[Open ISV] Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Mackensen

Nagyon jó képeket találtál! Az első kép pont olyan, mint amilyenre gondolok. Ennél is nagyon jól látszik az első két kerék elkülönülése (ott van egy plusz távolság ami fedi az általam leírt kb. fél méter pluszt) az utána lévő 3-tól. Kb. Így képzelem el a mi járművünket is.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<b>A Boxer, vagy más, már meglévő jármű alapul vevéséről:
ötletforrásnak jók lehetnek, de ne ezekre építsünk, mivel nekünk a célunk a saját koncepciónk megalkotása és nem egy már létező jármű pár részletének átrajzolása.</b>
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
GrGLy

Nagyon új nem lehet mert ugyan azoknak a követelményeknek kell megfelelnie(a kedvünkért nem fog megváltozni a közeljövő harcászata vagy fegyverei esetleg a terep).Az eltérés abban lehet,hogy mi mit tartunk fontosabbnak a fejlesztés során pl nem a védettséget hanem a tűzerőt és hasonlók.
 

fradelma

Member
2013. augusztus 24.
88
0
6
Orrmotoros
10x10-III_04_gross.jpg

piranha_iii_10x10.jpg

Középmotoros
gpv10x10x10general1.jpg

Mivel a "motor(generáror egységet mechanikai kapcsolat szerencsére nem köti a kerekekhez, ezért elég szabadon tervezhetjük a helyét, és hogy 1 frontpáncélt ért találat ne tegye mozgásképtelenné a járművet, szerintem "lazán" megtehetjük, hogy 2 egységre bontjuk a szükséges motorteljesítmény és egyet az orrba (ahogy flip 7 mondta) teszünk (kiegészítő páncélnak :) egyet pedig középre, hátra, és így jó lesz a súlyeloszlásunk is, és szó szerint duplájára nő az üzembiztonság.

A két keréknyi első modul is jó, támogatom. Ez a "modul" minden járműben szükséges lesz. Viszont a teknőn az az "elválasztóelem" kimondottan veszélyes: egy ilyen kitüremkedésbe egy akna nagyon "belekapaszkodik"!!! A 4x4-nyi első modul ötlete az egyik D/E egységgel+vezető/parancsnok "kapszulával" jó, egy egységet, modult képezzen. Amodulok közti "akna-kapaszkodót" ha lehet elhagynám.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
fradelma

Az "elválasztó elem" nem elválasztó elem, csak mindenhol van egy állandó tengelytáv kivéve ott. Ott fél méterrel hosszabb.
Pusztán ennyit jelent a dolog. (pont, hogy javítja az utastér aknavédelmét, ott van hely a gázoknak oldalra távozni)

A hátsó motort meg rossz ötletnek tartom, mivel hátul célszerű a csapatoknak kiszállni. A Motort a generátort és a vezérlőt előre raknám, az elektromotorokat a kerekekbe, az akkumulátorokat pedig hátra, a kerekek fölötti részbe.
Így a súlyelosztás sem lenne olyan rossz.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@dudi

Ezzel tisztában vagyok, csak azt akarom elérni, hogy járjuk végig az egész folyamatot és részleteiben értsük, hogy a végén miért lett az egész gép olyan, amilyen. Ne az legyen, hogy mondjuk alapul veszünk egy Strykert, kicserélünk rajta ezt, kicserélünk rajta azt, és azt mondjuk, hogy milyen előremutató koncepciót alkottunk.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
@dudi

Meg azt is figyelembe kell venni, hogy a most hadrendben álló APC-k közül a legújabbakat is a 90's években kezdték tervezni, szóval az akkor rendelkezésre álló technológiákat vették alapul.
Aztán a tervezés kezdete után 10 évvel hadrendbe álltak, csak addig fejlődött a világ. Mondjuk a páncélzat vagy a fegyverek terén lehetett korszerűsíteni (Pl.: Mexas helyett AMAP páncél) , de viszont a meghajtást vagy egyéb "mélyebb" részeket már nem nagyon lehetett megváltoztatni.
Ezért kellet tiszta lappal indítani a fejlesztést!
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Azért én Dudival értek egyet, hogy az újdonságnak nem a külső formában hanem a beltartalomban kell megjelennie. Például az ékalakú orr helyett nem hiszem hogy valami újat kellene kitalálni, csak azért, hogy más legyen.

Alapvetően nekem a Boxerben, a VBCI-ben de a Patriaban is a nagy batár jellege nem tettszik, óriási célfelület, úgyhogy egyre jobban tetszik ez a több kisebb kerék, amelyik alacsonyabb építést, kisebb célfelület, kisebb talajnyomást tesz lehetővé.

