokat látnak el. És éppen ezek a támogató erők, ahogy az ukrajnai képek világosan mutatják, minden irányból és dimenzióból jelentős fenyegetéseknek vannak kitéve, amelyek közvetve befolyásolják a harcoló erők műveleti készenlétét. Egyszerűen fogalmazva, ha a harcoló erő nem kap ellátást, akkor nem tud harcolni, és így maga is könnyű prédává válik, mert elfogyott az üzemanyag vagy a lőszer.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 353
8 461
113
Különösen a nagyszabású műveleteknél a csapatok védelmére átfogóan kell gondolni. Nem elég, ha a páncélos gyalogság és a tankok taktikai szempontból mindent jól csinálnak, és sértetlenül érnek el térnyerést, miközben a következő "puha" részeket egymás után kiiktatják. Ez vonatkozik mind a menetelésre, mind a csata pihenőfázisaira.

Pontosan ebben a körülményben rejlenek a modern csatatér nagy kihívásai. A felderítés és a harcászat fejlett eszközei soha nem látott minőségű és mennyiségű támogató erőkre jelentenek veszélyt. A teherautók közel sem páncélozhatók olyan erősen, mint például a harckocsik. Azt sem lehet, hogy minden logisztikai századnak vagy tüzérségi ütegnek egy szakasz páncélos gyalogost adjon, hogy megvédje a támogató erőket a veszélytől. Ehhez még a NATO-nak is túl kevés harcoló csapata van.

Rámutathatnánk, hogy ez a probléma csak azért merül fel, mert az orosz erők egy idegen országban vívnak támadó háborút, és a NATO, mint védelmi szövetség, a saját területén teljesen más helyzetbe kerülne egy esetleges védekezés esetén. De ez túl rövidlátó lenne. Még a védelem esetében sem valószínűtlenek az olyan forgatókönyvek, amelyekben például kollaboránsok, ellenséges légi csapatok vagy a potenciális ellenséggel barátságos etnikai csoportok a saját harcoló csapatok mögött tevékenykednek. Annak érdekében, hogy a támogató erők ne váljanak könnyű célpontjaivá a beszivárgott vagy lerohant ellenséges erőknek vagy az ellenséges tűzcsapásoknak, ezeket az egységeket is bizonyos fokig ellenállóvá kell tenni.
Lehetséges intézkedések

Amikor a támogató erők elsődleges célpontokká válnak, túlélőképességüket a harcoló csapatok korlátozott rendelkezésre állása mellett csak saját harci képességeik megerősítésével lehet elérni. A támogató erőket ezért olyan helyzetbe kell hozni, hogy képesek legyenek sikeresen védekezni a különböző fenyegetésekkel szemben.

Ennek elérése érdekében nagyobb figyelmet kell fordítani valamennyi csapat harci szolgálatára. Egy szállító katona nem érheti el a gyalogosok kiképzési szintjét. De olyan helyzetbe kell kerülnie, hogy csapda esetén taktikailag célszerűen tudjon cselekedni a csatatéren, hogy biztosítsa saját túlélését, és elrettentse az ellenséget a további támadásoktól.

Ez olyan részleteket is magában foglal, mint a terepen történő gépjárművezető-képzés, valamint a harcoló csapatokkal való szoros együttműködés. A különböző harci helyzeteket újra és újra be kell építeni a képzésbe. Az álcázás és a szétszóródás szempontjait is ki kell képezni, és lehetőség szerint figyelembe kell venni. Egy hosszú és sűrűn tömött járműkonvoj a nyílt úton könnyen felderíthető a legkülönfélébb eszközökkel, és viszonylag kevés erőforrás felhasználásával teljes mértékben bevethető. Ha viszont a járművek szétszórtan és lehetőség szerint a terep fedezékében mozognak, még a masszív tűzcsapások is csak egyes járművek, de nem egész oszlopok meghibásodásához vezetnek.

Annak érdekében, hogy az egyszerű kézifegyveres tűz és a közelben lévő lövedékek ne okozzanak meghibásodást, fontos, hogy a támogató járművek is rendelkezzenek bizonyos szintű védelemmel. A magasabb szintű védelem - legalábbis egy hasonlóan elhelyezett és felszerelt ellenféllel szembeni nagyszabású háborúban - valószínűleg nem ésszerű, mivel a járművek különben túl nehézzé válnának, és így elveszítenék mobilitásukat. A teljes logisztikai lánc átfogó szintű védelme valószínűleg szintén nem lenne megfizethető. Az Ukrajnából származó képek továbbá azt mutatják, hogy széles körben elérhetőek olyan páncéltörő kézifegyverek és páncéltörő irányított rakéták, amelyek képesek legyőzni a modern orosz harckocsik védelmi szintjét.

