Minden ami Francia hadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 542
113
Szerintem sem, bár én csak láttam párszor. Attól lett jó híre szerintem, hogy amikor valami szenátor raszoritotta a Pentagont, hogy teszteljenek rendesen, ne vakon rendelgessek az M4-et, akkor HKnmeg francia fegyverek nyertek, az M4 konkrétan utolsó lett...
Öszintén, szerintem a H&K 416 sikere , az maga lobbi sikere. Ennyi és nem több. Nem rossz , de nem is a legjobb, mondjuk személyesen nem ismerek sok karabélyt
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 542
113
Mondj jobbat amitől hasraestél?? :) ez is szilárd lövedéket lő ki amit a lőpor egesekor keletkező gázok tágulása hajt.... 5,56x45 kaliberben.... sok titok és újdonság nincs s benne viszont a minősége és a robosztussaga elsőrangú
Na ja. A vadiùj "0 km" es fegyvereknél kb 3 nál 10 böl, öntöltési gondok voltak. Aztán rohadtul orrnehéz, ami meg személyes problémám vele az a célzö tüske/kör, valahogy nekem jobban tetszett az Ak rendszerü célzás. Mondjuk ez egyéni probléma. A robosztusságáról semmit nem tudok mondani, nem volt még lehetöségem igazæn, hosszú idön át misszióban gyürni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 098
113
Na ja. A vadiùj "0 km" es fegyvereknél kb 3 nál 10 böl, öntöltési gondok voltak. Aztán rohadtul orrnehéz, ami meg személyes problémám vele az a célzö tüske/kör, valahogy nekem jobban tetszett az Ak rendszerü célzás. Mondjuk ez egyéni probléma. A robosztusságáról semmit nem tudok mondani, nem volt még lehetöségem igazæn, hosszú idön át misszióban gyürni.
10 ből 3 az valószínű gyártási/minőségi probléma. Nem maga a fegyver hibája.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 542
113
10 ből 3 az valószínű gyártási/minőségi probléma. Nem maga a fegyver hibája.
Igen, lehet igazad van. De hogyan lehet szeretni egy fegyvert ilyen tapasztalatok mellett? Ez gáz. Azt mondták a fejesek, hogy ez azért van mert vadi újak, késöbb bejáratódnak :) Nem rossz, de mindenki úgy beszél róla mintha valami forradalmian új, a " tökéletes" fegyver lenne, de nem az. Szeretném kipróbalni egyszer a czket , Doha nem volt egy sem a kezemben
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 816
113
Igen, lehet igazad van. De hogyan lehet szeretni egy fegyvert ilyen tapasztalatok mellett? Ez gáz. Azt mondták a fejesek, hogy ez azért van mert vadi újak, késöbb bejáratódnak :) Nem rossz, de mindenki úgy beszél róla mintha valami forradalmian új, a " tökéletes" fegyver lenne, de nem az. Szeretném kipróbalni egyszer a czket , Doha nem volt egy sem a kezemben
A Honvédségnél pl cserélik a garanciális CZ-ket (márpedig még mind az). A hibásak aránya pedig biztosan nem 20-30%, mert akkor kb nem fegyvergyár lenne a HK ahnem selejtgyár.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 542
113
A Honvédségnél pl cserélik a garanciális CZ-ket (márpedig még mind az). A hibásak aránya pedig biztosan nem 20-30%, mert akkor kb nem fegyvergyár lenne a HK ahnem selejtgyár.
Nem tudom mi az oka. Elhiheted hogy számunkra is meglepö volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 098
113
Igen, lehet igazad van. De hogyan lehet szeretni egy fegyvert ilyen tapasztalatok mellett? Ez gáz. Azt mondták a fejesek, hogy ez azért van mert vadi újak, késöbb bejáratódnak :) Nem rossz, de mindenki úgy beszél róla mintha valami forradalmian új, a " tökéletes" fegyver lenne, de nem az. Szeretném kipróbalni egyszer a czket , Doha nem volt egy sem a kezemben
A forradalmian új nem tudom miből jön :D
De az meglepő amit írsz, mert ennek a fegyvernek a híre, hogy roppant megbízható.
Ezért is szeretik, meghát a usmc-is ezért cserélte erre az m4-et.

Garancia meg arra is kellene, hogy legyen.


