1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System)

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2015. december 15..

1. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Három féle szerződés típust, ahol a beszállító vagy beszámíthatja a felmerülő költségeit, vagy nem, vagy teljesen fix az ár.
    (nem mindegy hogy Texasban kell oktatást tartania vagy mondjuk Ománban, és az odautazás+szálloda+napidíj költségei elszámolhatóak-e)

fishbed and arcas like this.
  2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

...and one undisclosed country...

SilvioD likes this.
  3. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Furcsa takolmanynak tunik ez az ER verzio. ESSM + AMRAAM. Amugy a 100Km+ hatotav szerintem nagyon eross tulzas/

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

100 km...? Hol írnak ilyet? Az ESSM Block II esetén adnak meg 50 km-et. Az AMRAAM ER így fejből asszem csak 40 km.

rudi, arcas and zsolti like this.
  5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez így kerek, nem furcsa tákolmány, hanem az egyetlen logikus megoldás. Nekem nagyon tetszik, ezzel együtt kerek a NASAMS rendszer, hogy vegyesen lehet pakolni sima és ER rakétákat bele. Csak sima AMRAAM-al én nem lennék elégedett, bevallom.

6. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

En csak az ER rol beszelek. Miert ez az oszveresites?

7. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

A Pantsir raketajanal az inditofokozat ledobja magat aztan megy a vegfokozat kisebb legellenallasal. Itt viszont megy az egesz pereputy.

fishbed and zsolti like this.
  8. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Par napja hete olvastam itt .Csak beugrottam es akkor ment a nagy halleluja 100km

9. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

És a ledobott indítófokozat majd pont rá is esik egy oviscsoport fejére.
    Moszkva körül vajon miért mindig csak egyfokozatú lérak állt rendszerben? (Sz-25, Sz-300PT/PM, Sz-400)
    Nos pont ezért.

fip7, Python, fishbed and 1 other person like this.
  10. zsolti

zsolti Well-Known Member

A boosteres verzió nekem is jobban tetszik. Ahogy akár az Aster 30 is csinálja. Van aki szerint veszélyes hogy a leeső booster saját csapatot eltalálja, szerintem ez elhanyagolható, mert egy harci szituációban ez lesz a legkevesebb problémája a feleknek. Ez pusztán hitvallás kérdése, ki mit áldoz be miért.

11. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

ok ez egy szempont de alapvetoen hulyen nez ki a dolog. A homlok legellenalas megvan de sem nem dobja le a raketa az inditofokozatot sem nem hasznaljak ki akkor a mar amugy is meglevo keresztmetszetet. Az ESSM BLOCK2 pont ezert vegig egymeretu.

zsolti likes this.
  12. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

OKlegyen ez az indok alenem valo fokozatra de akkor miert nem hasznaljak ki a teljes keresztmetszetet. Atcsomagolva az iranyitast nagyobb harciresz erosebb hajtomu vagy mindketto lehetne ami megmentheti az ovodat.

zsolti likes this.
  13. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Sokkal olcsóbb/gyorsabb volt így a fejlesztés.
    Gyakorlatilag csak egy átmeneti kúp van az AMRAAM és a RIM-162 rakétája között, illetve elég egyetlen kártyát kicserélni az AMRAAM vezérlő rendszerében, hogy a RIM-162 vezérsíkjait képessé váljon vezérelni.
    Ezt meg Quatar ki tudta csengetni.

Python, fishbed and arcas like this.
  14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Szerintem ez messze nem ilyen egyszeru. Az egesz verlesi szoftvert ujra kelett irni. Mas tomeg, tomegkozeppont, vezersikok stb stb. Olyan mintha egy F-15 FBW szoftveret bakarnad rakni egy F-16 ba,
    Szerintem

15. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Ezért van a légiriadó.
    Gondolom ezek a rendszerek
    t elepítésekor figyelembe veszik ezeket a szempontokat. Mindenki húzodjon fedezékbe és kész.

16. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ungarn?

17. arcas

arcas Well-Known Member

Még igy is letesztelték rendesen:
    "Over 1,700 rigorous wind tunnel tests were conducted on the ground-launched AMRAAM-ER missile so far.
    Featuring ‘bigger’ rocket motor and smarter flight control algorithms, the AMRAAM-ER missile is designed to intercept targets at longer distances and higher altitudes. It is set to expand the NASAMS engagement envelope with a 50% increase in maximum range and 70% increase in maximum altitude."

18. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Ez nem válasz.

19. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ez a "one undisclosed customer" 2009 óta van benne a NASAMS közleményekben.
    De az sem egyértelmű, hogy ezt a mostani csomagot ki rendelte.

SilvioD likes this.
  20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Én voltam aki 100km-körülre, vagy a fölé raktam a hatótávolságot.
    Gondolom te tudod az ESSM II hatótávolságát hivatalból. Gondolom, hogy nem is fogod elmondani. ;) Én 50+ km-t találtam rá, de olyat is hogy akár 70 -ig is elérhet.
    Én abból indultam ki, hogy az ESSM II ha kap egy jóval könnyebb fejrészt, egy áramvonalasabb orrkúpot, meg egy fejlettebb irányítást, akkor át tud lépni a 100km-es hatótávon.

Ezen oldal megosztása