TG
 

fradelma

Member
2013. augusztus 24.
88
0
6
fradelma

Az "elválasztó elem" nem elválasztó elem, csak mindenhol van egy állandó tengelytáv kivéve ott. Ott fél méterrel hosszabb.
Pusztán ennyit jelent a dolog. (pont, hogy javítja az utastér aknavédelmét, ott van hely a gázoknak oldalra távozni)

A hátsó motort meg rossz ötletnek tartom, mivel hátul célszerű a csapatoknak kiszállni. A Motort a generátort és a vezérlőt előre raknám, az elektromotorokat a kerekekbe, az akkumulátorokat pedig hátra, a kerekek fölötti részbe.
Így a súlyelosztás sem lenne olyan rossz.

Az az ék alakú valami, amit oldalról jól látsz(a 2 első kerék után), egy akna robbanásnál (ha nem pont alatta robban az akna, és miért pont ott robbanna) a légnyomás útjában van, és az nagyon nem jóóó! Ha kell, legyen valamennyi távolság, de az az "akna kapaszkodó" ne legyen.

Két független D/E egység kell! A kettő nem lehet olyan közel, hogy egy találat mindkettőt tönkretegye! Hova tegyük? Mivel 2 egységből rakjuk össze a kb. 350 kW-t," harcijármű mércével" egy kis szerkezeti modulról van szó. mivel az első is keresztbe van, az orr észben,a másodikat a "frontmodul"(nevezhetjük így a továbbiakban?) mögé,tehetnénk, szintén keresztbe (két egyforma modullal kellene megoldani(olcsóbb gyártás!), Így mintegy elválasztva a küzdőteret és a lövészek helyét.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
fradelma, fip7

A két D/E-egységes eszmefuttatást a meghajtásos topikban folytatom.

http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/68172/#Comment_68172
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
GrGLy

Nagyon helyes, ott a helye. Gyakorlatilag majdnem csak én írogatok a mellék topikokba :-(
 

fradelma

Member
2013. augusztus 24.
88
0
6
Kis info-t kérek: melléktopikok?
Hol-mi?
A meghajtásos már megvan, a többi?

...és ebben most mit vesézzünk ki főleg?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@fradelma

http://htka.hu/kozosseg/categories/ny%C3%ADlt-gyalogs%C3%A1gi-harcj%C3%A1rm%C5%B1-fejleszt%C3%A9si-projekt

Egyébként most már párhuzamosan haladunk kb. mindennel, mert nehéz egymást követő résztémákra bontani a fejlesztést, illetve ha kell még résztopik, akkor szóljatok nekem, és létrehozom, ha indokolt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Úgy néz ki ezen a héten nagyon ráérek, lehet rajzolok is pár dolgot (papírral+ceruzával), az eddig összehozott dolgok alapján. Csak ilyen vázlatot kívülről, illetve a belső elrendezésről. Csak, hogy lássuk, hogy nézne ki a dolog.
(10 kerék, orrmotor, D/E rendszer, személyzet/csapatok elhelyezése stb..)
Aztán ezt elvileg föl tudom rakni a gépre is.
(géppel nem tudok rajzolni, béna vagyok vele )
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
GrGLy

Megrajzoltam a jármű belső elrendezését felülnézetből, az eddig megbeszélt infók alapján. (Lehetséges-e alapon)
Az eredmény szerintem jó lett:
A jármű 8.5 méter hosszú, 3.3 méter széles.
A belső méterei pedig:
8 méter hosszú
A motortér 1.3 méter széles a kerékdobokig, a kerékdobok fölött 3 méter széles.
A küzdőtér: 2 méter széles, a kerékdobok fölött 3 méter széles.
A belső magasságot 1.5 méterben határoztam meg.
A páncél a jármű orrán döntött. Oldalai derékszögűek.

A járműben elfért a megbeszélt meghajtás, a 3 fős személyzet és a 8 fős csapat is. Az embereknek van módjuk a teljes küzdőtér bejárására.
A tornyot a küzdőtéren kívül helyeztem el, távirányításos konfigurációban, a jármű tetején, így ez nem szerepel a rajzon. (a helyét a 3 fős személyzet fölött képzeltem el)

Lenne viszont egy kérdésem. Az erről készült rajzot, hogy tudom megosztani veletek?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@fip7

Milyen formában van a rajz, digitális vagy papír alapú? Ha utóbbi, akkor digitalizáld valamilyen formában, töltsd fel imageshackre és másold be ide (a direct link-et!), vagy küld el nekem a képet és kirakom én.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
GrGLy

Mivel magyarázat is van hozzá ezért 2 oldalas PDF. (Kép+szöveg)
Ha adsz egy e-mail címet és én elküldöm akkor tudsz vele valamit kezdeni?