1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Jártál már valaha abban a koszfészekben?
    Én láttam mi folyt Kárpátalján 2015-18 ami odáig vezetett, hogy sokan összepakoltak és eljöttek, mert már magyarul megszólalni is szinte bűn volt.
    Kivéve ha külföldi vagy és azért jöttél, hogy elköltsd a pénzed.

2. Roni

Roni Well-Known Member

A Szabolcsi gyárakban rengeteg kárpátaljai van. Beszéltem az egyikkel és azt mondta hogy a hadkotelezettség elől jottek el. Csak a mi területünkon 4 új van .
    És a falunkban is megjelentek Így most sok házat ők vesznek meg és persze orülok is neki mintsem vademberek jojjenek.

Ékezet nincs mert bexart a billentyűzet:confused:

fip7, Nemerson, anonim999 and 4 others like this.
  3. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Igen jártam ott többször is.
    Igen valóban egy államkudarc (fake state).
    A nemzetközi szerződések a "koszfészek" esetén nem mérvadóak, ott nem szószegés eltekinteni tőlük?

4. ghostface

ghostface Well-Known Member

Jáááááj.Nézd már meg lécci, hogy melyik hozzászólásodra reflektáltam először.:)

5. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

hosszú évek óta az első eset, hogy nem valami bődületes ökörséget írt le a kezed....
    Egy örömkönny kicsordult...
    csak így tovább :)
    őszintén...

6. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Ezt csak azért rakom be, hogy csekkoljam, a mosdatás ugyanazokat a vezérelveket követi-e, mint a szektavezérnél látjuk? :D
    Kis színes a jobb sorsra érdemes orosz nép bűnöző megnyomorítóiról ("politikai vezetéséről")

Minden országban ugyan ez van :(

Bleroka likes this.
  7. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Ahogy Ukrajna is megígérte, hogy nem akar NATO tag lenni ...

8. hurci10

hurci10 Well-Known Member

- Attól eltekintve, hogy a Krím mindig orosz volt, Hruscsov döntését, hogy a félsziget az Ukrán Sz.Sz.K.-hoz tartozik, meg kellett volna erősítenie a Szovjetunió Legfelsőbb Tanácsának valamelyik ülésén egy szavazással. Ez pedig nem történt meg, így a döntés soha nem volt törvényes. Éppen ez adott jogalapot a 2014-es orosz lépésnek. Csak ezt nem ildomos emlegetni a nyugati demokráciákban. Szóval Hruscsov volt hanyag. Még egy diktatúrában is illik odafigyelni a látszatra!

- 1989. decemberében Gorbacsov és Bush találkozott Máltán. A NATO akkori főtitkára is jelen volt. A találkozón - amit egyébként a Hideghábórú lezárásának szokás tekinteni - megállapodtak arról, hogy a SzU. beleegyezik a két német állam egyesítésébe, és kivonja csapatait az NDK területéről. Ennek fejében a NATO kötelezi magát, hogy nem terjeszkedik a SzU felé. Szerződést ugyan nem írtak alá erről, csak abban egyeztek meg, hogy egy később (1990. végéig) aláírandó szerződésben fog szerepelni ez is, de a jegyzőkönyvekben - amit többek között a NATO főtitkár is hitelesített - egyértelműen ott van. Ennyit a NATO keleti bővítésének jogszerűségéről, és, hogy ki érezheti fenyegetve magát.

- Magyarországon háromnegyed évszázada nem sikerült feldolgozni Trianont. Miért kell azon csodálkozni, hogy az oroszok harmad ennyi idő alatt nem tudták megemészteni a SzU. felbomlását? Ők legalább annyit, de szerintem még többet vesztettek! Nem "csak" lakosságot és területet, de a nagyhatalmi pozíciójukat is. Miért meglepő, ha - ahol csak lehet - igyekeznek visszaszerezni valamit?

fip7, misinator, antigonosz and 9 others like this.
  9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Kb.

Lásd fent. A NATO n+1 tagból áll és az USA elnöke sem egy személy által betöltött. Tetszettek volna papírt írni...

