Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 456
79 468
113
én legalább 3 vonalat látok a felvételeken úgyhogy szerintem megoldható lenne ez. csak mélységbe is tagolni kellene és akkor az ön és körvédőképességet is kiadná a rendszer ha ár úgy építkeztek (vájtak). tűzerőnek meg géppuska 1 géppuska többet ér mint az összes karabély. ezzel nem a karabélyt leszólva. (persze 1 géppuska nem géppuska de nemhiszem el hogy géppuska hiány lenne az ukránoknál.)
Hülyeség, nincsenek olyan távközök emberek közt mint amiről te beszéltél.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 579
14 877
113
én legalább 3 vonalat látok a felvételeken úgyhogy szerintem megoldható lenne ez. csak mélységbe is tagolni kellene és akkor az ön és körvédőképességet is kiadná a rendszer ha ár úgy építkeztek (vájtak). tűzerőnek meg géppuska 1 géppuska többet ér mint az összes karabély. ezzel nem a karabélyt leszólva. (persze 1 géppuska nem géppuska de nemhiszem el hogy géppuska hiány lenne az ukránoknál.) csak ugye gondolom nemigazán van gpu ra képzett ember ami a mi tartalékosainknak is hatalmas hiányosság mert az örömlövészet meg a fegyverrel való ismerkedésből nem igazán lessz GPU s valaki az csak minimum alap.
Most milyen felvételről beszélgettek?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
8 fő (kellene 2 géppuska) ez alapból a raj fele és ezek szépen lefogják a várható fő támadás irányát. simán szétdobám 25-30 m re egymástól a 2 gpus tűzpárt.

3. szögbe mögélyük mége gy tűzpár mélységbe távolabb nagyjából a 2 gpu közé (lehetőleg az 1ik RPG vel vagy távcsövessel ha van)

az így kapott 3 szög átsó csúcsától vísszafele dobnám le a 4. tűzpárt a 2 karabélyossal akik ha kell bemozgathatóak ha kell pillanatnyi legogásra képesek esetleg manőverre vagy a hátbo oldalbatámadást megakadályozni képesek ha kell tűzzel ha kell mozgás manőverével.

de ez én vagyok

a támadás kezdetén amég van rá lehetőség a hátsó 2 embert ha a szükség úgy kivánja még előrre is küldeném hogy a gpu knak segítsenek. előretolt tüzelő állásba előrretolt megfigyelőbe.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
ha úgy tetszik egy fordított éket hoznák létre. ahol a ék 2 vége a pgu miatt nem igazán tart tér és távközt (a tüzpárok egy,ás között)
az ék közepét meghagynám a pknak és vagy puska vagy rpg vagy hiradó ami van (rpgt láttam hogy van) megy ahova kell ha nem kell kiütni semmit irányít a puskás ha szükséges önállóan is eltávólítható védművön bellül a fordított ék csúcsával meg játszanák ott a támadás elején ékbe várnám az ellent ahonnan elszakad de addig tüzetvezet a gpuknak vagy célt fed fel tűzmegnyitással (tűzfelderít) ha az ellen elérte a roham voonalát és megkezdte a rohamot vissza a fordított ék csúcsába majd amikor az ellen megállítása megtörtént a gpukkal ha szükséges előrre vonnám (akr tűzpáár cserével ) ha nem szükséges eltávolítanám nagyobb távolságba figyelőnek oldal és hátbatámadás elkerülése céljából. ekkor hogy hány m van koözöttük nem igazán számít ha van rádió ha nincs a karabéyluk hangja akkor is meghallható. vagy dobjanak füstöt befele vagy bármi ha más nem be tbk znám az egészett már ottvannak egy ideje... valahogy biztos megoldanám de ez mind fikció nem én vagyok ott. de hogy az egész raj egy 6-8 m es árokszakazba kuksoljon öngyilkosság. mindenképp. semmi értelme
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
@dudi valóban igazad van visszaólvastam a kommentem és valóban elírtam maradt a tűzpár ok közötti távólság . javítottam a hozzászólásom és töröltem egy részt majd újarrírtam valószínűleg ezért rontottam el. de nem magyarázkodom . jogos
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
K

Kopi2000

Guest
Nem aharceljárásokkal van a probléma,hanem még a szovjet szintü katonai vezetéssel.
Aztan a szovjet korszakbol visszamaradt katonai vezetesre hogyan talaltak ra? Eldugtak a tuldiszitett tabornokokat egy szekrenybe, aztan veletlenul kinyitottak? Igy raomlott Putyinra a tartalma?

Ne legy nevetseges, ez a fiatalabb tabornoki kar is pont annyira tehetseges katonailag, mint Zsukov volt a valosagban (no nem a hivatalos eletrajza szerint), es kb. ugy is szervezik a hadmuveleteket.... Pialni, zabalni, meg felfele nyalni, lefele pedig taposni igen jol tudnak, csak a kiskatona, aki elesik, megnyomorodik a nagy " nacitlanitasban" , meg a kozvetlen csaladja szivja meg egy megaloman ember haborus jatekat.....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 394
67 547
113

Az orosz MOD kijelentette, hogy a képzés első évében járó kadétok már bevethetők UA-ban.
Ezek a kadétok a holnap rangidős altisztjei és tisztjei lettek volna. Bevetésükkel a katonai vezetés egy nemzedék tönkretételét kockáztatja.
A szigetország (vagy bármelyik háborús uszító) felajánlhatna akkor képzett egységeket helyettük, hogy humánusan lépjen fel ezen orosz fiatalok érdekében. :rolleyes:
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 285
26 265
113
Uragan MLRS-k Ukrajnában
254045187_0:66:2452:1445_1920x0_80_0_0_ed169bf84d8445c0d990e042c911198b.jpg

254433719_0:348:3166:1931_1920x0_80_0_0_edc26b8dab182d3ec5b7ca90132947d6.jpg