Oerlikon Skyranger (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 767
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 817
80 394
113
Ennél azért várhatóan több kell - a tüzérségi eszközöknek is kell drón védelem...
Micsoda? Rajzold már fel sematikusan (ahogy én szoktam ;)) azt, hogy hol képzeled el a harcrendben a csapatlégvédelmet és a tüzérséget (legyen PzH2000, mert olyanunk 1000, hogy lesz).
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 767
113
Micsoda? Rajzold már fel sematikusan (ahogy én szoktam ;)) azt, hogy hol képzeled el a harcrendben a csapatlégvédelmet és a tüzérséget (legyen PzH2000, mert olyanunk 1000, hogy lesz).
Harcrendekben nem vagyok jó, de az tuti, hogy az öngyilkos drónok vadászni fognak a PZH-kra, szóval valami védelem kell nekik.
Bemérik helyzetüket és oda küldeken egy drón, ami addig köröz azon a környéken míg meg nem találja a PZH üteget aztán bumm...és ez ellen nem segít, hogy arrébb mentek pár kilométert a legutóbbi sortűz óta. Szóval valami védelem nekik is kell...
Szerintem minden tüzér osztálynak, lövész- és harckocsizászlóaljnak kell legyen legalább 4-8 járműves légvédelmi ütege kerekes vagy láncos Skyranger 30 formájában.
Lesz majd még HX3-as lövegből jó pár tucat, meg rakétasorozat-vetők is valamikor, szóval a végső szám vélhetően 30 fölött lesz majd.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 767
113
statikus objektum védelemre is kell
Pl. ellátó konvoj kísérésére is hasznos lehet pl. teherautó alvázon - kicsit mint a Pansir.
Sok mindenre kell, nyilván egy k. drága rendszerről van szó, szóval nem lesz minden bokorban Skyranger, de igény volna rá... :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 817
80 394
113
Harcrendekben nem vagyok jó, de az tuti, hogy az öngyilkos drónok vadászni fognak a PZH-kra, szóval valami védelem kell nekik.
Bemérik helyzetüket és oda küldeken egy drón, ami addig köröz azon a környéken míg meg nem találja a PZH üteget aztán bumm...és ez ellen nem segít, hogy arrébb mentek pár kilométert a legutóbbi sortűz óta. Szóval valami védelem nekik is kell...
Szerintem minden tüzér osztálynak, lövész- és harckocsizászlóaljnak kell legyen legalább 4-8 járműves légvédelmi ütege kerekes vagy láncos Skyranger 30 formájában.
Lesz majd még HX3-as lövegből jó pár tucat, meg rakétasorozat-vetők is valamikor, szóval a végső szám vélhetően 30 fölött lesz majd.
Ez a dolog úgy néz ki, hogy felrajzolsz 3 "vonalat" egymásmögé. Az első az arcvonal, amögött van a légvédelem és amögött a tüzérség. Így érthető?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 817
80 394
113
Mégmielőtt igényeket fogalmaztok meg, nem ártana tisztába lenni a harctér alapvető felépítésével vagy a különböző bármik önvédelmi/önbiztosítási képességeivel.
 
  • Vicces
Reactions: kamm

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 767
113
Ez a dolog úgy néz ki, hogy felrajzolsz 3 "vonalat" egymásmögé. Az első az arcvonal, amögött van a légvédelem és amögött a tüzérség. Így érthető?
Szóval a második vonalon nem megy át a kamikaze drón?
Ahhoz azért elég sok járgány kell és elég széles védelmi vonal, hogy nem tudja kikerülni őket...pláne ha szomszédos pl. NATO alakulatok nem vettek ilyet és gyenge a csapat légvédelmük...

Amúgy ez második vonal mennyire van hátrább az elsőtől?
A 30 millis kb. 3 km-et "tud"...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 817
80 394
113
Szóval a második vonalon nem megy át a kamikaze drón?
Ahhoz azért elég sok járgány kell és elég széles védelmi vonal, hogy nem tudja kikerülni őket...pláne ha szomszédos pl. NATO alakulatok nem vettek ilyet és gyenge a csapat légvédelmük...

