1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Minden ami Francia hadsereg

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Lator által indítva @ 2017. október 15..

1. Lator

Lator Well-Known Member

Igen ez a veszély fenn âll. Minden adatforgalom zavarható manapság, ezt tartom én is egy gyenge pontnak.Persze mint minden katonai adatforgalom ez is védett csatornákon zajlik.
    Aztán nemsokat tudok az elektronikai harcról, de pl ha nincs műhold akkor nincs gps sem és ezek biztosan tâmadva lesznek egy esetleges nagy konfliktusban.

karpatalja, endre and antigonosz like this.
  2. fip7

fip7 Well-Known Member

Bocsi, hogy bele okoskodok, de még nem is feltétlenül a zavarás a baj.
    A baj az, hogyha az ellenség valamilyen módon bele nyúl és hamis célokat adnak meg. Így vagy a semmit lövi a tüzérséged, vagy rosszabb esetben a saját csapataidat. A GPS zavarás szintén megoldható, és akkor az is előfordulhat, hogy a saját embereid adnak meg hamis adatokat. Sok a gond ezzel még.

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

4. Lator

Lator Well-Known Member

A Charles de Gaulle kifutott a szárazdokkból, ezzel a nagyjavitàs/modernizálás első fázisa lezárult. Javítva/modernebbre cserélve lett a harctéri információs rendszer, a radarok és egyéb elektronikai rendszerek, hozzányúltak az aromreaktorokhoz is,ha jól értem fűtőanyag csere? Az elektronikai rendszerek cseréjét/nagyjavítását a THALES és a SAFRAN végezte.
    Megkezdik a tengeri teszteket az új rendszerekkel, várhatóan 2019 elején éri el a hajó a bevethetőséget. Addig is a repülőszemélyzet Norfolkba települt át az USS GEORGE H. W. BUSH fedélzetére.
    A modernizálás ára 1,3 milliárd euró, 4 millió munkaóra (ebből 1, 8 millió a tervezői és mérnöki munka) lesz beleölve. Minden nap 2100 szakember( ebből 1100 tengerész, a maradék a 160 beszállító cég emberei) dolgozik rajta.
    Nagyjából 200000 feladat és 2000 teszt lesz végrehajtva a hajón a szolgálatba állásig.

zsolti and fishbed like this.
  5. Lator

Lator Well-Known Member

Nemtudom nekem valahogy jobban tetszene egy 90 mm es löveggel mint az ERC 90. Ütősebb lenne

6. Mackensen

Gondolom nem véletlen ez a választás. Az ERC 90-ben a torony kétszemélyes, nem igazi hunter-killer.

7. Lator

Lator Well-Known Member

Persze biztosan megvan az oka és ugye mérnök sem vagyok.
    Az ERC 90 et épphogy a 90mm es löveg miatt kedvelték. Kicsi, mozgékony de nagyot üt.
    A védettsége miatt meg utálták, semmitől sem védett még szemből sem.

karpatalja likes this.
  8. Mackensen

A 30 millimétere ágyú is nagyot üt, főleg ha programozható lőszert is kap. Amire meg nem lesz elég, arra ott lesznek az irányított rakéták.

9. Lator

Lator Well-Known Member

Ja visszavonom amit mondtam, kiwikiztem a Jaguar 40mm ágyújának adatait. Igen jónak találom
    https://fr.m.wikipedia.org/wiki/40_CTAS

10. Lator

Lator Well-Known Member

11. Mackensen

Ezt fogja tudni, van ott később 40 mm is

tonyo likes this.
  12. Lator

Lator Well-Known Member

Komoly. Még fedezékbe sem tudsz bújni előle. Azok a kisöregek egész jól elszórakoznak így mindent szarrálőve:)

13. Mackensen

Ha megfigyeled két változat van belőlük: egy gránát és egy kartács. A 40 milliméteres lőszernek meg egészen komoly a páncélátütő képessége. Még a régebbi tankokra is komoly veszélyt jelent.

Spartan.asfv, tonyo and Lator like this.

Ezen oldal megosztása