Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 609
113
Hozod a formád , tehát ismét kötekedés és okoskodás ...

Orosz hadsereg számára sok évig nem gyárottak BMP-3-at, mind külföldre ment. Tehát nem 30 év alatt lett 660


A védelmi minisztérium két szerződést kötött a Kurganmaszavoddal (KMZ) a BMP-3 szállítására - egy hároméves szerződést körülbelül 200 BMP-3 szállítására a 2015-2017 közötti időszakban, és egy két- éves szerződés körülbelül 200 további BMP-3 szállítására 2018-2019 között Az ismert adatok szerint a KMZ-nek 2019-ben szállította le az utolsó 106 járművet a legutóbbi szerződés értelmében.” Ez 400 darab.
Ehhez jön a 2020-as és 2021-es év. 2022. február 15-ig volt 660 drb.
2023-ban 300 darab, amit 6 napos két müszakos munkafolymattal érnek el. Ez mind nyílt forrásból elérhető adat, persze ahhoz kell tudni oroszul és rendelkezni rengeteg hírforrással, pl hozzám napaonta kb 900-1000 hír jut el . Másik dolog, hogy kiváló memóriával kell rendelkezned, hogy amit 10 vagy több éve olvastál megmaradjon az agyadban.(én pl. arra is emlékszem mit csináltam óvodás koromban)
Ismét megfeledkeztél megemlíteni, hogy fafatokra robbant BMP-3-asokkal van tele Észak- ésKelet-Ukrajna. Én nem gondolom, hogy Oryx-ék hibátlanok, emiatt nagyjából 30%-ra teszem a tévedésüket ami azt jelenti, hogy 200db BMP-3 pusztult el Ukrajnában emiatt a növekmény, csupán 100db (ha hinnék az Oryx-nak, akkor nulla lenne).
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Hozod a formád , tehát ismét kötekedés és okoskodás ...

Orosz hadsereg számára sok évig nem gyárottak BMP-3-at, mind külföldre ment. Tehát nem 30 év alatt lett 660


A védelmi minisztérium két szerződést kötött a Kurganmaszavoddal (KMZ) a BMP-3 szállítására - egy hároméves szerződést körülbelül 200 BMP-3 szállítására a 2015-2017 közötti időszakban, és egy két- éves szerződés körülbelül 200 további BMP-3 szállítására 2018-2019 között Az ismert adatok szerint a KMZ-nek 2019-ben szállította le az utolsó 106 járművet a legutóbbi szerződés értelmében.” Ez 400 darab.
Ehhez jön a 2020-as és 2021-es év. 2022. február 15-ig volt 660 drb.
2023-ban 300 darab, amit 6 napos két müszakos munkafolymattal érnek el. Ez mind nyílt forrásból elérhető adat, persze ahhoz kell tudni oroszul és rendelkezni rengeteg hírforrással, pl hozzám napaonta kb 900-1000 hír jut el . Másik dolog, hogy kiváló memóriával kell rendelkezned, hogy amit 10 vagy több éve olvastál megmaradjon az agyadban.(én pl. arra is emlékszem mit csináltam óvodás koromban)
vettem magamnak a fáradtságot és több különböző tudósítást is megnéztem (orosz nyelvűt) az Armya 2023-as kiállításról..... Tudod szívrepesve mutogattak gyalogsági harcjárművekből olyan fejlesztéseket, amik gyakorlatilag a taperolás szintjén vannak..... a kultúrájukról meg annyit, hogy a kiállított "új" Kurganyec GYHJ hátsó része alatt, a b
deszant ajtók alatt vastag papírral fogták fel az éppen folydogáló olajat (ez még a riporternek sem tetszett, pedig próbált pozitív lenni).... a BMP 3-ra visszatérve padig ez gyakorlatilag egy könnyű harckocsi, elég embertelen körülményekkel és szűk hellyel a deszant gyalogságnak, tehát messze van a korszerűtől..... az új fejlesztések, a Bumarang, a már lekukázott T-15 és a Kurganyec meg persze sehol......
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ismét megfeledkeztél megemlíteni, hogy fafatokra robbant BMP-3-asokkal van tele Észak- ésKelet-Ukrajna. Én nem gondolom, hogy Oryx-ék hibátlanok, emiatt nagyjából 30%-ra teszem a tévedésüket ami azt jelenti, hogy 200db BMP-3 pusztult el Ukrajnában emiatt a növekmény, csupán 100db (ha hinnék az Oryx-nak, akkor nulla lenne).
egészítsd ki azzal a darabszámmal ami meg Ukrán kézbe került..... így valszeg a BMP 3 állomány azért null szaldós ami a változást illeti
 