Amúgy ez második vonal mennyire van hátrább az elsőtől?
A 30 millis kb. 3 km-et "tud"...
Ilyen alapon végtelen számú vonal kell, hisz a tizediken nem megy át? A századikon? Kétharmad egyharmad, háromnegyed negyed, nagyjából ezek az ökölszabályok élnek. Tehát a csapatlégvédelem úgy helyezkedik el, hogy hatótávolságának minimum kétharmada a legelső volnal előtt legyen. Ugyanígy helyezkedik ela tüzérség is, tehát a PzH2000 osztály a dandár mögött hagyományos gránátok használata esetén 10km-el van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 817
80 394
113
Inkább C-RAM eszközre gondolhatott a kolléga - erre vannak az RM-nek statikus 35mm-es gépágyúi meg lézere.
Ha a C-RAM képesség alatt bejövő akármilyen lövedékek lelövöldözését érted, akkor azt el kell felejteni, az nem dolga a csapatlégvédelemnek. Gondolj bele, hogy egy SkyRanger üresre lövi magátazzal 1 perc alatt, hogy megpróbál leszedni egyetlen indítóból kilőtt Grad sorozatot (40db rakéta). Ez harcászatilag tarthatatlan.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
Ha a C-RAM képesség alatt bejövő akármilyen lövedékek lelövöldözését érted, akkor azt el kell felejteni, az nem dolga a csapatlégvédelemnek. Gondolj bele, hogy egy SkyRanger üresre lövi magátazzal 1 perc alatt, hogy megpróbál leszedni egyetlen indítóból kilőtt Grad sorozatot (40db rakéta). Ez harcászatilag tarthatatlan.
mért lenne tarthatatlan ? jobb ha megsemmisül a cél ?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 767
113
Ilyen alapon végtelen számú vonal kell, hisz a tizediken nem megy át? A századikon? Kétharmad egyharmad, háromnegyed negyed, nagyjából ezek az ökölszabályok élnek. Tehát a csapatlégvédelem úgy helyezkedik el, hogy hatótávolságának minimum kétharmada a legelső volnal előtt legyen. Ugyanígy helyezkedik ela tüzérség is, tehát a PzH2000 osztály a dandár mögött hagyományos gránátok használata esetén 10km-el van.
Ok, ez hasznos infó...logikus

Ha a C-RAM képesség alatt bejövő akármilyen lövedékek lelövöldözését érted, akkor azt el kell felejteni, az nem dolga a csapatlégvédelemnek. Gondolj bele, hogy egy SkyRanger üresre lövi magátazzal 1 perc alatt, hogy megpróbál leszedni egyetlen indítóból kilőtt Grad sorozatot (40db rakéta). Ez harcászatilag tarthatatlan.
Igen, ezt én is számolgattam hogy nem fog menni.
Az ilyen tömeges támadás ellen nem használható, bár azok ritkán érenek el telitalálatot, a repszeket meg bírja a páncél. A preciziós lőszerekre érdemes rámenni a Skyrangernek: loitering ammok vagy top attack ATGM.
252 lőszer nem sok sajnos - a Mistralból is jobban örültem volna ha 4 darabot tesznek rá kettő helyett. Simán elbírná a torony!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 767
113
mért lenne tarthatatlan ? jobb ha megsemmisül a cél ?
Nagyon kevés a lőszer!

A tesztek során 3 lövedék is elegendőnek bizonyul egy kisebb méretű drón lelövéséhez. Egy alkalommal egy 8 drónból álló raj leküzdése volt a tesztfeladat a rendszer számára. A rendszer 16 darab 30 milliméteres lövedékkel semlegesítette mind a nyolc célpontot, noha drónok többsége már a hatodik lövés után megsemmisült.

252 lőszer van - ha egy célra 10 lőszert számolsz átlagban akkor is egy komolyabb ütközetben 1-2 óra alatt elfogy a skúló.
Tervezik, hogy társzerűen kiemelhető az egész lőszer tároló, de így is fél óra elmehet a töltéssel.

A járművel rotálása miatt is kevés lenne a 4 jármű. Inkább 6-8 mert egy rész hátrább vonul időnként tölteni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 817
80 394
113
Ok, ez hasznos infó...logikus


Igen, ezt én is számolgattam hogy nem fog menni.
Az ilyen tömeges támadás ellen nem használható, bár azok ritkán érenek el telitalálatot, a repszeket meg bírja a páncél. A preciziós lőszerekre érdemes rámenni a Skyrangernek: loitering ammok vagy top attack ATGM.
252 lőszer nem sok sajnos - a Mistralból is jobban örültem volna ha 4 darabot tesznek rá kettő helyett. Simán elbírná a torony!
Na látod, ezért van az, hogy a tüzérség természetes tűzüteme a tömegtűz nem pedig a prec gránát. A prec gránát ellen van reális védelem, a tömegtűz ellen nincs. Hidd el, hogyha egy 152-es repeszgránát repeszei beterítenek egy SkyRangert akkor az nem fog tovább harcolni, hanem ha még önjáró, akkor megy hátra megjavíttatni magát.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen