R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
VALAKI!

a kezdtem el bepótolni a féléves Aranysas lemaradásom(elkezdtem átnézni a cikkeket,hogy mit éri meg elolvasni)és a májusi szám hírei közt azt írták,hogy láttak SZU-30SzM gépet R-77-hez használt függesztőkkel repülni ami alapján arra lehet következtetni,hogy az orosz légierőben vagy már rendszeresítésre került a rakéta vagy most zajlik a rendszeresítés.

Itt a hír illusztrációjának képe:
5bed65d231536a5046bbfd38b56d4294_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 448
17 960
113
Jól látom, hogy a fölötte lévő képen, a Szu-33 szívócsatornái alatti felfüggesztők is azok?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 461
113
dudi
Orosz források szerint a rakéta állami tesztjei 1991-ben fejezodtek be, majd 1994 -ben rendszeresítette az orosz hadsereg. Szériagyártása 1984-ben indult a kijevi "Komuniszt"gyárban , majd a SZU bukása után megszunt . Az orosz Vimpel cég (TRF)gyártja.
A modernizált R-77 verziok még nincsenek rendszeresítve.
250px-RVV_mods.svg.png

Fontrol lefelé:
R-77/RVV-AE
R-77PD/RVV-PD
RVV-ZRK
K-77M(izdelie 180)
K-77ME(izdelie 180BD)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ühümm..., van, csak nem mutaták senkinek. Maszkirovka!!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Ühümm..., van, csak nem mutaták senkinek. Maszkirovka!!!

Szerintem ez csak a maszkirovka maszkirovkája. A stratégáik elemeztek(vagy csak figyelik a HTKA-t), rájöttek hogy Macensennek igaza van, NINCS elég hosszú botjuk jelenleg a törökökhöz, és ezért gyorsan szigszalaggal+UHU val felraktak pár R77 indítósínt szériagépek alá, hogy azt sugalják: "nekem is van géppiszt... khmm Amraamskijom, ha-ha-ha"

:p
Trollkodás Off: Engem az érdekel, mikor lehet majd LÁTNI is az új generációs rakétákat, és itt nem a 20 éves R-77 és annak fejlesztéseire gondolok, hanem inkább a nagyobb szivarokra, amig már "igazán hosszú botok" lesznek, nem is annyira az Amraam, mint inkább a Meteor kategóriájában?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Én is több helyen olvastam már, hogy van nekik... Szerintem ált. járőrözésekre azért nem rakják fel, mert ugye arról is volt már szó, hogy az élettartama rendkívül alacsony... Illetve ilyen "Orion"-okkal szórakozni amúgy is fölösleges.

Boki igazából elég egyszerűen tisztázhatná, ha meg tudja találni a forrást, mert már régebben is írta, hogy alacsony intenzitással, de folyamatosan gyártják.

Máskülönben, ha bárki készülne valami az oroszok ellen az műholdakról, egyéb kémtevékenységből egyből látszana... Az nem egy nap, és gondolom fel vannak készülve arra, hogy egy "kicsit" felpörgetik/beindítják maguknak is a gyártást.

De ezzel max. Macky-t lehetne meglepni szerintem, a "nyugatot" nem. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Ugyan már. Amit a spotterek nem látnak/fényképeznek, az nincs. Ez volt az első törvény amit megtanultam innen a HTKA-beszélgetéseiből, mikor elkezdtem olvasgatni:p
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 461
113
Én is több helyen olvastam már, hogy van nekik... Szerintem ált. járőrözésekre azért nem rakják fel, mert ugye arról is volt már szó, hogy az élettartama rendkívül alacsony... Illetve ilyen "Orion"-okkal szórakozni amúgy is fölösleges.

Boki igazából elég egyszerűen tisztázhatná, ha meg tudja találni a forrást, mert már régebben is írta, hogy alacsony intenzitással, de folyamatosan gyártják.

Máskülönben, ha bárki készülne valami az oroszok ellen az műholdakról, egyéb kémtevékenységből egyből látszana... Az nem egy nap, és gondolom fel vannak készülve arra, hogy egy "kicsit" felpörgetik/beindítják maguknak is a gyártást.

De ezzel max. Macky-t lehetne meglepni szerintem, a "nyugatot" nem. :)

Igen írtam már nem egyszer , hogy az orosz Vimpel (Taktikai Rakétafegyverzetek Korporáció) cég gyártja!
http://vympelmkb.com/products/prod01/

Sot táblázatokat is linkeltem az export megrendelésekrol......
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Az nem számít, nem a wikipediaról, vagy más "megbízható" hazai/nyugati forrásból linkeltél sosem, ezért ezek ignorálva voltak/vannak/lesznek az itteni forum nagy részéről, amig minimum az aranysasban/Jane's Defense-ben nem fogják ezt megírni :p!

Persze, ha majd megírják hogy mégis csak lehet aktív radaros rakéta oroszföldön is, azt is odaírják, hogy biztosan teljesen hatástalanok, rózsapatron mind. Orosz maszkirovka.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 461
113
Tehát foleg exportra gyártják az R-77 -et, de marad "valami "az oroszoknak is.....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Nem az, hogy nem számít, hanem hogy nem erről van szó... :)
Az exportot senki nem vitatta, csak azt, hogy az oroszok rendszerben tarták-e vagy sem...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Erről viccet félretéve, az a véleményem: 1. az ilyesmit azért, ha a legkorszerűbb fegyverzetet amivel rendelkeznek épp, kellett mutogatni, ebben hagyományosan nem erősek az oroszok, sem a kínaiak.

2. Most az reálisan, hogy egy rakétáról, amit már kifejlesztettek, gyártanak ÉS szállítanak exportra a főbb szövetségeseinek IS jó sok éve, nem lehet látni rengeteg képet ahogy nagy vöröscsillagos SAJÁT gépen pihen, és nem is közöl a HAZAI gyártó minden héten hatalmas leszállított HAZAI mennyiségről híreket, direktbe a világnak azt gondolni, hogy pont Putyin légierejének ne lenne, ha kéne, szerintem szentimentalizmus, és még finom voltam(ezt csak akkor tudnám elképzelni, ha ŐK már tudnák azt, hogy nem ér annyit sem az R-77, mint az R-27 általuk használt típusai, erre meg generációs váltás miatt sok esély ugye nincs). Persze lehet hinni a Wikinek/Aranysasnak/Jane's Defense-nek, meg akár másik véglettel az orosz légierő hivatalos honlapjának is, csak szerintem jobb gondolkozni.

Természetesen bizonyítékaim NINCSENEK nekem sem arra amit állítok, én is csak ötletelek, mint itt bárki más itt, de ismétlem, ha egy komolyabb ellenfél ellen kéne ezeknek a szuhojoknak/migeknek levegőben ficánkolni egy karikát, NAGYON meg lennék lepve, ha nem pattannának fel hirtelen a mostani képeken eddig rendszeresen láthatóknál korszerűbb rakéták rájuk, jó gyorsan, rendszer szinten.