Jelentősen magas védelmi hatás valószínűleg úgy érhető el, hogy a támogató csapatok hatékonyabb önvédelmet tudnak biztosítani. És pontosan itt várhatóan a legnagyobb kihívások is jelentkeznek. A hidegháború korszakában a támogató csapatoknak szerves biztonsági elemei voltak, amelyek biztosították az erőket, például menet közben, az ellátóhelyiségben vagy akár a küldetés teljesítése közben. Ez vonatkozott többek között a távközlési csapatokra és a tüzérségre is.


A német fegyveres erők leépítésével ezek a biztonsági elemek az elsők között kerültek leépítésre. Az elmúlt években ráadásul erőfeszítéseket tettek a személyi állomány további csökkentésére, és ahol csak lehet, további személyzetet takarítottak meg az automatizálás révén. Ha ezt a célt követjük, akkor azonban mindenképpen választ kell adni arra a kérdésre, hogy ki fogja a jövőben biztosítani a logisztikai elemek biztonságát, amikor a modern utánpótlási konvoj - kulcsszóval elektronikus kormánykerék vagy autonóm vezetés - csak a katonák töredékével rendelkezik. Ki gondoskodik az önvédelemről, amikor az elakadt járműveket kell visszaszerezni vagy a defektes gumiabroncsokat kicserélni? Ki fogja biztosítani a tüzelőállást éjszaka, ha a leendő tüzérségi ágyúnak csak két személyzete van, nem pedig öt? Ki fogja biztosítani az ártalmatlanítási területet, ha csak tizenkét katona van a harckocsizó szakaszban?

Egy pillantás Ukrajnára azt mutatja, hogy különösen a logisztikai erők szenvedtek jelentős veszteségeket mindkét oldalon. Természetesen nem minden veszteség magyarázható a katonák helytelen taktikai magatartásával. A támogató erőket ezért olyan mértékben kell felszerelni erőkkel és erőforrásokkal, hogy a misszió időtartamára hatékonyan biztosítani tudják magukat. Az automatizálás fejlődését nem szabad arra használni, hogy további személyzetet takarítsunk meg. A felszabaduló személyzetet inkább arra kell felhasználni, hogy növeljék az elemek önvédelmi képességét.
Összefoglaló

A hadviselés régóta ismert alapelvei ugyanúgy érvényesek a modern csatatéren is. Amint a fegyveres erők fogaskerékének egy fogaskereke meghibásodik, az egész fogaskerék is meghibásodik. Ha az ellátó elemek meghibásodnak, a csapatokat nem lehet ellátni, és az egész hadművelet leáll. Így még a harcban erős egységek is nagyon gyorsan mozgásképtelenné és sebezhetővé válnak.

Ezért a Bundeswehr minden elemét - függetlenül a csapattípusoktól vagy a fegyveres erők ágaitól - úgy kell felszerelni, kiképezni és strukturálni, hogy harcban megállja a helyét. A harcoló csapatok és a támogató erők együttműködését sokkal intenzívebben kell gyakorolni. A logisztikai erőknek a harcoló erőkbe való integrációjának, a harci támogatás biztosításának és a logisztikai eljárásoknak a műveleti tervezés keretében történő közös tervezésének kiemelt prioritást kell élveznie. Ennek érdekében nemcsak a kiképzés súlypontját kell újraszabályozni, hanem a szárazföldi erők belső struktúráját is meg kell változtatni.

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 819
47 123
113
Ok, de a Bundeswehrnek Pumája van, nekik nem a Puma torony lenne a jobb megoldás a Boxeren is?
Nem feltétlenül. Vannak olyan hangok, hogy a RCT-30-as toronnyal sok baj van. A PUMA-ra nem lehet Lance tornyot tenni. De a Boxerre igen.
Valószínűleg a situation awareness még nem tart ott az RCT-30-assal, mint egy emberes toronnyal. Erre a megfejtés, majd a több helyen fejlesztés alatt lévő AR technológia lesz.
Ezen kívül, nagyon fontos a német kormány számára az is - mint ahogy az amerikai is erre törekszik legtöbbször - hogy a nagy hadiipari cégeket egyenlően dotálja a megrendelésekkel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 628
97 875
113
Nem feltétlenül. Vannak olyan hangok, hogy a RCT-30-as toronnyal sok baj van. A PUMA-ra nem lehet Lance tornyot tenni. De a Boxerre igen.
Valószínűleg a situation awareness még nem tart ott az RCT-30-assal, mint egy emberes toronnyal. Erre a megfejtés, majd a több helyen fejlesztés alatt lévő AR technológia lesz.
Ezen kívül, nagyon fontos a német kormány számára az is - mint ahogy az amerikai is erre törekszik legtöbbször - hogy a nagy hadiipari cégeket egyenlően dotálja a megrendelésekkel.
Illetve ez növeli az esélyüket az ausztrál tenderen, ha dobnak a helyi Lance II torony gyártásnak egy szemmel látható profitot.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 819
47 123
113
Illetve ez növeli az esélyüket az ausztrál tenderen, ha dobnak a helyi Lance II torony gyártásnak egy szemmel látható profitot.
Igen, és a németeknek jelenleg nem feltétlen az a legfontosabb, hogy minden otthon gyártódjon, hanem hogy kurv@gyorsan legyen valami mert igen csehül állnak. Apropó csehek. Most meg véresre dörgölhetik a szemüket, hogy a pöcsöléssel ebből kimaradnak. Röhögnék, ha hirtelen berendelnék a Lynxet ők is - soron kívül.... :D
:D :D
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 628
97 875
113
Veszélyben a német haderőfejlesztés