Nem meglepő, csak akkor nem kellene úgy tenni, hogy egyik különbözik a másiktól.
    Aztán említed a feldolgozást. A szovjet = orosz megszállás sok ország számára csak szenvedést, halottakat és a világtól való elmaradást hozta. Azért fogalmazzunk úgy, hogy bármiféle orosz pozíciószerzés, számukra azt az érzést keltheti, hogy "na, ezek már megint kezdik".

ladagrant and Bleroka like this.
  10. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Szerintem itt mindket oldal(forumozo) elegge szelektiv szemuvegen nezi a dolgokat :D Ezert nem is latom ertelmet soha hozzaszolni. De miert nehez megerteni, hogy Ukrajna fontos es minden erokozpont (kissebb v. nagyobb) a magaenak akarja es ezert allamcsinyt, felforgato szervezeteket, zold emberkeket, turistakat, fenyegeto telefonokat meg amit csak el tudtok kepzelni bevet?

Itt le kell ulni szepen jegyzetelni, ki mit vetett be es ha valami hasonlonak latjuk a csirajat pl. itthon, akkor meg kell kongatni a veszharangot. Ez a fontos szerintem.

+ hogy az ottani magyarok ne legyenek veszelyben.

De amugy ez itt egyebbkent is egy sunyi offtopic nem :p ?

zsolti likes this.
  11. fonak9

fonak9 Active Member

12. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

1. Mikor, hol milyen egyezményben?
    2. Tudtommal nem is nato tag vagy "tagjelölt".

molnibalage likes this.
  13. koppany

koppany Well-Known Member

Biztos, hogy egyenlőséget jelet kell tenni Szovjetunió és Oroszország közé?

ghostface likes this.
  14. molnibalage

Az usa elnöke es a nato koze sikerült tenni sokaknak, amikor nem egyazon fogalnak...

.Oo meg szu jogutódja...

15. boki

boki Well-Known Member

Szarov, orosz Termonukleáris Kísérleti Reaktor-t hamarosan üzembe helyezik

BiancoGasto, fishbed and gacsat like this.
  16. boki

boki Well-Known Member

A nemzetközi jog alapján a SZU jogutódja Oroszország, ami azt jelenti, hogy minden nemzetközi politikai, gazdasági, kultúrális, sport és egyéb szervezetben Oo vette át a SZU helyét, ezenkívül a nemzetközi szerződésekben(pl leszerelési) vállaltakat is átvettek az oroszok, teljes szovjet adósságállományt...stb. Oroszországnak jogutódként semmi köze a szovjet korszak marxista-leninista ideológiájához , tervgazdálkodásához és politikai döntéseihez.

fip7 and BiancoGasto like this.
  17. gacsat

gacsat Well-Known Member

:):)

18. molnibalage

Ezt én mind tudom.
    Csak akkor kérlek magyarázd már meg a többit is.
    • Oo. aláírt egy egyezményt és maximálisan telibeszarta. Jogfolytonosság van, csak mert nem Putyin írta alá, attól az Orosz Állam igen.
    • G.Bush az USA elnöke volt. Nem a NATO elnöke, nem az összes NATO ország elnöke. Nem írt alá semmit. Sem, mint az USA elnöke, sem a NATO.
    Ehhez képest valahol unalmas az erre való hivatkozás. G.B-nek simán be kellett volna fogni a száját és nem más nevében ígérgetni, mert aztán ezt számon kéri még valaki a NATO szervezeten. Ez olyan, mintha én nyilatkoznék a családom nevében, úgy, hogy nem egyezik a véleményünk.

Hülye volt? Igen az. Pont mint Hruscsov, leszarta tettei következményét, nem látta előre.
    Bezzeg a másik oldalon lehet Hrucsovra kenni mindent...

Mondd, ez mi, ha nem kettős mérve?
    Így mi a búbánatról lehet beszélgetni?
    Ezért van tele a tököm az egésszel.

Ettemlevest, HAndrás and angelsoul like this.
  19. Berzin

Berzin Member

Akkor hol van az uriemberek kozotti megállapodás. Ja csak az egyik félnek ( erösebbnek) lehet megtenni mindent.amikor más is ugyanazt teszi az pedig bunös. Uraim ez kökemény kettös mérce!!

20. koppany

koppany Well-Known Member

Ezen gondolat alapján, akkor az USA egy népirtó nemzet? Ennek mikor a múlt felhánytorgatásnak mikor lesz vége?

fip7 and bartinieffektus like this.

Ezen oldal megosztása