1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[Open ISV] Aktív és passzív védelem

Diskurzus a(z) 'Nyílt gyalogsági támogató jármű-fejlesztési projek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. augusztus 26..

1. oberon

oberon New Member

Ugyan ezt linkeltem hárommal feljebb! :D

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem láttam beillesztve. Bocsánat:)

3. oberon

oberon New Member

Nem probléma!

Off: A videót hogyan tudom így linkelni?

4. joker

joker Well-Known Member

Jól értem, hogy ezek egyfajta infrapanelek? Mert akkor a promo-videó elkészítése többe került, mint egy harckocsi burkolása. Kissé elnagyolva, de kell 1-2-3 hőmérő, ami megadja a külső hőmérsékletet, egy energiaforrás, ami a melegítő / hűtő paneleket táplálja, és egy elektrónika, ami a hőmérők által adott pontos hőmérsékletre állítja be a kis panelek hőmésékletét. Egyszerű, de nagyszerű, lopjuk (nem licenszeljük).
    Mondjuk egy AK-47-essel ha megsorozzák akkor máris ugrik a kamuflázs, vagy minimum pöttyös lesz, és ha vizuálisan kiszúrják akkor ugyanűgy szart sem ér, mert nappal egy RPG-29-es 100 méterről ki lehet lőni.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Miért pont 100 méterről?

6. fradelma

fradelma New Member

Egy tipijus "ellen" 30mm-es gépágyúval rendelkezik: http://hu.wikipedia.org/wiki/BTR%E2%80%9390

"kicsivel" a Stanag level 5 felett (ami 25mmm-ig jó 400 m-ről): szép baleset... :-(

7. oberon

oberon New Member

Az RPG ellen ott az aktív rendszer. Akár láthatatlan is lehet de azért egy 20 tonnás dög ha mozog azt a hülye is észreveszi. Ilyen passzív védelem beépítésével viszont jelentősen tudjuk csökkenteni azon eszközök számát amik képesek felderíteni a járművet. Nem ez egyedül menti meg az írhánkat, de ha már helikopterről nem látnak minket bőven megéri.

8. joker

joker Well-Known Member

Így van, kell a cucc, valószínűleg olcsón kivitelezhető, de nem mindenható. Viszont éjjel full elektromos módban ezzel a borítással 20 tonnásan is lehet majd sunyizni vele.

9. oberon

oberon New Member

Igazából meghajtáshoz akartam rakni, de ha már idekerült. Akna ellen egy ilyen méhsejtes szerkezet mit érne?

10. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Egy "varázslatos csoda" folytán átkerült a megfelelő topikba :)

11. oberon

oberon New Member

Dicsértessék! :)

12. joker

joker Well-Known Member

Azon gondolkozom, hogy ezt az infraátverő borítást analóg módon meg lehetne-e oldani. Egy hőszigetelő réteggel bevonva olyan felületet kapnánk, aminek a hőmérséklete pontosan megegyezik a környezete hőmérsékletével, és nem kellene energia hozza. Csak egy elmélet az egész, de érdemes végiggondolni. pl egy azbeszt réteg, olyan, mint amit a kohászati hőálló ruháknál használnak, úgy tudom hőkamerával az sem látszik, mivel minden belső hőt benntart és a felülete meg felveszi a külső hőmérsékletet. Lehetne ugyanígy kis hatszögű lapokkal folyamatosan kirakni a járművet, vagy opcionálisan használható egyfajta takarót készíteni, amivel bármikor letakarható. A nappali használhatósághoz meg kellene hozza egy olyan festék, ami a hőszigetelő réteget nem zavarja.

13. GrGLy

Azért ez ennyire nem egyszerű, hogy nagyobb kaliber és már mindent visz.

A BTR-90 30 mm-es 2A42 gépágyújának 3UBR8 APDS lövedéke elvileg 25 mm-t visz át 60°-ban becsapódva 1500 méterről.
    Az M242 Bushmaster (M2/M3 Bradley, LAV-25) 25 mm-es M791 APDS-T ugyanezt tudja 1300 méteren. Tehát lényegi különbség nem nagyon van a kettő között (már persze ha nem értelmeztem félre valamit).

14. ijasz

ijasz Well-Known Member

GrGLy

Felülről a kamerás megoldás szerintem hatékonyabb lehet mint a földről, oldalról. Viszont, ennek érdekében szükséges lenne a fegyverzet belső tárolása, hasonlóan mint a repülőknél az egyenletesebb felület kialakítása miatt. A talaj kivetítése felülre elvileg konnyebb mint az oldalsó képeké, és a mozgás közbeni álcázása is.

Ha valahogy lehetne hűteni ezeket a "képernyőket", akkor az infrák ellen is nő a hatékonyság. Erre most nincs ötletem.

15. GrGLy

@ijasz

Én elsősorban felderítő változatoknál gondoltam egy ilyen technológia alkalmazását, ott a torony annyira nem nagy probléma, mivel nem nagyon van, vagy kis méretű, így akár be is süllyeszthető.

16. ijasz

ijasz Well-Known Member

Igen, célszerűbb lenne felderítőknél alkalmazni, a lövészeknél inkább valamilyen hologramm kivetítő megtévesztéses módszer bevezetését.

17. fip7

fip7 Well-Known Member

joker

Az általam összeállított páncélban az 5 centi alumínium hab igencsak jó hőszigetelő. A jármű belső hőjét nem engedi ki, fordítva a külső hőmérsékletet nem engedi be.

Amúgy külső "lopakodó borítás" van az AMAP családban is, meg van az orosz Nadika. Illetve mi magyarok is fejlesztünk valami hasonlót a Saabbal.

18. GrGLy

Mi elvileg radarelnyelő bevonatot fejlesztünk, az szárazföldi járműveknél nem számít valami sokat (szerintem).

19. fip7

fip7 Well-Known Member

GrGLy

Azért írtam a hasonlót mert nem sokat tudok róla, azon kívül, hogy valami kerámia alapú bevonat.

Az AMAP cucc elvileg csökkenti a radaros és az infravörös észlelhetőséget.
    Az orosz Nadika állítólag szintén, de ott olyat is írtak, hogy napalm álló is.
    AMAP cucc:
    http://www.rheinmetall-chempro.de/index.php?fid=1974&lang=3

20. fradelma

fradelma New Member

fip 7

Kérdés-kérés lenne: A Wiki a kínai 99-es tipusnál valami Al2O3 anyagú kerámia páncélt említ. Te vagy otthon alumíniumban. Mit "tudunk" róla? :)

Ezen oldal megosztása