Megy a huzakodás a Zöldek fevizezik, a CDU felt~telekhez köti a támogatást, ami Alkotmánymódosítással is járna.



Thorsten Frei, az uniópártok frakciójának parlamenti titkára azonban már a találkozó előtt világossá tette, hogy csak akkor támogatják a speciális védelmi kiadásokhoz szükséges alkotmánymódosítást, ha a 100 milliárd eurót valóban a hadsereg kapja, valamint az ígért védelmi kiadások a jövőben a bruttó hazai össztermék több mint két százalékát teszik ki.

A kormánypártok által elfogadott alkotmánymódosítás-tervezet azonban már nem garantálja azt, hogy a 100 milliárd eurót ténylegesen a rossz állapotban lévő hadsereg kapja, ahogy azt a kancellár eredetileg kijelentette, csupán annyi megkötés van, hogy a pénzt védelmi kiadásokra kell fordítani.

A Der Spiegel kormányközeli forrásai szerint ezt a változtatást a Zöldek nyomása miatt hajtották végre.

Az új megfogalmazás szerint az alapot így kibervédelemre, valamint a partnerek biztonsági fejlesztésére is el lehet költeni, amely nem egyértelmű megfogalmazás, és a koalíciós pártok megtévesztési kísérlete a CDU frakcióvezető-helyettese szerint. Mathias Middelberg hozzátette, hogy a kormánykoalíció három hete még új időszámításról beszélt a haderőfejlesztésben, és ezt szerinte végre is kellene hajtaniuk.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 610
37 003
113
Veszélyben a német haderőfejlesztés


Megy a huzakodás a Zöldek fevizezik, a CDU felt~telekhez köti a támogatást, ami Alkotmánymódosítással is járna.



Thorsten Frei, az uniópártok frakciójának parlamenti titkára azonban már a találkozó előtt világossá tette, hogy csak akkor támogatják a speciális védelmi kiadásokhoz szükséges alkotmánymódosítást, ha a 100 milliárd eurót valóban a hadsereg kapja, valamint az ígért védelmi kiadások a jövőben a bruttó hazai össztermék több mint két százalékát teszik ki.

A kormánypártok által elfogadott alkotmánymódosítás-tervezet azonban már nem garantálja azt, hogy a 100 milliárd eurót ténylegesen a rossz állapotban lévő hadsereg kapja, ahogy azt a kancellár eredetileg kijelentette, csupán annyi megkötés van, hogy a pénzt védelmi kiadásokra kell fordítani.

A Der Spiegel kormányközeli forrásai szerint ezt a változtatást a Zöldek nyomása miatt hajtották végre.

Az új megfogalmazás szerint az alapot így kibervédelemre, valamint a partnerek biztonsági fejlesztésére is el lehet költeni, amely nem egyértelmű megfogalmazás, és a koalíciós pártok megtévesztési kísérlete a CDU frakcióvezető-helyettese szerint. Mathias Middelberg hozzátette, hogy a kormánykoalíció három hete még új időszámításról beszélt a haderőfejlesztésben, és ezt szerinte végre is kellene hajtaniuk.

A zöldek nyilván más hadseregeket akarnak felfegyverezni a német adófizetők pénzéből a bundeswehr helyett... erős német hadsereg azért hátborsózást okoz ma is bizonyos körökben. Főleg azoknál, akik bevallásuk szerint hányingert kapnak a "Németország" szótól is.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 028
5 471
113
Thorsten Frei, az uniópártok frakciójának parlamenti titkára azonban már a találkozó előtt világossá tette, hogy csak akkor támogatják a speciális védelmi kiadásokhoz szükséges alkotmánymódosítást, ha a 100 milliárd eurót valóban a hadsereg kapja, valamint az ígért védelmi kiadások a jövőben a bruttó hazai össztermék több mint két százalékát teszik ki.