Az orrnehéz neked nem abból jön, hogy famashoz szoktál?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 542
113
A forradalmian új nem tudom miből jön :D
De az meglepő amit írsz, mert ennek a fegyvernek a híre, hogy roppant megbízható.
Ezért is szeretik, meghát a usmc-is ezért cserélte erre az m4-et.

Garancia meg arra is kellene, hogy legyen.


Az orrnehéz neked nem abból jön, hogy famashoz szoktál?
Igen valószínüleg a FAMAS ról átszokás miatt is találom nehéznek. De tényleg nehéz:)A könnyü müanyag válltámasz az egyik oldalon, a másikon meg egy rakat picattiny meg a csö. Rosszul van valahogy megoldva. Aztán ez megszokás kérdése lesz (remélem). Az említett problémæk is valószínüleg gyártási és nem kostrukciós problémák, de elég lelombozó elsö tapasztalat. Ami még gond lehet, viszont ez már konstrukció probléma, hogy mivel két kezes, elöfordulhat hogy akaratlanul kioldod a tárat a felszereléshez dörgölödö fegyverrel. Ez igen kellemetlen, sentinelle en elö is fordult már. Sok ezredben ezért kiszerelik a nem szükséges tárkioldó gombot
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 542
113
Úgy néz ki hogy tényleg ez lesz egy raj. Nemtom honnan fogják leakasztani azt a +1 bakát ebben az emberhiányban.

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Úgy néz ki hogy tényleg ez lesz egy raj. Nemtom honnan fogják leakasztani azt a +1 bakát ebben az emberhiányban.

Mondom, hogy nekem alapvetően tetszik ez az új rendszer is.
Az mindenképpen fontos, hogy ez elsősorban a saját APC-ikhez illik (2 fős személyzet).
Érdekes lesz, hogy nálunk hogyan fogják azt összehozni, hogy 2 fős torony lesz, és hogy a rajparancsnok hova fog kerülni. Beülhet-e a toronyba, vagy sem.
Mindenesetre a Lynx a helycserés dologra nem feltétlen alkalmas - szerintem. Nekem az eddig látott belterek alapján kevésnek tűnik a hely a helycserére.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 542
113
Mondom, hogy nekem alapvetően tetszik ez az új rendszer is.
Az mindenképpen fontos, hogy ez elsősorban a saját APC-ikhez illik (2 fős személyzet).
Érdekes lesz, hogy nálunk hogyan fogják azt összehozni, hogy 2 fős torony lesz, és hogy a rajparancsnok hova fog kerülni. Beülhet-e a toronyba, vagy sem.
Mindenesetre a Lynx a helycserés dologra nem feltétlen alkalmas - szerintem. Nekem az eddig látott belterek alapján kevésnek tűnik a hely a helycserére.
A rajpk lesz a jármü pk is mikor beszállnak. Én ezt jó dolognak tartom mégha több munkát is ad, igencsak képben kell lennie ha jól akarja végezni a dolgát
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
A rajpk lesz a jármü pk is mikor beszállnak. Én ezt jó dolognak tartom mégha több munkát is ad, igencsak képben kell lennie ha jól akarja végezni a dolgát
Ok, csak a Griffonban egy egyértelmű küzdőtér van, és nincs egy olyan zárt torony, mint a Lynxben...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 816
113
Igen valószínüleg a FAMAS ról átszokás miatt is találom nehéznek. De tényleg nehéz:)A könnyü müanyag válltámasz az egyik oldalon, a másikon meg egy rakat picattiny meg a csö. Rosszul van valahogy megoldva. Aztán ez megszokás kérdése lesz (remélem). Az említett problémæk is valószínüleg gyártási és nem kostrukciós problémák, de elég lelombozó elsö tapasztalat. Ami még gond lehet, viszont ez már konstrukció probléma, hogy mivel két kezes, elöfordulhat hogy akaratlanul kioldod a tárat a felszereléshez dörgölödö fegyverrel. Ez igen kellemetlen, sentinelle en elö is fordult már. Sok ezredben ezért kiszerelik a nem szükséges tárkioldó gombot
Minden modern fegyver orrnehéz.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
A HK416nak van a legvastagabb csöve a karabelyok közül, ezért nehezebb... a Bren csöve hozzá képest szívószal.... a vastag cső huzamos működés közben később hevül fel, és romlik a lőkép, valamint az élettartamnak is jót tesz... a távolabbi lövések leadasakor jobb lesz a szóraskep... de nem értek hozzá csak hallottam :)