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
318
1 579
93
fire-exit_340258-348.jpg
Jó ábra, talán csak a BRDM-2 szerepel rossz helyen. Az nem páncélozott szállító harcjármű (PSZH), nem tud deszantot szállítani. Inkább a felderítő járművek között a helye, már csak az orosz besorolás/név alapján is. (Боевая разведывательная дозорная машина) Olyan mint a magyar FUG (Felderítő Úszó Gépkocsi), csak van egy nehéz-géppuskája.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 869
81 489
113
vettem magamnak a fáradtságot és több különböző tudósítást is megnéztem (orosz nyelvűt) az Armya 2023-as kiállításról..... Tudod szívrepesve mutogattak gyalogsági harcjárművekből olyan fejlesztéseket, amik gyakorlatilag a taperolás szintjén vannak..... a kultúrájukról meg annyit, hogy a kiállított "új" Kurganyec GYHJ hátsó része alatt, a b
deszant ajtók alatt vastag papírral fogták fel az éppen folydogáló olajat (ez még a riporternek sem tetszett, pedig próbált pozitív lenni).... a BMP 3-ra visszatérve padig ez gyakorlatilag egy könnyű harckocsi, elég embertelen körülményekkel és szűk hellyel a deszant gyalogságnak, tehát messze van a korszerűtől..... az új fejlesztések, a Bumarang, a már lekukázott T-15 és a Kurganyec meg persze sehol......
És most mi van, ha megnéztél egyszer egy tudósítást? Én minden évben megnézek több százat. Ez, hogy függ össze a BMP-3 darabszámokkal?


Ukrán propaganda része ilyen videók terjesztése...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 700
55 582
113
És most mi van, ha megnéztél egyszer egy tudósítást? Én minden évben megnézek több százat. Ez, hogy függ össze a BMP-3 darabszámokkal?



Ukrán propaganda része ilyen videók terjesztése...
Igrn. De attól még megtörtént. Persze nem csak Oo-ban vannak balesetek, főleg havas, jeges időben. :)
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 431
113
Hozod a formád , tehát ismét kötekedés és okoskodás ...

Orosz hadsereg számára sok évig nem gyárottak BMP-3-at, mind külföldre ment. Tehát nem 30 év alatt lett 660


A védelmi minisztérium két szerződést kötött a Kurganmaszavoddal (KMZ) a BMP-3 szállítására - egy hároméves szerződést körülbelül 200 BMP-3 szállítására a 2015-2017 közötti időszakban, és egy két- éves szerződés körülbelül 200 további BMP-3 szállítására 2018-2019 között Az ismert adatok szerint a KMZ-nek 2019-ben szállította le az utolsó 106 járművet a legutóbbi szerződés értelmében.” Ez 400 darab.
Ehhez jön a 2020-as és 2021-es év. 2022. február 15-ig volt 660 drb.
2023-ban 300 darab, amit 6 napos két müszakos munkafolymattal érnek el. Ez mind nyílt forrásból elérhető adat, persze ahhoz kell tudni oroszul és rendelkezni rengeteg hírforrással, pl hozzám napaonta kb 900-1000 hír jut el . Másik dolog, hogy kiváló memóriával kell rendelkezned, hogy amit 10 vagy több éve olvastál megmaradjon az agyadban.(én pl. arra is emlékszem mit csináltam óvodás koromban)

Hozod a formád, ismét bizonyíték nélkül okoskodsz.

A rendkívül megbízható napi 900-1000 OROSZ hír neked elég, nem is kell más , a valóságot Moszkvában tudják, igaz?
:D
Hiszen Putyin megmondta....
Hogy Peszkovval azon röhögnek, melyik szombaton támadnak....
;)

Ezek nem hazudnak.
:D
Napi 900-1000-szer....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 431
113
És most mi van, ha megnéztél egyszer egy tudósítást? Én minden évben megnézek több százat. Ez, hogy függ össze a BMP-3 darabszámokkal?



Ukrán propaganda része ilyen videók terjesztése...

Igen, te okos, a hó is ukrán....
Vagy NATO-faszista-sorososista.
:D
Mert az orosz csak is tökéletes lehet, minden rossz, az meg gonosz külföldi.....
 
  • Vicces
Reactions: fip7

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
ez a putyin már vezetni sem tud hogy felborította azt a kamijont. (még mielött valaki megszólna tudom hogy ez is a putyin vót nem kell védegetni ilyen aljasságra csakis ő lehet képes) szegény kamijont jól megszadizta az az álat.
Így igaz! Putyin a legkártékonyabb CIA ügynök aki valaha orosz földön tevékenykedett! :hadonaszos::hadonaszos:
:D
 
  • Imádom
Reactions: papajoe

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 869
81 489
113
Vojennaja Prijomka ma reggeli adása:

Tengerészgyalogság az SVO zónában: egyedi kiképzési módszerek, új harci felvételek és exkluzív interjúk a különleges katonai művelet résztvevőivel. A VP mai adása a Távol-Keleten, a Csendes-óceáni Flotta 155. különálló tengerészgyalogságához tartozó Bamburovo gyakorlótéren került leforgatásra. Ez a dandár az Északi Katonai Körzetben részt vevő katonai alakulatok közül elsőként kapott gárdista címet.