A kormánypártok által elfogadott alkotmánymódosítás-tervezet azonban már nem garantálja azt, hogy a 100 milliárd eurót ténylegesen a rossz állapotban lévő hadsereg kapja, ahogy azt a kancellár eredetileg kijelentette, csupán annyi megkötés van, hogy a pénzt védelmi kiadásokra kell fordítani.

A Der Spiegel kormányközeli forrásai szerint ezt a változtatást a Zöldek nyomása miatt hajtották végre.

Az új megfogalmazás szerint az alapot így kibervédelemre, valamint a partnerek biztonsági fejlesztésére is el lehet költeni, amely nem egyértelmű megfogalmazás, és a koalíciós pártok megtévesztési kísérlete a CDU frakcióvezető-helyettese szerint. Mathias Middelberg hozzátette, hogy a kormánykoalíció három hete még új időszámításról beszélt a haderőfejlesztésben, és ezt szerinte végre is kellene hajtaniuk.
Vihar a biliben. Az úniópártok bámilyen védelmi költségvetés növelést megszavaznak. Alig várják, hogy végre valaki fejlessze a BW-t. A védelmi költségvetés növelése még akkor is átmenne vagy 80%-os többséggel ha a Zöldek ellene szavaznának. A kancellár láthatóan elég határozott, tudja kezelni a Zöldeket. Ebbe nem fognak beleszólni a Zöldek, meg olyan a közhangulat (döbbenet a háború miatt), hogy jobb ha nem is szólnak bele.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 861
82 399
113
"A biztonságnak ára van. Az ukrajnai háború megmutatja - a saját katonai erő fontos a szabadság védelméhez. A 2022-es költségvetési évre több mint 50 milliárd eurót terveznek. A Bundestag ma 14.45-kor kezdődően vitatja meg a védelmi költségvetést."

FOg84OzXwAQvfRT
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 378
43 688
113
hát nem valami combos ez a csomag.
Legalább nem az elavult RB15-öst fogják a hajóikra tenni - NSM lesz helyette, ami a kategória legjobbja.
(Sokáig az volt a hír, hogy az ideiglenesnek szánt Harpoont az RBS-15 váltja majd. A svéd roboterpülő aktív radaros rávezetésű, vagyis előre szól hogy "helló, jövök! légvédelem felkészül!" :D )
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 834
5 969
113
(Sokáig az volt a hír, hogy az ideiglenesnek szánt Harpoont az RBS-15 váltja majd. A svéd roboterpülő aktív radaros rávezetésű, vagyis előre szól hogy "helló, jövök! légvédelem felkészül!" :D )
Valószínüleg csak a végfázisban aktív radaros. Vagyis nem azt mondja hogy jövök, hanem azt hogy itt vagyok. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 702
15 008
113
Ma már az izraeli Arrow3-rol kezdtek beszélni:
https://www.timesofisrael.com/liveb...sraels-arrow-3-anti-ballistic-missile-system/

arro.jpg


A régióbéli államokat is beszeretnék ezzel fedni:
https://svet.sme.sk/c/22871068/nemecko-uvazuje-nad-nakupom-izraelskeho-protiraketoveho-stitu.html

"Meg kell védenünk magunkat az orosz fenyegetéstől. Ehhez pedig rakétapajzsra van szükségünk Németország számára" - mondta Andreas Schwarz, az SPD képviselője, aki költségvetési bizottságának tagja.

"Az izraeli Arrow 3 rendszer jó megoldás" - mondta Schwarz a Bildnek.

A Bild szerint ez a kétmilliárd euróba kerülő rendszer hosszú távon 2025-től lehet.

A radarrendszer olyan erős, hogy Lengyelország, Románia és a balti államok területét is lefedheti – írja a Bild.

"Ily módon a "Vaskupolát" szomszédos országaink fölé is elhelyezhetjük. Akkor kulcsszerepet játszanánk Európa biztonságában" - mondta Schwarz.

Marie-Agnes Strack-Zimmermann, a parlament védelmi bizottságának elnöke megerősítette, hogy Berlin Izrael védelmi rendszerének megvásárlását fontolgatja.

"Tekintettel a fenyegető helyzetre és Oroszország különböző fegyverrendszereire, nyilvánvaló, hogy ezzel az üggyel foglalkozunk. Ebben az esetben ennek van értelme" - mondta a Die Welt című újságnak.